آخرین جمله‌ای که میترا قبل از مرگ گفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اجتماعی
آخرین جمله‌ای که میترا قبل از مرگ گفت

آخرین جمله‌ای که میترا قبل از مرگ گفت

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
در بخشی از این نامه ۳ برگی، محمد علی نجفی می‌نویسد: «میترا استاد، قبل از مسلمان شدن با یک کارگردان زندگی عاشقانه و جنسی داشته است، بعد از آن به عقد موقت کسی در وزارت خارجه در می‌آید، بعد از آن هم به عقد موقت شخص دیگری در آموزش و پرورش درآمده است، بعد از آن در تیرماه به عقد موقت من درآمد.»

پایگاه خبری فردا؛ احسان گل محمدی: اولین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی به صورت علنی برگزار شد، در این جلسه علاوه بر حضور برخی از مطلعین، عوامل بررسی جرم، کارشناسان مرتبط، پزشک معاینه جسد، روانپزشک هم حضور داشت تا در صورت ضرورت اظهاراتی را مطرح کند.

آخرین جمله‌ای که میترا گفت: «علی غلط کردم»

با توجه به اظهارات محمد علی نجفی، میترا استاد تا ساعت ۲:۳۰ بامداد روز وقوع قتل با او درگیری لفظی داشته است و در استاد می‌خواهد که به حمام برود لباس خود را درآورد و وارد حمام می‌شود، محمد علی نجفی اسلحه برتا با کالبیر ۹ میلیمتر که به گفته مقام قضایی سالم و فاقد هر گونه نقص در تیراندازی بوده را برداشته و به سمت حمام می‌رود، نجفی اسلحه را به میترا استاد نشان می‌دهد، میترا می‌ترسد و می‌گوید «علی غلط کردم، درستش می‌کنم.» در ادامه چند گلوله شلیک می‌شود و تیر آخر به سینه وی برخورد می‌کند.

کدام گلوله میترا را از پای درآورد؟

در پی این شلیک‌ها، سوراخ مدوری در کف دست چپ مقتوله ایجاد و منجر به خردشدگی استخوان کف دست می‌شود علاوه بر این سوراخ بیضوی شکلی در سینه مقتوله وجود دارد که پس از سوراخ کردن پوست با ایجاد سوراخ و شکستن دنده وارد قفسه سینه شده که موجب آسیب شدید به پایه عروقی قلب شده است و گلوله با ایجاد برش کوچکی در محل جنایت خارج و تحویل شد. شدت آسیب وارده به حدی بوده که قلب از پایه عروقی خارج شده است.

بر اساس نظریه پزشکی قانونی جراحت ناحیه قفسه سینه در فوت موثر بوده و جراحت موجود در کف دست مقتوله غیر موثر در فوت بوده است و وجود هر گونه سم و دارو در آزمایش از مقتوله منفی بوده است.

نجفی نامه پرحاشیه را در ۱۵ دقیقه نوشت| شهردار پیشین تهران لحظه قتل شلوارک آبی پوشیده بود!

فرهاد آقازاده فردی که از دوم خرداد سال گذشته به عنوان راننده محمد علی نجفی در کنار حضور داشته، از تماس نجفی به او خبر می‌دهد، تماسی که با توجه به ادامه اظهارات او به نظر می‌رسد دقیقا بعد از قتل انجام شده باشد؛ آقازاده می‌گوید که نجفی با تیشرت و شلوارک آبی در جلوی در حاضر می‌شود و دو کیف را به او می‌دهد تا او این کیف‌ها را زهرا دختر نجفی برساند، نجفی در ابتدا منصرف می‌شود و راننده مجبور می‌شود کیف‌ها را به بالا ببرد، بعد از این راننده می‌خواهد ۱۵ دقیقه صبر کند تا نامه‌ای بنویسد و بعد نامه را در کیف گذاشته و کیف‌ها را دوباره به آقازاده می‌دهد.

راننده نجفی در آن زمان متوجه می‌شود که پای چپ متهم خون‌آلود است، و وقتی از نجفی علت خون آلودی را می‌پرسد او می‌گوید با همسرش درگیر شده است.

در کیف‌های معروف چه وسائلی گذاشته شده بود؟

آنطور که گفته شده در این دو کیف علاوه بر ۳ برگ نامه‌ای که نجفی در مدت حدود ۱۵ دقیقه آن را نوشته شش عدد گوشی که در فویل پیچیده شده بود، وجود داشته است، این تلفن‌های همراه متعلق به محمد علی نجفی، میترا استاد و مهیار صفری فرزند مقتوله بوده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان | اخبار حوادث 24 ساعت

عقد میترا استاد با فردی در وزارت خارجه!

در بخشی از این نامه ۳ برگی، محمد علی نجفی می‌نویسد: «میترا استاد، قبل از مسلمان شدن با یک کارگردان زندگی عاشقانه و جنسی داشته است، بعد از آن به عقد موقت کسی در وزارت خارجه در می‌آید، بعد از آن هم به عقد موقت شخص دیگری در آموزش و پرورش درآمده است، بعد از آن در تیرماه به عقد موقت من درآمد.»

در حاشیه دادگاه امروز مطرح شده برای بررسی این ادعا، افراد زیادی شناسایی و بازجویی شدند که تمامی افراد احضار و ضمن مواجه حضوری با محمد علی نجفی اعلام کردند که هیچ گونه رابطه نامشروعی با میترا استاد نداشته‌اند و برپاکی وی شهادت دادند.

نجفی همچنین در این نامه علاوه بر این از دکترمسلمان نژاد که واحد ۲۷۰۱ برج آرمیتا شهرک غرب را در اختیار او قرار داده تشکر کرده است

اختلاف داماد نجفی و همسرش از کجا شروع شد؟

علیرضا بربری داماد محمد علی نجفی که متولد ۱۳۶۷ است، می‌گوید که با میترا استاد اختلاف داشته است، او علت اختلافش با همسر مرحوم نجفی را اینگونه روایت می‌کند: من اولین بار، میترا استاد را در باغ کتاب در حین نمایش فیلم با پوشش جیغ دیدم. به فاصله ده روز در برج میلاد دوباره وی را به صورت محجبه دیدم. این اختلاف پوشش برای من سوال شد. از یکی از افراد در برج میلاد که مسئولیتی داشت پرسیدم جواب نداد. بعد از آن مقتوله با من تماس گرفت بین ما صحبت‌های ناپسندی رد و بدل شد، او به من گفت خوب نبود که درباره زن مردم پرس و جو می‌کنی، به خاطر همین مقتوله با من مشکل داشت.

نجفی در جریان تحقیقات پرونده گفته بوده که در تمامی هشت ماه عقد موقت و یک سال عقد دائم با میترا استاد، جدل داشته است، حتی استاد چهار بار برای او چاقوکشی کرده است، راننده نجفی، دو مرتبه از درگیری‌های این دو را با توجه به آثار کبودی که در صورت نجفی دیده تایید می‌کند.

ماجرای عکس نجفی در حرم حضرت معصومه چه بود؟

شهردار پیشین تهران در خصوص عکس منتشر شده از او در حرم حضرت معصومه نیز توضیحاتی را اینگونه روایت کرد: «به حرم حضرت معصومه (ع) رفتم و یک کیف دستی که اسلحه نیز در آن بود به همراه داشتم که خواستم به خادم آنجا تحویل دهم که مرا شناخت و گفت که می‌توانی آن را با خود داخل ببری؛ اما با این حال آن را تحویل دادم و وارد حرم شدم که یکی دو نفری مرا شناختند و خواستند با من عکس بگیرند. یک عکس نیز از آنجا از من گرفته شد که در فضای مجازی پخش شد.»

