کدام قسمت تخم مرغ غنی از پروتئین است؟ زرده یا سفیده؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. سلامت

کدام قسمت تخم مرغ غنی از پروتئین است؟ زرده یا سفیده؟

الفخبرگزاری الف |
بسیاری از مردم تصور می کنند سفیده تخم مرغ منبع اصلی پروتئین نسبت به زرده است. این در حالی است که سفیده یک عدد تخم مرغ از نظر میزان پروتئین اختلاف ناچیزی با زرده دارد. میزان پروتئین سفیده 4 گرم است در حالی که این میزان در زرده به 2 تا 3 گرم می رسد.

آوای سلامت، بسیاری از مردم تصور می‌کنند سفیده تخم مرغ منبع اصلی پروتئین نسبت به زرده است. این در حالی است که سفیده یک عدد تخم مرغ از نظر میزان پروتئین اختلاف ناچیزی با زرده دارد. میزان پروتئین سفیده ۴ گرم است در حالی که این میزان در زرده به ۲ تا ۳ گرم می‌رسد.

با این حال زرده تخم مرغ ۹۹ درصد از محتوای چربی تخم مرغ را در خود جای داده است و ۵۵ کالری دارد. سفیده تخم مرغ تنها ۱۷ کالری دارد. برای همین است که افرادی که دنبال کاهش وزن هستند و غذاهای کم چرب را ترجیح می‌دهندف فقط سفیده تخم مرغ را مصرف می‌کنند. این افراد باید بدانند که مواد مغذی موجود در زرده تخم مرغ را از دست می‌دهند.

زرده تخم مرغ علاوه بر این که منبع اصلی بسیاری از ویتامین‌ها و املاح معدنی است، بیشترین میزان کلسترول و چربی را هم دارد. زرده یک تخم مرغ متوسط حاوی ۶۳ درصد کلسترول است. این در حالی است که به گفته کارشناسان تغذیه، میزان کلسترول دریافتی روزانه از طریق مواد غذایی باید زیر ۳۰۰ میلی گرم باشد. با این حال تحقیقات اخیر نشان می‌دهد ضرورتی ندارد که اکثر افراد نگران کلسترول دریافتی از طریق زرده تخم مرغ باشند. این تحقیقات بیانگر آن است که ارتباط مستقیمی بین مصرف زرده تخم مرغ و ابتلا به دیابت نوع ۲ نیز وجود ندارد. پیام اصلی این تحقیقات آنست که کسانی که نگران سلامت قلبشان هستند، به جای تمرکز بر مصرف تخم مرغ، باید به رزیم غذایی و سبک غذایی شان در حالت کلی نگاه کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار پزشکی امروز

با این حال اگر شما مبتلا به بیماری قلبی هستید و یا عوامل خطر ابتلا به این بیماری را دارید، با تیم مراقبت‌های بهداشتی خود در مورد کلسترول تخم مرغ و نحوه مصرف آن مشورت کنید.

تخم مرغ همانند سایر محصولات لبنی منبع ارزان قیمت پروتئین با کیفیت بالا است. در این میان، زرده تخم مرغ حاوی ۲۵۰ میلی گرم کولین است. کولین یک ماده ضروری برای متابولیسم سلول هاست و در انتقال لیپیدها در سراسر بدن و تولید انتقال دهنده‌های عصبی نقش مهمی دارد. زنان باید در روز ۴۲۵ ملی گرم و مردان ۵۵۰ ملی گرم کولین دریافت کنند. کولین در دوران بارداری نیز اهمیت زیادی دارد و باری رشد شناختی جنین مورد نیاز است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حمله قلبی را بیشتر بشناسید+علائم

3+
الفالف1 روز قبل
الفالف1 روز قبل
می‌توانید از ژل آلوئه‌ورا که برای درمان ریزش مو و رشد سریع آن مؤثر است، استفاده کنید. آلوئه‌ورا می‌تواند مشکلات مربوط به پوست سر از قبیل شوره و خارش سر را نیز به نحو مؤثری کاهش دهد. آب پیازپیاز از گذشته یکی از راه‌های طبیعی درمان ریزش مو بوده است. سرکه سیبعلاوه بر آسیب ناشی از خشکی، ریزش مو ممکن است به دلیل فولیکول‌های مسدود شده باشد. سیر هم مانند پیاز سرشار از مواد معدنی و ویتامین است که به‌طور طبیعی ریزش مو را کم می‌کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴20 ساعت قبل
این تعداد زنان و دختران ایرانی به صورت تفننی یا دائمی قلیان مصرف می‌کنند. وی افزود: یکی از دلایلی که باعث استقبال از استعمال قلیان در میان زنان شده است، موضوع فرهنگی و تاریخی است. در گذشته در مصرف قلیان خانواده‌های پادشاهان به خصوص در دوره قاجار این شیوه رواج داشته است. بسیاری از عکس و نقاشی‌هایی که از آن زمان باقی مانده زنان دوران قاجار را در حال کشیدن قلیان نشان می‌دهد. «مرضیه لطیفی» افزود: صرف نظر از تاثیر دود بر ناباروری زنان، استعمال دود بر پوست هم تاثیر زیانباری می‌گذارد.
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
عوامل موثر بر ایجاد بیماریهای دستگاه تناسلی زنان، شامل طیف وسیعی از عوامل است که برخی ژنتیکی یا فامیلی است اما برخی در طول زندگی بر سلامت دستگاه تناسلی اثر می‌گذارد. در نواحی مرطوب ومناطق گرم که بدن سریع عرق می‌کند، لباس زیر باید سریع تعویض شود، چون رطوبت، رشد میکروبها و قارچها را سرعت می‌بخشد، پس لازم است دستگاه تناسلی پس از هربار شستشو، حتما خشک شود تا زمینه حضور عوامل بیماریزا فراهم نشود. شرایط فیزیکی و شیمیایی محیط کارشرایط فیزیکی و شیمیایی محیط کار می‌تواند بر سلامت دستگاه تناسلی اثر مضر داشته باشد، از جمله این عوامل، اشعه ایکس‏، گازهای شیمیایی و درجه حرارت بالاست که در صورت مواجه طولانی مدت می‌تواند باعث ناتوانی جنسی و ناباروری یا ایجاد ناهنجاریهای مادرزادی شوند. اختلالات و بیماریهای شایع دستگاه تناسلیاختلالات دستگاه تناسلی زنان ممکن است جزئی یا جدی و شدید باشند اما غالبا موجب اضطراب و ناراحتی می‌شوند؛ اختلالات خوشخیم زنان، علائم و نشانه‌های متنوعی را نشان می‌دهند که بر حسب گروههای سنی مختلف، متفاوت هستند. دلایل خونریزی غیرطبیعی از واژنخونریزی غیرطبیعی واژینال می‌تواند به خاطر شرایط زنان و دیگر مشکلات پزشکی باشد.
الفالف1 روز قبل
فشار خون بالا یک مشکل سلامت شایع در جهان است. به گزارش «مدیکال دیلی»، خبر خوب این است که فشار خون بالا یا پرفشاری خون شرایطی قابل پیشگیری است. مصرف میوه و سبزیجات بیشتر نیز می‌تواند به مدیریت فشار خون کمک کند. نوشیدنی‌ها یکی از گزینه‌های راحت برای کاهش خطر فشار خون بالا و پرهیز از عوارض سلامت بالقوه دیگر هستند. چای سبزمطالعه‌ای در سال ۲۰۰۴ نشان داد که چای سبز می‌تواند به کاهش فشار خون بالا کمک کند.

نظرها

اخبار بیشتر