آغاز پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری تا ساعت ۱۶
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سلامت
آغاز پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری تا ساعت ۱۶

آغاز پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری تا ساعت ۱۶

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: رئیس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری گفت: پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری امروز جمعه ٢١ تیرماه همزمان در سراسر کشور از ساعت ۸ صبح آغاز شد.

به گزارش سلامت نیوز، سید حسن امامی رضوی در گفت و گو با ایرنا افزود: پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری تا ساعت ١۶ امروز در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در بخش اجرایی نسبت به دوره گذشته تعداد شهرستان‌های واجد شرایط ١۵ درصد افزایش یافته و به ١۴٧ شهرستان رسیده است که در این شهرستان‌ها انتخابات به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

امامی رضوی تصریح کرد: همچنین تعداد دانشگاه و دانشکده‌های دوره پنجم انتخابات به ۶٠ دانشگاه و دانشکده رسیده است. تعداد اعضای اجرایی دوره پنجم سه هزار و ۴٨٠ نفر هستند که امیدواریم بتوانیم انتخاباتی با حضور حداکثری اعضای سازمان نظام پزشکی را شاهد باشیم.

رئیس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری گفت: تعداد واجدین شرایط با ۴٠ درصد رشد به ١٨٠ هزار نفر افزایش یافته است. در این دوره برای استان تهران چند صندوق اخذ رای در نظر گرفته شده است اما در مجموع ۵٩٠ صندوق در این دوره برای اخذ رای تعیین شده است که تعداد صندوق‌های اخذ رای هم ٢٠ درصد رشد دارد.

در سایت خبری بخوانید: آخرین اخبار پزشکی ایران و جهان

وی توصیه کرد که همه پرستاران باید کارت عضویت خود را جهت رای دادن در روز انتخابات به همراه داشته باشند و این یک الزام است.

امامی رضوی ادامه داد: در پنجمین دوره انتخابات نظام پزشکی سه هزار و ۳۷۱ نفر کاندیدا هستند که در تمامی شهرهای کشور می‌توانند آرای خود را به صندوق بریزند البته هشت شهرستان هم انتخابات آنها به میان دوره‌ای رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم مشارکت حداکثری در این انتخابات داشته باشیم چون پرستاران از ارکان اصلی نظام سلامت هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
در بسیاری از موارد، افزایش وزن بنا به شرایط پزشکی مختلف ایجاد می‌شود و ربطی به پرخوری و عدم تحرک ندارد. در ادامه ۵ وضعیت پزشکی تعجب آوری که منجر به اضافه وزن غیر عادی می‌شوند و راه‌های کنترل آن‌ها را می‌توانید بهتر بشناسید: اختلالات خواب: بی خوابی در نتیجه آپنه خواب یا حتی سندرم پای بی قرار، باعث کمک به افزایش وزن می‌شود. دریافت حداقل ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه روز برای کنترل وزن و پیشگیری از اضافه وزن ضروری به نظر می‌رسد. اختلال درد مزمن: هر وضعیتی که باعث بروز درد مزمن بشود، از جمله فیبرومیالژیا، ورم مفاصل، و سیاتیک می‌تواند منجر به کاهش سطح فعالیت و اضافه وزن شود. اگر از دارو‌های کاهنده درد عصب استفاده می‌کنید، برای کنترل اضافه وزن، حتما با پزشک تان مشورت کنید.
الفالف1 روز قبل
فشار خون بالا یک مشکل سلامت شایع در جهان است. به گزارش «مدیکال دیلی»، خبر خوب این است که فشار خون بالا یا پرفشاری خون شرایطی قابل پیشگیری است. مصرف میوه و سبزیجات بیشتر نیز می‌تواند به مدیریت فشار خون کمک کند. نوشیدنی‌ها یکی از گزینه‌های راحت برای کاهش خطر فشار خون بالا و پرهیز از عوارض سلامت بالقوه دیگر هستند. چای سبزمطالعه‌ای در سال ۲۰۰۴ نشان داد که چای سبز می‌تواند به کاهش فشار خون بالا کمک کند.

حمله قلبی را بیشتر بشناسید+علائم

3+
الفالف1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
این تعداد زنان و دختران ایرانی به صورت تفننی یا دائمی قلیان مصرف می‌کنند. وی افزود: یکی از دلایلی که باعث استقبال از استعمال قلیان در میان زنان شده است، موضوع فرهنگی و تاریخی است. در گذشته در مصرف قلیان خانواده‌های پادشاهان به خصوص در دوره قاجار این شیوه رواج داشته است. بسیاری از عکس و نقاشی‌هایی که از آن زمان باقی مانده زنان دوران قاجار را در حال کشیدن قلیان نشان می‌دهد. «مرضیه لطیفی» افزود: صرف نظر از تاثیر دود بر ناباروری زنان، استعمال دود بر پوست هم تاثیر زیانباری می‌گذارد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، گنجاندن یک پیاز در رژیم غذایی روزانه می‌تواند مشکلات و بیماری‌ها را درمان کرده و سرطان را از شما دور کند. برخی از خواص پیاز به شرح زیر هستند: - پیاز ضد انعقاد خون است. - پیاز خون ساز است. - پیاز ضد درد است. - پیاز ضد فشارخون است.
ایسناایسنا57 دقیقه قبل
معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: با استقرار پرونده الکترونیک سلامت، امکان دریافت برخی خدمات عمومی بر روی تلفن همراه مردم میسر شد و این از مزایا یا ارزش افزوده‌ای است که نظام سلامت الکترونیک می‌تواند به مردم ارائه کند که در صرفه جویی وقت، هزینه و انرژی موثر است. وی تصریح کرد: شیوه دیگر نوبت دهی و نوبت گیری مربوط به نظام ارجاع است و وقتی بهیار یا پزشک در سطح یک خدمات، تشخیص می‌دهد که بیمار باید به سطوح بالاتر از جمله پزشک متخصص یا فوق تخصص مراجعه کند، امکان ارجاع و نوبت گیری در چندین مرکز برای بهیار یا پزشک در سطح یک خدمات وجود دارد و بیمار گرفتار نوبت گیری نیست و این خدمت در حال گسترش است. معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به وجود سامانه‌های متعدد و گاها مشابه و همسو در وزارت بهداشت، گفت: در وزارت بهداشت از نظر وجود سامانه‌های متعدد و مشابه و همسو، شاهد تضییع منابع هستیم و برخی سامانه‌ها بدون اینکه به یک معماری یکپارچه وفادار باشند، راه اندازی شده و در یکپارچگی داده‌ها و فرآیندها، موفقیت چندانی تا کنون نداشته‌ایم. براساس گزارش وبدا، انصاری یادآور شد: حتما مدیران وزارت بهداشت باید مکلف و ملزوم شوند که سامانه‌های حوزه معاونت خود را با هماهنگی مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، با یک معماری و برنامه مشخص، تهیه کنند تا بتوانیم منابع را مدیریت کنیم. انتهای پیام

نظرها

اخبار بیشتر