پورمختار: اظهارات تجری درباره خط زدن آرا در انتخابات ریاست کمیسیون اصل ۹۰ کذب است / برای توجیه شکست و عدم اقبال نمایندگان و اینکه در حوزه انتخابیه خود زیر سوال رفته بود، این دروغ‌ها را عنوان کرده / اگر صد بار دیگر هم کاندیدا شود، نمایندگان به او اقبالی ندارند / من برای رای نیاوردن تجری پیشگام شده بودم، رای بسیاری از نمایندگان هم به داود محمدی بود؛ به همین دلیل تجری فکر کرده ما در این قضیه نقش داشتیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سیاسی

پورمختار: اظهارات تجری درباره خط زدن آرا در انتخابات ریاست کمیسیون اصل ۹۰ کذب است / برای توجیه شکست و عدم اقبال نمایندگان و اینکه در حوزه انتخابیه خود زیر سوال رفته بود، این دروغ‌ها را عنوان کرده / اگر صد بار دیگر هم کاندیدا شود، نمایندگان به او اقبالی ندارند / من برای رای نیاوردن تجری پیشگام شده بودم، رای بسیاری از نمایندگان هم به داود محمدی بود؛ به همین دلیل تجری فکر کرده ما در این قضیه نقش داشتیم

انتخابخبرگزاری انتخاب |
محمدعلی پورمختار، در واکنش به اظهارات تجری درباره حواشی انتخابات ریاست کمیسیون اصل 90 گفت: حرف‌های آقای تجری کاملا کذب و دروغ است. ایشان از یک طرف برای فرافکنی و از طرف دیگر، توجیه عدم اقبال نمایندگان و شکستش در این انتخابات و اینکه در میان مردم حوزه انتخابیه خود زیر سوال رفته، این دروغ‌ها را عنوان کرد.
پورمختار: اظهارات تجری درباره خط زدن آرا در انتخابات ریاست کمیسیون اصل ۹۰ کذب است / برای توجیه شکست و عدم اقبال نمایندگان و اینکه در حوزه انتخابیه خود زیر سوال رفته بود، این دروغ‌ها را عنوان کرده / اگر صد بار دیگر هم کاندیدا شود، نمایندگان به او اقبالی ندارند / من برای رای نیاوردن تجری پیشگام شده بودم، رای بسیاری از نمایندگان هم به داود محمدی بود؛ به همین دلیل تجری فکر کرده ما در این قضیه نقش داشتیم - 0

روز سوم تیرماه نمایندگان مجلس با ریاست فرهاد تجری بر ریاست کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مخالفت کردند. تجری نماینده قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهابکه از سوی هیأت رئیسه برای ریاست کمیسیون اصل نود معرفی شده بود، در نهایت از ۱۸۱ رأی اخذ شده، فقط ۸۱ رأی به دست آورد.

به گزارش «انتخاب»، پس از این انتخابات، تجری در گفت و گویی، با اشاره به وجود ۶۰ رای باطله گفت که این تعداد رای برای انتخاباتی که تنها یک کاندیدا دارد، توجیه پذیر نیست. او سپس محمدعلی پورمختار و داود محمدی، روسای پیشین و فعلی کمیسیون اصل ۹۰ را متهم کرد که آرای نماینده‌ها را قبل از ریخته شدن به گلدان خط زده‌اند.

محمدعلی پورمختار، نمانده بهار و کبودرآهنگ که در مجلس نهم سابقه ریاست بر کمیسیون اصل ۹۰ را داشته و در حال حاضر عضو کمیسیون قضایی مجلس است، در گفتگو با خبرنگار «انتخاب» در واکنش به این اظهارات تجری گفت: حرف‌های آقای تجری کاملا کذب و دروغ است. دلیلش هم این است که ایشان برای سومین بار بود که از سوی هیات رئیسه معرفی شد، اما در صحن عمومی مجلس با اقبال نمایندگان مواجه نشد. از همین رو، از یک طرف برای فرافکنی و از طرف دیگر، توجیه عدم اقبال نمایندگان و شکستش در این انتخابات و اینکه در میان مردم حوزه انتخابیه خود زیر سوال رفته، این دروغ‌ها را عنوان کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

پورمختار ادامه داد: آقای تجری اگر صد بار دیگر هم کاندیدا شود، وضعیتش در داخل صحن همین است و نمایندگان به او اقبالی ندارند.

پورمختار درباره اینکه چرا تجری او و محمدی را متهم به خط زدن آرا کرده است، گفت: من به شدت مخالف ایشان (تجری) بودم و پیشگام شدم و از طریق صحبت با نمایندگان اجازه ندادم که ایشان رای بیاورد. ولی اینکه آرای ایشان خط خورده باشد، دروغ است. از طرف دیگر رای بسیاری از نمایندگان به آقای محمدی بود، اما هیات رئیسه فقط آقای تجری را معرفی کرده بود، اما لذا آقای تجری فکر کرده‌اند که آقای محمدی هم در این قضیه نقش داشته‌اند.

پورمختار کاندیداتوری خود برای ریاست کمیسون اصل ۹۰ را بعید دانست و درباره احتمال انتخاب مجدد داود محمدی به ریاست این کمیسیون هم گفت: این موضوع را باید از هیات رئیسه سوال کرد، اما توقع مجلس همین است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.

سامانه ثبت اموال مقامات و مسئولان در بهارستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این ستاد به نمایندگان کد «ثنا» ارائه می‌کند؛ کدی که با استفاده از آن، نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت می‌کنند. بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی اموال و دارایی‌های مسئولان و مقامات نظام، قبل و بعد از مسئولیت از سوی قوه قضائیه رسیدگی شود تا برخلاف حق افزایش نیابد.

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فیلم| شلیک پلیس هنگ‌کنگی از فاصله نزدیک به یک معترض

همشهریهمشهری1 روز قبل
این ویدئو افسر پلیس هنگکنگ را در حال تلاش برای مهار کردن یک معترض نشان می‌دهد، پیش از آن که از فاصله نزدیک به پشت یک معترض دیگر شلیک کند. این معترض روی زمین می‌افتد و افسر دو بار دیگر او به شلیک می‌کند. این ویدئو مربوط به تظاهرات روز دوشنبه ۲۰ آبان در هنگ‌کنگ است که معترضان در ساعات ازدحام بامدادی ایستگاه‌های حمل‌ونقل عمومی را بند آوردند. فیلم به طور گسترده‌ای روی اینترنت منتشر شده است.
الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۰۱۳۹دو واکنش نسبت به سخنان دیروز روحانیسخنان روحانی در یزد درباره مفاسد اقتصادی با واکنش عموما منفی سیاستمداران روبه‌رو شد. نکته دیگر این است که رییس‌جمهوری یک خطیب عادی نیست، بلکه رییس دولت و رییس‌جمهوری قانونی کشور است. پس از این اتفاق ذوالنوری در مصاحبه‌ای با اعتمادآنلاین از این اقدام خود دفاع کرد و سخنان عجیبی بیان کرد. مقایسه روحانی با بنی‌صدر و ادعای تقابل روحانی با رهبری در حقیقت بازی در زمین دشمنان این کشور و مخالف نقشه رهبری درباره دولت است. نقشه رهبری، ادامه کار روحانی و دولتش تا پایان دوره قانونی است و این اقدامات با هدف تخریب حداکثری دولت و روحانی است.

نظرها

اخبار بیشتر