از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اقتصادی

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
توجه به یک نکته ضروری است که صدای هیجان انگیز خودرو از منظر حرفه ای نتیجه عملکرد قسمت ها و بخش های مختلف از موتور گرفته تا سیستم اگزوز است.

عصرایران- میان خودروهای بنزینی، حتی اگر طرفدار کم صداترین آنها در بخش موتور باشید بازهم زمانی که پیشرانه در دور بالا قرار می‌گیرد یا هنگامی که از دنده معکوس استفاده می‌شود صدای ایجاد شده حسی از هیجان را ایجاد می‌کند که در نوع خود بسیار لذت بخش است حال اگر ماشین باز و عاشق غرش موتور باشید که این کدهای صوتی مفاهیم بسیار عمیق‌تری برای تان خواهد داشت.

توجه به یک نکته ضروری است که صدای هیجان انگیز خودرو از منظر حرفه‌ای نتیجه عملکرد قسمت‌ها و بخش‌های مختلف از موتور گرفته تا سیستم اگزوز است بنابراین اصوات آزاردهنده‌ای که بر اثر دستکاری در بخش انتهایی اگزوز ایجاد می‌شود را به هیچ وجه نمی‌توان در این دسته قرار داد.

در ادامه خودروهایی را خواهیم داشت که صدای موتور آنها برای همیشه در تاریخ صنعت خودرو ماندگار خواهد بود؛ البته ممکن است خودروی مورد علاقه شما مثلا لامبورگینی یا مازراتی در رتبه‌های بالای این لیست نباشند اما این به مفهوم حذف آنها از رده بندی نیست فقط امتیاز آنها نسبت به خودروهای نامبرده براساس نظرسنجی‌ها تنها در این گزارش کمتر است.

فورد ماستنگ جی تی ۳۵۰ آر مدل ۲۰۱۶

موتور: ۸ سیلندر ۵٫۲ لیتری

خروجی: ۵۲۶ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور (میزان دورگیری مجاز پیشرانه): ۸۲۵۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 8

فورد جی تی ۴۰ مدل ۱۹۶۹

موتور: ۸ سیلندر ۴٫۲ لیتری

خروجی: ۴۴۰ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۶۰۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 14

لکسس ال اف ای مدل ۲۰۱۰

موتور: ۱۰ سیلندر ۴٫۸ لیتری

خروجی: ۵۵۲ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۹۰۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 20

فراری تستاروسا مدل ۱۹۵۷

موتور: ۱۲ سیلندر ۳ لیتری

خروجی: ۳۰۰ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۷۰۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 26

پلیموت سوپربرد مدل ۱۹۷۰

موتور: ۸ سیلندر ۷٫۲ لیتری

خروجی: ۴۲۵ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۵۰۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 32

آلفا رومئو مونترال مدل ۱۹۷۳

موتور: ۸ سیلندر ۲٫۶ لیتری

خروجی: ۲۰۰ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۶۲۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 38

فراری ۵۱۲ برلینتا باکسر ال ام مدل ۱۹۷۹

موتور: ۱۲ سیلندر ۴٫۹ لیتری

خروجی: ۴۴۰ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۶۸۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 44

پاگانی زوندا آر مدل ۲۰۰۷

موتور: ۱۲ سیلندر ۶ لیتری

خروجی: ۷۳۹ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۸۰۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 50

فراری ۴۱۲ تی ۲ مدل ۱۹۹۵

موتور: ۱۲ سیلندر ۳ لیتری

خروجی: ۶۹۰ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۱۷۰۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 56

ب ام و ام۱ پروکار مدل ۱۹۷۹

موتور: ۶ سیلندر ۳٫۵ لیتری

خروجی: ۴۱۴ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۱۰۰۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 62

آلفا رومئو ۳۳ استرادال مدل ۱۹۶۷

موتور: ۸ سیلندر ۲ لیتری

خروجی: ۲۴۱ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۹۰۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 68

