واکنش کاربران فضای مجازی به فاجعه گوهرشاد + عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
واکنش کاربران فضای مجازی به فاجعه گوهرشاد + عکس

واکنش کاربران فضای مجازی به فاجعه گوهرشاد + عکس

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
کاربران فضای مجازی واکنش های متفاوتی با هشتگ «قیام_گوهرشاد» نسبت به این فاجعه تاریخی داشتند.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ۲۱ تیر سالروز حمله خونین رضاخان به مسجد گوهرشاد است که مردم و علما علیه کشف حجاب در آن تحصن کرده بودند. شاهدان عینی از ۵۶ کامیونی که پیکر ۲ هزار شهید را از مسجد گوهرشاد انتقال می‌داد سخن گفته‌اند.

ساعت ۲۴ روز ۲۱ تیر ۱۳۱۴ صدای گلوله‌ها با صدای فریادهای مردان و زنان متحصن در مسجد گوهرشاد، در هم آمیخت. نیروهای ارتش، راههای فرار را بسته بودند و از بالای پشت بام، هر کسی را که در مسجد بود، هدف گرفتند. سیل خون در حیاط مسجد جاری شد. صدای مسلسلها که خوابید، سکوت فضای شهر را پر کرد. طبق بعضی روایتها صبح علی‌الطلوع، کشته و مجروح متحصنین را در گورهای دسته‌جمعی خاک کردند تا اثری از هیچکدام نماند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

رهبر معظم انقلاب درسخنانی با اشاره به وقوع این جنایت فرمودند: «پهلوی باکمک روشنفکران، استبدادش راحاکم کرد، درجریان کشف حجاب روشنفکران بودندکه با مفاهیم مسموم خود زن ایرانی را ازجایگاه خود دورکردند! از جنایات بزرگ رژیم طاغوت، مسئله کشف حجاب است، تا همان بلائی که بر سر زن در جوامع غربی آمد بر سر زن ایرانی بیاورند!»

در ادامه نگاهی کوتاه داریم به واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به این فاجعه تاریخی که در ادامه مشاهده می‌کنید:

واکنش کاربران فضای مجازی به فاجعه گوهرشاد + عکس - 7واکنش کاربران فضای مجازی به فاجعه گوهرشاد + عکس - 8واکنش کاربران فضای مجازی به فاجعه گوهرشاد + عکس - 9واکنش کاربران فضای مجازی به فاجعه گوهرشاد + عکس - 10واکنش کاربران فضای مجازی به فاجعه گوهرشاد + عکس - 11واکنش کاربران فضای مجازی به فاجعه گوهرشاد + عکس - 12واکنش کاربران فضای مجازی به فاجعه گوهرشاد + عکس - 13

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

موسیقی متن فیلم پنج انگشت؛ برنارد هرمن

تابناکتابناک17 ساعت قبل
فیلم سینمایی «پنج انگشت / ۵Fingers» به کارگردانی جوزف ال. منکیه‌ویچ محصول سال ۱۹۵۲ کمپانی فاکس قرن بیستم است. در این فیلم جاسوسی، جیمز میسون، دانیل داریو، مایکل رنی، والتر همپدن، اسکار کارلویز، جان ونگراف، آلفرد زیسلر، ایوان تریسولت، کانستنتین شین، لرنس دابکین، لستر متیوز، مایکل پتی، نستور پایوا، ریچارد لو، اتو والدیس و استنلی لوگن مقابل دوربین نوربرت برودین بازی کردند. برنارد هرمن موسیقی متن این فیلم را ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصاویری از این فیلم می‌بینید و می‌شنوید.

جشن دانش آموختگی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
ایلناایلنا15 ساعت قبل
درباره‌ی این اثر، به قلم سیامک جهانگیری می‌خوانیم: «گره تلاشی است در اجرای ساز نی که در برگیرنده‌ی مؤلفه و دل‌مشغولی‌های نوازنده‌ آن است. این مجموعه شامل اجرای دو کارگان (رپرتوار) در دستگاه سه‌گاه و راست‌پنجگاه است. در دستگاه سه‌گاه اگرچه وفاداری به ساختار و توالی گردش نغمگی تابع ساختار ردیف دستگاهی است اما در شکل‌گیری و بسط و گسترش قسمت‌های آوازی و ریتمیک اثر، استفاده از فضاهای صوتی دیگر این ساز چه در گستره‌ صوتی و چه در رنگ‌آمیزی صداها و نهایتا نحوه‌ ارائه‌ جمله‌بندی‌ها رنگ و بوی دیگر دارد. این نگاه در دستگاه راست‌پنجگاه آزادانه‌تر از قبل پیش می‌رود، چنان‌که توالی گوشه‌ها و نحوه‌ چیدمان و بسط و گسترش مدهای مختلف در مدگردی‌ها مسیر و ترکیبات دیگرگون دارد. از طرفی اجرای دستگاه راست‌پنجگاه در این مایه (کوک FA) به لحاظ انگشت‌گذاری و اجرا در بسیاری از گردش نغمگی و مد‌گردی‌ها برای ساز نی چالش‌برانگیز بوده و در این اجرا به منظور معرفی این کارگان اجرایی برای ساز نی تلاش شده است.»

دوازده مینیاتور؛ روشن محمدکولیف

تابناکتابناک13 ساعت قبل
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
محیا اسناوندی که تحربه بازی در سریال روزهای بهتر، نامه آخر، دستت را به من بده و فیلم سینمایی دم سرخ‌ها و همچنین اجرای صبح بخیر را داشته است، راهی خانه بخت شد. سرویس عکس و فلیم فردا: محیا اسناوندی که تحربه بازی در سریال روزهای بهتر، نامه آخر، دستت را به من بده و فیلم سینمایی دم سرخ‌ها و همچنین اجرای صبح بخیر را داشته است، راهی خانه بخت شد. بیوگرافی محیا اسناوندیمحیا اسناوندی متولد ۲۵ اردیبهشت ۱۳۶۹ در تهران، مجری استفارغ التحصیل فوق لیسانس رشته میکروبیولوژی می‌باشد، فعالیت خود را با مجری‌گری گروه کودک و نوجوان شروع کرد و حالا مجری، گوینده و بازیگر می‌باشدفعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۸۸ وقتی ۱۹ ساله بود با گروه اجتماعی شبکه تهران شروع کرد و یکسال بعد در سال ۸۹ وارد گروه کودک و نوجوان همین شبکه شداجرای برنامه مشترک خانوم اسناوندی به همراه مژده لواسانی در برنامه سه نقطه که اولین تجربه کاریش بود، باعث دیده شدنش شد سپس بعد از سال ۹۴ مجری‌گری برنامه شاخص و موفق بچه‌های مردم و سپس ترانه باران را نیز برعهده گرفتمحیا اسناوندی تیر ۹۸ خبر ازدواج خود را با متن زیر رسانه‌ای کرد: ورود شکوهمندانت به هستی من؛ عقد بستگی قلب و جسم و روحمون، دلبرانه‌ترین روز تاریخ زندگیم، مقارن شد با روز میلاد حضرت دلبر…. چشم بد دور که هم جانی و هم جانانی …همسرشان مجتبی کشاورز تهیه کننده برنامه‌های تلویزیونی می‌باشد
خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نادر مشایخی، آهنگساز صاحب‌نام ایرانی با حضور در استودیوی پخش زنده برنامه رادیویی «ارمغان هنر» از نحوه آموزش موسیقی در ایران انتقاد کرد. مشایخی در این باره گفت: «آموزش موسیقی در ایران حدود ۸۰ سال عقب است، به هیچ وجه در هنرستان‌ها و حتی دانشگاه‌ها موسیقی درست آموزش داده نمی‌شود و متاسفانه باید بگویم که فارغ‌التحصیلان بعد از دوره آموزشی در مرحله عملی تقریبا مردود هستند.» وی ادامه داد: «در این باره با مسوولین نیز گفتگو کرده‌ام و برای آن راهکار هم دارم. راهکار آن هم این است که جوان‌ها باید با متد یادگیری جلو بیایند و در حقیقت باید به جوان‌ها نحوه تفکر را یاد داد.» این هنرمند افزود: «در وهله کلی کلمه «تئوری» در موسیقی اشتباه جا افتاده است، تئوری یعنی مشاهده کردن، شما باید مشاهده شنیداری داشته باشید. یعنی بارها و بارها باید به موسیقی در طول روز ورای تمامی کارهایتان گوش فرا دهید که از اهمیت بسیاری برخوردار است.» «ارغوان هنر» برنامه‌ زنده عصرگاهی رادیو نمایش با محوریت اطلاع‌رسانی فرهنگی است که شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۵تا ۱۷ به صورت زنده از رادیو نمایش پخش می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر