تعویق تحریم ظریف/تمایل ۷کشور غیر اورپایی برای پیوستن به اینستکس/همایش فرمانداران سراسر کشور …
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
تعویق تحریم ظریف/تمایل ۷کشور غیر اورپایی برای پیوستن به اینستکس/همایش فرمانداران سراسر کشور …

تعویق تحریم ظریف/تمایل ۷کشور غیر اورپایی برای پیوستن به اینستکس/همایش فرمانداران سراسر کشور …

ایسناخبرگزاری ایسنا |
انهدام یک تیم تروریستی در منطقه عمومی جوانرود و هلاکت ۵ تروریست/ تکذیب ادعای قصد نیروی دریایی سپاه برای توقیف نفتکش انگلیسی در خلیج فارس/ قدردانی مجلس خبرگان از کاهش تعهدات برجامی ایران/ همایش فرمانداران سراسر کشور/ واکنشها به برگزاری نشست شورای حکام/ توضیحاتی درباره خبر حذف یک گزارش از آرشیو سایت شورای نگهبان و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روزهای پنج شنبه و جمعه، بیستم و بیست و یکم تیر ماه ۱۳۹۸ است.

به گزارش ایسنا، روابط عمومی قرارگاه نجف اشرف نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه‌ای از انهدام یک تیم تروریستی در منطقه عمومی جوانرود استان کرمانشاه با اقدام دقیق اطلاعاتی و عملیاتی رزمندگان این قرارگاه خبر داد و اعلام کرد که در این عملیات ۵ تن از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند که اجساد آنان در اختیار رزمندگان اسلام قرار دارد.

تعویق تحریم ظریف/تمایل ۷کشور غیر اورپایی برای پیوستن به اینستکس/همایش فرمانداران سراسر کشور … - 2

همچنین روابط عمومی منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه ادعای منابع آمریکایی مبنی بر تلاش شناورهای نیروی دریایی سپاه برای توقیف نفتکش انگلیسی در خلیج فارس را تکذیب کرد.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان نیز در واکنش به ادعای توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه گفت: ‌انگلیسی‌ها یک ادعایی را مطرح می‌کنند تا تنش ایجاد کنند که این ادعاها ارزشی ندارد و این ادعاها را زیاد مطرح کردند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، یک منبع مطلع در زمینه امنیت نیز با بیان اینکه لندن در دفاع از منافع دریایی‌اش در خلیج فارس ثابت‌قدم خواهد بود اما نمی‌خواهد تنش با ایران را افزایش دهد، گفت که انگلیس قصد ندارد تمام کشتی‌های تجاری با پرچم این کشور را در تنگه هرمز اسکورت کند.

تعویق تحریم ظریف/تمایل ۷کشور غیر اورپایی برای پیوستن به اینستکس/همایش فرمانداران سراسر کشور … - 6

آیت الله احمد جنتی طی سخنانی در ششمین نشست مشترک هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با کمیسیون‌های داخلی در دوره پنجم، تصریح کرد: دشمن قلب ما را هدف گرفته و سایه ما را با تیر می‌زند. برخی ها باور نمی کنند که از دشمن انتظار دوستی نمی توان داشت. اگر دشمن روی خوش نشان می‌دهد چون می‌خواهد از پنجره‌ای وارد شود که ما از در آن بیرونش انداخته‌ایم.

در پایان همین جلسه، مجلس خبرگان رهبری با صدور بیانیه‌ای از کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی ایران قدر دانی کرد.

تعویق تحریم ظریف/تمایل ۷کشور غیر اورپایی برای پیوستن به اینستکس/همایش فرمانداران سراسر کشور … - 9

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در خطبه‌های نماز عبادی_سیاسی جمعه این هفته تهران با بیان اینکه به فضل الهی امروز مسئولین کشور متفق القول هستند که تعهدات برجامی را کاهش بدهند، گفت که البته این کاهش هم مع الاسف تحت چارچوب برجام است. یعنی طبق ماده ۲۶ و ۳۶ اگر دیگر طرف‌ها قرار را نقض کردند این اجازه به آن طرف هم داده شده که در تعهدات خودتجدیدنظر کند.

همچنین امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تهدید اخیر نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس را مصداق آشکار و صریح نقض بند ۴ ماده ۲ منشورسازمان ملل متحد درعدم تهدید و توسل به زور علیه سایر کشور‌های عضو سازمان ملل متحد از جمله کشورهای منطقه و جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: هر دشمنی در هر سطحی قصد تجاوز به حریم و تمامیت ارضی کشور مقدس جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد با پاسخ قاطع، دندان شکن و پشیمان کننده مواجه خواهد شد.

تعویق تحریم ظریف/تمایل ۷کشور غیر اورپایی برای پیوستن به اینستکس/همایش فرمانداران سراسر کشور … - 12

همایش فرمانداران سراسر کشور

جهانگیری: باطل السحر تهدیدات داخلی و خارجی انسجام ملی است

ظریف: انتخابات امسال و سال آینده ارزش راهبردی برای کشور دارد

کدخدایی: آمادگی برگزاری انتخابات الکترونیکی را به شرط تضمین امنیت و سلامت داریم

رئیس ستاد انتخابات کشور: مردم داور نهایی انتخابات هستند

وزیر کشور: مساله‌دارها وارد عرصه انتخابات نشوند

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه همین همایش همچنین از برنامه‌ریزی وزارت کشور و شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات تمام‌الکترونیکی در ۱۴۰حوزه خبر داد.

***

تعویق تحریم ظریف/تمایل ۷کشور غیر اورپایی برای پیوستن به اینستکس/همایش فرمانداران سراسر کشور … - 22

به نقل از رویترز، دو منبع مطلع گفتند که آمریکا تصمیم گرفته است فعلاً محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران را تحریم نکند و این نشانه‌ای می‌تواند باشد که واشنگتن ممکن است دری برای دیپلماسی گشوده باشد. انتظار می‌رود که ظریف هفته آینده در نشستی در سطح وزیران در سازمان ملل شرکت کند که این نشست درباره اهداف توسعه بلند مدت و معطوف بر مسائلی از جمله درگیری، قحطی، برابری جنسیتی و تغییرات آب‌وهوایی تا سال ۲۰۳۰ خواهد بود.

همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری به تمایل این کشور برای دست‌یابی به راه‌حلی دپلماتیک با ایران اشاره کرد. مورگان اورتاگوس گفت که واشنگتن به دنبال حل‌وفصلی دیپلماتیک است. وی اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را تکرار کرد که وی مایل است «بدون پیش‌شرطی» با [مقامات] ایران دیدار کند.

تعویق تحریم ظریف/تمایل ۷کشور غیر اورپایی برای پیوستن به اینستکس/همایش فرمانداران سراسر کشور … - 25

سید عباس عراقچی، معاون وزیر امورخارجه کشورمان در صفحه توئیتر خود دیدار خود با مشاور رئیس جمهور فرانسه را خوب توصیف کرد و نوشت: شب گذشته گفت‌وگوهای خوبی با امانوئل بون داشتم. ما درباره جنگ اقتصادی فعلی و این‌که یک آتش‌بس متعادل و پایانی منطقی چگونه می‌تواند باشد، رایزنی کردیم.

تعویق تحریم ظریف/تمایل ۷کشور غیر اورپایی برای پیوستن به اینستکس/همایش فرمانداران سراسر کشور … - 27

هلگا اشمید، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که به جز ۱۰ کشور عضو اتحادیه اروپا که تا کنون برای استفاده از اینستکس اعلام آمادگی کرده‌اند، هفت کشور غیراروپایی نیز حاضرند به اینستکس ملحق شوند یا از این سازوکار استفاده کنند. وی افزود که بنا بر مذاکراتی که هفته‌ پیش داشته است، می‌تواند به صراحت اعلام کند که این هفت کشور غیراروپایی نیز به اینستکس ملحق خواهند شد.

تعویق تحریم ظریف/تمایل ۷کشور غیر اورپایی برای پیوستن به اینستکس/همایش فرمانداران سراسر کشور … - 29

واکنشها به برگزاری نشست شورای حکام آژانس انرژی اتمی به درخواست آمریکا

گزارش بلومبرگ از انزوای آمریکا در نشست شورای حکام

نماینده دائم ایران در وین: نشست شورای حکام هیچ گونه خروجی نداشت/چیزی برای مخفی کردن نداریم

رئیس دفتر رئیس جمهور: شکست آمریکا در اجلاس شورای حکام نشان دهنده عمیق‌تر شدن انزوای آمریکاست

یک عضو هیأت رئیسه مجلس: نشست شورای حکام مهر تاییدی بر شکست سناریوی ترامپ علیه ایران بود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: بی نتیجه ماندن نشست شورای حکام نشان دهنده عملکرد بدون منطق آمریکا است

برجام و دستان خالی آمریکا در مجامع بین‌المللی

***

تعویق تحریم ظریف/تمایل ۷کشور غیر اورپایی برای پیوستن به اینستکس/همایش فرمانداران سراسر کشور … - 38

پیش از ظهر پنج شنبه ۲۰ تیر، خبری جعلی مبنی بر حذف یک گزارش از آرشیو سایت شورای نگهبان در فضای مجازی منتشر شد که اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان برای تنویر افکار عمومی در این خصوص اطلاعیه‌ای صادر و تاکید کرد: خبر «گزارش تفصیلی شورای نگهبان پیرامون دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری» نیز با کد (۱۳۲۲) در دسترس مخاطبان قرار داد.

*گزارش مهمترین خبرهای حقوقی در هفته‌ای که سپری شد را نیز میتوانید اینجا بخوانید.

*همچنین گزارشی از آخرین اخبار انتخاباتی را نیز میتوانید اینجا دنبال کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سارقانی که از راننده نماینده مجلس سرقت کرده بودند دستگیر شدند+ فیلم لحظه سرقت

رکنارکنا12 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سردار حمید هداوند در تشریح این خبر بیان داشت: با انتشار خبری مبنی بر مصدومیت راننده نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در مواجهه با دو سارق گوشی قاب، تیم هایی از کارگاه کارآگاهان پلیس پایتخت به بررسی موضوع پرداختند. این مقام ارشد انتظامی عنوان داشت: در بررسی‌های انجام شده این دو سارق گوشی قاپ شناسایی شده و لحظاتی قبل در یک عملیات ضربتی از سوی کارآگاهان دستگیر شدند. سردار هداوند تصریح کرد: در تحقیقات انجام شده از متهمان هر دو متهم به جرم خود اعتراف کردند. جانشین رییس پلیس پایتخت در پایان خاطرنشان کرد: متهمان اذعان داشتند که گوشی مسروقه را به یک مالخر اموال مسروقه فروختند که دستگیری این مالخر نیز در دستور کار است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم/ حامی مالی نتانیاهو: ایران باید نابود شود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل

سخنان رهبرمعظم انقلاب درباره توقیف نفتکش توسط انگلستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل

نظر ظریف در مورد روند غنی‌سازی ایران +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

دو رئیس پیشین دستگاه قضا و یک استخدام/ اکبر طبری را بهتر بشناسید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سخنگوی قوه‌قضائیه، اعمال نقوذ در پرونده‌ها و بعضی روابط ناصواب را از دلایل بازداشت اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه‌قضاییه اعلام کرد. عصر ایران؛ بهنام اکبری - در حالیکه چند روز پیش دفتر آیت الله آملی لاریجانی اتهامات علیه معاون اجرایی پیشین قوه قضائیه را تکذیب کرده بود، روز گذشته رسانه‌ها خبر از بازداشت اکبر طبری دادند. هنوز اتهام طبری روشن نیست، اما پیش‌تر چند نماینده مجلس ادعا‌هایی مالی درباره او مطرح کرده بود.

اروپا در وقت اضافه …

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ دو روز پیش بود که خانم موگرینی پیش از آغاز نشست شورای وزرای خارجه اروپا در مصاحبه با خبرنگاران گفت: احتمالا امروز شاهد طولانی‌ترین نشست وزرای خارجه اروپا طی ۵ سال اخیر خواهیم بود و اولین محور این نشست درباره ایران است. جرمی هانت در پاسخ به این سئوال که آیا شما توافق ایران را مرده می‌دانید؟ می‌گوید: معتقدم این توافق هنوز نمرده است. خانم موگرینی هم می‌گوید: توافق ایران در وضعیت سلامت قرار ندارد، اما همچنان زنده است. وزرای امور خارجه اروپا هیچ اشاره‌ای به تعهدات خود در قبال ایران و اینکه این تعهدات انجام نشده، نکردند. به عبارتی، بازی، به وقت اضافه رسیده و اکنون توپ در زمین اروپایی هاست.

نظرها

اخبار بیشتر