عیادت کاروان «زیر سایه خورشید» از جمال شورجه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

عیادت کاروان «زیر سایه خورشید» از جمال شورجه

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
کاروان زیر سایه خورشید با بردن بیرق متبرک حرم امام رضا (ع) به منزل جمال شورجه چشمش را روشن کردند
عیادت کاروان «زیر سایه خورشید» از جمال شورجه - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ رسیدن کاروان زیر سایه خورشید، نوید یک چشم روشنی را می‌دهد. دوازده سالی می‌شود که این کاروان با حضور در نقاط مختلف ایران و جهان اشک شوق را مهمان چشمان عاشقان می‌کند. قرعه این بار به نام جمال شورجه افتاد. کارگردان سینمای انقلاب و دفاع مقدس که بیش از دو ماه است بر اثر سکته مغزی در بستر بیماری است و دلش پر کشیده بود برای زیارت خورشید هشتم.

کاروان زیر سایه خورشید با حضور بر سر بالین شورجه ضمن قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع) و اهدای گلاب و قرآن به وی زمینه را برای در آغوش کشیدن پرچم حرم امام رضا (ع) توسط این کارگردان فراهم کردند.

حجت الاسلام والمسلمین ­دهقانی مبلغ کاروان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: این اتفاق بیشتر برایمان قصه یعقوب و پیراهن یوسف را تداعی می‌کند که چشمان یعقوب با دیدن پیراهن یوسف روشن شد. این پرچم تاکنون زمینه را برای باز شدن گره‌های زیادی فراهم کرده است و همین چند روز پیش یک زندانی از پای چوبه دار نجات پیدا کرد.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی ادامه داد: ما برای این هنرمند ارزشمند کشورمان آرزوی سلامتی می‌کنیم و از مردم می‌خواهیم برای بهبود هر چه زود‌تر وی دعا کنند.

علی مهاجرانی یکی از خادمان حرم امام رضا (ع) نیز گفت: تاکنون این پرچم را به ۲۰۰۰ نقطه ایران و جهان برده و موجبات حال خوش شیعیان را فراهم کرده‌ایم.

پس از خلوت جمال شورجه با پرچم متبرک حرم امام رضا (ع) به سراغش رفتیم و از آخرین وضعیت سلامتی اش پرسیدیم.

وی گفت: حالم بهتر شده و تنها به لحاظ حرکتی مشکل دارم. از لحاظ فکری مشکلی ندارم و پروژه حضرت موسی (ع) هم دارد به خوبی پیش می‌رود.

فرزند شورجه نیز در گفتگو با ما گفت: حال پدرم بهتر شده است و به لحاظ هوشیاری مشکلی ندارد. ان شاءالله با دعای خیر مردم مشکلات حرکتی وی نیز حل می‌شود.

کاروان زیر سایه خورشید به جمال شورجه قول داد به محض رسیدن به مشهد به نیابتش به حرم امام رضا (ع) بروند و دو رکعت نماز بخوانند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

موسیقی متن فیلم پنج انگشت؛ برنارد هرمن

تابناکتابناک16 ساعت قبل
فیلم سینمایی «پنج انگشت / ۵Fingers» به کارگردانی جوزف ال. منکیه‌ویچ محصول سال ۱۹۵۲ کمپانی فاکس قرن بیستم است. در این فیلم جاسوسی، جیمز میسون، دانیل داریو، مایکل رنی، والتر همپدن، اسکار کارلویز، جان ونگراف، آلفرد زیسلر، ایوان تریسولت، کانستنتین شین، لرنس دابکین، لستر متیوز، مایکل پتی، نستور پایوا، ریچارد لو، اتو والدیس و استنلی لوگن مقابل دوربین نوربرت برودین بازی کردند. برنارد هرمن موسیقی متن این فیلم را ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصاویری از این فیلم می‌بینید و می‌شنوید.

