جمع پیرمردها در یوکوهاما جمع شد؛ دو بازیکن با ۹۳ سال سن!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نود
  4. ورزشی
جمع پیرمردها در یوکوهاما جمع شد؛ دو بازیکن با ۹۳ سال سن!

جمع پیرمردها در یوکوهاما جمع شد؛ دو بازیکن با ۹۳ سال سن!

نودخبرگزاری نود |
شونسوکه ناکامورای 41 ساله به تیم دسته دومی یوکوهاما پیوست.

به گزارش وبسایت نود، با تایید باشگاه یوکوهاما اف‌سی، شونسوکه ناکامورا هافبک ۴۱ ساله و سابق تیم ملی ژاپن با عقد قراردادی از جوبیلو ایواتا به این تیم دسته دومی پیوسته است.

ناکامورا که در جی‌لیگ ۲۰۱۸ هم ۱۶ بازی برای جوبیلو ایواتا انجام داده بود، اکنون به این تیم سطح دومی ملحق شده تا به گفته بیانیه این باشگاه، برگ برنده این تیم در راه صعود به جی لیگ باشد.

ناکامورای ۴۱ ساله که در کارنامه خود ۹۸ بازی ملی و ۲۴ گل برای ژاپن را در کارنامه دارد و به همراه این تیم در دو جام جهانی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ به میدان رفته است، در سال ۲۰۰۲ با انتقال از یوکوهاما اف مارینوس به رجینا، وارد سطح اول فوتبال اروپا شد.

بعد از سه فصل حضور در سری آ و انجام ۸۱ مسابقه، ناکامورا در سال ۲۰۰۵ به سلتیک اسکاتلند پیوست و در طول ۴ سال به همراه این تیم، سه بار قهرمان لیگ برتر اسکاتلند و یک بار هم قهرمان جام حذفی این کشور شد. او در سال ۲۰۰۷، به عنوان بازیکن سال اسکاتلند هم شناخته شد.

ناکامورا در سال ۲۰۰۹ به اسپانیول پیوست اما حضور او در لالیگا یک نیم فصل بیشتر به طول نینجامید و او در فوریه ۲۰۱۰ به اولین تیم خود، یوکوهاما اف مارینوس بازگشت تا شانس‌های خود را برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۰ حفظ کند. ناکامورا بعد از بازگشت به جی لیگ، در ۷ فصل پیراهن یوکوهاما اف مارینوس را پوشید و در ۲۳۷ بازی، ۴۵ گل برای این تیم به ثمر رساند. او به همراه تیمش در سال ۲۰۱۳ فاتح جام امپراتور ژاپن شد. ناکامورا از سال ۲۰۱۷ پیراهن جوبیلو ایواتا را به تن داشت.

در سایت خبری بخوانید: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

ناکامورای ۴۱ ساله در حالی به یوکوهاما اف‌سی در سطح دوم جی لیگ پیوسته که در تیم جدیدش، مسن‌ترین بازیکن نخواهد بود. ناکامورا قرار است در تیم جدیدش با کازویوشی میورا، اسطوره فوتبال ژاپن که اکنون ۵۲ سال سن دارد، هم بازی شود.

میورای ۵۲ ساله که در ژانویه قرارداد خود را با یوکوهاما تمدید کرد، ۳۳ سال قبل فوتبال حرفه‌ای را با سانتوس برزیل آغاز کرد و هشتاد و نهمین و آخرین بازی ملی اش را، ۱۹ سال قبل انجام داد. میورا که در سال ۲۰۰۶ به یوکوهاما پیوسته، تنها در یک فصل این تیم را در جی لیگ همراهی کرده و در سایر فصل‌ها، به همراه تیمش در تلاش برای صعود از سطح دوم فوتبال ژاپن بوده است.

میورا در سال ۲۰۱۷ رکورد استنلی متیوس را شکست و به مسن‌ترین گلزن تاریخ فوتبال حرفه‌ای تبدیل شد. او در فصل ۲۰۱۹ جی لیگ دوم نیز ۲ بار برای تیمش به میدان رفته است.

سرمربی تیم یوکوهاما، ادسون تاوارز است که در فوتبال ایران هم حضور داشته و سابقه هدایت سپاهان اصفهان را در کارنامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها