ادامه رای‌گیری پنجمین انتخابات نظام پرستاری تا ساعت ۱۸ / اعلام نتایج تا فردا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سلامت
ادامه رای‌گیری پنجمین انتخابات نظام پرستاری تا ساعت ۱۸ / اعلام نتایج تا فردا

ادامه رای‌گیری پنجمین انتخابات نظام پرستاری تا ساعت ۱۸ / اعلام نتایج تا فردا

ایسناخبرگزاری ایسنا |
پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری از ساعت ۸ صبح امروز آغاز و تا ساعت ۱۸ ادامه دارد و بنابر اعلام مسوولان برگزاری انتخابات، نتایج آن تا فردا اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدحسین حیدری - رییس هیات مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری با اشاره به وجود ۱۶ صندوق ثابت رای گیری در پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری در شهر تهران، گفت: ۱۲ صندوق سیار نیز در شهر تهران وجود دارد و همچنین ۱۶ صندوق ثابت و ۱۲ صندوق سیار برای بیمارستان‌های تحت پوشش ۳ دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران پیش بینی شده است.

وی ضمن بیان این خبر، افزود: همچنین در شهرستان‌ها، صندوق‌های سیار و ثابت جهت رای گیری پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری وجود دارد. به عنوان مثال در شهرستان شهریار یک صندوق ثابت در بیمارستان امام سجاد شهرستان شهریار و ۲ صندوق سیار و در شهرستان ورامین ۴ صندوق ثابت و ۲ صندوق سیار رای‌گیری پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری وجود دارد.

وی افزود: در شهرستان اسلامشهر نیز یک صندوق ثابت و یک صندوق سیار برای رای گیری این انتخابات موجود است. وجود صندوق‌های سیار در کنار صندوق‌های ثابت، به منظور پوشش‌دهی کامل رای گیری در انتخابات است.

رییس هیات مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری با اشاره به شروع رای گیری پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری از ۸ صبح امروز ۲۱ تیرماه، گفت: این رای‌گیری تا ساعت ۱۸ امروز ادامه خواهد داشت و در صورت نیاز و صلاحدید اعضای هیات نظارت بر پنجمین دوره انتخابات نظام پرستاری، مدت زمان انتخابات تمدید می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار تازه پزشکی در ایران

وی با تاکید بر این که در مسجد سلیمان هم علی رغم بروز زلزله اخیر در این شهرستان، انتخابات نظام پرستاری در حال برگزاری است، گفت: امروز به صورت رندوم و اتفاقی چند بیمارستان زیر مجموعه سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی را برای بازدید از روند انتخابات نظام پرستاری انتخاب کرده‌ایم.

حیدری با اشاره به حضور روسای هیات نظارت بر پنجمین دوره انتخابات در استان‌های مختلف کشور، گفت: امید است با همکاری پرستاران، انتخابات به خوبی برگزار شود تا آنچه که پرستاران انتظار دارند، محقق شود.

به گفته وی، نتایج انتخابات تا فردا اعلام خواهد شد.

