همه مجرمیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اجتماعی

همه مجرمیم

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |

یک حقوقدان معتقد است، در ۴۰ سالگی انقلاب باید به فکر تنقیح قوانین با هدف حذف عناوین متکثر مجرمانه که در دیگر جوامع جرم نیست باشیم. وجود صدها عنوان مجرمانه در قوانین موجود که به سادگی و به اجبار زیرپا گذاشته می‌شوند عاملی است که باعث قانون‌شکنی و قانون‌گریزی‌های بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود.

نعمت احمدی در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: بیش از ۲۲۰ هزار زندانی در زندان‌های کشور حضور دارند. آیا این جمعیت زندانی برابر استانداردهای جهانی، با جمعیت ۸۰ میلیون نفری ایران تناسب دارد؟ این آمار واقعی تعداد زندانیان کشور نیست.

در گزارش آسیب‌های اجتماعی که در خرداد سال ۱۳۹۵ از سوی وزارت کشور در صحن علنی مجلس قرائت شد با اشاره به اینکه موضوع زندان‌ها از مسائل پر اهمیت در حوزه آسیب‌های اجتماعی است، تاکید شد «متأسفانه سالی ۶۰۰ هزار نفر عازم زندان‌ها می‌شوند که از این تعداد ۲۰۰ هزار نفر در زندان‌ها باقی می‌مانند که به طور حتم آثار اجتماعی غیرقابل قبول و مخربی در جامعه خواهند داشت.» البته به گفته وزیر کشور این آمار ۶۰۰ هزار نفری، غیر از افرادی است که برای مدتی در مراکز نیروی انتظامی و دیگر ضابطین دادگستری در مرحله تحقیق مقدماتی تحت نظر قرار می‌گیرند و چون وارد آمار سازمان زندان‌ها نمی‌شوند جزو این آمار محسوب نمی‌شوند. بنابر این آمار ۲۲۰ هزار زندانی که از طرف مقامات مسؤول بیان می‌شود، به تعریف ماده ۳ آئین‌نامه اجرایی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور برمی‌گردد که زندان را اینگونه تعریف کرده است: «زندان محلی است که در آن محکومینی که حکم آنان قطعی است برای مدت معین یا به طور دائم به منظور تحمل کیفر نگهداری می‌شوند.» اما در ماده ۴ در خصوص بازداشتگاه آمده است: «بازداشتگاه محل نگهداری متهمانی است که با قرار کتبی مقام‌های صلاحیت‌دار قضائی تا اتخاذ تصمیم نهایی به آنجا معرفی می‌شوند.»

هرچند به صراحت تبصره ماده ۴ تا زمانی که بازداشتگاه ایجاد نشده، افراد تحت قرار در همان زندان نگهداری می‌شوند. هدف نگارنده در نوشته حاضر گستره عناوین متکثر مجرمانه یا جرم‌انگاری موارد و مصادیق فراوانی است که در دیگر کشورها جرم‌انگاری نشده‌اند. به تعبیری نزدیک به ۲ هزار عنوان مجرمانه در قوانین ایران وجود دارد که به استناد این عناوین می‌توان افراد را زندانی کرد. در حالی که در کشورهای توسعه‌یافته، عناوین مجرمانه به کمتر از ۲۰۰ عنوان کاهش یافته است. برای روشن شدن دایره و گستره عناوین مجرمانه به چند مورد اشاره می‌کنم.

به طور مثال در سال ۱۳۷۳ قانون ممنوعیت به‌کارگیری تجهیزات ماهواره مشتمل بر ۱۱ ماده و ۴ تبصره در مجلس تصویب شد. از بهمن ماه سال ۱۳۷۳ تا امروز با گذشت بیش از ۲۵ سال و گسترش علمی تجهیزات ماهواره و اینکه در آسمان کشور هزاران کانال ماهواره قابل دریافت است و صدها کانال به زبان فارسی بدون کنترل برنامه پخش می‌کنند، باز هم قانون سال ۷۳ حاکم است. پوشیده نیست که استفاده از ماهواره به حدی عمومیت یافته است که به گفته آقای جنتی وزیر سابق ارشاد بیش از ۷۰ درصد مردم از ماهواره استفاده می‌کنند و مهم‌تر از آن تجهیزات دریافت برنامه‌های ماهواره به گونه‌ای گسترش پیدا کرده که با تلفن همراه یا رایانه‌ای که مورد استفاده همه قرار دارد می‌توان به سادگی از کانال‌های ماهواره‌ای استفاده کرد. استفاده‌کنندگان هم تا زمانی که مورد تعقیب قانونی قرار نگیرند به استفاده خود ادامه می‌دهند. آرایی که اخیرا برای افراد شناخته‌شده در سطح وزرا و معاونین سابق رئیس‌جمهور صادر شده صدور حکم محکومیت به اتهام استفاده از ماهواره است. وقتی استفاده از ماهواره فراگیر شده است و علاوه بر دیش و رسیور می‌توان با تلفن همراه ساده هم به کانال‌های ماهواره‌ای دسترسی پیدا کرد معلوم نیست چرا این قانون بازنگری نمی‌شود.

زمانی بود که مأموران پلیس کارآزموده از در و دیوار و بام خانه‌ها بالا می‌رفتند و لوازم ماهواره‌ای را از بالای پشت‌بام‌ها پرت می‌کردند. تصاویری که به سرعت در جهان از مبارزه پلیس با ماهواره پخش می‌شد. در حالی که ساعتی بعد دوباره تجهیزات ماهواره به وسیله نصاب‌ها بر بالای پشت‌بام‌ها جاخوش می‌کرد. یا مثلا استفاده از وی‌پی‌ان (VPN) برابر قانون جرم است. جرمی که از وزیر و وکیل گرفته تا مردم عادی هر روز و هر ساعت مرتکب آن می‌شوند و بهتر است بگویم اکثر مردم مجرم‌اند و آلت جرم را همراه خود دارند.

به ذکر نمونه عینی‌تر می‌پردازم. در تهران و دیگر شهرهای بزرگ در حاشیه خیابان‌ها به چند تابلو برخورد می‌کنیم. توقف ممنوع، توقف مطلقا ممنوع یا تابلوهای حمل با جرثقیل. اما زیر اکثر این تابلوها ماشین‌ها به ردیف پارک شده‌اند و برای اکثر رانندگان اتفاق افتاده است که به اجبار ماشین خود را درست مقابل یکی از تابلوها پارک کرده‌اند و زمان بازگشت اولین دغدغه این است- آیا جریمه شده‌ام- و زمانی که برگ جریمه‌ای در کار نباشد انگار به فتح بزرگی نائل آمده باشیم با خوشحالی می‌گوییم- جریمه نشدم- در حالی که جرم به وقوع پیوسته است. نگارنده با کمک چند جوان خبرنگار تحقیق میدانی در خیابان‌های شهر کردیم. بسیاری از تابلوهایی که راهنمایی و رانندگی نصب کرده است را می‌شد با اغماض نصب نکرد و قانون‌شکنی را متداول نکرد. در حاشیه بسیاری از خیابان‌ها خصوصا خیابان‌های فرعی با تابلوهایی از این دست روبرو می‌شویم که با بار ترافیکی همسویی ندارد و معلوم نیست با توجه به خلوت بودن محل چرا این تابلوها نصب شده که این ذهنیت را برای مردم به وجود آورده که نیروی انتظامی برای جریمه کردن رانندگان و تأمین منابع مالی این تابلوها را نصب کرده است. مواردی از این دست فراوان است که باعث می‌شود ناخودآگاه قانون‌شکنی در موضوعات ساده به امر فراگیری تبدیل شود. همین زیرپا گذاشتن قانون و دستورالعمل‌های قانونی ساده که به اجبار از ناحیه افراد نقض می‌شوند زمینه‌ساز قانون‌گریزی و قانون‌ستیزی را فراهم کرده و ضرب‌المثل «تخم‌مرغ دزد شتر دزد می‌شود» را تداعی می‌کند.

