وزارت دفاع فرانسه از سرباز پرنده رونمایی می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

وزارت دفاع فرانسه از سرباز پرنده رونمایی می‌کند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
سرباز پرنده با کمک تخته پرنده می تواند با سرعت 200 کیلومتر بر ساعت تا ارتفاع 2 هزار متری بالا برود.

­به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از یورویژن؛ ارتش فرانسه در مراسم رژه روز ملی از نوآوری جدیدی در حوزه دفاعی رونمایی می‌کند.

ارتش فرانسه قصد دارد در مراسم روز ملی این کشور که فردا یکشنبه در پاریس برگزار می‌شود از فناوری جدید «سرباز پرنده» رونمایی کند.

سرباز پرنده با کمک تخته پرنده می‌تواند با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت تا ارتفاع ۲ هزار متری بالا برود. سرباز پرنده روز جمعه در جلسه تمرین برای مراسم رژه در خیابان شانزه لیزه آزمایش شد. تخته پرنده نوآوری فردی به نام فرانکی زاپاتاست که پیش از این جت اسکی می‌رانده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

ارتش آمریکا همواره رویای سرباز پرنده را در سر داشته اما این فناوری اکنون در اختیار فرانسه است. آمریکایی‌ها حتی تلاش کردند شرکت زاپاتا را بخرند اما وزارت دفاع فرانسه با سرمایه گذاری بر روی این طرح تلاش کرد این فناوری را در داخل فرانسه نگه دارد. تخته پرنده می‌تواند برای انتقال مجروحان, سلاح و مواد غذایی و همچنین به عنوان سکویی برای کاماندوها در حمله به دشمن مورد استفاده قرار بگیرد.

هرچند این تخته پرنده نیاز به اصلاحاتی دارد از جمله اینکه قابل کنترل تر, محکم‌تر و سر و صدای آن کاسته شود.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آمریکایی‌ها از ترس پهپاد ایرانی توهم می‌زنند

برنابرنا1 روز قبل

واقعا مردمی باشید

مهرمهر1 روز قبل

اقدام رژیم بحرین در استخدام یک عضو القاعده برای ترور شیعیان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دولت بحرین می‌گوید ادعای این عضو سابق القاعده جعلی است. خبرنگار الجزیره انگلیسی گزارش داد سرکوب‌های خشونت آمیز دولت بحرین علیه تظاهرات شیعیان در ماه مارس سال ۲۰۱۱ توجه جهان را به خود جلب کرد. دولت بحرین اعلام کرد در این سرکوب‌ها ۳۵ نفر کشته و هزاران تن دیگر دستگیر شدند. یک عضو سابق القاعده می‌گوید دولت بحرین او را برای ترور اعضای شیعه مخالف استخدام کرده بود. "صالح می‌گوید با اعضای القاعده در عربستان سعودی تماس گرفت تا افراد کهنه کار برای انجام این عملیات به بحرین اعزام شوند. «محمد ابولفاسی فعال حقوق بشر در سخنانی گفت:» پادشاه بحرین می‌خواهد بر اساس اختلافات فرقه‌ای، بین شیعیان و سنی‌ها اختلاف ایجاد کند تا مسئولیت اوضاع را بر عهده نگیرد.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، وزارت خارجه آمریکا در پیامی مدعی شد جمهوری اسلامی ایران باید اقدامات «غیرقانونی!» خود در خلیج فارس را متوقف و فورا خدمه کشتی توقیف شده را آزاد کند. این وزارتخانه در اظهاراتی بی اساس گفت: اقدامات سپاه پاسداران در تهدید امنیت کشتیرانی تنگه هرمز را محکوم می‌کنیم! سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران صبح امروز اعلام کرد یک کشتی بیگانه حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق را در آب‌های خلیج فارس توقیف کرده است. از سوی دیگر، یک سخنگوی دولت انگلیس نیز گفت نفتکشی که به دلیل قاچاق سوخت در آب‌های خلیج فارس متوقف شده است با پرچم انگلیس تردد نمی‌کرد. او افزود: «اطلاع نداریم که آیا این کشتی برای ما منافعی داشته است یا خیر».

بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کردبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کرد.

نظرها

اخبار بیشتر