در مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی نداریم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

در مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی نداریم

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
وزیر نفت: مجازات متجاوزان به بیت‌المال باید شدید باشد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ​ بیژن نامدار زنگنه، در هم اندیشی کارگروه ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی و هئیت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت نفت، ​ افزود: اصل تشکیل چنین نشستی مثبت است، زیرا موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی بسیار مهم است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

وی با بیان اینکه مبارزه با فساد وظیفه یک دستگاه نیست و همه دستگاه‌ها باید به این مهم توجه کنند گفت: ​ هیچ‌کس مبارزه با فساد را باور نمی‌کند مگر اینکه مدیران ارشد رفتار ضدفساد داشته باشند و با فساد برخورد کنند.

زنگنه با تاکید براینکه در سطوح بالای نظام، ​ ذره‌ای از فساد دیده نمی‌شود و همگی در سلامت قرار دارند تصریح کرد: باید با فساد در هر سطحی برخورد کرد تا از تسری فساد به افراد سالم جلوگیری شود.

وی بابیان اینکه افراد دزد و ناسالم به دنبال منفعت و پول هستند و ازآنجا که وزارت نفت، حکم بانک و جواهرفروشی نظام را دارد در این بخش بیشتر نفوذ می‌کنند گفت: بخش فروش فرآورده‌های نفتی، مناقصات، فروش اموال از بخش‌های مهم ایجاد فساد هستند.

وزیر نفت درباره تخلفات اداری هم افزود: در تخلفات اداری نباید به افراد ترحم کرد و باید با اشد مجازات با آن برخورد کرد.

وی اضافه کرد: کسانی که به اموال بیت‌المال تجاوز می‌کنند باید با اشد مجازات با آن‌ها برخورد کرد زیراکه برخی در حرام‌خوری جسور شدند.

زنگنه ادامه داد: ​ برای مقابله با فساد در فروش نفت، مقابله و ایستادگی و از امانت مردم با قدرت محافظت می‌کنم.

وزیر نفت تاکید کرد: ​ در شرایطی که مردم برای چند هزار تومان گرفتار هستند؛ برخی میلیارد‌ها تومان فساد می‌کنند بنابراین ترحم به این افراد اصلا درست نیست و باید با شدیدترین وجه با آن‌ها برخورد کرد.

وی با بیان اینکه انتظارم از بازرسی فقط کشف فساد است و هیچ ماموریت دیگری ندارند افزود: بابک زنجانی، PCc (شرکت بازرگانی پتروشیمی) ​، اکتشاف، تاسیسات دریایی از موارد فساد هستند که در نفت کشف شده است و آن را دنبال می‌کنیم.

زنگنه با بیان اینکه برخی با غرض و مرض به عده‌ای تهمت و افترای فساد می‌زنند که باید با این افراد نیز برخورد شود گفت: در مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی وجود ندارد و هر جا دیدید آن را دنبال کنید.

وزیر نفت در توضیح جزییات مفاسد اقصادی در وزارت نفت اظهار داشت: ​ اگر روزانه یک کامیون گازوئیل وارد نیروگاه بشود و جای گازوییل آب ریخته شود، کسی جز راننده و تحویل گیرنده خبردار نخواهند شد و من حساب کرده‌ام سالی ۱۱ میلیارد تومان برای این دو نفر درآمد خواهد داشت و حالا اگر یک مامور هم برایشان بگذارم این پول به جای دو نفر بین سه نفر تقسیم می‌شود و تاثیری در اصل ماجرا ندارد، زیرا که هم اکنون گازوییل بصورت مجانی در اختیار نیروگاه‌ها قرار می‌گیرد.

وی افزود: وقتی از فساد در بخش فرآورده‌های نفتی صحبت می‌شود عده‌ای می‌گویند قیمت را اصلاح کنید، که حرف درستی است، اما این مسله نباید باعث شود با فساد برخورد نکنیم.

زنگنه ادامه داد: به گزارش تخلفات، حساس باشید، تحقیق کنید و اگر خلافی بود با آن برخورد کنید، بازرسی این مهم را به‌عنوان اصل در دستور کار قرار دهد.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه برای مقابله با فساد در فروش نفت مقابله و ایستادگی می‌کنم گفت: چوبش را هم می‌خورم، اما از امانت مردم که در دستم است با قدرت محافظت می‌کنم.

زنگنه افزود: ​ روش‌های فساد فوق‌العاده پیچیده شده‌اند که باید به این پیچیدگی‌ها توجه کرد.

گفتنی است؛ ​ هم اندیشی کارگروه ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی و هئیت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت نفت صبح امروز با حضور وزیر نفت و مدیران ارشد این وزارتخانه برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آئین تجلیل از برگزیدهای صنعت و معدن فارس عصر امروز برگزار شد و در این این آیین ۶۷ نفر از صنعتگران، معدنکاران، پیشکسوتان و فعالان اکتشافات معدنی استان فارس با اهدا لوح تندیس و گواهینامه تجلیل شدند. حمیدرضا ایزدی افزود: امسال شرکت فاتح صنعت کیمیا به عنوان واحد نمونه صنعتی در استان فارس موفق شد در جمع ۲۸ واحد صنعتی نمونه کشور قرار بگیرد و لوح تقدیر دریافت کند. نقش موثر بخش صنعت و معدن در افزایش تولید ناخالص ملی و درآمد سرانهرئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: این روز فرصت مناسبی است که به مهم‌ترین موتور محرکه اقتصادی، یعنی بخش صنعت و معدن نگاهی اندیشمندانه شود چرا که این بخش به عنوان عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه نقش بسزایی دارد. ایزدی تصریح کرد: امروز باید در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گزاری‌ها به نظرات بخش خصوصی و تشکل‌ها توجه شود زیرا بدون در نظر گرفتن نظرات آنها قطعا اجرای برنامه‌ها با مشکل مواجه خواهد شد. وی گفت: به اذعان تحلیل‌گران اقتصادی و سازمان‌های بین‌المللی اقتصاد ما در دوران تحریم از شرایط سخت عبور کرده و با همت عالی بخش صنعت، تولید و تجارت و تکیه بر توان داخلی به شرایط رونق برخواهیم گشت.

شرکت‌های چندملیتی بازار دارو را بهم ریخته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
وی گفت: پزشکان ما به جای اینکه دارو را برای بیمار تجویز کنند دانسته یا ندانسته شرکت تجاری را تجویز می‌کنند و این یک تقاضای القایی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بازار دارویی کشور بهم بریزد. اختراعی افزود: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مطرح کردن بحث امضا‌های طلایی باعث شد تا شفافیت آغاز شود وقتی امکان ارز یارانه‌ای تأمین می‌شود باید بخش‌هایی که مسؤول تخصیص این ارز هستند با نظام‌های بازرسی و کنترلی همراه شوند و شفافیت در سیستم ایجاد شود، اما متأسفانه ضعف در نظارت باعث سوء استفاده‌ها از ارز دولتی شد. ­رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: ما می‌توانستیم با حدود ۷۰۰ میلیون دلار همه نیاز‌های دارویی کشور را تأمین کنیم، اما سوء استفاده‌ها باعث شد این بازار به قدری بزرگ شود که رکود ۴ میلیارد دلار را زدیم و این یک جنایت در حق مردم بود. اختراعی افزود: وقتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌گوید یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داروی مشابه داخلی وارد کشور شده است عده‌ای می‌گویند که این عدد بسیار ناچیز است و نباید به دلیل آن مردم را نگران کنیم در صورتی که این عدد به اندازه بودجه برخی کشورهاست و ما عدد و رقم‌ها از دستمان در رفته است. وی گفت: بحث امضا‌های طلایی صحت دارد و متأسفانه برخی شرکت‌ها دارو‌های وارداتی خود را با قیمتی حتی بالاتر از نرخ آن در خارج از کشور به مردم فروختند.

سخنان رهبرمعظم انقلاب درباره توقیف نفتکش توسط انگلستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
ایران‌جیبایران‌جیب19 ساعت قبل
بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ چهارشنبه ۲۶ تیرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. بانک مرکزی نرخ جدید فروش ارز در تاریخ چهارشنبه ۲۶ تیرماه ۹۸ را در سامانه سنا منتشر کرد. سامانه سنا با هدف گردآوری سیستماتیک داده‌های معاملاتی بازار ارز و نقل و انتقالات ارزی در سطح صرافی‌های سراسر کشور طراحی و راه اندازی شده است و کلیه صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اطلاعات معاملاتی خود اعم از فروش و خرید را در این سامانه به ثبت می‌رسانند که از میانگین این معاملات و نرخ‌های ثبت شده، رقم میانگینی محاسبه و اعلام می‌شود که به آن نرخ سنا اطلاق می‌شود به عبارت دیگر این نرخ‌ها میانگین یا متوسط نرخ خرید و فروش ارز، بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه سنا توسط صرافی‌های مجاز کل کشور است.

روحانی: فضای مجازی مشارکت مردم در امور کشور را آسان کرده است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
انتخابانتخاب18 ساعت قبل
دلار یک پله دیگر عقب نشینی کرد و با این روندی که در پیش گرفته انتظار می‌رود بعد از ماه‌ها، این ارز پرطرفدار مجددا رنگ ۱۰هزار تومان را ببیند. به گزارش انتخاب، در این ساعت از معاملات (۱۳:۰۵) نرخ دلار در صرافی‌های بانکی برای فروش به ۱۱۳۰۰ و برای خرید به ۱۱۲۰۰تومان سقوط کرد. همچنین بهای هر یورو برای فروش به ۱۳۲۰۰ و برای خرید به ۱۳۱۰۰تومان رسید.

نظرها

اخبار بیشتر