خبری: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

اخیرا دولت کانادا استفاده از ماری‌جوانا را آزاد اعلام کرد. استدلال وزیر کشور کانادا جالب بود. اعلام شد استفاده از گل گیاه ماری‌جوانا در بین مردم با وجود ممنوعیت آن متداول شده است. از همین رو دولت با استفاده از نظریات متخصصان اعم از جامعه‌شناس و روان‌شناس و حقوقدانان به این نتیجه رسید که انسان نسبت به آنچه ممنوع شده حریص می‌شود و این حرص باعث می‌شود قانون‌شکنی متداول شود. از سوی دیگر جوانانی که مرتکب این جرم می‌شوند، در صورت کشف جرم، تحت تعقیب قرار گرفته و دارای سابقه سوء می‌شوند و نمی‌توانند آن‌طور که باید و شاید در آینده کشور نقش‌آفرینی کنند؛ مهم‌تر از آن هزینه نگهداری مجرمان در زندان و هزینه‌ای که پلیس برای کنترل گیاه ماری‌جوانا بر خزانه تحمیل می‌کند، زیاد است. گزارشی که بعد از آزادی استفاده از گیاه ماری‌جوانا توسط پلیس و وزارت کشور منتشر شد جالب بود. هم جوانان کمتری به استفاده از ماری‌جوانا رغبت نشان دادند و هم بار مالی تحمیلی بر پلیس کمتر شده و گفته شد وقتی استفاده از ماری‌جوانا آزاد شد بالطبع کشت آن‌هم آزاد شده و شبکه قاچاق ماری‌جوانا از بین رفت.

همین مطلب درباره مبارزه با مواد مخدر در ایران مصداق دارد. مسؤولان مبارزه با موادمخدر با افتخار اعلام می‌کنند که ۸۰ درصد کشفیات موادمخدر جهان در ایران صورت می‌گیرد و در طول سال‌های طولانی مبارزه با موادمخدر بیش از ۴ هزار نفر از پرسنل نیروی انتظامی در راه مبارزه با قاچاقچیان به شهادت رسیدند و بیش از ۱۲ هزار نفر مجروح و جانباز شدند. از طرفی دایره قاچاقچیان هم رو به افزایش است. مسؤولان هدف از مبارزه با مواد مخدر را جلوگیری از ترانزیت مواد مخدر از خاک ایران به اروپا و نیز جلوگیری از گسترش استفاده در کشور اعلام می‌کنند. در بخش اول پرسش این است که این چه وظیفه جهانی است که ما برای مأمورین نیروی انتظامی خود تعریف می‌کنیم که جان بر کف برای جلوگیری از اعتیاد جوانان دیگر کشورها مبارزه کنند در حالی که دولت‌های دیگر قدردان خدمات نیروی انتظامی ما نیستند؟ از طرفی چون برابر قوانین ایران حمل و نقل مواد مخدر بیش از سقف معینی مجازات اعدام دارد، محاکم ایران با صدور حکم اعدام و حبس برای قاچاقچیان، کشور را در مظان اتهام بین‌المللی قرار داده‌اند و جامعه جهانی ایران را از نظر اجرای حکم اعدام تقبیح و محکوم می‌کند. مجامع حقوق بشری همیشه پرونده‌ای علیه ایران از این بابت دارند.

در مورد جلوگیری از گسترش مصرف مواد مخدر در ایران هم که به حکایت آمار، معتادان و میزان مصرف مواد مخدری که از مرزهای ایران وارد و کشف نمی‌شود و از مرزهای دیگر هم خارج نمی‌شود، نشانگر مصرف مواد مخدر در داخل کشور است که بالطبع نشانه شکست شیوه مبارزه با مواد مخدر به قصد جلوگیری از اعتیاد داخلی است. کافی است سری به دادگاه‌های انقلاب بزنید. دادگاه‌هایی که قرار بود به جرایم ضدانقلاب رسیدگی کنند، امروزه تبدیل به دادگاه مبارزه با مواد مخدر شده‌اند. در ۴۰ سالگی انقلاب باید به فکر تنقیح قوانین با هدف حذف عناوین متکثر مجرمانه که در دیگر جوامع جرم نیست باشیم. وجود صدها عنوان مجرمانه در قوانین موجود که به سادگی و به اجبار زیرپا گذاشته می‌شوند عاملی است که باعث قانون‌شکنی و قانون‌گریزی‌های بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود که نمونه آن در تعداد زندانیان و محکومان به اعدام متجلی می‌شود. اگر استفاده از VPN یا استفاده از ماهواره جرم است پس «همه ما مجرمیم» از وکیل و وزیر گرفته تا افراد عادی؛ آیا واقعیت این است؟

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نیمی از مناطق کشور دمای بالای ۴۰ درجه داشت

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
وی گفت: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و در دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.

