درمان تنفس از دهان با رینوپلاستی فانکشنال: رفع خشکی دهان هنگام خواب
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سلامت

درمان تنفس از دهان با رینوپلاستی فانکشنال: رفع خشکی دهان هنگام خواب

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |

به نقل از کلینیک زیبایی رازی تنفس دهانی می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد، اما یکی از شایع‌ترین این دلایل، انسداد مسیر هوایی بینی به دلیل انحراف بینی است. مسیر هوایی بینی اولین محل ورود هوا به مسیر هوایی بدن است که هوا را به مقصد نهایی خود ینی ریه‌های شما انتقال می‌دهد. مسیر هوایی بینی بهترین و محدود کننده‌ترین قسمت راه هوایی در بدن است که به دلایل مختلف یک سد خوب در برابر بسیاری از مشکلات است - در حقیقت این مسیر چندین کار مهم دیگر نیز در حین عبور هوا از این مسیر انجام می‌دهد. با حرکت هوا از طریق بینی، شما بوی موجود در اطراف خود را احساس می‌کنید. مسیر هوایی بینی یک تهویه هوای طبیعی است. مسیر هوایی بینی هوا را مرطوب می‌کند، هوا را فیلتر کرده و درجه حرارت هوای تنفسی شما را برای رضایت شما و جلوگیری از واکنش‌های مضر در برونش (لوله‌های هوا که باعث ورود هوا به ریه‌های شما می‌شود) کنترل می‌کند. در نهایت می‌توان گفت که تنفس از راه دهان طبیعی نیست و باعث ایجاد ناراحتی در خواب شما می‌شود. جراحان امروزه می‌توانند افرادی را که دارای تنفس دهانی شده‌اند با رینوپلاستی فانکشنال (رینوپلاستی) درمان کنند.

درمان تنفس از دهان با رینوپلاستی فانکشنال: رفع خشکی دهان هنگام خواب - 2

شما باید بتوانید به توصیه‌ها و دستورالعمل‌های جراح (جراح بینی) اعتماد کنید و اعتماد کامل به مهارت‌های جراحی او داشته باشید. به همین دلیل مهم است که یک فرد متخصص یا دارای فوق تخصص عمل جراحی شما را انجام دهد. اگر شما به دنبال یک متخصص با تجربه در رینوپلاستی هستید، دکتر جعفریرور برای بیش از ۲۵ سال است که به بیماران مختلف خدمات رینوپلاستی ارائه داده و نتایج بعد از عمل برای بیماران بسیار طبیعی و زیبا شده است. علاوه بر انجام رینوپلاستی زیبایی، دکتر جعفر پور می‌تواند برای افرادی که دچار تنفس دهانی هستند عمل جراحی فانکشنال رینوپلاستی نیز انجام دهد.

چه کاری برای حل مشکل تنفس دهانی می‌تواند انجام شود؟

درمان تنفس از دهان با رینوپلاستی فانکشنال: رفع خشکی دهان هنگام خواب - 5

برای بیماران با انسداد مجاری هوایی بینی، ارزیابی جامع پزشکی باید انجام شود تا تشخیص دهد که مشکل هوایی بینی و تنفس دهانی در طبیعت ساختاری بدن او است یا خیر. علل شایع تنفس از طریق دهان عبارتند از آلرژی محیطی، رینیت غیر آلرژیک و بارداری.

برای این مشکلات، جراحی بینی نباید به عنوان درمان اولیه محسوب شود. تمام گزینه‌های دیگر باید قبل از جراحی به عنوان گزینه درمانی ارائه شوند. این گزینه‌ها شامل اسپری استروئیدی بینی، داروهای آلرژی (مانند Zyrtec یا Claritin) و یا اجتناب از مواد آلرژن (که توسط تست آلرژی شناسایی می‌شوند). بیماران همچنین باید نوارهای نفوذ هوا را در شب و یا در طی ورزش آزمایش کنند تا مشخص شود که آیا روی هم افتادگی ساختار بینی و مسیر هوایی بینی، مشکل اصلی است یا خیر.

به گفته متخصصین کلینیک پوست و موی رازی بیماران مبتلا به مشکل تنفس از طریق دهان پس از طی یک روش درمانی آزمایشی مداوم از درمان‌های پزشکی مختلف و تایید اینکه مشکل بینی آنها ناشی از ساختار طبیعی بینی آنهاست، موارد ایده آل برای جراحی بینی هستند.

