داستان برند رولزوریس؛ لوکس‌ترین خودروساز دنیا و سازنده پیشرانه هواپیما
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. تکنولوژی

داستان برند رولزوریس؛ لوکس‌ترین خودروساز دنیا و سازنده پیشرانه هواپیما

زومیتخبرگزاری زومیت |
پس از یک قرن، همچنان رولزرویس با عنوان مشهورترین نام تجاری در صنعت بریتانیا فعالیت می‌کند. این برند، علاوه بر خودروهای لوکس، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پیشرانه‌ برای هواپیماهای مسافری و نظامی در جهان است.
داستان برند رولزوریس؛ لوکس‌ترین خودروساز دنیا و سازنده پیشرانه هواپیما - 3

دپارتمان بسپوک (Bespoke) یکی از شرکت‌های زیرمجموعه‌ی رولزرویس است که طراحی و تولید نسخه‌های کلکسیونی و سفارشی را انجام می‌دهد. در این بخش، حتی مبلمان، چمدان و وسایل شخصی هم مطابق سلیقه‌ی مشتری با برند رولزرویس، عرضه می‌شوند.

داستان برند رولزوریس؛ لوکس‌ترین خودروساز دنیا و سازنده پیشرانه هواپیما - 5داستان برند رولزوریس؛ لوکس‌ترین خودروساز دنیا و سازنده پیشرانه هواپیما - 6

مجسمه‌ی روی جلوپنجره‌ی محصولات رولزرویس با نام کامل Spirit of Ecstasy از سال ۱۹۱۱ به بدنه‌ی خودروها اضافه شد. در سال ۱۹۰۹، لرد مونتاگو که یک اشراف‌زاده انگلیسی بود، سفارش ساخت یک مجسمه داد تا روی رولزرویس سیلور گوست خود نصب کند. برای این کار، یکی از کارمندان خود به نام النور تورنتون را به‌عنوان مدل مجسمه معرفی کرد. لرد مونتاگو، همچنین به‌عنوان یکی از اولین نویسندگان و سردبیران مجلات مرتبط با خودرو در دنیا، جایگاهی تاریخی دارد.

اولین محصولات رولزرویس تا سال ۱۹۰۷، خودروهایی مجهز به پیشرانه‌های ۱۰ تا ۳۰ اسب‌بخار بودند. کلود جانسون، مهندس برجسته‌ی انگلیسی به رولزرویس کمک کرد تا اولین پیشرانه‌ی ۶ سیلندر این شرکت با قدرت نزدیک به ۵۰ اسب‌بخار ساخته شود. عملکرد این موتور، آنچنان خوب بود که مدیران رولزرویس تصمیم به توقف تولید مدل‌های قبلی و ساخت یک مدل جدید با نام ۴۰/۵۰ بگیرند. محصول نهایی به دلیل رنگ بدنه‌ی خاکستری، با اسم تجاری سیلور گوست وارد بازار شد. پیش از آغاز جنگ جهانی اول، تعداد ۶ هزار دستگاه سیلور گوست به مصرف‌کننده رسید. مهندسی این خودرو آنچنان خوب بود که از شاسی سیلورگوست برای تولید اولین خودروی زرهی ارتش بریتانیا استفاده شد.

پیشرانه‌ی ایگل (عقاب: Eagle) اولین موتور ساخت رولزرویس برای صنعت هوانوردی بود که سال ۱۹۱۵ معرفی شد. این مدل، روی بمب‌افکن هندلی پیج (Handley Page TypeO) عملکرد بسیار خوبی ارایه کرد. اولین نسخه از پیشرانه‌ی ایگل با ۱۲ سیلندر و حجم ۱۴ لیتر، ۲۲۵ اسب‌بخار قدرت داشت و در مدل‌های بعدی به قدرت‌ ۳۶۰ اسب‌بخار رسید. تا سال ۱۹۲۸ و جایگزینی پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر ایگل با مدل ۲۴ سیلندری، تعداد ۴,۶۸۱ دستگاه از این موتور برای هوایپماهای مختلف دنیا تولید شد.

فانتوم II در سال ۱۹۲۹ جای‌گزین مدل قبلی شد. این محصول از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۷٫۷ لیتری، ۱۲۰ اسب‌بخار قدرت می‌گرفت. تولید این خودرو با بدنه‌ی ۴در و اسپرت ۲در تا سال ۱۹۳۶ ادامه داشت؛ اما با فروش ۱,۲۸۱ دستگاه، موفقیت بزرگی محسوب نشد.

هواپیماهای سوپرمرین (Supermarine) با مدل‌های S۶ و S۶ B همراه پیشرانه‌های رولزرویس R جمعا به تعداد ۴ دستگاه ساخته شدند. این هوانوردها، فاقد چرخ بودند و قابلیت فرود روی آب داشتند. مدل اول از سوپرمرین با پیشرانه‌ی ۱۹۰۰ اسب‌بخار به نهایت سرعت ۵۲۹ کیلومتربرساعت رسید و نسخه‌ی S۶ B با قدرت ۲۳۰۰ اسب‌بخار در سال ۱۹۳۱، رکورد سرعت جهانی در آسمان را به عدد ۶۵۵ کیلومتربرساعت رساند.

