(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو

(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش

فراروخبرگزاری فرارو |
کودکان خارجی که داعش به آنها لقب بچه شیرهای خلافت داده بود در اردوگاه الهول سوریه از صدمات ناشی از جنگ رنج می برند.

دهها کودک داعشی که از پدر و مادر خارجی متولد شده‌اند اینک در اردوگاه الهول در استان حسکه سوریه در شرایط سختی بسر می‌برند.

به گزارش فرارو، اثرات جنگ بر روی شمار زیادی از این کودکان اثر گذاشته و آنان دچار معلولیت، قطع عضو و جراحت شده‌اند.

داعش برخی از این کودکان را برای استفاده در عملیات تروریستی به کار می‌برد و به آنها لقب بچه شیرهای خلافت داده بود. این گروه تکفیری بچه شیرهای خلافت را شست و شوی مغزی داده و به اجبار به اردوگاه‌های نظامی می‌برد و اگر از رفتن به اردوگاه سر باز می‌زدند مجازاتی سخت در انتظار خانواده‌های آنان بود.

این کودکان نیازمند مراقبت‌های بهداشتی هستند اما با کمترین امکانات در اردوگاه الهول زندگی می‌کنند. بیش از دو سوم این کودکان داعشی زیر ۱۲ سال سن دارند.

دولت‌های خارجی نیز این شهروندان را که تابعیت آن کشورها را دارند نمی‌پذیرند.

اردوگاه الهول که در جنوب الحسکه (شمال شرق سوریه) واقع شده و بیش از ۷۰ هزار نفر را در خود جای داده است.

این اردوگاه تحت تسلط شبه‌نظامیان کرد تحت حمایت آمریکا موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه قرار دارد.

(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 9(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 10(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 11(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 12(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 13(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 14(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 15(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 16(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 17(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 18(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 19(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 20(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 21(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 22(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 23(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 24(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 25(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 26(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش - 27

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سارق مسلح با اسلحه خودش کشته شد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، دو سارق با موتور به یک جایگاه سوخت در برزیل حمله کردند و یکی از آنها با اسحله فروشنده را مجبور به تحویل پول‌ها کرد. در همین حین، فروشنده با سارق درگیر می‌شود و سارق نگون بخت با اسلحه خودش به قتل می‌رسد. بیشتر بخوانید: زنده ماندن راکب موتور پس از حادثه خطرناک + فیلمانتهای پیام/دزدی مسلحانه از پمپ بنزین

اصابت صاعقه در نزدیکی عابر پیاده + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک مرد در هوای بارانی ایالت کارولینای جنوبی مشغول قدم زدن به سمت خانه بود که ناگهان صاعقه‌ای در نزدیکی او به زمین اصابت کرد. البته بخت با این مرد یار بود و او بدون آسیب دیدن از محل دور شد. بیشتر بخوانید: فرار میلیمتری یک مرد خوش شانس از مهلکه + فیلمانتهای پیام/رعد و برق زدن در هوای بارانی

فیلم/ فاصله چند میلیمتری با مرگ!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
یک عابر پیاده در تایلند مشغول حرکت در پیاده رو بود که ناگهان خودروی شاسی بلندی با سرعت زیاد از مقابل او عبور کرد. در کمال ناباوری، این مرد لحظاتی بعد بدون آسیب دیدن از محل حادثه خارج شد.

(ویدیو) اجرای فینال پارسا خائف در عصر جدید

فراروفرارو1 روز قبل
فینالیست‌های عصر جدید در برنامه دوشنبه شب، پارسا خائف نوجوان اردبیلی که در بخش خوانندگی به فینال رسیده است، فاطمه عبادی در بخش طراحی با شن، محمد زارع در بخش حرکات نمایشی، گروه دختران نینجا در بخش هنر‌های رزمی و سعید فتحی روشن در بخش شعبده‌بازی بودند که شب جذابی را برای تلویزیون رقم زدند. به گزارش ایرنا، در شبکه‌های اجتماعی حالا بحث بر سر اینکه کدام یک از فینالیست‌ها رتبه نخست را کسب می‌کند بالا گرفته، اما بررسی‌ها از شاخص‌های بازدید کاربران گوگل و بازدید کاربران در اینستاگرام نشان می‌دهد پارسا خائف نوجوان اردبیلی بالاترین میزان دنبال کردن از سوی کاربران گوگل و اینستاگرام را دارد و این مساله نشان می‌دهد او به احتمال زیاد بالاترین شانس را برای کسب رتبه نخست دارد.

دستگیری ۱۸۸ سارق و مجرم حرفه‌ای در طرح کاشف ۳

مهرمهر1 روز قبل
سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ: همکاران من طی روزهای گذشته سومین مرحله از طرح برخورد با سارقان و مجرمان حرفه‌ای پایتخت را که به عنوان طرح کاشف شناخته می‌شود به مرحله اجرا درآوردند.

لحظه آتش‌ گرفتن خودرو در پمپ بنزین اهواز + فیلم

رکنارکنا2 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر