(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. اجتماعی

(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران

فراروخبرگزاری فرارو |
در پس یک کوچه قدیمی بازار که قدم بر می‌داریم، به بنایی برمی خوریم که مربوط به زمان قاجار است و در طی این سال‌ها به مخروبه‌ای تبدیل شده است.

از کوچه پس کوچه‌ها و محله‌های قدیمی بازار بزرگ تهران که گذر می‌کنیم، بنا‌هایی با بافت قدیمی که قدمت آن‌ها به صد‌ها سال می‌رسد، چشم را نوازش می‌دهند و آدمی را به فکر فرو می‌برند که این بنا‌ها متعلق به چه دورانی بوده و چه کسانی در آن‌ها زندگی می‌کردند.

در پس یک کوچه قدیمی بازار که قدم بر می‌داریم، به بنایی برمی خوریم که مربوط به زمان قاجار است و در طی این سال‌ها به مخروبه‌ای تبدیل شده است. اما هنوز همان ابهت معماری بنا‌های قاجار را دارد و ساختار آجری اش با آن طاق‌های زیبا که باظرافت خاصی طراحی شده‌اند چشم را خیره می‌کند. به این بنای پرابهت قاجاری رسیدگی چندانی نشده است، اما در صورت رسیدگی این بنا هم می‌توانست همانند بنا‌های تاریخی دیگر، گردشگرانی را به خود جذب کند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

عکاس: حسن شیروانی/میزان

(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران - 5(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران - 6(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران - 7(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران - 8(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران - 9(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران - 10(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران - 11(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران - 12(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران - 13(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران - 14(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران - 15(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران - 16(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران - 17(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران - 18(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران - 19(تصاویر) یادگار مخروبه قاجاریه در بازار تهران - 20

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر خوب شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

موج جدید سرما در راه کشور

الفالف21 ساعت قبل
موج جدید سرما در راه کشورگروه اجتماعی الف، ۱ بهمن ۱۳۹۸، ۲۲:۴۶ ۳۹۸۱۱۰۱۱۷۸هواشناسی از روز جمعه حدود ۵ تا ۱۰ درجه کاهش دما را در بیشتر نقاط کشور پیش‌بینی می‌کند.

حضور خانواده شهدا مقابل ساختمان فرو ریخته پلاسکو + فیلم و عکس

رکنارکنا2 روز قبل
سه سال پیش در چنین روزی، ایرانیان در بهت وقوع یک فاجعه خبری فرو رفتند. ساختمان پلاسکو ساعت ۸ صبح دچار حریق شد و قبل از رسیدن ساعت به زمان ظهر در برابر چشمان حیرت زده مردم، آتش نشانان، خبرنگاران و عکاسان، رهگذران و کل مردم ایران فرو ریخت. پلاسکو فرو می‌ریخت و آتش نشانانی که بیرون ساختمان بودند صورتشان غرق اشک می‌شد. اشک از دست دادن همکارانشان که هنوز در ساختمان در حال اطفا حریق بودند که پلاسکو ریخت و زندگی آنها را نیز در خود فرو برد و بی جانشان کرد. امروز در سومین سالگرد حادثه پلاسکو، خانواده شهدای این حادثه، با حضور در محل ساختمان پلاسکو، نماز اقامه کرده و نذری به یاد عزیزانشان که مرگی ایثارگرانه دادشتند پخش کردند.

همشهری TV | مسیحیانی که خود را اقلیت نمی‌دانند

همشهریهمشهری1 روز قبل

توضیحاتی درباره زمان بهره برداری از آزادراه تهران شمال

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل

ضرورت اعتماد به دستان توانای فعالان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس قوه قضائیه: باید به تولید کننده تسهیلات تعلق بگیرد نه به دلالی زیرا دلالی و سوداگری به تولید آسیب می‌زند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بین امنیت و اقتصاد تفکیکی وجود ندارد و با آرامش و امنیت است که تولید کننده می‌تواند نقش خود را در رونق اقتصادی کشور ایفا کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

قیمت گلکسی اس ۲۰ (Galaxy S۲۰) چقدر است؛ پرچمدار جدید سامسونگ با چه قیمتی عرضه می‌شود؟

تکراتوچند ثانیه قبل

انفجار عامدانه موشک توسط اسپیس ایکس‌؛ چرا ایلان ماسک یک فالکون ۹ را منفجر کرد؟

تکراتوچند ثانیه قبل

ویدیو؛ تبریک تولد هیدتوشی ناکاتا توسط باشگاه آاس رم

طرفداری3 دقیقه قبل

بارنت، ایجنت بیل: انتقال قرضی گرت به جایی دیگر مسخره است؛ او یکی از بهترین بازیکنان کره زمین است

طرفداری5 دقیقه قبل

روایت جدیدی از ماجرای جان باختن ۶۱ نفر در حادثه کرمان | ٢٠ نکته از روز حادثه

همشهری5 دقیقه قبل

بن‌سلمان با نرم‌افزار اسرائیلی موبایل مالک آمازون را هک کرده است

اقتصاد آنلاین5 دقیقه قبل

اعتبارات پژوهشی متناسب با اولویتهای آذربایجان غربی تخصیص یابد

ایسنا6 دقیقه قبل