سال ۱۹۳۱، شرکت خودروسازی بنتلی به رولزرویس فروخته شد. بنتلی در آن زمان، یک کارخانه‌ی مخصوص تولید مدل‌های اسپرت و مسابقه‌ای بود که مشکلات مالی داشت. تصاحب بنتلی توسط رولزرویس از دیدگاه تاریخ‌نویسان صنعتی بریتانیا، تلاش شرکت بزرگ‌تر برای حذف رقیب بود. بنتلی، ظرفیت بالایی برای تبدیل شدن به یک برند لوکس داشت و درحال ساخت خودروهای پهن‌پیکر، معادل رولزرویس فانتوم بود. یکی از اقدامات بحث برانگیز مدیران شرکت در این زمان، جلوگیری از تولید بنتلی ۸ لیتر (Bentley ۸ Litre) است که سال ۱۹۳۰ رونمایی شده بود. البته باید توجه داشت که دهه‌ی ۳۰ میلادی، همراه‌با بحران بزرگ در اقتصاد جهانی، تولید و فروش خودروهای سوپرلوکس، مثل بنتلی ۸ لیتر را مشکل می‌کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار تکنولوژی ایران و جهان

پیشرانه‌ی گریفون مشابه مرلین، ۱۲ سیلندر با آرایش V داشت؛ اما با حجم ۳۷ لیتر و قدرت‌های ۱۵۰۰ تا ۲۴۰۰ اسب‌بخار تولید شد. این موتور با تیراز ۸ هزار دستگاه، بین سال‌های ۱۹۳۹ تا ۱۹۵۵، روی هواپیماهای مختلف، از جمله نسخه‌‌هایی از اسپیت‌فایر نصب می‌شد. پیشرانه‌ی گریفون، به‌عنوان قدرتمندترین موتور پیستونی در تاریخ هوانوردی شناخته می‌شود و قبل از تولید پیشرانه‌های جت، می‌توانست هواپیماهای سبک‌وزن را به نهایت سرعت ۸۰۰ کیلومتربرساعت برساند.

ساخت رولزرویس فانتوم IV، با هدف تولید یک محصول سوپرلوکس مخصوص پادشاهان و اشراف در سال ۱۹۵۰ به پایان رسید. اولین نسخه، در اختیار شاهزاده انگلستان (الیزابت دوم) قرار گرفت که ۲ سال بعد، روی تخت سلطنت نشست. فانتوم IV، خودروی ویژه‌ی الیزابت در مراسم عروسی او بود. در مجموع، ۱۸ دستگاه از این رولزرویس ویژه ساخته شد. تمامی نسخه‌های فنتوم IV به دلیل استفاده توسط شخصیت‌های تاریخی (از جمله شاه سابق ایران، اسپانیا، کویت و عراق) امروزه در موزه‌ها یا مجموعه‌های کلکسیونی، نگه‌داری می‌شوند و هرکدام، سرگذشتی مخصوص به خود دارند.

کورنیش (Corniche) آخرین محصول سنتی رولزرویس در سال‌های پیش از بحران مالی شرکت محسوب می‌شود. این خودروی ۲‌در، با سقف فلزی یا پارچه‌ای جمع‌شونده در سال ۱۹۷۱ رونمایی شد. کورنیش، اولین رولزرویس کوپه با عرضه‌ی جهانی بود و اساس بنتلی کنتیننتال مدل ۱۹۸۴ محسوب می‌شود. نسل اول کورنیش با پیشرانه‌ی ۶٫۷۵ لیتری، ۲۴۰ اسب‌بخار قدرت داشت و با نهایت سرعت ۱۹۰ کیلومتربرساعت، تا سال ۱۹۸۷ به تعداد ۴۴۰۰ دستگاه تولید شد.

سیلور اسپریت، در سال ۱۹۸۰ رونمایی شد. این سدان ۴در، مشخصات فنی مشابه کورنیش داشت؛ اما همراه چراغ‌های مستطیل‌شکل با حاشیه‌های نارنجی، شبیه به محصولات مرسدس بنز طراحی شده بود که اصطلاحا، طرح اسپریت نام داشت. خودروهای مشهور بنتلی مثل مولسان و ایت (Eight) براساس سیلور اسپریت ساخته شدند. این خودرو، اولین محصول رولزرویس، مجهز به سیستم جمع‌کننده‌ی خودکار مجسمه‌ی اسپریت آو اکستازی (Spirit of Ecstasy) بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لکسس ال اکس ۵۷۰؛ ویژگی‌ها و ضعف‌ها! (+تصاویر و فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
درباره لکسس ال اکس ۵۷۰ مدل ۲۰۱۹ نیز شرایط به همین صورت است. در مطلب امروز به بررسی نقاط مثبت ال اکس ۵۷۰ در مدل ۲۰۱۹ و همچنین انتقادهایی که می‌توان به این خودرو داشت، می‌پردازیم: آفرود/ یک خودروی جان سخت! بنابراین اگر دل و جرات ماجراجویی با یک خودروی ۸۶ هزار دلاری (قیمت پایه) را در خود سراغ دارید، ال اکس گزینه مناسبی است. ال اکس ۵۷۰ نیز یک محصول موفق در زمینه طراحی محسوب می‌شود. موتور ۵٫۷ لیتری ۸ سیلندر ال اکس ۵۷۰ تنها ۳۸۳ اسب بخار خروجی (گشتاور ۴۰۳ پوندفوت) دارد که عدد ناامید کننده‌ای برای این مجموعه محسوب می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
افزایش آپشن‌ها ۳۰۱ در برنامه‌های ایران خودرو قراردارد و لذا پیش بینی شده تا ۲ مورد استفاده از سقف سانروف و نصب مولتی مدیا جدید به پژو ۳۰۱ اضافه شود. ۳ ماه پس از ارائه خودرو به صورت دستی نمونه گیربکس اتوماتیک نیز روانه بازار خواهد شد. پژو ۳۰۱ بناست تا در ۲ تیپ ساده و فول تولید شود که در ابتدا نوع فول آن روانه بازار می‌شود. به گفته منصوری پژو ۳۰۱ ایرانی از مدل ۲۰۱۷ این خودرو برداشت شده است و توانسته است کلیه استاندارهای ۸۵ گانه را اخذ کند. هنوز ایران خودرو در مورد قیمت این خودرو هیچگونه اظهار نظری نکرده است و بنابر این قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.

فهرست ۲۰ گوشی محبوب نیمه نخست سال ۲۰۱۹ معرفی شد / سامسونگ با ۱۰ گوشی رکورددار است

17+
انتخابانتخاب1 روز قبل
انتخابانتخاب7 ساعت قبل
ویس میل یکی از قابلیت‌های مهم برای کاربرانی است که مرتب باید پیغامهای خود را بررسی کنند و دسترسی به صندوق دریافت پیغام‌ها برای آنان مهم است. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اگر شما یک گوشی گلکسیS۱۰ سامسونگ داشته باشید می‌توانید با روشی بسیار ساده به قابلیت ویس میل دسترسی داشته باشید. نحوه تنظیم یک پیام شخصی صوتی شخصی در گوشی گلکسی S۱۰ به این ترتیب است: _برنامه تلفن را اجرا کنید و اگر صفحه کلید عددی را مشاهده نمی‌کنید، روی «صفحه کلید» در پایین صفحه ضربه بزنید_با ضربه زدن و نگه داشتن کلید «۱» می‌توانید به بخش ویس میل دسترسی پیدا کنید_ برای مدت زمان حدود ۲ ثانیه، «۱» را نگه دارید تا تلفن به صورت خودکار پیام صوتی را فراخوانی کند_ برای دسترسی به تنظیمات پست صوتی، بلافاصله روی «۳» ضربه بزنید_به گزینه‌ها گوش دهید_در بیشتر سیستم‌های صوتی باید روی «۲» ضربه بزنید تا فرآیند را برای ضبط یک تب جدید ایجاد شود_ برای باز کردن یک تب جدید، دوباره روی «۲» ضربه بزنید_پس از انجام کار، روی «#» ضربه بزنید_ برای ذخیره روی «۱» ضربه بزنید_تماس را قطع کنید
انتخابانتخاب1 روز قبل
یک مادر آمریکایی ۴۹ ساله که قصد داشت فرزندانش را طی مسیر رسیدن به خانه دوستش خنک نگه دارد آنها را در استخری روی سقف خودرو خود قرار داد. اکنون یکی از عجیب‌ترین روش‌ها برای خنک شدن توسط یک مادر آمریکایی امتحان شده است. درواقع این مادر فرزندان خود را روی سقف خودرو خود قرار داد. اما برای این که با گرمای هوا مقابله کند دخترانش را در یک استخر قرار داد. استخری بادی که به سقف خودرو بسته بود.
انتخابانتخاب1 روز قبل
جدیدترین به روزرسانی اپلیکیشن مسیریاب ویز که بین بسیاری از کاربران محبوب است می‌تواند عوارضی جاده‌ها را شناسایی کرده و دور بزند. این اپلیکیشن هر چند وقت یکبار به روزرسانی می‌شود و اکنون در به روزرسانی جدید ویز شاهد قابلیتی هستیم که عوارضی‌های مسیر را نشان می‌دهند. این برنامه به سرعت فهرستی از عوارض پیش رو را ارائه می‌دهد. به روزرسانی جدید این برنامه فعلا برای کاربران اندروید و iOS در ایالات متحده و کانادا کار خواهد کرد. نکته جالب درباره این به روزرسانی این است گوگل، که شرکت بانی ویز محسوب می‌شود، خود در مورد عوارض جاده‌ها فهرست هزینه‌ها را منتشر نمی‌کند. کاربران خود باید هزینه‌های عوارضی را در برنامه ویز ثبت کنند.

نظرها

اخبار بیشتر