افزایش ۹ هزار و ۳۰۰ میلیاردی ارزش بازار بورس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

افزایش ۹ هزار و ۳۰۰ میلیاردی ارزش بازار بورس

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مدیر عامل شرکت بورس: با حضور شرکت پتروشیمی نوری در بورس ۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به ارزش بازار بورس اضافه شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ علی صحرایی افزود: پتروشیمی نوری یکی از شرکت‌های فعال و بزرگ در پتروشیمی است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیوی ادامه داد: به واسطه حضور این شرکت حدود هزار میلیارد تومان تأمین مالی در بورس صورت می‌گیرد که به اشتغال و تولید کمک می‌کند.

مدیرعامل شرکت بورس با بیان این که بیش از ۵۶۰ هزار نفر از این عرضه اولیه استقبال کردند، گفت: قیمت پایه ۳ هزار و ۱۲۵ تومان برای هر فرد قیمت بسیار معقولی است و مورد استقبال خریدار‌های حقیقی و حقوقی در بازار قرار گرفته است.

صحرایی ادامه داد: حقیقی‌ها بیشتر از ۹۰ درصد از عرضه این سهام استقبال کردند.

وی گفت: عرضه اولیه قبلا به صورت حراج در بورس صورت می‌گرفت، اما در حال حاضر این اقدام به صورت ثبت دفتری صورت می‌گیرد.پتروشیمی نوری، بزرگترین پتروشیمی آروماتیک در ایران و دنیا

مدیرعامل پتروشیمی نوری گفت: این پتروشیمی در مساحتی حدود ۶۱ هکتار در منطقه انرژی پارس مستقر است و دسترسی آن به آب‌های آزاد و همچنین به خوراک پتروشیمی از مزایای این پتروشیمی است.

تقی صانعی افزود: پتروشیمی نوری ۴ و نیم میلیون تن خوراک خود را از پارس جنوبی تهیه می‌کند و همه برنامه ریزی‌های شرکت به صورت راهبردی و در قالب برنامه‌های ۳ تا ۵ ساله است.

وی گفت: ۶۰ درصد از تولیدات این شرکت صادر شده، ۳۵ درصد به پتروشیمی‌های پایین دستی فروخته می‌شود و ۵ درصد آن در بورس کالا و بورس انرژی عرضه می‌شود.

­مدیر عامل پتروشیمی نوری افزود: یکی از طرح‌هایی که این شرکت امسال اجرا می‌کند بومی سازی کاتالیست‌ها است و از ۷ کاتالیستی که قبلا وارد می‌شد ۵ تای آن در داخل تولید می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

صانعی خاطر نشان کرد: از ۶۰ درصد صادراتی که داریم بخش اعظم دلار آن به سامانه نیما برمی گردد و بخشی از آن نیز صرف خرید تجهیزات شرکت می‌شود.۱۰ درصد از سهم پتروشیمی نوری امروز در بورس عرضه شد

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس گفت: ۱۰ درصد از سهام یکی از بزرگترین شرکت‌های پتروشیمی کشور در مجموعه هلدینگ خلیج فارس بالغ بر ۳۰۰ میلیون سهم در بورس عرضه شد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیجعفر ربیعی افزود: براساس دستورالعمل قیمت هرسهم سه هزار و صد ۱۲۵ تومان کشف قیمت شده است. بویژه اینکه ما موفق شدیم قبل از برگزاری مجمع عادی این شرکت سهام آن را در بورس عرضه کنیم.

وی ادامه پتروشیمی نوری یکی بزرگترین پتروشیمی‌های خوراک مایه و آروماتیک در دنیا است و پیش بینی می‌شود در سال ۹۸، ۲۰ هزار میلیارد تومان فروش داخلی و صادراتی خواهد داشت.

ربیعی با بیان اینکه قیمت دلار تمام شرکت‌های پتروشمی در سامانه نیما شناور است و براساس بخش نامه بانک مرکزی شرکت‌های پتروشیمی می‌توانند تا ۳۰ درصد ­در سامانه نیما عرضه کنند، گفت: شرکت‌های پتروشیمی براساس بخشنامه بانک مرکزی مجازند تا ۳۰ درصد درآمدشان را صرف هزینه‌های خود کنند.

وی ادامه داد: در سال گذشته تمام پتروشیمی‌ها حدود ۱۰ میلیارد دلار ارز وارد کشور کردند و در سال گذشته هیچ رانتی در قیمت دلار در شرکت‌های پتروشیمی نبوده است و شرکت‌های پتروشیمی با هر قیمتی ارز می‌فروختند با همان قیمت هم خورک خریداری می‌کردند.

ربیعی افزود: آن چه برای سهامداران سود ایجاد می‌کند تولید هر شرکت پتروشیمی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ قدیری ابیانه با اشاره به سایت بدهی لحظه‌ای امریکا افزود: بدهی دولت فدرال امریکا حدود ۲۲ تریلیون دلار معادل ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است، جمع بدهی دولت، شرکت‌ها و مردم امریکا نیز حدود ۷۲ تریلیون دلار معادل هزار و ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است. سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امریکا در حال سقوط است، گفت: ​ از نظر توزیع ثروت هم اکنون ۳ نفر بیش از نیمی از جمعیت امریکا ثروت دارند. امریکا ۳۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد که این ۳ نفر بیش از ۱۶۰ میلیون نفر ثروت دارند. قدیری ابیانه با بیان اینکه هرچند اقتصاد امریکا بزرگ است، اما میزان بدهی امریکا به اندازه اقتصادش خیلی بزرگ‌تر است، گفت: این امر برای اقتصاد امریکا بسیار شکننده است. یک زمانی بیش از ۴۰ درصد اقتصاد جهان در دست امریکا بود، اما اکنون میزان اقتصاد امریکا به زیر ۱۵ درصد رسیده است.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است. آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است. یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، یک آمریکایی در ایالت کارولینای شمالی آمریکا بلیط بخت‌آزمایی به ارزش ۲۰ دلار را خرید و میلیون دلار برنده شد. مایکل استرانگ تعریف کرد که اغلب به کارولینای شمالی می‌رود و به کار تعمیر می‌پردازد. به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه خبری UPI، او در رابطه با خرید بلیط بخت‌آزمایی ۲۰ دلاری گرفت: «من تصمیم گرفتم دوباره بلیط ۲۰ دلاری بخرم، چون برایم شانس می‌آورد. از ۲۷ بلیط ۲۰ دلاری که اخیرا خریدم ۲۶ بلیط برنده بوده است. داشتم حصار را تعمیر می‌کردم، برای رفع خستگی فکر کردم یک بلیط ۲۰ دلاری بخت‌آزمایی بخرم.

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل

فال روزانه ۲۸/ ۰۴/ ۱۳۹۸

10+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
تسنیمتسنیم1 روز قبل
حسین زادگان ادامه داد: حیف است اراضی کشاورزی به سمت شهرک سازی رود؛ این اراضی به صورت شیب‌دار و با شهرک‌های تفریحی انجام شود اما بخشی به دلیل قوانین فراهم شده و مشکلات معیشتی مردم باعث فروش اراضی می‌شود. استاندار مازندران با بیان اینکه باید به سمت میزان تولید بیشتر با تحقیقات گسترده برویم، یادآور شد: در این راستا باید از حال کشاورز به صورت پیامکی هم شده خبردار شویم و یکی از این مشکلات آنها قیمت برنج است. حسین‌زادگان با اشاره به اینکه قیمت برنج تابع عرضه و تقاضاست که بخشی به کنترل دولت و بخش دیگر به بازار برمی‌گردد، خاطرنشان کرد: در نشستی با رئیس مجمع نمایندگان و امضای مکاتبه‌ای با آنها بر ممنوعیت واردات برنج از مردادماه تا به مدت ۴ ماه صورت گرفته است تا به صحن علنی مجلس ارائه شود. وی عنوان کرد: با توجه به تحریم‌های اقتصادی مجبور به مبادله کالا هستیم که شامل برنج نیز از کشورهایی چون هند و تایلند می‌شود. استاندار مازندران خاطرنشان کرد: طبق سال گذشته قیمت خرید تضمینی برنج نیز به کشاورزان کمک می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر