گزارش|پاسخ به یک سئوال درباره انتصاب آیت‌الله آملی در شورای نگهبان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
گزارش|پاسخ به یک سئوال درباره انتصاب آیت‌الله آملی در شورای نگهبان

گزارش|پاسخ به یک سئوال درباره انتصاب آیت‌الله آملی در شورای نگهبان

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مقام معظم رهبری بعد از آنکه آیت‌الله لاریجانی را به عنوان جایگزین آیت‌الله شاهردوی منصوب کردند، در حکم جدید ایشان را به مذت یک دوره ۶ ساله در شورای نگهبان منصوب کردند.

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، امروز (دوشنبه، ۲۴ تیر) در احکام جداگانه‌ای آیت‌الله یزدی، آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی و حجت‌الاسلام والمسلمین اعرافی را به‌ عنوان فقهای شورای نگهبان برای دوره جدید ۶ ساله منصوب کردند.

براساس این گزارش، امام خامنه‌ای در احکامی که برای انتصاب سه عضو جدید شورای نگهبان صادر کرده‌اند، حجت‌الاسلام اعرافی را برای اولین بار برای عضویت در شورای نگهبان منصوب کرده‌اند و به تعبیری، وی عضو جدید شورای نگهبان بوده و احکام دو عضو دیگر از سوی رهبر انقلاب تمدید شده است.

گزارش|پاسخ به یک سئوال درباره انتصاب آیت‌الله آملی در شورای نگهبان - 4

«حکم انتصاب رهبر انقلاب برای اعضای شورای نگهبان در سال ۹۲»

گزارش|پاسخ به یک سئوال درباره انتصاب آیت‌الله آملی در شورای نگهبان - 6

حکم انتصاب رهبر انقلاب برای اعضای شورای نگهبان در سال ۹۸

**چرا شبهه به انتصاب آیت‌الله‌لاریجانی در شورای نگهبان درست نیست؟

اما، نکته حائز اهمیت در احکام جدید رهبر معظم انقلاب اسلامی برای اعضای جدید فقهای شورای نگهبان، انتصاب آیت‌الله‌ صادق آملی‌لاریجانی برای عضویت در این شوراست، برخی با طرح ابهامی، این سوال را طرح کردند که چرا مقام معظم رهبری در ۷ ماه گذشته آیت‌الله آملی را ۲بار به عنوان عضو فقهای شورای نگهبان منصوب کرد‌ه‌اند؛ در حالی‌که در حکم پیشین، ایشان جایگزین آیت‌الله شاهرودی شده بود اما در حکم جدید و با پایان یافتن مدت حکم مرحوم آیت‌الله شاهرودی بعنوان عضو جدید برای یک دوره ۶ ساله منصوب شده است.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

رهبر معظم انقلاب اسلامی در تاریخ ۲۴ تیر سال ۱۳۹۲، آیت‌الله سیدمحمود هاشمی‌شاهرودی را به همراه آیات، محمد مؤمن و محمد یزدی برای یک دوره ۶ ساله، جهت عضویت در شورای نگهبان و طبق اصل نود و یکم قانون اساسی منصوب کردند، اما پس از درگذشت مرحوم آیت‌الله‌هاشمی‌شاهرودی، امام خامنه‌ای، در حکمی، آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی را برای پایان دوره ۶ ساله و جایگزین دوره عضویت آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی، (۲۴ تیر ۹۸) منصوب کردند، به عبارتی امام خامنه‌ای، آیت‌ا‌لله آملی‌لاریجانی را برای یک دوره ۶ ساله و تا پایان ۲۴ تیر سال ۱۴۰۴ برای عضویت در شورای نگهبان منصوب کرده‌اند در حالی در حکم قبلی برای آیت‌الله آملی، ایشان به عنوان جایگزین آیت‌الله هاشمی شاهرودی منصوب شده که بود که با اتمام حکم مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی، حکم آیت‌الله لاریجانی نیز به پایان رسیده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سخنان یک جوان در مواجهه با رهبر انقلاب

تابناکتابناک1 روز قبل
یکصد و پانزده نفر از مدال‌آوران المپیادهای علمی کشوری و جهانی به همراه اعضای تیم ملی والیبال جوانان ایران چندی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. در جریان این دیدار یکی از مدال آوران المپیادهای علمی خارج از روال درخواست سخن گفتن را مطرح کرد و نقدش را نسبت به وضعیت کشور و آنچه فرار از مغزها خواند، مطرح کرد. این سخنان و پاسخ رهبری را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

بخشی از جدیدترین صحبت‌های ظریف با NBC

مهرمهر1 روز قبل
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با NBC گفت: در طول ۲۵۰ سال گذشته همواره از خود دفاع کرده‌ایم و درس‌های خوبی به کسانی که به کشور ما تجاوز کرده‌اند، داده‌ایم.

کلید اصلی حل مشکلات موجود از زبان رهبر انقلاب

مهرمهر1 روز قبل
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیدار امروز خود با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت فرمودند: مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» توجه کامل کنند.

محصولات ایرانی در روستا‌های ساحل عاج

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آبیجان‎، برخی از محصولات تولیدی ایران در دور افتاده‌ترین روستا‌های ساحل عاج بازار فروش خود را پیدا کرده است و به فروش می‌رسد.

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم| نمی‌دانم آمریکا می‌خواهد با چه کسی مذاکره کند!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
محمدجواد ظریف گفت: این‌چنین نبوده است که ورود من به آمریکا حتی بدون تحریم اخیر، راحت باشد و هر بار، آمریکایی‌ها برای من روادید یک بار ورود صادر کرده‌اند. وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار این شبکه آمریکایی مبنی بر این که با توجه به تحریم آمریکا آیا شما دیگر می‌توانید به آمریکا سفر کنید، تصریح کرد: این‌چنین نبوده است که بدون این تحریم ورود من به آمریکا راحت باشد. وی افزود: البته ممکن است محدودیت‌های بیشتری را نسبت به قبل که اجازه تردد به سه ساختمان را داده بودند، ایجاد کنند و بگویند که در ساختمان سازمان ملل بخوابم. بنابراین آمریکایی‌ها کسی را تحریم کرده‌اند که مجوز گفت‌وگو می‌دهد و همچنین کسی را تحریم کرده‌اند که مجری مذاکرات است. ظریف این بخش از گفت‌وگوی خود با این شبکه معتبر آمریکایی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر