پیشنهاد۲۰هزارپوندی شبکه ماهواره‌ای به فردوسی‌پور! / صداوسیما و جنگ جذب مخاطب با کانال‌های لندن‌نشین / عادل نماینده مجلس نمی‌شود، کوچ هم نمی‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. فرهنگ

پیشنهاد۲۰هزارپوندی شبکه ماهواره‌ای به فردوسی‌پور! / صداوسیما و جنگ جذب مخاطب با کانال‌های لندن‌نشین / عادل نماینده مجلس نمی‌شود، کوچ هم نمی‌کند

تابناکخبرگزاری تابناک |
این مجری تلویزیون ایران و چهره برگزیده مردمی در دو نظرسنجی اخیر صداوسیما و جشن حافظ، بعد از تعطیلی ناگهانی برنامه نود در اسفند سال گذشته، مشغول ترجمه کتاب، تدریس و تولید برنامه فوتبال 120 از شبکه ورزش سیماست و به رغم بی مهری مقامات رده بالای صداوسیما و نادیده گرفتن تذکرات متعدد نمایندگان مجلس و شورای نظارت بر صداوسیما ؛ فردوسی پور طبق جمله معروفش همچنان فرزند رسانه ملی است

شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر و تلگرام این روزها خود رسانه‌ای قدرتمند و سریع برای انتقال اخبار شده‌اند و با توجه به مخاطبان بسیار بین ایرانی‌ها و سایر جوامع پیشرفته، به بستر مناسبی برای انتشار اخبار مختلف تبدیل گشته‌اند اما هر روز از میان صدها خبر نشر یافته در این فضا، اخبار زیادی بدون منبع رسمی و مشخص منتشر می‌شوند که صحت و سقم شان معلوم نیست.

به گزارش تابناک ورزشی، امروز هم خبری در همین رسانه‌های نامطمئن و بدون تایید منبع رسمی منتشر شده است که یک شبکه‌ ماهواره‌ای مستقر در انگلیس، به عادل فردوسی‌پور مجری طردشده شبکه سوم سیما پیشنهاد همکاری داده است. در این خبر حتی رقم دقیقدستمزد ۲۰ هزار پوندی برای هر ماه نیز ذکر شده اما نمی‌توان ماخذ این خبر را بین رسانه‌های رسمی پیدا کرد. خبری که به احتمال فراوان و قریب به یقین از سوی این فعال رسانه‌ای هم قویا تکذیب خواهد شد.

پیشنهاد۲۰هزارپوندی شبکه ماهواره‌ای به فردوسی‌پور! / صداوسیما و جنگ جذب مخاطب با کانال‌های لندن‌نشین / عادل نماینده مجلس نمی‌شود، کوچ هم نمی‌کند - 3

البته در این میان این دسته از رسانه‌های برون مرزی که با بودجه‌های هنگفت و جذب ده‌ها خبرنگار فارسی زبان در پی جمع آوری مخاطب بیشتر و تاثیرگذاری روی افکارعمومی داخل کشور هستند، هیچ بعید نیست که خواهان چهره سرشناس و مقبولی همچون عادل فردوسی پور باشند که به تنهایی چندین میلیون مخاطب را جذب برنامه‌های خود می‌کند. ماه‌ها قبل روزنامه‌ بریتانیایی «گاردین»، شبکه‌ ماهواره‌ای ایران‌اینترنشنال در لندن را که علیه سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی تبلیغ می‌کند را وابسته به دربار سلطنتی سعودی دانست که با بودجه‌۲۵۰ میلیون دلاری مشغول تولید و پخش برنامه است.

سالها پیش و در اوج دعواهای سیاسی برای انتقال تیمهای تهرانی لیگ برتر فوتبال به برخی استان‌ها از جمله تلاش نماینده اصولگرای اراک برای بردن تیم نفت تهران به استان مرکزی، که با چراغ سبز دولت احمدی نژاد استارت خورده بود و با مقاومت شدید فردوسی پور مواجه شد، گفته می‌شد که این مجری برای جدایی از صداوسیما تحت فشار قرار گرفته است و حتی تهدیدهایی روی آنتن زنده تلویزیون علیه او طرح می‌شد. در آن برهه زمزمه می‌شد که شبکه فارسی بی بی سی مقصد بعدی عادل خواهد بود اما این گمانه زنی‌ها هیچگاه به واقعیت بدل نشد و فردوسی پور تریبون و برنامه‌اش را حفظ کرد.

این مجری تلویزیون ایران و چهره برگزیده مردمی در دو نظرسنجی اخیر صداوسیما و جشن حافظ، به دلیل برخی کج سلیقگی‌ها در مدیریت کم تجربه شبکه سه، از برنامه پربیننده نود جدا شد و بعد از آن تنها به تولید برنامه فوتبال ۱۲۰ شبکه ورزش سیما مشغول شد. با اینحال و به رغم بی مهری مقامات رده بالای صداوسیما در پیگیری مساله عادل فردوسی پور و نادیده گرفتن تذکرات متعدد نمایندگان مجلس و هشدار شورای نظارت بر صداوسیما؛ فردوسی پور طبق جمله معروفش همچنان فرزند رسانه ملی است و هیچ واکنشی به این شایعات نشان نداده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان | اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

او اخیرا حضورش در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی را نیز برای چندمین بار رد و تکذیب کرد، در حالی که کارشناسان حوزه سیاسی و انتخاباتی، پیروزی او در انتخابات پارلمانی را با توجه به محبوبیت زیادش نزد افکارعمومی تقریبا «قطعی» برآورد می‌کنند. فردوسی پور اما ثابت کرده که دنبال پست و مقام نیست و تنها دل به کار رسانه و آگاهی مردم در حوزه فوتبال بسته است. این درحالی است که گزارشگرانی نظیر جواد خیابانی که امروز عزیز مدیران شبکه سه شده‌اند، برای کرسی نمایندگی خی برداشتند و ثبت نام کردند اما در راه رسیدن به هدف سیاسی شان ناکام مانده‌اند.

فردوسی پور این روزها بیشتر به ترجمه کتاب و تدریس و فعالیت‌های فرهنگی مشغول است و وقت‌های آزاد خود را بین دوستان رسانه‌ای اش در تیمهای فوتبال و فوتسال می‌گذراند و جسته و گریخته پذیرش چنین پیشنهادهای اغواکننده‌ای را از بیخ و بن رد کرده است. او تمایلی به کوچ از ایران ندارد و دیدار با مردم کوچه و خیابان و لمس محبت آنها را از هر چیزی بیشتر دوست دارد اما این دلیل نمی‌شود که صداوسیما چنین سرمایه ارزنده‌ای را در هنگامه جنگ عظیم با دستگاه تبلیغاتی مخالفان کنار گذاشته و از او استفاده نکند.

فردوسی پور نشان داده با هر سبک و سلیقه و بینش و نگاه اجتماعی، جزوی از نیروهای وفادار داخلی و پایبند به اصول رسانه ملی است و حذف قهری و سلیقه‌ای او نه تنها حرکت در مسیر خواسته رقبای خارجی محسوب می‌شود، بلکه یک فرصت سوزی بزرگ برای رسانه‌ای است که در نبردی تمام عیار برای جذب مخاطب، هزاران میلیارد ا بودجه عمومی کشور را هزینه می‌کند و با اینحال این روزها با چالش اعتماد مخاطب نیز روبه روست.

پیشنهاد۲۰هزارپوندی شبکه ماهواره‌ای به فردوسی‌پور! / صداوسیما و جنگ جذب مخاطب با کانال‌های لندن‌نشین / عادل نماینده مجلس نمی‌شود، کوچ هم نمی‌کند - 11

نویسنده: امید صبوری

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ گل طارمی در یکقدمی بهترین گل سال قطر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل

فیلم | ۱۸ ماه پس از انتقاد مهران مدیری تلویزیون شجاع شده است؟

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.

فیلم/سردار از دوقدمی گل نزد!

الفالف1 روز قبل
فیلم/سردار از دوقدمی گل نزد! گروه ورزشی الف، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۵۷ ۳۹۸۰۵۲۶۱۹۳سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت در دیدار مقابل احمد گروژنی از دوقدمی دروازه‌ نتوانست توپ را درون دروازه قرار دهد و دروازه‌بان حریف او را ناکام گذاشت.

ضربه فنی آمریکایی بی اخلاق به سبک ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در خارج از گود این هفته خواهید دید: >> چند روزی است که گفته می‌شود استراماچونی مربی ایتالیایی استقلال از شرایط ناراضی است و می‌خواهد برود>> بیرانوند به همراه کاپیتان‌های پرسپولیس از مامور نیروی انتظامی عذرخواهی کردوی چندی پیش برخورد نامناسبی با یکی از ماموران نیروی انتظامی داشت که می‌خواست با بازیکنان پرسپولیس عکس یادگاری بگیرد>> کوهپیمایی کوهنوردان نابینا و کم بینا>> نخستین مدال شمشیربازی ایران در جهان>> وقتی عموزاد به رسم ادب و احترام خواست با کشتی گیر آمریکایی دست دهد، کشتی گیر آمریکایی امتناع کرد و عموزاد نیز در میدان، این بی احترامی را پاسخ داد

ویدیو؛ گل‌های مهدی شریفی در دیدار مقابل قبله (سومقاییت ۲-۰ قبله)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- در چارچوب رقابت‌های لیگ آذربایجان، دو تیم سومقاییت و قبله به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی ۲ بر ۰ سومقاییت به پایان رسید. هر دو گل سومقاییت را مهدی شریفی، بازیکن سابق پرسپولیس، در دقایق ۱۳ و ۲۸ به ثمر رساند.

فیلم | واکنش آیت الله علوی بروجردی به انتقاد آیت الله محمد یزدی؟

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.

نظرها

اخبار بیشتر