عجیب‌ترین آداب و رسوم مجردها در برخی کشورها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. اجتماعی
عجیب‌ترین آداب و رسوم مجردها در برخی کشورها

عجیب‌ترین آداب و رسوم مجردها در برخی کشورها

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24 -در بعضی از کشورها رفتار های جالب و عجیبی با دختران و پسران مجرد صورت می گیرد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم

تا به حال این ضرب المثل را شنیده‌اید که می‌گویند: «مجردی تاجی بر سر مجردهاست که فقط افراد متأهل می‌توانند آن را ببینند؟»، «مجرد بودن بسیار خوب و زیباست»؛ این جملات مجردها را ترغیب می‌کند تا همچنان مجرد بمانند، اما مجرد بودن می‌تواند آثار ناخوشایندی را روی سلامت روح و روان به جای بگذارد.

در فرهنگ‌های مختلف دنیا ساکنان برخی کشورها با پدیده تجرد در شکل‌های مختلفی روبه رو می‌شوند.

پاشیدن ادویه

در دانمارک شاید یک مجازات باشد و یا یک سرگرمی، وقتی جشن تولد ۲۵ سالگی شما از راه می‌رسد، شما را به یک صندلی یا چراغ برق می‌بندند و یک مشت دارچین روی شما می‌پاشند، اگر مجردیتان تا سی سالگی و بعد از آن همچنان ادامه پیدا کند، ادویه‌هایی که در جشن تولد روی سرتان می‌ریزند تغییر می‌کند و در نهایت به پاشیدن فلفل می‌رسد، برای اینکه ادویه‌ها خوب روی شما بچسبند قبل از آن یک سطل آب روی سرتان خالی می‌کنند.

جوراب و جعبه سیگار

در آلمان، مجرد بودن در ۲۵ سالگی برای هر دو جنسیت زن و مرد پیامدهایی دارد. اگر مرد باشید دوستان و خانواده تان در این شرایط تعداد زیادی جوراب بدبو داخل اتاقتان می‌اندازند و اگر دختر باشید جعبه‌های سیگار را از سقف اتاقتان آویزان می‌کنند. اسم این کارها «جوراب قدیمی» و «جعبه قدیمی» نام دارد.

برق انداختن قفل در در برخی کشورها

اگر یک دختر مجرد سی ساله هستید، تجربه‌های سرگرم کننده و شاید هم دشواری در انتظار شما باشد. اگر دستگیره‌ای را فشار دهید، از شما خواهند خواست تا با مسواک آن را برق بیندازید، اما اگر شما یک مرد مجرد سی ساله هستید باید علی رغم میل باطنی خانه دوستانتان را آشکارا جارو بکشید.

کلاه‌های عجیب و غریب

به نظر می‌رسد عدد ۲۵ عدد سحرآمیزی برای آداب و رسوم‌های فرانسوی باشد، در ۲۵ نوامبر بیست و پنجمین سال زندگی شما، باید یک نمایش اجرا کنید تا همه احوالات شما را ببینند، دختران باید کلاه سبز روی سرشان بگذارند، کلاه‌هایی که با برگ درختان و پرهای سبز خوشرنگ تزئین شده است، این طور که می‌گویند آن‌ها می‌توانند با این کلاه‌های عجیب و غریب و زلم زیمبودار شریک زندگی خود را به آسانی پیدا کنند!

خبری: اخبار اجتماعی ایران

ریختن یک سطل آب سرد

لهستانی‌ها در سوم آوریل هر سال که به Dyngus day معروف است، روز مجردها را جشن می‌گیرند، مجردها در این روز می‌توانند فعالیت‌های جالبی انجام دهند که ریختن سطل آب سرد روی سر همدیگر یکی از آنهاست و هر چقدر بیشتر روی سرتان آب بریزند شانس شما برای ازدواج بیشتر می‌شود.

نودل سیاه

اگر هنوز مجرد هستید و در روز عشق هیچ هدیه‌ای دریافت نکرده‌اید می‌توانید برای ابراز ناراحتی به کره جنوبی بروید و همراه با جوانان مجرد این کشور در مراسم «روز سیاه» شرکت کنید. در این روز افراد مجرد کره‌ای جمع می‌شوند و از فرق سر تا نوک پا لباس‌های سیاه به تن می‌کنند و نودل چینی می‌خورند که در زبان کره‌ای به آن «جاجانگ میون» می‌گویند، جاجانگ میون نودل‌هایی تیره با رب لوبیای سیاه و تکه‌هایی از سبزیجات یا غذاهای دریایی است، در این مراسم سیاه مسابقه مفرحی هم برگزار می‌شود.

جارو برقی روز پنجشنبه

ایتالیایی‌ها بر این باورند که یک دلیل عجیب در ورای مجرد ماندن شما وجود دارد و آن دلیل این است که مادر شما در یکی از روزهای پنج شنبه با جارو از جلوی شما عبور کرده است، و اگر مجرد مانده‌اید دلیلش همین جارو است و هیچ ربطی هم به کمبود احساسات رومانتیک و … در شما ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پیش‌بینی باران در بیشتر استان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
امیر سرکرده در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در نواحی شرقی کشور مانند روز‌های گذشته وزش باد‌های ۱۲۰ روزه را در شمال سیستان و بلوچستان داریم که باعث گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در این منطقه خواهد شد، اما وزش باد در نواحی مرکزی کشور شدت کمتری دارد. وی ادامه داد: در شمال و نواحی شرقی استان اصفهان، جنوب سمنان و همچنین استان قم و مرکزی هم وزش باد پیش‌بینی می‌شود. کارشناس هواشناسی تصریح کرد: از بعدازظهر امروز بارش باران در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب استان فارس و کرمان و نواحی غربی استان هرمزگان پیش بینی می‌شود، البته در همه این استان‌ها بارش نخواهیم داشت و بارش‌ها عمدتا در نواحی کوهستانی و معمولا به طور موقتی و خیلی پراکنده پیش بینی می‌شود. سرکرده خاطرنشان کرد: دمای هوای امروز تهران در گرم‌ترین ساعات به ۳۵ درجه بالای صفر می‌رسد و آسمان تهران و بقیه نقاط کشور صاف خواهد بود.
الفالف1 روز قبل
این وسط «مادر میانجی» سهم اش را می‌گیرد، دلال هم به نان و نوایی می‌رسد. ما در رابطه با رحم جایگزین و اهدا تخمک و جنین، نیازمند قوانین دقیق و سامانه‌ای برای ثبت هستیم. جالب اینجاست که اکثر مراکز معتبر هم کمتر این اقدام را انجام داده و بیشتر مراکز درمانی خصوصی، تخمک اهدایی و رحم جایگزین را می‌پذیرند. مدتی برای متخصصان زنان و زایمان کارکرده‌اند، یا مادر جایگزین بوده‌اند و چم‌وخم کار دست‌شان آمده است. در استرالیا رحم جایگزین مجاز است، اما نه نوع تجاری آن و در انگلستان نیز پرداخت هزینه‌های معقول مجاز شمرده شده است.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: همه مشمولان فارغ التحصیل دوره‌های کارشناسی و بالاتر که برگ آماده به خدمت به تاریخ ۹۸/۶/۱ دریافت کرده‌اند، بایستی با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس ۱۰+)، برگ معرفی‌نامه مشمولان به مراکز آموزش را دریافت و برابر اطلاعات آن اقدام کنند. رئیس پلیس بین الملل ناجا بیان کرد: اینترپل تهران، براساس اعلان قرمز صادره علیه وی، موضوع را در دستور کار خود قرار داد. برابر اطلاعات ارسالی و اقدامات فنی، طی یک عملیات غافلگیرانه توسط عوامل پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران، ردیابی، شناسایی و دستگیر شد. وی گفت: مدارک استرداد وی از طریق مبادی پلیسی و دیپلماتیک به کشورش ارسال شد. مرجع قضایی کشور متبوع نیز، با استرداد وی موافقت کردند که در نهایت نامبرده با تیم بدرقه، به کشورش بازگشت.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای عمار سعیدیان‌فر گفت: میانگین تردد ساعتی اوج عصر در ورود به محدوده طرح کنترل آلودگی هوا هم ۳۰ درصدی کاهش یافته است. وی افزود: این آمادگی وجود دارد که داده‌های تردد در محدوده‌های طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا برای بررسی و اعتباریابی نتایج در اختیار کارشناسان قرار گیرد. آقای سعیدیان فر ادامه داد: معاونت حمل‌ونقل و ترافیک از هرگونه نقد سازنده و بر اساس تحلیل آمار و ارقام و نه بر اساس مخالف‌خوانی مغرضانه یا بررسی یک معبر و تعمیم به‌کل محدوده‌های دوگانه، استقبال می‌کند. این مدیر حوزه ترافیکی تأکید کرد: همکاران بنده در معاونت حمل‌ونقل و ترافیک ۲۴ ساعته پاسخگوی شهروندان به‌صورت حضوری و غیرحضوری هستند، ولی بعضی از افراد در پشت در‌های بسته نشسته‌اند و بیان می‌کنند که طرح کنترل آلودگی هوا بسترساز حجم انبوهی از اعتراض‌ها و شکایت شده است. وی افزود: شهروندان فهیم تهرانی در طرح کنترل آلودگی هوا مشارکت و همکاری بسیار عالی دارند و اظهارنظر‌های غیرعلمی و عوام‌پسند نمی‌تواند مانع موفقیت اجرای طرح‌ها شود.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۷ متهم اخلال در نظام تولیدی کشور با محور محصولات پتروشیمی به ریاست قاضی مسعودی مقام آغاز شد. متهمان ۱۷ نفر هستند که خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد با استفاده از شرکت‌های غیرفعال تولیدی و شرکت‌های کاغذی از مهمترین اتهامات آنهاست. عباس حسینی در تشریح اتهامات متهمان گفت: متهمان ۳۰ هزار و ۵۰۰ تن سهمیه مواد تولیدی را در بازار آزاد به فروش رسانده‌اند. این سومین پرونده از رسیدگی‌ها به پرونده تخلفات در پتروشیمی در شعبه سوم دادگاه ویزه جرایم اقتصادی و به ریاست قاضی مسعودی مقام است. در این پرونده، متهمان از محل فروش محصولات پتروشیمی به خریداران خارجی، پورسانت‌های کلان دریافت کرده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اقای امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات در کارگاه آموزشی بلاکچین و رمزارز‌ها با سخنانی با عنوان استخراج رمزارز، فرصت یا تهدید گفت: ظهور و بروز فناوری بلاکچین و نخستین فرآورده آن با عنوان رمزارز، اساسا بر تبادلات ملی و پولی جهان تاثیر گذاشت و آشنایی با زیست بوم استخراج رمزارز‌ها باعث شناخت و بکارگیری هرچه بیشتر فناوری بلاکچین و استفاده از آن در دیگر کاربرد‌ها از جمله پزشکی، زنجیره تامین کالا و تبادلات اطلاعات خواهد شد. وی با طرح این سوال که آیا استخراج رمزارز، قاچاق برق محسوب می‌شود؟ گفت: مباحثی مطرح شده است که استخراج رمزارز‌ها در ساعات اوج مصرف برق، ضایع کردن حق شهروندان است و طبق آمار‌های وزارت نیرو میزان برق مصرفی در زمان‌های اوج ۵۰ تا ۶۰ هزار مگاوات است و در طول سال حدود ۲۰۰ ساعت اوج مصرف برق داریم. آقای ناظمی افزود: همه صحبت‌های وزارت نیرو که در این موضوع با ما مخالفت‌هایی دارد این بود که این اقدام در ساعات اوج مصرف نباید انجام شود و بر همین اساس قیمت متوسط صادراتی را برای کسی که این کار را انجام می‌دهد درنظر گرفته‌اند که این استدلال غلطی است. وی گفت: در زمان اوج مصرف، اغلب نیروگاه‌ها با حداکثر ظرفیت اسمی درحال کار است و ما پیشنهاد دادیم استخراج رمزارز در ساعات اوج، قطع شود و در ساعات غیرپیک در بازار ثانویه ارتباطی میان عرضه کننده و مصرف کننده ایجاد شود و براساس مناقصه صورت گیرد. رئیس سازمان فناوری اطلاعات درباره رابطه بانک مرکزی و رمزارز و مباحث مبادله افزود: رمزارز‌ها به هیچ عنوان نباید جایگزین پول ملی تلقی شود و حداقل شیوه برخورد با رمزارز‌ها باید به عنوان ارز خارجی باشد. آقای ناظمی گفت: صرافی‌ها هم باید قادر به انجام مبادله و نقل و انتقال آن‌ها با شناسایی هویت طرفین معامله باشند. وی بر لزوم استخراج رمزارز‌ها در مزارع استخراج تاکید کرد و افزود: مزرعه استخراج رمزارز مجموعه‌ای از دستگاه‌ها و سیستم‌های با قدرت پردازش بالا و همچنین تاسیسات برقی سرمایشی است که با استاندارد‌های مشخص و تحت شرایط ایمن، پایدار و مصرف برق مناسب و بهینه فعالیت می‌کنند. آقای ناظمی درباره مزایای استخراج رمزارز در مزارع استخراج گفت: آگاهی تصمیم گیران از میزان برق مورداستفاده برای برنامه ریزی‌های آینده و استفاده از زیرساخت‌های موجود شهرک‌های صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی و … برای استخراج و آگاهی از نوع و میزان ارز استخراج شده برای تبیین ظرفیت‌های کشور در به دست آوردن رمزارز بخشی از این مزایاست. وی افزود: استخراج رمزارز در مزارع استخراج از پراکندگی نقاط استخراج و مصرف برق خانگی برای این کار جلوگیری و برنامه ریزی برای اجرای زیرساخت‌های اینترنتی موردنیاز برای استخراج را نیز فراهم می‌کند. ناظمی درخصوص این موضوع که اگر کل صنعت استخراج در دنیا شکست بخورد ما چقدر ضرر می‌کنیم؟ افزود: در صورت شکست کامل فرآیند استخراج رمزارز، تاسیسات ایجادشده شامل مرکز داده و سیستم‌های خنک کننده و سامانه‌های برقی، شبکه‌ای و ارتباطات اینترنتی همگی قابل استفاده در سایر کاربری‌ها و مراکز آی تی و سی تی است. وی گفت: در صورت شکست فرآیند رمزارز بیت کوین دستگاه‌های استخراج‌گر می‌توانند سایر رمزارز‌ها را استخراج کنند.

نظرها

اخبار بیشتر