انتقاد آیت الله یزدی از باج خواهی برخی نمایندگان

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
آیت الله محمد یزدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما تصریح کرد: من بی پروا می‌گویم؛ نمایندگان هم می‌خواهند بشنوند میان برخی از نمایندگان با وزرا ساخت و پاخت‌هایی وجود دارد به نحوی که به عنوان نمونه فلان وزیر را صدا می‌زنند و از آنان می‌خواهند که «فلان معدن را به من یا به فرزند و داماد من بده» تا برود از آن استفاده کند. وی افزود: در این گونه روابط فاسد، امتیاز قرارداد‌های خاص را از وزرا مطالبه و تهدید می‌کنند که اگر با خواستشان موافقت نشود آنان را به مجلس احضار می‌کنند یا برای پاسخ به سوال و یا استیضاح، آنان را به مجلس فرا می‌خوانند. آیت الله یزدی تصریح کرد: وزیر بیچاره هم که گیر این چنین نمایندگانی افتاده است، می‌خواهد آبرویش محفوظ بماند، اما اگر میان وزرا و این گونه وکلا قراردادی تنظیم و از این امتیازات سوءاستفاده شود، چون وزیر هم امضا کرده است هر دو مرتکب تخلف شده‌اند و هر دو در پیشگاه خداوند قطعا نتیجه اعمالشان را خواهند دید. این عضو فقیه شورای نگهبان افزود: اما اگر وزرا به این گونه نمایندگان بگویند که خلاف نمی‌کنند و تصریح کنند که مطالبه آنان خلاف قانون است حتی اگر به قیمت استیضاح و برکناری آنان منجر شود، عملکرد چنین وزرایی شرعی نیست و نمایندگانی هم که ساخت و پاخت می‌کنند عملکردشان مشروع نیست. وی انگیزه برخی افراد برای داوطلبی نمایندگی مجلس شورای اسلامی را مادی دانست و تصریح کرد: اگر برخی دنبال دنیاطلبی نیستند پس هزینه‌های هنگفتی که برای نمایندگی صرف می‌کنند برای چیست مگر در دوره چهار ساله در مجلس قرار است چقدر حقوق به آنان پرداخت شود؟ پس معلوم است که دنبال چیز‌های دیگری هم هستند. آیت الله یزدی با اشاره به سابقه دو دوره نمایندگی در مجلس شورای اسلامی افزود: در دوره اول که در مجلس حضور داشتم صداقت، صفا، پاکی، دوری از دنیا و خدمت به اسلام در نمایندگان موج می‌زد. وی گفت: در آن دوره که من ریاست اداره قوانین مجلس را بر عهده داشتم یکی از نمایندگان حقوق دریافت نمی‌کرد، رئیس وقت مجلس از من خواست که به او بگویم ما چاره‌ای نداریم جز این که حقوقش را دریافت کند نزد آن نماینده رفتم و موضوع را به او منتقل کردم، اما در پاسخ گفت: «من نیاز ندارم، اینجا نیامده‌ام که حقوق بگیرم بلکه برای رضای خدا کار می‌کنم». آیت الله یزدی افزود: در پاسخ به او گفتم هیئت رئیسه ناچار است حقوقت را پرداخت کند و این حق شماست، بگیرید و به هر کسی خواستید بدهید در آن زمان چنین روحیه‌ای وجود داشت که حتی من باید واسطه می‌شدم نماینده‌ای حقوقش را بگیرد، اما اکنون برخی به آب و آتش می‌زنند که به مجلس راه یابند. این عضو فقیه شورای نگهبان در عین حال گفت: دولت و مجلس ما اسلامی است و ان شاءالله همه پایبند به شرع هستند و به بهانه‌ای عمل می‌کنند. وی همچنین با اشاره به جوسازی‌ها علیه شورای نگهبان اظهار داشت: چه جوسازی‌هایی که علیه شهید بهشتی نکردند؛ اکنون برای من هم جوسازی می‌کنند که فلانی چند پمپ بنزین، کارخانه و اموال دیگر دارد. آیت الله یزدی افزود: به یکی از دوستانم گفتم به شما وکالت می‌دهم که هر کسی چنین ادعایی کرد بگویید فلانی اعلام کرده است که همه دارایی هایش را با ۳ میلیون تومان واگذار می‌کند. رئیس اسبق قوه قضائیه گفت: شاید باور نکنید زمانی که رئیس قوه بودم پرونده یکی از فرزندانم که به عنوان قاضی پذیرفته شده بود روی میزم قرار گرفت تا حکمش را امضا کنم و حال آن که نمی‌دانستم که پرونده مربوط به فرزند خودم است و زمانی که در این باره از او توضیح خواستم گفت: «من با شما کاری نداشتم، شما برای خودتان رئیس هستید من طبق قانون در آزمون شرکت کردم، پذیرفته شدم و مراتب قانونی طی شد». وی افزود: پسرم به هیچ عنوان از موقعیتم استفاده نکرد و اکنون هم از قضات سرشناس است و حتی از محکومان دادگاهش شنیده‌ام که او قاضی متشرعی است. آیت الله یزدی اضافه کرد: خدا را شاهد می‌گیریم هیچ یک از فرزندانم با من ارتباطی ندارند بنده اکنون صرفا طلبه‌ای هستم و یکی از اعضای شورای نگهبان و اغلب افرادی چنین جوسازی‌هایی می‌کنند که به مقررات شرعی پایبند نیستند. این عضو فقیه شورای نگهبان همچنین با تبیین مسئولیت اعضای این شورا در بررسی صلاحیت داوطلبان در چارچوب نظارت استصوابی گفت: در یکی از موارد، بنده مأمور بودم با یکی از داوطلبان رد صلاحیت شده که شکایت کرده بود صحبت کنم در یکی از اتاق‌های شورای نگهبان به من می‌گفت هیچ مشکلی نداشته است و ندارد. وی افزود: حرف هایش که تمام شد از او پرسیدم در فلان تاریخ کجا بودید؟ بلافاصله رنگش تغییر کرد و از من علت را پرسید که در پاسخ گفتم ما مدرک داریم که در آن تاریخ فلان جا بودید و این کار خلاف قانون و خلاف شریعت را کرده‌اید؛ شما خودتان را آلوده کرده‌اید و نمی‌توانید نماینده مجلس شوید. آیت الله یزدی اضافه کرد: به او گفتم اختیار با شماست ما برای حفظ آبروی شما علت رد صلاحیت را به خودت گفتیم و اعلام عمومی نمی‌کنیم، اما اختیار با شماست اگر اصرار دارید ما اعلام کنیم که در واکنش، پذیرفت و از شورای نگهبان رفت پس شورای نگهبان موظف است که حیثیت افراد را حفظ کند. وی در پاسخ به مخالفان نظارت استصوابی به طرح این پرسش پرداخت که آیا اعضای شورای نگهبان باید صرفا تماشاچی باشند؟ این تماشاچی بودن چه خاصیتی دارد؟ این عضو شورای نگهبان تاکید کرد: چنین تعریفی از نظارت استصوابی غلط است مگر ما بیکاریم که به شورا بیاییم و صرفا تماشا کنیم که فلان افراد بخواهند به مجلس بروند ما در اینجا حضور یافته‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که الزامات نمایندگی اعم از سن، تحصیلات و صلاحیت اخلاقی داوطلبان و دیگر شاخص‌ها، قانونی است. آیت الله یزدی افزود: شورای نگهبان در چارچوب نظارت استصوابی، ناظر بر اجرای قانون است و به هیچ عنوان هم گرایش جناحی ندارد و من در پیشگاه الهی شهادت می‌دهم به هیچ عنوان جناح بازی در این شورا وجود نداشته است. وی همچنین درباره ادعای برخی رد صلاحیت شدگان انتخابات مبنی بر تضییع حقشان در شورای

سارقانی که از راننده نماینده مجلس سرقت کرده بودند دستگیر شدند+ فیلم لحظه سرقت

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سردار حمید هداوند در تشریح این خبر بیان داشت: با انتشار خبری مبنی بر مصدومیت راننده نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در مواجهه با دو سارق گوشی قاب، تیم هایی از کارگاه کارآگاهان پلیس پایتخت به بررسی موضوع پرداختند. این مقام ارشد انتظامی عنوان داشت: در بررسی‌های انجام شده این دو سارق گوشی قاپ شناسایی شده و لحظاتی قبل در یک عملیات ضربتی از سوی کارآگاهان دستگیر شدند. سردار هداوند تصریح کرد: در تحقیقات انجام شده از متهمان هر دو متهم به جرم خود اعتراف کردند. جانشین رییس پلیس پایتخت در پایان خاطرنشان کرد: متهمان اذعان داشتند که گوشی مسروقه را به یک مالخر اموال مسروقه فروختند که دستگیری این مالخر نیز در دستور کار است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
کتاب «من راوی آخرین کودتای ترکیه» نوشته نرگس رضایی با محوریت حوادث کودتای ۱۵ جولای سال ۲۰۱۶ ترکیه منتشر و روانه بازار کتاب شد. کتاب «من راوی آخرین کودتای ترکیه» به قلم نرگس رضایی، روزنامه‌نگار از سوی انتشارات لوح فکر همزمان با سالروز کودتای ۱۵ جولای ۲۰۱۶ ترکیه در تهران منتشر شد که در آن برای نخستین بار حوادث آن شب از سوی یک شاهد زنده به زبانی متفاوت برای مخاطب ایرانی روایت می‌شود. در این کتاب به موازات روایت کودتای ۱۵ جولای به دیگر کودتاهای ترکیه در دهه ۹۰ نیز اشاره شده و در فصلی به طور مفصل به اولین کودتای ترکیه و فرجام دولتمردان ساقط شده در «جزیره شوم» پرداخته می‌شود. نویسنده به موازات حوادث کودتای ۱۵ جولای به پیش‌درآمدهای آن نیز پرداخته است. مقامات کشور نیز کودتای ۱۵ جولای ترکیه را محکوم و مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشور به خاطر پیگیری هایش در آن شب قدردانی کرده بود.
فارسفارس1 روز قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اقدام تعدادی از نمایندگان مجلس برای جمع‌آوری امضا با هدف فشار به قوه قضائیه جهت لغو مجازات محمدرضا خاتمی گفت: این اقدام از روی غلبه احساسات و طرفداری حزبی صورت گرفته است و به همین جهت از جایگاهی برخوردار نیست. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: قطعا امضای این نامه کار دستی نبوده و به منزله دخالت در امور قوا تلقی می‌شود. این اقدام از روی غلبه احساسات و طرفداری حزبی صورت گرفته است و به همین جهت از جایگاهی برخوردار نیست. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه قوه قضاییه حق دارد هر نوع جرمی را مورد بررسی قرار دهد و برای آنها متناسب با قانون حکم صادر کند، خاطرنشان کرد: با نوشتن و امضاء نامه و طومار تحت یک شرایط جوی خاص، حکم دستگاه قضایی نباید تغییر کند. انتهای پیام/

افشاگری درباره «گاندو» | پشت‌پرده سریال‎سازی علیه دولت روحانی چه کسانی هستند؟ +فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
«یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد» یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد. این ویدئو را ببینید تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد. حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور درباره سریال «گاندو» نوشت: دولت در شش سال گذشته با تمام نیرو از هیچ خدمتی فروگذار نکرد و برای اعتلای ایران و ایرانی چوب حراج بر حیثیت سیاسی خود زد. وی افزود: اما یک جریان فکری با نقابی بنام گاندو سعی در مخدوش کردن تمام زحمات این دولت دارد. این ویدئو را ببینید تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد.

نظرها

اخبار بیشتر