پورشه کاررا جی تی مدل ۲۰۰۴

موتور: ۱۰ سیلندر ۵٫۷ لیتری

خروجی: ۶۰۵ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۸۲۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 74

فراری ۲۵۰ جی تی او مدل ۱۹۶۴

موتور: ۱۲ سیلندر ۳ لیتری

خروجی: ۳۰۰ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۸۰۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 80

ب ام و ام۳ دی تی ام مدل ۱۹۸۷

موتور: ۴ سیلندر ۲٫۳ لیتری

خروجی: ۳۰۰ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۸۵۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 86

آلفا رومئو ۱۵۵ وی۶ تی آی

موتور: ۶ سیلندر ۲٫۵ لیتری

خروجی: ۴۲۰ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۱۱۵۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 92

مرسدس سی ال کا جی تی آر مدل ۱۹۹۷

موتور: ۱۲ سیلندر ۶ لیتری

خروجی: ۶۰۰ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۷۵۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 98

لانچیا استراتوس اچ اف مدل ۱۹۷۳

موتور: ۶ سیلندر ۲٫۵ لیتری

خروجی: ۴۲۰ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۱۱۵۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 104

شورولت کوروت زد آر وان مدل ۲۰۱۹

موتور: ۸ سیلندر ۶٫۲ لیتری

خروجی: ۷۵۵ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۶۵۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 110

مک لارن اف۱ جی تی آر مدل ۱۹۹۲

موتور: ۱۲ سیلندر ۶ لیتری

خروجی: ۶۰۰ اسب بخار

محدوده قرمز دور موتور: ۷۵۰۰ دور

از ماندگارترین سمفونی‌های صنعت خودرو! (+تصاویر و فیلم) - 116

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

سخنان رهبرمعظم انقلاب درباره توقیف نفتکش توسط انگلستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل

شرکت‌های چندملیتی بازار دارو را بهم ریخته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
وی گفت: پزشکان ما به جای اینکه دارو را برای بیمار تجویز کنند دانسته یا ندانسته شرکت تجاری را تجویز می‌کنند و این یک تقاضای القایی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بازار دارویی کشور بهم بریزد. اختراعی افزود: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مطرح کردن بحث امضا‌های طلایی باعث شد تا شفافیت آغاز شود وقتی امکان ارز یارانه‌ای تأمین می‌شود باید بخش‌هایی که مسؤول تخصیص این ارز هستند با نظام‌های بازرسی و کنترلی همراه شوند و شفافیت در سیستم ایجاد شود، اما متأسفانه ضعف در نظارت باعث سوء استفاده‌ها از ارز دولتی شد. ­رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: ما می‌توانستیم با حدود ۷۰۰ میلیون دلار همه نیاز‌های دارویی کشور را تأمین کنیم، اما سوء استفاده‌ها باعث شد این بازار به قدری بزرگ شود که رکود ۴ میلیارد دلار را زدیم و این یک جنایت در حق مردم بود. اختراعی افزود: وقتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌گوید یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داروی مشابه داخلی وارد کشور شده است عده‌ای می‌گویند که این عدد بسیار ناچیز است و نباید به دلیل آن مردم را نگران کنیم در صورتی که این عدد به اندازه بودجه برخی کشورهاست و ما عدد و رقم‌ها از دستمان در رفته است. وی گفت: بحث امضا‌های طلایی صحت دارد و متأسفانه برخی شرکت‌ها دارو‌های وارداتی خود را با قیمتی حتی بالاتر از نرخ آن در خارج از کشور به مردم فروختند.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
در جلسه فرعی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت که به ریاست معاون دبیر کمیسیون برگزار شد پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی با عنوان «نقشه راه بهبود ایمنی راه‌های کشور و برنامه‌های توسعه حمل و نقل همگانی» مطرح و به درخواست نماینده این سازمان برای بازنگری مجدد از دستور کار خارج شد. وزارت راه و شهرسازی به منظور ارتقای ایمنی حمل و نقل جاده‌ای و کاهش تعداد کشته‌شدگان تصادفات رانندگی، نسبت به تهیه «نقشه راه بهبود ایمنی راه‌های کشور» بر پایه ایمنی راه‌ها و مدل سیستم ایمن (توصیه بانک جهانی برای ارتقای ایمنی راه‌ها) شامل مدیریت ایمنی، راه ایمن، خودروی ایمن، کاربر ایمن و امداد و فوریت‌های پزشکی پس از سانحه، اقدام نمود. همچنین از آنجایی‌که توسعه حمل و نقل همگانی، نقش مؤثری در ارتقای ایمنی ایفا می‌نماید بدین منظور معاونت حمل و نقل این وزارت به موازات برنامه مورد اشاره، ‌ گزارشی در ارتباط با تأثیر برنامه‌های توسعه حمل و نقل همگانی در بهبود ایمنی و کاهش تعداد کشته‌های تصادفات جاده‌ای از طریق انتقال بخشی از بار جاده‌ای بر روی سیستم ریلی و انتقال بخشی از مسافر معابر بر روی سیستم ریلی، هوایی و اتوبوس تهیه و تدوین کرد. برآیند موارد فوق در قالب یک مجموعه با عنوان «نقشه راه بهبود ایمنی راه‌های کشور و برنامه‌های توسعه حمل و نقل همگانی» به دولت ارائه شد و در کمیته‌های فرعی و تخصصی کمیسیون امور زیربنایی، ‌صنعت و محیط زیست سیر مراحل بررسی خود را آغاز کرد. در نهایت موضوع پیشنهادی به درخواست نماینده سازمان پیشنهاددهنده از دستور کار کمیسیون خارج شد تا برنامه مورد نظر، ‌ متناسب با شرایط جاری کشور بازنگری و مجدد ارائه شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| یکی از محورهای نشست دیروز ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، مطالبه وزیر کار از نماینده بانک مرکزی برای اولویت دادن به موضوع اشتغال و افزایش سقف تسهیلات مشاغل خانگی در حوزه فعالیت‌های گروهی بود. در حال حاضر سقف تسهیلات مشاغل خانگی در حوزه تسهیلات فردی ۵۰ میلیون تومان و در حوزه فعالیت‌های گروهی ۱۰۰ میلیون تومان است. تکلیف ۳۲۰ هزار میلیاردی بانک مرکزی برای تسهیلات قرض الحسنه ازدواجدر این نشست خانم دانشمند، نماینده بانک مرکزی درباره افزایش سقف تسهیلات مشاغل خانگی گفت: در سال گذشته تعهد بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات ازدواج ۱۵۰ هزار میلیارد تومان بود که این میزان امسال به ۳۲۰ هزار میلیارد تومان یعنی دو برابر افزایش یافته است ضمن اینکه کمیته امداد و نهادهای حمایتی نیز حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان تعهد در حوزه پرداخت تسهیلات ازدواج دارند. دانشمند با تأکید بر اینکه با چنین شرایطی، امکان افزایش سقف تسهیلات مشاغل خانگی وجود ندارد، ادامه داد: مصوبه افزایش سقف فردی تسهیلات مشاغل خانگی به ۵۰ میلیون تومان ابلاغ شده اما در خصوص افزایش سقف تسهیلات مشاغل خانگی برای فعالیت گروهی و کارفرمایی از محل اعتبارات قرض‌الحسنه، با محدودیت منابع مواجه هستیم. نماینده بانک مرکزی در ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی تأکید کرد: در صورتی که تا پایان امسال منابع قرض‌الحسنه افزایش یابد، امکان افزایش سقف تسهیلات مشاغل خانگی در فعالیت‌های گروهی وجود دارد؛ در غیر این صورت نمی‌توانیم وعده غیرعملی بدهیم.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی کردستان از بهسازی راه‌های روستایی در دیواندره با اجرای شش پروژه فعال خبر داد. رامین محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: با اجرای شش پروژه فعال احداث و بهسازی راه روستایی در حوزه شهرستان دیواندره امسال حدود ۱۲ کیلومتر راه آسفالته به حجم راههای روستایی آسفالته در این شهرستان افزوده خواهد شد. وی افزود: راه‌های روستایی غیاث آباد، حاجی موسی، علی آباد مران، گیزمل، درویشان و قلعه ولیانه از جمله راه‌هایی هستند که در آنها امسال عملیات اجرایی راهسازی شروع شده و در حال بهسازی هستند. معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به اینکه قسمت عمده اقتصاد شهر دیواندره به کشاورزی و روستاهای آن وابسته است، گفت: راه روستایی آسفالته و مناسب تاثیر بسزایی در بهبود شرایط اقتصادی ساکنین روستاهای دیواندره خواهد داشت. محمودی از صرف ۲۰ میلیارد ریال و نیاز به ۶۰ میلیارد ریال دیگر برای اتمام این ۱۲ کیلومتر در شهر دیواندره خبر داد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ساعت قبل
وی افزود: دیابت بیماری غدد داخلی است که با کاهش کارکرد غده پانکراس و کاهش یا توقف ترشح انسولین، سبب افزایش قند خون بدن می‌شود و افزایش قند خون مهم‌ترین مشخصه بیماری دیابت است. مسؤول انجمن دیابت استان کردستان گفت: بیش از ۹۰ درصد بیماران دیابتی در کردستان مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند که در اثر شیوه سبک زندگی ایجاد می‌شود. مسؤول انجمن دیابت استان کردستان سرمنشا بسیاری از بیماری‌ها را دیابت دانست و گفت: نابینایی، نارسایی کلیه و دیالیز، حمله قلبی، سکته مغزی و قطع انگشتان پا از عوارض بیماری دیابت است. به گفته وی، افراد دیابتی پنج برابر افراد غیردیابتی مبتلا به سکته قلبی می‌شوند. قند خون ناشتا دیابتی‌ها ۱۰۰ تا ۱۲۰ قابل قبول است اما بالاتر از این شاخص بیانگر افزایش میزان قند خون است و این افراد نیازمند درمان و مصرف دارو هستند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

شاهکار تازه عادل فردوسی‌پور

خبری13 ساعت قبل

آخرین اظهارات فدریکا موگرینی و عکس او در کنار رییس تازه کمیسیون اروپا

خبری14 ساعت قبل

رویترز: دستکم سه دیپلمات ترک در اربیل کشته شدند

خبری14 ساعت قبل

قانون جنگل در نیویورک / آمریکا باید حق سخن گفتن به زبان انگلیسی رو هم از ظریف بگیره!

خبرآنلاین5 دقیقه قبل

اروپایی‌ها در وقت اضافه/ بی‌فایده بودن خط و نشان کشیدن طرف‌های غربی برجام برای ایران + فیلم

باشگاه خبرنگاران7 دقیقه قبل

هشدار عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به انگلیس: منتظر پاسخ ایران به توقیف نفتکش باشید

آفتاب‌نیوز7 دقیقه قبل

زیباکلام: فراکسیون امید به‌دنبال معامله و خوش‌خدمتی به اصولگراهاست

خبرآنلاین7 دقیقه قبل

عزت ایران از نگاه یک جوان مصری +فیلم

باشگاه خبرنگاران10 دقیقه قبل

ساحلی در ایران که می‌تواند جاذب سرمایه گردشگران خارجی باشد + فیلم

باشگاه خبرنگاران11 دقیقه قبل

رسانه‌های اجتماعی به شناخت بیشتر آسیا کمک می‌کنند

فارس11 دقیقه قبل