آخرین تماس نجفی قبل از دستگیری با تلفن همراه یک راننده تاکسی بود

بعد از این محمد علی نجفی به آگاهی شاپور می‌رود و با تلفن همراه راننده به دخترش زنگ می‌زند و می‌گوید که می‌خواهد خود را معرفی کند و بعد تلفن را قطع می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ لحظه انفجار مرگبار مخزن گاز پراید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

انفجار انبار مهمات در عراق + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، حادثه انفجار انبار مهمات عراق در نزدیکی پایگاه هوایی بلد در نود کیلومتری شمال بغداد به سمت شهر سامراء به وقوع پیوست. منابع بسیج مردمی احتمال خرابکاری در این انفجار را رد نمی‌کنند. حادثه امروز چهارمین انفجار انبار مهمات بسیج مردمی عراق طی یک ماه گذشته است؛ و پیش از این انبار‌های مناطق آمرلی، اردوگاه اشرف و پایگاه نظامی الصقر در حومه بغداد منفجر شده بود. برخی کارشناسان غیرمسئول در اراضی اشغالی مدعی شده‌اند این اهداف توسط جنگنده‌ها و پهباد‌های اسرائیلی منهدم شده است. بیشتر بخوانید: عامل انتحاری در کابل عروسی را تبدیل به عزا کردانتهای پیام/حادثه انفجار در عراق + فیلم

گاو وحشی به حیوان آزاری گاوباز پاسخ محکمی داد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک گاوباز اسپانیایی که دقایقی گاو وحشی را درگیر حرکات نمایشی خود کرده بود، سرانجام پاسخ محکمی از حیوان گرفت. گاو وحشی به مرد گاوباز حمله‌ور شد و پس از ضربات پی در پی، او را به شدت مجروح کرد. بیشتر بخوانید: اقدام جالب حامیان حقوق حیوانات در مراسم گاوبازی + فیلمانتهای پیام/دعوای وحشتناک گاو وحشی و گاوباز + فیلم

راننده کامیونی که ناخواسته، خودروی پلیس را له کرد/ مرگ افسر پس از تصادفی وحشتناک + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده کامیونی که قصد گردش به راست در یکی از خیابان‌های مسکو را داشت، ناخواسته یک ماشین پلیس را له کرد. افسر پلیس تصمیم داشت از سمت راست کامیون سبقت بگیرد اما پس از تصادفی وحشتناک با کامیون، جان خود را از دست داد. بیشتر بخوانید: انفجار انبار مهمات در عراق + فیلمانتهای پیام/

فرار میلیمتری یک مرد خوش شانس از مهلکه + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک عابر پیاده در تایلند مشغول حرکت در پیاده رو بود که ناگهان خودروی شاسی بلندی با سرعت زیاد از مقابل او عبور کرد. در کمال ناباوری، این مرد لحظاتی بعد بدون آسیب دیدن از محل حادثه خارج شد. بیشتر بخوانید: فرار میلیمتری یک مرد خوش شانس از مهلکه + فیلمانتهای پیام/عبور خودروی شاسی بلند از مقابل مرد تایلندی
فارسفارس1 روز قبل
گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، مریم گلباز: چند روزی است که داستان سگ‌کشی با اسید در کهریزک در فضای مجازی منتشر و واکنش‌های زیادی را به همراه داشت. مدیریت فعلی شهری تأکید بر این دارد که این فیلم برای سال ۹۶ است و ربطی به مدیریت فعلی ندارد. این حامی حقوق حیوانات گفت: ‌ فیلم را قطعا دیده‌اید و می‌بینید که این افراد با اقدام وحشیانه این حیوانات بی زبان را از بین می‌برند. برخی اعضای شورای شهر تهران خواستار پاسخگویی شهرداری تهران در این زمینه هستند و معتقدند تناقضاتی در گفتارها وجود دارد. برخی کارشناسان معتقد هستند که انتشار این فیلم موضوع تسویه حساب شخصی است و رقبای این پیمانکار نمی‌خواستند کار به وی سپرده شود.

نظرها

اخبار بیشتر