قزوین| توسعه گردشگری کشور به ۳۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سرگرمی
قزوین| توسعه گردشگری کشور به ۳۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد

قزوین| توسعه گردشگری کشور به ۳۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: در حال حاضر یکی از دغدغه های اصلی ما در حوزه گردشگری افزایش سهم جی دی پی ما تا ۶ درصد است که برای تحقق آن به ۳۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز داریم.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، علی اصغر مونسان ظهر امروز در حاشیه سفر یک روزه خود به قزوین در بازدید از مجتمع‌های اقامتی بوستان ملی باراجین و دهکده طبیعت قزوین بیان کرد: توسعه گردشگری در کشور نیازمند سرمایه گذاری، اختصاص اعتبار و تسهیل فرآیندهای صدور مجوزهاست.

وی بیان کرد: امروز سهم گردشگری ما از جی دی پی نزدیک به ۳ درصد است که افزایش آن تا ۶ درصد میتواند اتفاقات خوبی در حوزه گردشگری در کشور ایجاد کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کشور ۱۸۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه گردشگری انجام شده است و سرمایه گذاران جدیدی برای حضور در این عرصه اعلام آمادگی کرده‌اند اما مسئله پیش روی ما مسئله صدور مجوزها و مشکلاتی است که در این مسیر برای سرمایه گذاران ایجاد می‌شود.

مونسان گفت: پیش از این فرآیند صدور مجوزهای مورد نیاز برای فعالیت در این عرصه بیش از ۸ ماه زمان نیاز داشت که امروز با بررسی‌های انجام شده، حذف برخی از موارد زائد و کاهش برخی از مراحل توانسته‌ایم این مدت انتظار را به ۲ماه کاهش دهیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

وی خاطرنشان کرد: طولانی شدن بروکراسی‌ها در حوزه گردشگری موجب دلسری سرمایه گذاران است و تلاش ما کاهش این مدت انتظار و رساندن آن به ۱۰ روز بوده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور تصریح کرد: یکی از دلایل طولانی شدن این روند انجام استعلام در ۱۸ دستگاه در کشور است که هماهنگی، اجرای این استعلام‌ها و اعلام نتیجه قدری زمان بر شده است در این خصوص شاید خیلی نتوانیم مداخله داشته باشیم اما همه تلاش ما سرعت بخشیدن به این فرآیند هاست.

مونسان ادامه داد: کاهش روند برخی از مراحل در داخل سازمان میراث فرهنگی از اقداماتی است که در این مسیر انجام داده‌ایم و امیدواریم با این روش بتوانیم از ظرفیت سرمایه گذاران در حوزه‌های مختلف گردشگری در استان‌های کشور بهره مند شویم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روش پخت بره کامل در طبیعت

تابناکتابناک19 ساعت قبل
بره معمولا به صورت شکم‌پر و برای ارائه در مراسم‌های خاص تهیه می‌شود اما شیوه قدیمی‌تر و سالم‌تر، پخت بدون پر کردن شکم بر روی آتش است. اکنون راهنمای پخت بره بر روی هیزم به شکل طبیعی و بدون شکم پر کردن و همچنین دورچین خوش طعم آن را در تابناک می‌بینید و فرامی‌گیرید.
پارس نیوزپارس نیوز18 ساعت قبل
ایسناایسنا22 ساعت قبل
«طرح وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دو دهه اخیر حدود هشت مرتبه در مجلس بررسی شده است؛ تا سرانجام رأی مثبت نمایندگان مجلس را گرفت. ما منتظریم که رییس جمهور سریع‌تر برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدام کند. در نتیجه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محیط امنی شده بود. یا قرار است یک سایت میراث فرهنگی را حفاظت و مرمت کنیم باید شرایط بازدید گردشگران از آن را هم درنظر بگیریم. در واقع میراث فرهنگی و گردشگری به صنایع آن منطقه کمک کرده بود و همه‌ی آن‌ها در خدمت یکدیگر بودند.

نظرها

اخبار بیشتر