اعلام برندگان جشن حافظ+عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. پارس نیوز
  4. سرگرمی
اعلام برندگان جشن حافظ+عکس

اعلام برندگان جشن حافظ+عکس

پارس نیوزخبرگزاری پارس نیوز |
نوزدهمین دوره جشن «حافظ» با اعلام برگزیدگان بخش های مختلف و تقدیر از هنرمندان برگزار شد.

به گزارش پارس نیوز،  

این مراسم که با تاخیر حدود ۲ ساعت با خوش آمدگویی فرزاد حسنی به عنوان مجری شروع شد. در ابتدا ایمان معلم فرزند کوچک علی معلم از طرف پدر مرحومش به حضار خوش آمد گفت. پس از آن رضا یزدانی با استقبال مدعوین به روی سن آمد و مشغول اجرای قطعاتی به صورت زنده شد. بعد از اجرای رضایزدانی، رویا نونهالی به قرائت متنی درباره سینما و اهمیت جشن حافظ در آستانه بیست سالگی‌اش پرداخت و پس از آن امید معلم روی سن آمد و از استقلال کامل جشن و هیات داوران آن گفت. جواد طوسی، محمدرضا لطفی، سید آریا قریشی، آذر معماریان، امید معلم، دکتر امیر هوشنگ هاشمی، کسری ولایی، امیر پوریا، علیرضا مجمع و خسرو دهقان از هیئت داوران نوزدهمین دوره جشن حافظ هستند.

گلاب آدینه: خودم را هنرآموز میدانم

گلاب آدینه در تشویق بی پایان و ایستاده حضار روی سن آمد و گفت: هرچقدر تمرین کردم نمی‌توانم مسلط باشم مخصوصا که زیر پرچم بزرگی مثل علی معلم باشد. باید حق شناس همدیگر باشیم. این‌جا بهترین جا برای سپاس‌گزاری از کسانی است که باعث تا من به این‌جا برسم. تشکر می‌کنم از اساتیدم و مخصوصا مهدی هاشمی که اولین کسی بود که از او آموختم. بدون تعارف و شکسته‌نفسی خودم را هنرآموز می‌دانم. تشکر می‌کنم از بینندگان که اگر نبودند ما باید جلوی آینه برای خودمان بازی می‌کردیم.

اعلام برندگان جشن حافظ+عکس - 6

برگزیدگان نوزدهمین دوره جشن حافظ به شرح ذیل می‌باشد:

تندیس افتخاری حافظ برای آهنگساز «بازی تاج و تخت»

تندیس افتخاری حافظ به رامین جوادی آهنگساز «بازی تاج و تخت» تعلق گرفت. رامین جوادی که امکان حضور در جشن حافظ را نداشت با ارسال پیامی از این جشن و جایزه تشکر کرد و آن را باعث افتخار دانست. متن تقدیر نامه رامین جوادی به وسیله دکتر امیرهوشنگ هاشمی به سه زبان فارسی، انگلیسی و فرانسوی قرائت شد. امید معلم عنوان کرد جایزه رامین جوادی طی مراسمی رسمی به دست اصغر فرهادی به ایشان خواهد رسید.

تندیس بهترین فیلم مستند

جایزه تندیس بهترین فیلم مستند به «در جستجوی فریده» ساخته مشترک آزاده موسوی و کوروش عطایی تعلق گرفت.

تندیس بهترین فیلمنامه تلویزیونی

تندیس بهترین فیلمنامه تلویزیونی به احسان جوانمرد برای مجموعه «بانوی عمارت» اهدا شد.

اعلام برندگان جشن حافظ+عکس - 15

تندیس بهترین دستاورد فنی و هنری

جایزه بهترین دستاورد فنی و هنری به جلوه ‌های ویژه بصری و میدانی «تنگه ابوقریب» اهدا شد. آرشا اقدسی با سری شعله‌ور روی سن آمد و از مرحوم پیمان ابدی یاد کرد. بانتپال شومون این جایزه را به نیابت از گروه تنگه ابوقریب که در مراسم غایب بودند دریافت کرد.

تندیس بهترین تدوین

جایزه بهترین تدوین به هایده صفی یاری برای «عصبانی نیستم» تعلق گرفت.

تندیس بهترین تدوین

جایزه بهترین موسیقی متن به بامداد افشار برای «مغزهای کوچک زنگ زده» اهدا شد. افشار جایزه خود را به مردم مازندران و بچه‌های موسسه فرهنگی پینار تقدیم کرد که در طول ساخت موسیقی فیلم کمک او بودند.

اعلام برندگان جشن حافظ+عکس - 23

تندیس ویژه عباس کیارستمی

برنده جایزه ویژه عباس کیارستمی به «گلدن تایم» (پوریا کاکاوند) تقدیم شد.

تندیس بهترین بازیگر مرد کمدی

جایزه بهترین بازیگر مرد کمدی به امین حیایی برای مجموعه «ساخت ایران ۲» تقدیم شد. این جایزه با حضور علیرضا خمسه، مهران غفوریان و سعید آقاخانی اهدا شد. علی‌رضا خمسه با اشاره به این‌که از اول مراسم چشمش دنبال علی معلم است از او خاطره‌ای تعریف کرد خمسه گفت معلم روزی در باغ فردوس وارد کلاسی شد که انقدر خوش‌پوش و آراسته بود همه گفتند استاد آمد. امین حیایی ضمن ابراز خوشحالی از کسب این جایزه گفت: روزی که مجله دنیای تصویر را برای اولین بار شناختم آرزو داشتم عکسم روی جلد آن برود.

اعلام برندگان جشن حافظ+عکس - 29

تندیس بهترین بازیگر زن درام

جایزه بهترین بازیگر زن درام به پانته‌آ پناهی‌ها برای مجموعه «بانوی عمارت» اهدا شد.

تندیس بهترین فیلمبرداری

جایزه بهترین فیلمبرداری به هومن بهمنش برای «متری شیش و نیم» تقدیم شد. این جایزه به نمایندگی از بهمنش به جمشید گرگین تحویل شد. گرگین گفت: خوشحالم این جایزه را به بهترین فیلمبردار می‌دهم. بهمنش نیز از او به عنوان کسی که او را به سینما علاقه‌مند کرد یاد کرد.

او ضمن تشکر از روستایی از دشواری کار متری شیش و نیم گفت و تاکید کرد اگر کیمیا را نداشتم نمی‌دانم چه می‌شد و این جایزه را به او تقدیم می‌کنم.

تندیس بهترین بازیگر مرد درام

جایزه بهترین بازیگر مرد درام به حسام منظور «بانوی عمارت» تقدیم شد. این جایزه را سیما تیرانداز و پژمان بازغی اهدا کردند. تیرانداز پیش از تقدیم جایزه گفت: خوشحالم در عصر زن جنگنده‌ای مثل آذر معماریان زندگی می‌کنم و خوشحالم که بگویم همیشه شاگرد گلاب آدینه بودم و همواره از او یاد گرفتم و امشب هم از او بزرگی، بخشش و مهربانی یاد گرفتم. امیدوارم تئاتر هم به جشن حافظ اضافه شود. پژمان بازغی نیز به شوخی گفت: به کسانی که مثل من بیشترین نامزدی را دارند ولی جایزه نگرفته‌اند باید یک جایزه بدهید. حسام منظور ضمن خوشحالی از دریافت تندیسش آن را به همه معلمان بازیگری‌اش من جمله سیما تیرانداز تقدیم کرد.

در خبری بخوانید: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

اعلام برندگان جشن حافظ+عکس - 39

تندیس بهترین بازیگر زن کمدی

تندیس حافظ بهترین بازیگر زن کمدی به نازنین بیاتی برای مجموعه «گلشیفته» اهدا شد. نازنین بیاتی بعد از دریافت جایزه بهترین بازیگر زن کمدی گفت: سینما برای من سبز است همان‌گونه که خسرو شکیبایی می‌گفت سبز رنگ زندگی است. من بی‌نهایت از این جایزه ممنونم و درس پس می‌دهم جلوی کسانی مثل مرجانه گلچین.

اعلام برندگان جشن حافظ+عکس - 43

تندیس بهترین کارگردان تلویزیونی

جایزه تندیس حافظ بهترین کارگردان تلویزیونی توسط امین زندگانی و نرگس آبیار به عزیزالله حمیدنژاد برای مجموعه «بانوی عمارت» تقدیم شد. عزیزالله حمید نژاد تندیس را به عوامل پشت دوربین و جلوی دوربین مجموعه «بانوی عمارت» به ویژه مجید سعیدی و مریم مومن تقدیم کرد.

تندیس بهترین مجموعه تلویزیونی

جایزه بهترین مجموعه تلویزیونی «بانوی عمارت» به تهیه کنندگی مجید مولایی شناخته شد.

تندیس بهترین چهره تلویزیونی

جایزه بهترین چهره تلویزیونی به عادل فردوسی پور برای برنامه نود اهدا شد. این جایزه توسط آرای مردمی انتخاب شده است. تشویق بی‌امان مردم برای عادل فردوسی‌پور نامزد بهترین چهره تلویزیونی سالن همایش‌های برج میلاد را به لرزه درآورد. فردوسی‌پور بعد از گرفتن جایزه با تکرار تکیه کلام محبوبش «چقدر خوبید شما» مورد تشویق مجدد قرار گرفت و گفت: خوشحالم این جایزه را از پژمان جمشیدی می‌گیرم که دوست من است و از دیدن موفقیتش خوشحالم و بی‌نهایت خوشحالم که این جایزه را از مردم می‌گیرم، خوشحالی‌ام قابل توصیف نیست و بسیار ممنونم از تمام کسانی که این بیست سال کنارم بودند، داشتن همه شما سرمایه بزرگی است.

اعلام برندگان جشن حافظ+عکس - 51

تندیس بهترین فیلمنامه

تندیس حافظ بهترین فیلمنامه به هومن سیدی برای مغزهای کوچک زنگ زده اهدا شد.

تندیس بهترین فیلم

تندیس حافظ بهترین فیلم به تهیه‌کنندگی سید جمال ساداتیان به متری شیش و نیم تعلق گرفت

اعلام برندگان جشن حافظ+عکس - 57

تندیس بهترین تیتراژ فیلم

تندیس حافظ بهترین تیتراژ فیلم یا سریال به علیرضا قربانی برای «چهار راه استانبول» تقدیم شد.

تندیس بهترین بازیگر مرد

در بخش بهترین بازیگر مرد دو تندیس اهدا شد. تندیس اول به پیمان معادی برای «متری شیش و نیم» اهدا شد.

اعلام برندگان جشن حافظ+عکس - 63

دومین تندیس بهترین بازیگر مرد به نوید محمدزاده برای مغزهای کوچک زنگ زده اهدا شد. نوید محمدزاده بعد از دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد ضمن تشکر از خانواده معلم گفت: بسیار خوشحالم که باز هم با پیمان معادی این جایزه را می‌گیرم. در جشنواره فجر هم همین جا نشسته بودم که هوتن دوست صمیمی‌ام جایزه گرفت و از خوشحالی بغض کردم و امشب خوشحالم این جایزه را از او می‌گیرم.

اعلام برندگان جشن حافظ+عکس - 66

تندیس بهترین بازیگر زن

در بخش بهترین بازیگر زن نیز دو تندیس اهدا شد. اولین تندیس بهترین بازیگر زن به باران کوثری برای «عرق سرد» اهدا شد.

اعلام برندگان جشن حافظ+عکس - 70

دومین تندیس بهترین بازیگر زن به شبنم مقدمی برای خجالت نکش توسط مرجانه گلچین و نسیم ادبی تقدیم شد.

اعلام برندگان جشن حافظ+عکس - 73

تندیس دستاورد فردی ویژه

تندیس دستاورد فردی ویژه برای تاثیرگذاری در موفقیت آثار سینمایی به رضا عطاران توسط علی سرتیپی اهدا شد. علی سرتیپی که برای تقدیر از رضا عطاران روی سن آمده بود گفت: امیدوارم پروژه کوروش که آرزوی علی معلم بود روزی ساخته شود.

تندیس بهترین کارگردان

جایزه بهترین کارگردان برای فیلم متری شیش و نیم به سعید روستایی توسط ماهور و سیروس الوند اهدا شد.

اعلام برندگان جشن حافظ+عکس - 79

جایزه ویژه هیئت داوران

جایزه ویژه هیات داوران توسط علیرضا امینی به حمید نعمت‌الله اهدا شد.

منبع خبر : آخرین خبر پدر خانواده سالن همایش عادل فردوسی پور عباس کیارستمی حافظ

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

رکنارکنا11 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سحر قریشی نیز در این کنسرت حضور داشت و به تماشای کنسرت بهنام بانی نشست. این کنسرت در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی برگزار شد. در اتمام این کنسرت سحر قریشی با بهنام بانی تصویر یادگاری گرفت وبا گزاشتن سبیلی که شکل و مدل سبیل بهنام بانی بود ,شوخی جالبی را با این خواننده مبتدی انجام داد که چهره بشاش بهنام خان را در تصویر ملاحظه می‌کنید که چقدر این شوخی برایش خوشایند بوده هست. به گزارش پارس ناز بهنام بانی خیلی زود به شهرت رسید و با آهنگای خاص خود مخاطب زیادی را به خود جذب کرده هست که با آهنگ هایش به شهرت و محبوبیت زیادی دست یافته هست، چهره خاص خودش را دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

از فشن‌شو تا پرده سینما؛ مدل‌های مشهوری که بازیگر شدند

4+
برترین‌هابرترین‌ها13 ساعت قبل
انتخابانتخاب4 ساعت قبل
یکی از خبرهایی که طی چند سال اخیر مدام در سیاتل تکرار می‌شود این است که نوزادانی در بیمارستان کودکان سیاتل دچار عفونت حاد شده و از دنیا می‌روند. الیزابت هات، دختر پنج ماهه، ماهها درگیر عفونت قالب آسپرژیلوس بود و در نهایت در بیمارستان سیاتل جان باخت. اما خانواده وی نتوانستند این مرگ را بپذیرند و در نتیجه از وکیل خود درخواست کردند علیه بیمارستان سیاتل اقامه دعوی کنند. سال گذشته، بیمارستان سیاتل تأیید کرد که شش بیمار مبتلا به همان عفونت آسپرژیلوس فوت کرده‌اند و از سال ۲۰۰۱ تاکنون چندین نفر دیگر بیمار شده‌اند. خانواده گفتند: "پزشکان و کارمندان در بیمارستان کودکان سیاتل برای نجات جان کودک ما بسیار سخت و دلسوزانه تلاش کردند.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم گراوند عصر چهارشنبه در نشست کارگروه پژوهش و فناوری استان بوشهر اظهار داشت: نقشه جامع گردشگری استان باید از سوی مراکز علمی و آموزشی استان با حضور اساتید برجسته موردبررسی قرارگرفته و تدوین شود. وی بر لزوم تحقیقات علمی برای شناسایی راهکارهای اجرایی به منظور استفاده از ظرفیت دریا جهت توسعه گردشگری در استان تأکید و تصریح کرد: پیوند دانشگاه و دستگاه‌های اجرایی یک اقدام مبارک است. گراوند اضافه کرد: بدون شک نقش مراکز علمی و دانشگاهی استان در تدوین اسناد مربوط به توسعه و پیشرفت استان بی‌بدیل است. گراوند اظهار داشت: نقشه جامع گردشگری استان باید از سوی مراکز علمی و آموزشی استان با حضور اساتید برجسته موردبررسی قرارگرفته و تدوین شود. استاندار بوشهر تأکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های عمده دریا در زمینه‌های مختلف ازجمله گردشگری، انتظار است سایر دانشگاه‌های استان هم در حوزه مطالعات توسعه گردشگری دریایی ورود کرده و اساتید دانشگاهی در این زمینه راهکارهای خود را ارائه کنند.
همشهریهمشهری2 ساعت قبل
به طور خلاصه موارد زیر قابل ذکر است:۱- تست دوپینگ از ورزشکار گرفته شده است و نامبرده همکاری لازم را داشته است. ۲- ادامه روند مسابقه بعد از مشخص شدن آزمایش، جرایم مالی بیشتری درپی داشت. ۴- روند حذف ورزشکار ما سریعا و بلافاصله بعد از اعلام نتایج از سوی آزمایشگاه کلن صورت گرفت. ۵- با توجه به مشکوک بودن مربیان به ورزشکاران نامه نگاری از سوی فدراسیون کشتی و فدراسیون پزشکی ورزشی در اسرع وقت انجام شد. ۶- بعلت ترافیک کاری آزمایشگاه کلن نتایج دیر اعلام شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ساعت قبل
نسخه ترمیم‌شده فیلم «در حال و هوای عشق» ساخته «وونگ کاروای» پس از ۲۰ سال در بخش کلاسیک جشنواره کن به روی پرده می‌رود. اعتمادآنلاین| بخش کلاسیک هفتاد و سومین دوره جشنواره فیلم کن از نمایش نسخه ترمیم‌شده و با کیفیت ۴K فیلم «در حال و هوای عشق» ساخته «وونگ کاروای» کارگردان معروف هنگ‌گنگی به مناسبت بیستمین سال ساخت این فیلم خبر داد. «در حال و هوای عشق» در سال ۲۰۰۰ در بخش رقابتی جشنواره فیلم کن یکی از نامزدهای نخل طلا بود و جایزه بهترین بازیگر مرد (تونی لونگ) و جایزه بزرگ دستاورد فنی را به خود اختصاص داد و حالا پس از گذشت ۲۰ سال نسخه ترمیم‌شده این فیلم بر اساس نگاتیوهای اصلی و با نظارت «وونگ کاروای» آماده نمایش شده است. قرار است نسخه ترمیم‌شده «در حال و هوای عشق» پس از نمایش در جشنواره کن، در تابستان در سینماهای فرانسه و دیگر کشورها نیز به نمایش گذاشته شود. هفتاد و سومین جشنواره فیلم کن از تاریخ ۱۲ تا ۲۳ می‌ (۲۳ اردیبهشت تا ۳ خرداد) در فرانسه برگزار می‌شود و امسال «اسپایک لی» کارگردان هالیوودی ریاست هیات داوران بخش رقابتی را بر عهده خواهد داشت.

نظرها

اخبار بیشتر