تغذیه در کودکی، سرطان در بزرگسالی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. سلامت
تغذیه در کودکی، سرطان در بزرگسالی

تغذیه در کودکی، سرطان در بزرگسالی

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24 - فاطمه ندیم در پیشگفتار این کتاب به قلم پروفسور کولین کمپبل؛ استاد پیشکسوت بیوشیمی تغذیه دانشگاه کورنل آمده است: «خوردن غذاهای مناسب مزایای متعددی دارد که یکی از آنها وابستگی کمتر به داروهاست. این مثل قدیمی را به‌خاطر آورید «خوردن یک سیب در روز، پزشک را از شما دور می‌کند.» دکتر فرمن نیز همین نظر را با شواهد و مدارک بسیار بیان می‌کند.

مصرف بی‌رویه آنتی‌بیوتیک‌ها نمونه خوبی از شرایط کنونی است. این داروها واقعا حدود ۱۰برابر بیش از اندازه مورد نیاز تجویز می‌شوند. شوربختانه بسیاری از مردم نیز نمی‌دانند که آنتی‌بیوتیک‌ها روی بیماری‌های ویروسی اثر نمی‌کنند. آنها نه تنها اثری روی بیماری ندارند، بلکه تنها باعث گسترش ارگانیسم‌های مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک می‌شوند که خود می‌توانند مسائل جدی‌تری در آینده به‌وجود آورند. همچنین دکتر فرمن، شواهدی را ارائه می‌دهد مبنی بر اینکه مصرف بی‌رویه آنتی‌بیوتیک‌ها مشکلاتی همچون خطر ابتلا به آسم و انواع آلرژی را باعث می‌شود. توصیه‌های دکتر فرمن، ساده اما عمیق هستند. او می‌گوید: غذاهای مناسب بخورید و تا می‌توانید از پزشک، دارو و درمان‌ها پرهیز کنید.

تحقیقات جدید، پیوند قوی میان سرطان در بزرگسالی با بدخوردن در کودکی که شامل پرخوری، کم‌خوردن میوه و سبزی و مصرف زیاد لبنیات، گوشت و موادغذایی فرآوری شده است را تایید می‌کند. بسیاری از والدین با هدف دستیابی به رشد بیش از حد در کودکان، برای تغذیه بیش از اندازه آنها مشتاقانه در تلاشند. هرچند در قرن حاضر، رشد در دوران کودکی و بلوغ زودرس ازنظر برخی افراد، موفقیت محسوب می‌شود، ولی داده‌های علمی اهداف رایج مردم را به نقد می‌کشد. بررسی‌های علمی بی‌شمار پیوند میان مصرف کالری زیاد در دوران کودکی و سرطان را گزارش داده‌اند. محدود کردن انرژی دریافتی از منابع حیوانی، امکان ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار جالب در حوزه سلامت و پزشکی

کودکان مسوول گزینش غذایی ضعیف خود نیستند، بلکه پدر و مادرند که مقصرند. به‌جز کودکان با بیماری مزمن یا اختلالات عاطفی، برنامه غذایی ضعیف، بیشتر پیامد ناآگاهی والدین و انتخاب‌های نادرست آنها است. مهم است بدانید که امروزه در دنیای غذاهای فرآوری‌شده، به‌ویژه کودکان ۲ تا ۷ سال در دسته افراد بدغذا هستند. عجیب نیست که کودک در این سن، طیف محدود غذایی را ترجیح بدهد و نیز عجیب نیست که والدین مدام در مبارزه با کودک باشند تا او را وادار کنند تا به‌گونه‌ای مناسب غذا بخورد. خوشبختانه می‌توان به این جنگ پایان داد و کودک را به برنامه غذایی سالم عادت داد.

