فیلم | ۲۴ هزار سال بعد زندگی در چرنوبیل به حالت عادی باز می‌گردد!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ

فیلم | ۲۴ هزار سال بعد زندگی در چرنوبیل به حالت عادی باز می‌گردد!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
مراسم نصب پوشش فلزی روی راکتور خراب‌شده چرنوبیل در اوکراین انجام شد.

دریافت ۱ MB

اتحادیه اروپا و اوکراین هزینه‌ای معادل ۱٫۷ میلیارد دلار برای پوشاندن محوطه خطرناک تعریف شده هزینه کردند. این بزرگترین گنبد فلزی متحرک جهان است که در خود راکتور معیوب را جا داده است.

فاجعه راکتور اتمی چرنوبیل در سال ۱۹۸۶ در زمان شوروی سابق بدترین حادثه اتمی علیه بشریت بود که در راکتور شماره ۴ در جریان آزمایش ایمنی راکتور نوع آربی‌ام‌کی رخ داد و باعث انتشار مواد رادیواکتیو با اثرات گسترده بهداشتی و زیست محیطی به صورت طولانی مدت در شمال اوکراین شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا1 ساعت قبل
محققان دانشگاه صنعتی اصفهان با مشارکت محققان موسسه پلی تکنیک فدرال سوییس موفق به ساخت نسل جدیدی از سلول‌های خورشیدی لایه نازک از نسل پروسکایتی شدند. در این پژوهش از روش‌های جدید پوشش دهی برای ساخت سلول‌های خورشیدی بهره بردیم که باوجود ساده و کم هزینه بودن به راندمان بالایی (بالای ۲۱ درصد) دست یافتیم. وی همچنین توضیحات بیشتری درباره سلول‌های خورشیدی پروسکایت ارائه داد و گفت: این سلول‌ها نسل جدید و سوم سلول‌های خورشیدی و بر پایه لایه‌های نازک و نانومتری هستند. دستیابی به دانش ساخت این سلول‌ها تحولی شگرف در حوزه سلول‌های فتوولتاییک ایجاد کرد زیرا سرعت رشد راندمان بالایی دارند. فناوری پروسکایت قابلیت تولید انبوه سلول‌های خورشیدی با بازده بالا در دماهای نسبتا پایین و صرفه جویی در هزینه‌ها را دارد.

دوازده مینیاتور؛ روشن محمدکولیف

تابناکتابناک5 ساعت قبل

موسیقی متن فیلم پنج انگشت؛ برنارد هرمن

تابناکتابناک8 ساعت قبل
فیلم سینمایی «پنج انگشت / ۵Fingers» به کارگردانی جوزف ال. منکیه‌ویچ محصول سال ۱۹۵۲ کمپانی فاکس قرن بیستم است. در این فیلم جاسوسی، جیمز میسون، دانیل داریو، مایکل رنی، والتر همپدن، اسکار کارلویز، جان ونگراف، آلفرد زیسلر، ایوان تریسولت، کانستنتین شین، لرنس دابکین، لستر متیوز، مایکل پتی، نستور پایوا، ریچارد لو، اتو والدیس و استنلی لوگن مقابل دوربین نوربرت برودین بازی کردند. برنارد هرمن موسیقی متن این فیلم را ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصاویری از این فیلم می‌بینید و می‌شنوید.

جشن دانش آموختگی

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ نصرالله فتحیان در مراسم رونمایی از فعالیت‌های موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، درخصوص اهم اقدامات موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت در سال ۹۷، افزود: در سال گذشته، تدوین درسنامه دو واحدی آشنایی با بهداری رزمی و فرهنگ و معارف دفاع مقدس ویژه دانشجویان علوم پزشکی و چاپ و انتشار ۴ نشریه بهداری رزمی در حوزه علمی، پژوهشی، فرهنگی و ترویجی انجام شد. وی افزود: تصویب اساسنامه و ابلاغ تاسیس مرکز تحقیقات سلامت دفاعی موسسه بهداری رزمی در شورای گسترش وزارت بهداشت، جمع آوری، ساماندهی، و تشکیل اطلاعاتی شامل، فیلم، عکس، کتاب و مکتوبات و آمار و اطلاعات رزمندگان، شهدا و جانبازان حوزه بهداری رزمی دفاع مقدس، راه اندازی و راهبری سامانه مجازی موسسه بهداری رزمی، تشکیل میز‌های بهداری رزمی در ۴ سازمان لشگری (آجا، سپاه، ناجا و محور مقاومت) و ۴ سازمان کشوری (وزارت بهداشت، هلال احمر، نظام پزشکی و تامین اجتماعی)، تشکیل کمیته‌های دهگانه تخصصی در وزارت بهداشت و میز‌های بهداری رزمی در ۴۰ دانشگاه علوم پزشکی در کشور، پیش تولید ۴۰ نماهنگ قهرمانان پزشک شهید، برگزاری دومین یادواره ملی شهدا و ایثارگران داروساز و اولین گردهمایی مسئولین بهداری رزمی سپاه و کمیته انقلاب اسلامی، برگزاری جلساتی با حضور پیشکسوتان شاخص دوران دفاع مقدس و مستندسازی آنها، جمع آوری بیش از ۲۲۳ جلد کتاب، اطلس، پایان نامه و مقاله با موضوع بهداری دفاع مقدس و راه اندازی کتابخانه موسسه، از دیگر اقدامات مهم موسسه بهداری رزمی در سال گذشته بود. مشاور وزیر بهداشت در امور بهداری رزمی خاطرنشان کرد: همچنین، تدوین و انتشار کتاب ده جلدی خدمات بهداری نزاجا در دفاع مقدس و تدوین و انتشار اطلس جامع نیرو‌های هوایی ارتش در سال گذشته تکمیل شده و اطلس جامع بهداری نیروی دریایی ارتش نیز در دست تدوین است
مهرمهر8 ساعت قبل
شهردار یزد افزود: عدم آگاهی شهروندان از قوانین ساخت و ساز منشأ بسیاری از مشکلات شهروندی در حوزه خدمات عمومی است. عزیزی اطلاع رسانی قوانین و مقررات شهرداری را از جمله اقدامات حائز اهمیت و ضروری دانست و گفت: الکترونیکی شدن خدمات شهرداری یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های در دستور کار شهرداری یزد در دوره جدید است. وی در ادامه با بیان این‌که مراحل صدور پروانه ساختمانی در حال الکترونیکی شدن است، تصریح کرد: آشنایی مردم با قوانین شهرسازی و آموزش شهروندی از جمله ضرورت‌های اجرایی در راستای مدیریت شهری است که نیاز به مشارکت عمومی دارد. مهدی باصولی رئیس سازمان جهان دانشگاهی استان نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت همکاری متقابل به منظور ارتقای خدمات مختلف شهرداری یزد، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به واسطه برخورداری از ظرفیت‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و تجاری‌سازی می‌تواند نقش مهمی برای ارتقای خدمات شهرداری و دیگر نهادهای اجرایی استان ایفا کند. وی به بیان یک سری راهکارهای همکاری متقابل با شهرداری اشاره کرد و بخشی از ظرفیت‌های پژوهشی و آموزشی جهاد دانشگاهی را معرفی کرد.

نظرها

اخبار بیشتر