بنابر اعلام وبدا، وی در پایان با اشاره به بازدید خود از روند انتخابات نظام پرستاری در بیمارستان شریعتی و ادامه بازدید‌ها از روند انتخابات از سایر بیمارستان‌های شهر تهران، گفت: دکتر حریرچی معاون کل وزیر بهداشت به عنوان نماینده وزیر بهداشت و نیز اعضای هیات اجرایی از حوزه‌های دادستانی، وزارت کشور و سازمان نظام پزشکی ناظر بر روند این انتخابات هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
در بسیاری از موارد، افزایش وزن بنا به شرایط پزشکی مختلف ایجاد می‌شود و ربطی به پرخوری و عدم تحرک ندارد. در ادامه ۵ وضعیت پزشکی تعجب آوری که منجر به اضافه وزن غیر عادی می‌شوند و راه‌های کنترل آن‌ها را می‌توانید بهتر بشناسید: اختلالات خواب: بی خوابی در نتیجه آپنه خواب یا حتی سندرم پای بی قرار، باعث کمک به افزایش وزن می‌شود. دریافت حداقل ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه روز برای کنترل وزن و پیشگیری از اضافه وزن ضروری به نظر می‌رسد. اختلال درد مزمن: هر وضعیتی که باعث بروز درد مزمن بشود، از جمله فیبرومیالژیا، ورم مفاصل، و سیاتیک می‌تواند منجر به کاهش سطح فعالیت و اضافه وزن شود. اگر از دارو‌های کاهنده درد عصب استفاده می‌کنید، برای کنترل اضافه وزن، حتما با پزشک تان مشورت کنید.
الفالف1 روز قبل
فشار خون بالا یک مشکل سلامت شایع در جهان است. به گزارش «مدیکال دیلی»، خبر خوب این است که فشار خون بالا یا پرفشاری خون شرایطی قابل پیشگیری است. مصرف میوه و سبزیجات بیشتر نیز می‌تواند به مدیریت فشار خون کمک کند. نوشیدنی‌ها یکی از گزینه‌های راحت برای کاهش خطر فشار خون بالا و پرهیز از عوارض سلامت بالقوه دیگر هستند. چای سبزمطالعه‌ای در سال ۲۰۰۴ نشان داد که چای سبز می‌تواند به کاهش فشار خون بالا کمک کند.

حمله قلبی را بیشتر بشناسید+علائم

3+
الفالف1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
این تعداد زنان و دختران ایرانی به صورت تفننی یا دائمی قلیان مصرف می‌کنند. وی افزود: یکی از دلایلی که باعث استقبال از استعمال قلیان در میان زنان شده است، موضوع فرهنگی و تاریخی است. در گذشته در مصرف قلیان خانواده‌های پادشاهان به خصوص در دوره قاجار این شیوه رواج داشته است. بسیاری از عکس و نقاشی‌هایی که از آن زمان باقی مانده زنان دوران قاجار را در حال کشیدن قلیان نشان می‌دهد. «مرضیه لطیفی» افزود: صرف نظر از تاثیر دود بر ناباروری زنان، استعمال دود بر پوست هم تاثیر زیانباری می‌گذارد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، گنجاندن یک پیاز در رژیم غذایی روزانه می‌تواند مشکلات و بیماری‌ها را درمان کرده و سرطان را از شما دور کند. برخی از خواص پیاز به شرح زیر هستند: - پیاز ضد انعقاد خون است. - پیاز خون ساز است. - پیاز ضد درد است. - پیاز ضد فشارخون است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: با استقرار پرونده الکترونیک سلامت، امکان دریافت برخی خدمات عمومی بر روی تلفن همراه مردم میسر شد و این از مزایا یا ارزش افزوده‌ای است که نظام سلامت الکترونیک می‌تواند به مردم ارائه کند که در صرفه جویی وقت، هزینه و انرژی موثر است. وی تصریح کرد: شیوه دیگر نوبت دهی و نوبت گیری مربوط به نظام ارجاع است و وقتی بهیار یا پزشک در سطح یک خدمات، تشخیص می‌دهد که بیمار باید به سطوح بالاتر از جمله پزشک متخصص یا فوق تخصص مراجعه کند، امکان ارجاع و نوبت گیری در چندین مرکز برای بهیار یا پزشک در سطح یک خدمات وجود دارد و بیمار گرفتار نوبت گیری نیست و این خدمت در حال گسترش است. معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به وجود سامانه‌های متعدد و گاها مشابه و همسو در وزارت بهداشت، گفت: در وزارت بهداشت از نظر وجود سامانه‌های متعدد و مشابه و همسو، شاهد تضییع منابع هستیم و برخی سامانه‌ها بدون اینکه به یک معماری یکپارچه وفادار باشند، راه اندازی شده و در یکپارچگی داده‌ها و فرآیندها، موفقیت چندانی تا کنون نداشته‌ایم. براساس گزارش وبدا، انصاری یادآور شد: حتما مدیران وزارت بهداشت باید مکلف و ملزوم شوند که سامانه‌های حوزه معاونت خود را با هماهنگی مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، با یک معماری و برنامه مشخص، تهیه کنند تا بتوانیم منابع را مدیریت کنیم. انتهای پیام

نظرها

اخبار بیشتر