برچس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
در بسیاری از موارد، افزایش وزن بنا به شرایط پزشکی مختلف ایجاد می‌شود و ربطی به پرخوری و عدم تحرک ندارد. در ادامه ۵ وضعیت پزشکی تعجب آوری که منجر به اضافه وزن غیر عادی می‌شوند و راه‌های کنترل آن‌ها را می‌توانید بهتر بشناسید: اختلالات خواب: بی خوابی در نتیجه آپنه خواب یا حتی سندرم پای بی قرار، باعث کمک به افزایش وزن می‌شود. دریافت حداقل ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه روز برای کنترل وزن و پیشگیری از اضافه وزن ضروری به نظر می‌رسد. اختلال درد مزمن: هر وضعیتی که باعث بروز درد مزمن بشود، از جمله فیبرومیالژیا، ورم مفاصل، و سیاتیک می‌تواند منجر به کاهش سطح فعالیت و اضافه وزن شود. اگر از دارو‌های کاهنده درد عصب استفاده می‌کنید، برای کنترل اضافه وزن، حتما با پزشک تان مشورت کنید.
الفالف1 روز قبل
فشار خون بالا یک مشکل سلامت شایع در جهان است. به گزارش «مدیکال دیلی»، خبر خوب این است که فشار خون بالا یا پرفشاری خون شرایطی قابل پیشگیری است. مصرف میوه و سبزیجات بیشتر نیز می‌تواند به مدیریت فشار خون کمک کند. نوشیدنی‌ها یکی از گزینه‌های راحت برای کاهش خطر فشار خون بالا و پرهیز از عوارض سلامت بالقوه دیگر هستند. چای سبزمطالعه‌ای در سال ۲۰۰۴ نشان داد که چای سبز می‌تواند به کاهش فشار خون بالا کمک کند.

حمله قلبی را بیشتر بشناسید+علائم

3+
الفالف1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
این تعداد زنان و دختران ایرانی به صورت تفننی یا دائمی قلیان مصرف می‌کنند. وی افزود: یکی از دلایلی که باعث استقبال از استعمال قلیان در میان زنان شده است، موضوع فرهنگی و تاریخی است. در گذشته در مصرف قلیان خانواده‌های پادشاهان به خصوص در دوره قاجار این شیوه رواج داشته است. بسیاری از عکس و نقاشی‌هایی که از آن زمان باقی مانده زنان دوران قاجار را در حال کشیدن قلیان نشان می‌دهد. «مرضیه لطیفی» افزود: صرف نظر از تاثیر دود بر ناباروری زنان، استعمال دود بر پوست هم تاثیر زیانباری می‌گذارد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، گنجاندن یک پیاز در رژیم غذایی روزانه می‌تواند مشکلات و بیماری‌ها را درمان کرده و سرطان را از شما دور کند. برخی از خواص پیاز به شرح زیر هستند: - پیاز ضد انعقاد خون است. - پیاز خون ساز است. - پیاز ضد درد است. - پیاز ضد فشارخون است.
ایسناایسنا55 دقیقه قبل
معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: با استقرار پرونده الکترونیک سلامت، امکان دریافت برخی خدمات عمومی بر روی تلفن همراه مردم میسر شد و این از مزایا یا ارزش افزوده‌ای است که نظام سلامت الکترونیک می‌تواند به مردم ارائه کند که در صرفه جویی وقت، هزینه و انرژی موثر است. وی تصریح کرد: شیوه دیگر نوبت دهی و نوبت گیری مربوط به نظام ارجاع است و وقتی بهیار یا پزشک در سطح یک خدمات، تشخیص می‌دهد که بیمار باید به سطوح بالاتر از جمله پزشک متخصص یا فوق تخصص مراجعه کند، امکان ارجاع و نوبت گیری در چندین مرکز برای بهیار یا پزشک در سطح یک خدمات وجود دارد و بیمار گرفتار نوبت گیری نیست و این خدمت در حال گسترش است. معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با اشاره به وجود سامانه‌های متعدد و گاها مشابه و همسو در وزارت بهداشت، گفت: در وزارت بهداشت از نظر وجود سامانه‌های متعدد و مشابه و همسو، شاهد تضییع منابع هستیم و برخی سامانه‌ها بدون اینکه به یک معماری یکپارچه وفادار باشند، راه اندازی شده و در یکپارچگی داده‌ها و فرآیندها، موفقیت چندانی تا کنون نداشته‌ایم. براساس گزارش وبدا، انصاری یادآور شد: حتما مدیران وزارت بهداشت باید مکلف و ملزوم شوند که سامانه‌های حوزه معاونت خود را با هماهنگی مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، با یک معماری و برنامه مشخص، تهیه کنند تا بتوانیم منابع را مدیریت کنیم. انتهای پیام

نظرها

اخبار بیشتر