قیمت دلار قفل شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. اقتصادی
قیمت دلار قفل شد

قیمت دلار قفل شد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
تجارت نیوز نوشت: در بازار ارز چند هفته‌ای می‌شود که قیمت‌ها در محدوده خاصی نوسان دارند و بین کف و سقف قیمتی آن اختلاف هزار تومانی وجود دارد؛ یعنی دلار در پایان هفته‌ روی کف کانال نوسانی قرار گرفت.

همان طور که پیش بینی شده بود، اخیرا تعویق بازار متشکل ارزی و انجام اصلاحات در سامانه نیما بعید است بتواند آن قدر دامنه وسیعی داشته باشد که بتواند بر قیمت دلار تاثیر قابل توجهی بگذارد، دلار این هفته را بدون نوسان طی کرد.

دلار در این هفته نیز همانند چند هفته گذشته به سیر نزولی خود ادامه داد و ثبات را این بار در کانال ۱۲ هزار تومان حفظ کرد، یعنی در هفته‌های گذشته بین بازه قیمتی هزار تومان نوسان می‌کرد که در این هفته در نرخ‌های اعلامی صرافی ملی دلار به بالای مرز ۱۳ هزار تومان نرفت. این کاهش قیمت در بازار آزاد نیز مشهود بود و سد مقاومتی بازار آزاد را برای ورود به کانال ۱۲ هزار تومان شکست و روی نرخ‌ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان نوسان کرد.

آخرین قیمت دلار ثبت شده در صرافی ملی روز پنجشنبه ۲۰ تیر ماه معادل ۱۲ هزار و ۷۵۰ تومان همانند آخرین نرخ آن در هفته دوم تیر ماه بود.

قیمت دلار قفل شد - 4

اما طلا ۱۸ عیار و سکه امامی در هفته سوم تیر ماه رفتار یکسانی را از خود نشان دادند، به نحوی که این دو فلز گرانبها با افت ارزش مواجه شدند و با بازدهی منفی ۱٫۶ درصدی به کار خود در هفته تیر ماه پایان دادند.

طلا و سکه به ترتیب هر کدام هفت و ۷۹ هزار تومان از ارزش خود را از دست دادند.

در سایت خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

طلا روز اول هفته سوم تیر ماه را صعودی آغاز کرد، اما روزهای بعد نتوانست به این روند ادامه دهد و روند کاهشی را در پیش گرفت، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در پایان هفته دوم تیر ماه معادل ۴۳۷ هزار تومان بود که در هفته سوم تا ۴۳۰ هزار تومان پایین آمد.

سکه طرح جدید نیز همانند طلا هفته را با افزایش آغاز کرد اما نزولی به اتمام رساند، هر عدد سکه امامی در پایان هفته سوم چهار میلیون و ۶۰۲ هزار تومان ارزش داشت که در پایان هفته دوم با افت ۷۹ هزار تومانی به سطح چهار میلیون و ۵۲۳ هزار تومان رسید.

اما بر خلاف سه بازار قبلی بورس مثبت ظاهر شد و با افزایش ۶۷۸ واحدی بازدهی ۰٫۲۷ درصدی را به ثبت رساند، این میزان هر چند ناچیز بود اما شاخص کل بورس را به فتح قله ۲۵۰ هزار واحدی نزدیک کرد.

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته انتظار افت و کم‌تحرکی در بازار سرمایه وجود دارد؛ به نحوی که در هفته سوم شاخص کل در دور روز شنبه و سه‌شنبه منفی ظاهر شد. در ادامه نیز نتوانست روند صعودی پرقدرتی را در پیش بگیرد.

بورس هفته سوم تیر ماه را منفی آغاز کرد اما روزهای بعد با چراغ‌های سبز شاخص کل به پایان رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ ۴۵۶ میلیون دلار ارز دولتی برای «مش قربونعلی»

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
میلاد گودرزی: «مش قربونعلی» پیرمردی با تحصیلات پنجم ابتدایی که ۴۵۶ میلیون دلار ارز دولتی گرفته است و شرکت «ماشین‌سازی تبریز» در سال ۹۷ به قیمت کارشناسی سال ۹۴ به «مش قربونعلی» واگذار می‌شود!

سخنان رهبرمعظم انقلاب درباره توقیف نفتکش توسط انگلستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل

روند کاهشی در بازار طلا و ارز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظر ظریف در مورد روند غنی‌سازی ایران +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

شرکت‌های چندملیتی بازار دارو را بهم ریخته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
وی گفت: پزشکان ما به جای اینکه دارو را برای بیمار تجویز کنند دانسته یا ندانسته شرکت تجاری را تجویز می‌کنند و این یک تقاضای القایی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بازار دارویی کشور بهم بریزد. اختراعی افزود: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مطرح کردن بحث امضا‌های طلایی باعث شد تا شفافیت آغاز شود وقتی امکان ارز یارانه‌ای تأمین می‌شود باید بخش‌هایی که مسؤول تخصیص این ارز هستند با نظام‌های بازرسی و کنترلی همراه شوند و شفافیت در سیستم ایجاد شود، اما متأسفانه ضعف در نظارت باعث سوء استفاده‌ها از ارز دولتی شد. ­رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: ما می‌توانستیم با حدود ۷۰۰ میلیون دلار همه نیاز‌های دارویی کشور را تأمین کنیم، اما سوء استفاده‌ها باعث شد این بازار به قدری بزرگ شود که رکود ۴ میلیارد دلار را زدیم و این یک جنایت در حق مردم بود. اختراعی افزود: وقتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌گوید یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داروی مشابه داخلی وارد کشور شده است عده‌ای می‌گویند که این عدد بسیار ناچیز است و نباید به دلیل آن مردم را نگران کنیم در صورتی که این عدد به اندازه بودجه برخی کشورهاست و ما عدد و رقم‌ها از دستمان در رفته است. وی گفت: بحث امضا‌های طلایی صحت دارد و متأسفانه برخی شرکت‌ها دارو‌های وارداتی خود را با قیمتی حتی بالاتر از نرخ آن در خارج از کشور به مردم فروختند.
الفالف1 روز قبل
نشریه‌ی «هیل» وابسته به کنگره‌ی آمریکا در گزارشی با عنوان «واقعیات دهشتناک جنگ با ایران» می‌نویسد گرچه جنگ احتمالی آمریکا با ایران طولانی نخواهد بود، اما تبعات کوتاه مدت و دراز مدت آن برای منافع آمریکا «ویرانگر» است. بسیاری از موشک‌ها توسط سیستم‌های ضد موشک آمریکا سرنگون می‌شوند اما تعداد زیادی نیز به هدف برخورد کرده و خساراتی محدود به بار می‌آورند. پایگاه‌های نظامی در بندرعباس و بوشهر در خلیج فارس، جاسک و چابهار در خارج از خلیج فارس، هدف حملات موشکی قرار می‌گیرند. توانایی‌های نظامی ایران به سرعت کاهش می‌یابد. تعداد زیادی از کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس نیز از حمله‌ی سایبری به زیرساخت‌های نفتی خود خبر می‌دهند.

نظرها

اخبار بیشتر