زنگنه: زنجانی پول مردم را خرج رسانه‌ها می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اقتصادی

زنگنه: زنجانی پول مردم را خرج رسانه‌ها می‌کند

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
وزیر نفت گفت: بابک زنجانی در برخی رسانه‌ها خیلی فعال است و فکر می‌کنم یک مقدار بسیار کمی از پول‌هایی را که برده خرج این رسانه‌ها می کند.

خبرگزاری ایرنا: وزیر نفت گفت: بابک زنجانی در برخی رسانه‌ها خیلی فعال است و فکر می‌کنم یک مقدار بسیار کمی از پول‌هایی را که برده خرج این رسانه‌ها می‌کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ قدیری ابیانه با اشاره به سایت بدهی لحظه‌ای امریکا افزود: بدهی دولت فدرال امریکا حدود ۲۲ تریلیون دلار معادل ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است، جمع بدهی دولت، شرکت‌ها و مردم امریکا نیز حدود ۷۲ تریلیون دلار معادل هزار و ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است. سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امریکا در حال سقوط است، گفت: ​ از نظر توزیع ثروت هم اکنون ۳ نفر بیش از نیمی از جمعیت امریکا ثروت دارند. امریکا ۳۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد که این ۳ نفر بیش از ۱۶۰ میلیون نفر ثروت دارند. قدیری ابیانه با بیان اینکه هرچند اقتصاد امریکا بزرگ است، اما میزان بدهی امریکا به اندازه اقتصادش خیلی بزرگ‌تر است، گفت: این امر برای اقتصاد امریکا بسیار شکننده است. یک زمانی بیش از ۴۰ درصد اقتصاد جهان در دست امریکا بود، اما اکنون میزان اقتصاد امریکا به زیر ۱۵ درصد رسیده است.

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
با این حال یکی از تازه‌ترین حواشی منتشر شده پیرامون اجرای سیاست خصوصی‌سازی در کشور به واگذاری شرکت ماشین‌سازی تبریز باز می‌گردد. در پی این اتفاق هم بسیج دانشجویی دانشگاه سهند تبریز طی بیانیه‌ای درباره عودت ماشین‌سازی تبریز به صندوق بازنشستگی فولاد اعلام کرد: با توجه به اینکه ماشین‌سازی زمان فروش به قربانعلی فرخزاد در اختیار و تملک صندوق بازنشستگی فولاد نبوده است عودت آن به صندوق بازنشستگی فولاد نیز پایه‌ قانونی ندارد. بر این اساس ماشین‌سازی تبریز به صندوق فولاد واگذار شده که از همان ابتدا صندوق فولاد حتی موافق به نام کردن این شرکت نبوده است؛ چراکه این شرکت زیانده بود. اما این کنش و واکنش‌ها، پایان داستان پرحاشیه یکی دیگر از واگذاری‌های دولت تدبیر و امید، یعنی ماشین‌سازی تبریز نبوده و به تازگی رئیس دیوان محاسبات گفته، موضوع واگذاری ماشین‌سازی تبریز در تفریغ بودجه ۹۶ و در صحن مجلس نیز مطرح شد که محاسبات ما نشان می‌دهد، جرم اتفاق افتاده است. به گفته عادل آذر، با این حال باید منتظر رأی اصلی هیأت مستشاری بود که آیا جرم یا تخلف اتفاق افتاده و یا پرونده مختومه اعلام می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز10 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشکانال تلگرامی اقتصاد سیاسی در تازه‌ترین مطلب خود به کاهش نرخ ارز پرداخت و نوشت: اخبار اقتصادی- مکررا از زبان اساتید محترمی می‌شنوم که ارز باید تک نرخی شود. اما آیا اساسا ارز می‌تواند تک نرخی شود؟ حقیقت این است که به جز «اسکناس» کلمه ارز تک نرخی چندان معنای اجرایی ندارد. با توجه به شدت تضییقات جدایش این نرخ‌ها شدید است و اساسا با محصولات مختلفی مواجهیم (تا ۳۰ درصد تفاوت روی ارز واحد بسته به شرایط روز) فلذا بدیهی است که صحبت از ارز تک نرخی در ایران نه معقول است و نه شدنی. یکی از ایرادات مهم و دردناک طرح ارز ۴۲۰۰ تومانی عدم توجه به همین حقیقت اولیه (علیرغم تذکر جدی کارشناسان در هفته اول بعد از تصمیم) بود که منجر شد تخلیه ارز به فوریت از ارز با کیفیت‌تر آغاز شود. به بیان دیگر بر خلاف پیش فرض غالب بین مفهوم ارز ازاد و مفهوم ارز تک نرخی تفاوت بسیار زیاد وجود دارد.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است. آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است. یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، یک آمریکایی در ایالت کارولینای شمالی آمریکا بلیط بخت‌آزمایی به ارزش ۲۰ دلار را خرید و میلیون دلار برنده شد. مایکل استرانگ تعریف کرد که اغلب به کارولینای شمالی می‌رود و به کار تعمیر می‌پردازد. به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه خبری UPI، او در رابطه با خرید بلیط بخت‌آزمایی ۲۰ دلاری گرفت: «من تصمیم گرفتم دوباره بلیط ۲۰ دلاری بخرم، چون برایم شانس می‌آورد. از ۲۷ بلیط ۲۰ دلاری که اخیرا خریدم ۲۶ بلیط برنده بوده است. داشتم حصار را تعمیر می‌کردم، برای رفع خستگی فکر کردم یک بلیط ۲۰ دلاری بخت‌آزمایی بخرم.

نظرها

اخبار بیشتر