شرکت‌های چندملیتی بازار دارو را بهم ریخته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
وی گفت: پزشکان ما به جای اینکه دارو را برای بیمار تجویز کنند دانسته یا ندانسته شرکت تجاری را تجویز می‌کنند و این یک تقاضای القایی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بازار دارویی کشور بهم بریزد. اختراعی افزود: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مطرح کردن بحث امضا‌های طلایی باعث شد تا شفافیت آغاز شود وقتی امکان ارز یارانه‌ای تأمین می‌شود باید بخش‌هایی که مسؤول تخصیص این ارز هستند با نظام‌های بازرسی و کنترلی همراه شوند و شفافیت در سیستم ایجاد شود، اما متأسفانه ضعف در نظارت باعث سوء استفاده‌ها از ارز دولتی شد. ­رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: ما می‌توانستیم با حدود ۷۰۰ میلیون دلار همه نیاز‌های دارویی کشور را تأمین کنیم، اما سوء استفاده‌ها باعث شد این بازار به قدری بزرگ شود که رکود ۴ میلیارد دلار را زدیم و این یک جنایت در حق مردم بود. اختراعی افزود: وقتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌گوید یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داروی مشابه داخلی وارد کشور شده است عده‌ای می‌گویند که این عدد بسیار ناچیز است و نباید به دلیل آن مردم را نگران کنیم در صورتی که این عدد به اندازه بودجه برخی کشورهاست و ما عدد و رقم‌ها از دستمان در رفته است. وی گفت: بحث امضا‌های طلایی صحت دارد و متأسفانه برخی شرکت‌ها دارو‌های وارداتی خود را با قیمتی حتی بالاتر از نرخ آن در خارج از کشور به مردم فروختند.

جشن دانش آموختگی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل

دوازده مینیاتور؛ روشن محمدکولیف

تابناکتابناک13 ساعت قبل
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
محیا اسناوندی که تحربه بازی در سریال روزهای بهتر، نامه آخر، دستت را به من بده و فیلم سینمایی دم سرخ‌ها و همچنین اجرای صبح بخیر را داشته است، راهی خانه بخت شد. سرویس عکس و فلیم فردا: محیا اسناوندی که تحربه بازی در سریال روزهای بهتر، نامه آخر، دستت را به من بده و فیلم سینمایی دم سرخ‌ها و همچنین اجرای صبح بخیر را داشته است، راهی خانه بخت شد. بیوگرافی محیا اسناوندیمحیا اسناوندی متولد ۲۵ اردیبهشت ۱۳۶۹ در تهران، مجری استفارغ التحصیل فوق لیسانس رشته میکروبیولوژی می‌باشد، فعالیت خود را با مجری‌گری گروه کودک و نوجوان شروع کرد و حالا مجری، گوینده و بازیگر می‌باشدفعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۸۸ وقتی ۱۹ ساله بود با گروه اجتماعی شبکه تهران شروع کرد و یکسال بعد در سال ۸۹ وارد گروه کودک و نوجوان همین شبکه شداجرای برنامه مشترک خانوم اسناوندی به همراه مژده لواسانی در برنامه سه نقطه که اولین تجربه کاریش بود، باعث دیده شدنش شد سپس بعد از سال ۹۴ مجری‌گری برنامه شاخص و موفق بچه‌های مردم و سپس ترانه باران را نیز برعهده گرفتمحیا اسناوندی تیر ۹۸ خبر ازدواج خود را با متن زیر رسانه‌ای کرد: ورود شکوهمندانت به هستی من؛ عقد بستگی قلب و جسم و روحمون، دلبرانه‌ترین روز تاریخ زندگیم، مقارن شد با روز میلاد حضرت دلبر…. چشم بد دور که هم جانی و هم جانانی …همسرشان مجتبی کشاورز تهیه کننده برنامه‌های تلویزیونی می‌باشد

لاله‌زار: ابتذال موسیقی پاپ با امثال ابراهیم‌زاده

برترین‌هابرترین‌ها21 ساعت قبل
هفته کم رمق فرهنگ و هنر، یک ضدپیشنهاد در موسیقی و قطعه‌ای از محسن ابراهیم زاده، یک فیلم از نمایش خانگی به جای اکران که چیزی ندارد، یک خواندنی و یک بلیت برنده.

نظرها

اخبار بیشتر