شاید انگلیس شروع‌کننده این ماجرا باشد اما قطعا تمام‌کننده نیست!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی

شاید انگلیس شروع‌کننده این ماجرا باشد اما قطعا تمام‌کننده نیست!

مهرخبرگزاری مهر |
انگلیس در موضع گیری از کاهش تنش‌ها صحبت می‌کند، اما آنجا که آمریکا از آن‌ها مطالبه راهزنی دارد، با آمریکایی‌ها همراهی می‌کند و این تنها همراهی انگلیس با آمریکا نیست.

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، بر اساس آمار منتشر شده از سوی منابع خبری نزدیک به وزارت دفاع آلمان از ابتدای سال جاری میلادی تا ماه آوریل مقادیر تجهیزات و تسلیحات صادر شده به ترکیه ۱۸۴ میلیون یورو برآورد شده است. در ادامه این گزارش آمده است: میزان صادرات تسلیحات آلمان به ترکیه در مقایسه با نمونه مشابه در سال گذشته میلادی افزایش پیدا کرده است، بگونه‌ای که ترکیه در صدر لیست دریافت کنندگان تسلیحات از آلمان قرار گرفته است. گفتنی است دولت آلمان در نیمه نخست سال جاری میلادی مجوز صادرات تسلیحاتی به ارزش حدود ۵٫۳ میلیارد یورو تصویب کرده که بیش از تمام صادرات تسلیحات در سال گذشته بوده است.

آمریکا سازمان ملل را گروگان گرفته است

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
وی با بیان اینکه آمریکا سازمان‌های بین المللی از جمله «سازمان ملل متحد» را به گروگان گرفته است، گفت: طبق قانونی که در چارچوب مصوبه شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۷ بین آمریکا و سازمان ملل وضع شده، «بند یازدهم» می‌گوید «هیچ یک از دولت‌های ایالتی، فدرال و محلی آمریکایی حق اخلال در تردد نمایندگان سیاسی و کسانی را که به دعوت سازمان ملل متحد به مقر این سازمان در نیویورک می‌روند ندارند». در دروه قبل هم شاهد بودیم که جمهوری اسلامی نام سفیری را به عنوان نماینده دائم جمهوری اسلامی نزد سازمان ملل اعلام کرد، اما دولت اوباما آن را رد کرد و الان هم محدودیت‌های گسترده‌ای را برای دیپلمات‌های و خبرنگاران ایرانی قائل شده‌اند. این کارشناس سیاست خارجی با اشاره به اینکه این اقدام، تنها نقض قوانین و عرف بین‌المللی از سوی ایالات متحده نیست، گفت: آمریکایی‌ها الان در تهران ۱۶ نهاد اطلاع‌رسانی دارند؛ از جمله «سی. اس» و بسیاری از رسانه‌های دیداری و نوشتاری و حتی سه آژانس عکس در تهران دارند؛ اما در برابر دو خبرنگار «خبرگزاری جمهوری اسلامی» و «خبرگزاری صداوسیما» محدودیت‌های بسیار شدیدی را اعمال کردند. پیش از این محدودیت ۴۰ کیلومتری بود و الان تبدیل به محدودیت یک کیلومتری برای تردد شده است.

ترامپ نژاد پرست باید استیضاح شود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، رشیده طلیب در واکنش به اظهارات توهین آمیز ترامپ علیه چهار نماینده زن دموکرات گفت: ترامپ فردی نژاد پرست است و باید استیضاح شود. رشیده طلیب نماینده فلسطینی تبار و مسلمان از میشیگان در مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه چهار نماینده زن دموکرات که گفته بود باید به کشور‌های خود بازگردند و آمریکا را ترک کنند، گفت: همه می‌دانیم این توییت‌ها و اظهارنظر‌های جدید رئیس جمهور دنباله برنامه‌های نژادپرستانه و بیگانه هراسی‌های وی است. نمی‌توانیم اجازه دهیم این اقدامات نفرت انگیز رئیس جمهور توجه ما را از اقدامات مهم برای مسئول دانستن این دولت برای این اوضاع تحقیرآمیز در مرز که در آنجا کودکان را از خانواده هایشان جدا کرده‌اند و آن‌ها را در شرایطی غیرقانونی و وحشتناک نگهداری می‌کنند، منحرف کند. انتخاب شدم که برای این اهداف مبارزه کنم. من به عنوان نماینده مجلس نمایندگان از حوزه ۱۳ میشیگان انتخاب شدم تا در کنگره علیه سیطره شرکت‌های بزرگ و فساد در کشور مبارزه کنم به این معنی که باید از استیضاح این رئیس جمهور و اقداماتش، دولت و افرادی که وی منصوب کرده است، حمایت کنم. متاسفانه این نخستین بار نبوده و آخرین بار هم نخواهد بود که چنین لحن زننده و متعصبانه را از رئیس جمهور می‌شنویم. می‌دانیم وی فردی متعصب است و همچنین می‌دانیم وی و دولتش همواره دست به اقداماتی زده‌اند که مردم آمریکا را آزرده کرده است.

سخنان رهبرمعظم انقلاب درباره توقیف نفتکش توسط انگلستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
سیدمحمد صدر که دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام به عضویت این نهاد درآمده است از موافقان تصویب شدن لوایح جنجالی CFT و پالرمو است. فضای عمومی مجمع درباره لوایح مذکور چگونه است؟ زمانی خبرها حکایت از آن داشت که اکثریت اعضا موافق تصویب لوایح مرتبط با FATF هستند اما بعد فضا کمی تغییر کرد و مخالفت‌ها بیشتر شد. واقع امر این است که اعضای مجمع به خوبی تبعات ناشی از گرانی، تورم و آشفتگی معیشت مردم را می‌دانند. معتقدم آرای اعضای مجمع درباره لوایح مرتبط با FATF به صورت شفاف به مردم اعلام شود تا مردم در جریان نظرات اعضای مجمع قرار گیرند. برخی اعضای مجمع دارای تفکر خاصی هستند اما …. آقای صدر شما اشاره کردید که مجمع کارکرد اصلی خود را ندارد.

اروپا در وقت اضافه …

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ دو روز پیش بود که خانم موگرینی پیش از آغاز نشست شورای وزرای خارجه اروپا در مصاحبه با خبرنگاران گفت: احتمالا امروز شاهد طولانی‌ترین نشست وزرای خارجه اروپا طی ۵ سال اخیر خواهیم بود و اولین محور این نشست درباره ایران است. جرمی هانت در پاسخ به این سئوال که آیا شما توافق ایران را مرده می‌دانید؟ می‌گوید: معتقدم این توافق هنوز نمرده است. خانم موگرینی هم می‌گوید: توافق ایران در وضعیت سلامت قرار ندارد، اما همچنان زنده است. وزرای امور خارجه اروپا هیچ اشاره‌ای به تعهدات خود در قبال ایران و اینکه این تعهدات انجام نشده، نکردند. به عبارتی، بازی، به وقت اضافه رسیده و اکنون توپ در زمین اروپایی هاست.

نظرها

اخبار بیشتر