رینوپلاستی فانکشنال یا سپتوپلاستی برای درمان تنفس از دهان

درمان تنفس از دهان با رینوپلاستی فانکشنال: رفع خشکی دهان هنگام خواب - 10

رینوپلاستی فانکشنال یا سپتوپلاستی، جراحی طراحی شده برای اصلاح مشکلات تنفسی مستند شده است. از لحاظ فنی، عمل فاکشنال بینی، یک عمل جراحی زیبایی محسوب نمی‌شود، زیرا این کار به منظور اصلاح مشکلات تنفسی فرد انجام می‌شود که ممکن است به علت اختلاف بین سپتوم یا سایر مشکلات فیزیکی بینی باشد.

فانکشنال رینوپلاستی همیشه تغییرات قابل توجهی در ظاهر بینی شما ایجاد نمی‌کند، اما اگر می‌خواهید، خطوط بینی را می‌توانید به شکل جذاب‌تر و دلخواه خود تغییر دهید. اهداف جراحی را با یک جراح پلاستیک با تجربه، بیشتر ترجیحا متخصصان ب تجربه در مورد مشکل بینی شما، مورد بحث قرار دهید. این کار به شما اطمینان می‌دهد که نتیجه فوق العاده‌ای به دست می‌آورید و تنفس و شکل بینی شما را بهبود می‌بخشد.

چه کسی نیاز به عمل جراحی رینوپلاستی فانکشنال دارد؟

کاندیداهای عمل جراحی فانکشنال (برای ترمیم ساختار داخلی بینی و ایجاد جریان هوای آزاد) عبارتند از:

افرادی که با سپتوم دارای انحراف یا بینی به شدت باریک متولد شده‌اند

آلرژی‌های طولانی مدت داشته‌اند که بخشی از آناتومی داخل بینی (استخوان توربینات) را افزایش داده، و تا حدی راه هوایی را مسدود کرده است

ترومای بینی ناشی از یک تصادف یا آسیب ورزشی

رینوپلاستی قبلی ناموفق به دلیل روی هم افتادن سوراخ‌های بینی و یا نقص‌های عملکردی دیگر

چرا جراحان پلاستیک در عمل رینوپلاستی فانکشنال بهتر عمل می‌کنند

حتی اگر شما نمی‌خواهید بینی خود را بعد از عمل جراحی فانکشنال زیباتر به نظر برسد، و تنها می‌خواهید ظاهر فعلی بینی شما حفظ شود در حالی که عمل برای بهبود نحوه تنفس شما انجام می‌شود، مطمئن شوید که یک جراح پلاستیک با تجربه و آموزش دیده را انتخاب می‌کنید. یک جراح پلاستیک برای حفظ زیبایی که شما دوست دارید و نیز بهبود تنفس شما وارد عمل می‌شود. در موارد خاص، ممکن است کمی تغییر در پهنا و یا ظاهر بینی شما انجام شود؛ که برای ترمیم تنگی مجرای بینی (تنگی مجرای بینی) به عنوان مثال با پیوند انجام می‌شود. یک جراح پلاستیک (جراح بینی) یک انتخاب ایده آل برای اطمینان از این است که شما بعد از عمل همانطور که قبلا بودید به نظر خواهید رسید، و به همان اندازه عالی و خیلی بهتر از آن نفس می‌کشید.

اگر می‌خواهید همراه با عمل فانکشنال بینی، ظاهر بینی خود را نیز تغییر دهید، چه باید کرد؟

درمان تنفس از دهان با رینوپلاستی فانکشنال: رفع خشکی دهان هنگام خواب - 22

روش‌های زیبایی مانند تزریق ژل و تزریق بوتاکس در حال حاضر بسیار پر طرفدار است و همانطور که قبلا ذکر شد، اصلاح مشکلات تنفس دهانی به وسیله ترمیم سپتوم بین بینی یا اصلاح سایر ویژگی‌های مربوط به آن و تغییرات داخلی، در بینی شما منجر به تغییراتی که بتوانید آن را از خارج مشاهده کنید، نمی‌شود. اگر می‌خواهید بینی شما بعد از عمل رینوپلاستی فانکشنال تغییر کند، شما و جراحتان باید هنگام مشاوره، و هنگام برنامه ریزی برای عمل رینوپلاستی، این تغییرات را در نظر بگیرید. تغییر شکل قابل مشاهده بینی (اگر شامل بازسازی مجدد نباشد) در دسته جراحی پلاستیک زیبایی قرار می‌گیرد و معمولا از لحاظ پزشکی ضروری نیست.

در مورد پوشش بیمه برای یک روش ترکیبی در عمل رینوپلاستی از مسئول بیمه سوال کنید. اسناد پوشش بیمه را برای تعیین اینکه آیا شرکت بیمه شما برای بخش فانکشنال جراحی بینی شما هزینه می‌کند یا خیر چک کنید، در صورت انجام عمل زیبایی، می‌توانید عمل رینوپلاستی فانکشنال خود را نیز همزمان با آن انجام دهید.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار حوزه سلامت

برای هر بخش از جراحی، هزینه‌ها را تعیین کنید (هزینه عمل بینی). از جراح خود بپرسید که هزینه جراح، هزینه بیهوشی، هزینه متخصص بیهوشی و هزینه‌های مربوط به بیمارستان چقدر خواهد بود.

مزایا و کاربردهای دیگر رینوپلاستی درمانی (سپتوپلاستی) علاوه بر درمان مشکل تنفسی از دهان چیست؟

درمان تنفس از دهان با رینوپلاستی فانکشنال: رفع خشکی دهان هنگام خواب - 28

رینوپلاستی فانکشنال به شما کمک می‌کند تا با تنفس بهتر، از زندگی بیشتر لذت ببرید. شما همچنین ممکن است ظاهر بینی شما متوازن‌تر و زیباتر دیده شود (اگر به عنوان مثال، عمل رینوپلاستی فانکشنال شما بر هم افتادگی یکی از مسیر‌های هوایی بینی شما و یا شکستگی بینی شما را بهبود ببخشد که قبلا به درستی بهبود نیافته بود) تنفس دهانی درمان نشده، می‌تواند زندگی شما را محدود کند.

رینوپلاستی فانکشنال می‌تواند به از بین بردن موارد زیر کمک کند:انسداد بینی (انسداد بینی)خشک شدن دهان (خشکی دهان)حفره‌های دندانی بزرگ شدهکاهش حس بویایی (کاهش حس بویاییتکرار خونریزی بینیاضطراب اجتماعیعفونت مزمن سینوسی (عفونت سینوس)سردرد به علت فشار سینوسی زیادبی خوابی و خستگیتنگی نفس ناگهانی هنگام خواباختلال در شنوایی (به علت اختلال در لوله استاش)

و غیره

مراقبت‌های بعد از درمان تنفس از دهان با رینوپلاستی (زیبایی، فانکشنال)

همانطور که هر کسی که هر نوع جراحی انجام داده می‌داند، بهبود یافتن بخش ناخوشایند، اما مهم این روند است. اگر چه پیشرفت‌های تکنولوژی پزشکی در طول سال‌ها باعث بهبود فرایند بهبودی (مراقبت بعد عمل) شده است، عمل جراحی پلاستیک مثل رینوپلاستی نیاز به این دارد که بیماران تا یک هفته یا بیشتر بعد از جراحی استراحت مطل داشته باشند. در حالی که اکثر فرآیند جراحی به طور کامل در دست جراح است، بیمار نیز مسئولیت‌های خاصی دارد. موفقیت مراقبت‌های قبل و بعد از عمل به تعهد بیمار به دستورالعمل‌های جراح متکی است و کیفیت این مراقبت از خود می‌تواند تفاوت بین نتیجه خوب و نتیجه ضعیف را رقم بزند. از آنجا که یک جراحی موفق شامل تعداد زیادی متغیر است، بیماران باید آمادگی خود را برای اتخاذ مسئولیت‌های مراقبت پس از عمل به منظور جلوگیری از عوارض احتمالی و نیاز به جراحی مجدد را داشته باشند. در اینجا مواردی که شما باید در مورد مسائل بعد از عمل جراحی بینی رعایت کنید آورده شده است.

کنترل تورم

هر عمل جراحی باعث ایجاد تورم می‌شود (ورم بینی)، و عمل جراحی فانکشنال بینی نیز از این قضیه استثنا نیست. بالا نگه داشتن سر و استفاده از بسته یخ یا آرنیکا می‌تواند به جلوگیری از تورم و راحتی شما کمک کند. شما باید در روزهای بعد از جراحی با سر بالا بخوابید.

دمیدن هوا با بینی ممنوع

در حالی که عمل جراحی بینی می‌تواند باعث بروز حساس «گرفتگی بینی» شود، باید تا چند هفته بعد از عمل، به طور کامل از دمیدن بینی اجتناب شود، زیرا نیرویی که در طول این فرایند اعمال می‌شود، می‌تواند تاثیر منفی روی بهبود و خونریزی شما داشته باشد. باید به بعضی از کارها عادت کنیم، اما برای جلوگیری از هر چیزی که می‌تواند روی نتایج عمل شما تاثیر گذار باشد، انجام و عدم انجام برخی کارها بسیار مهم است. پزشک شما در مورد روش‌های جایگزین برای دمیدن بینی مشاوره خواهد داد و در مورد زمان امن بودن این کار باید اطلاعات کافی از پزشک خود دریافت نمایید.

فعالیت محدود

در طول چند روز اول، هر گونه فعالیتی که سر شما را زیر قلب شما قرار می‌دهد باید اجتناب شود. فعالیت باید به تدریج افزایش یابد، و از تمرین شدید، خم شدن، و بلند کردن وزنه تا چند هفته بعد از عمل جلوگیری شود. در مورد زمان شروع به فعالیت ورزشی ملایم و آرام، دستورالعمل هایی در اختیار شما قرار خواهد گیرد.

قرص مکمل و سیگار کشیدن ممنوع

از آنجا که سیگار می‌تواند مشکلات عمده‌ای در طول فرآیند جراحی ایجاد کند، همچنین می‌تواند پس از عمل بسیار مضر باشد، باید از مصرف آن خودداری کرد. سیگار می‌تواند عروق خونی را منقبض کند و گردش خون را کاهش دهد در نتیجه روند بهبودی نیاز به زمان طولانی‌تری خواهد داشت. سیگار می‌تواند موجب بهبودی ضعیف بیمار به وسیله روش‌های مختلف شود و به هر طریقی که شده باید از مصرف آن خودداری کرد. برخی از داروهای بدون نسخه و مکمل‌های غذایی نیز می‌توانند در درمان صحیح تداخل ایجاد کنند، بنابراین نباید آنها را بدون تایید جراح مورد استفاده قرار داد.

خوب بخورید و بنوشید

در حالی که هنگام خستگی و ناراحتی ناشی از روند سخت بهبودی، کار آسان این است که در هرچیز که به دستتان می‌رسد استفاده کنید، باید مراقب باشید که در طول این زمان چه غذایی می‌خورید. غذاهای کامل با مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی کمک خواهد کرد که شما احساس بهتر و بهبودی سریعتری داشته باشید. شما می‌توانید کمی غذا را قبل از زمان جراحی آماده کنید و پیش بینی کنید که بعد از عمل انرژی لازم برای آشپزی در طی بهبودی را نخواهید داشت. همچنین در طول این مدت باید آب بیشتری بنوشید.

مراقب عفونت باشید

در حالی که عفونت مورد نادری است، بعد از جراحی بینی ممکن است اتفاق بیفتد و باید به طور جدی مراقب این مورد باشید. تب، تخلیه غیرعادی و گرمای بیش از حد و یا قرمزی در ناحیه اطراف برش، نشانگر عفونت است. اگر فکر می‌کنید در محل عمل چیزی اشتباه است، هر چه سریع‌تر به دکتر خود و یا به اورژانس مراجعه کنید.

شانس بهبودی را از خود نگیرید

ممکن است فکر کنید که نادیده گرفتن فقط چند دستورالعمل کوچک که جراح به شما داده موضوع مهمی شاید نباشد، اما چرا باید در مورد سلامتی خود ریسک کنید؟ پزشک بهتر از شما در مورد خطرات احتمالی رینوپلاستی فانکشنال و عوارض آن خبر دارد، و همچنین مراحل مورد نیاز برای جلوگیری از آنها را می‌داند. به دستورالعمل‌های دکتر خود به صورت کامل عمل کنید و در مورد آن ریسک نکنید زیرا بعضی دستورالعمل‌های پس از عمل ناخوشایند و ناراحت کننده هستند. یک رینوپلاستی کارآمد و خوب نیازمند تلاش و صرف زمان است، و نتایج زیبا و ارزشمند ارزش چند هفته ناراحتی کشیدن را دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترویج همجنس‌بازی زیر پوست فمینیسم در اینستاگرام +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-محققان دانشگاه کالیفرنیا در سان‌فرانسیسکو دریافته‌اند که چرت زدن بیش از اندازه در روز می‌تواند نشانه بیماری آلزایمر در بزرگسالان به ویژه سالمندان تلقی گردد. گرچه چرت زدن گاه به گاه به افراد کمک می‌کند تا روز خود را بهتر به پایان برسانند اما خواب‌آلودگی بیش از حد می‌تواند نشانه تغییراتی در مغز تلقی شود که با افزایش خطر ابتلاء به بیماری آلزایمر همراه است. این پژوهشگران دریافته‌اند در مغز افرادی که با مشکل خواب‌آلودگی و چرت زدن بیش از اندازه در روز مواجه هستند پروتئین‌هایی موسوم به «تائو» بیشتر از هم‌سالان آنها است. پروتئین‌های تائو در مغز و سلول‌های عصبی وجود دارند. افزایش این پروتئین‌ها در مغز با ابتلاء به بیماری‌های مرتبط به زوال عقل مانند آلزایمر و پارکینسون رابطه دارد. افزایش این پروتئین‌ها در مغز سبب می‌شود که سلول‌های عصبی نتوانند مواد مغذی کافی را دریافت کنند و در نتیجه به دلیل مرگ سلول‌های عصبی بخش‌های مختلف مغز در اثر حضور این پروتئین‌ها به شدت آسیب می‌بینند. در این مطالعه پژوهشگران با بررسی بخش‌های خاصی از مناطق مغز که در زمان بروز آلزایمر بیشترین آسیب را می‌بینند دریافتند مناطقی که هوشیاری و بیداری را در طول روز تنظیم می‌کنند در مبتلایان به این بیماری آسیب جدی می‌بینند. آنان براساس این یافته‌ها پیش‌بینی کردند که چرت زدن طولانی در روز در سالمندان می‌تواند نشانه‌ای از افزایش این پروتئین‌ها در مغز بوده و باید به عنوان نشانه‌های بیرونی زوال عقل در نظر گرفته شود. با این حال آنها معتقدند که باید مطالعات بیشتری در این باره صورت گیرد. گرچه بیماری آلزایمر درمان قطعی ندارد اما در صورت تشخیص زودهنگام آن می‌توان با روش‌های درمانی متعدد بروز آن را به تاخیر انداخت. کیفیت خواب و آلزایمرعلاوه بر یافته‌های فوق، تحقیقات پیشین نیز حاکی از آن است که بیماری آلزایمر با کم‌خوابی به ویژه نداشتن خواب کافی و منظم شبانه ارتباط دارد. تحقیقات اخیر روانشناسان در دانشگاه کالیفرنیا برکلی نیز نشان می‌دهد میزان پروتئین‌های مضر در مغز افرادی که در دهه ۵۰ و ۶۰ زندگی خود دچار بدخوابی و کم‌خوابی هستند، بالاتر است. به گفته این محققان افراد در هر سنی باید از خواب شبانه کافی بهره گیرند چرا که این مساله برای حفظ سلامت مغز و عملکرد شناختی مهم است. عملکرد شناختی مجموعه‌ای از درک و شناخت نسبت به اعمال فکری مانند ادراک، حافظه، زبان، استدلال و تصمیم‌گیری اطلاق می‌شود که در حفظ حیات و سلامت انسان‌ها نقش بسیار مهمی ایفاء می‌کند.
الفالف1 روز قبل
گروه سلامت الف، ۲۵ مرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۴۵ ۳۹۸۰۵۲۵۰۹۳معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تبلیغ مصرف نمک دریا و استفاده از عبارت‌های به‌ظاهر بهداشتی در فضای مجازی بسیار نادرست و منطبق بر اطلاعات غلط است. رسول انتظارمهدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی افراد با انتساب خود به حوزه طب سنتی در فضای مجازی، مصرف نمک یددار تصفیه شده را منع و مردم را به استفاده از نمک‌های تصفیه نشده فاقد ید استحصال شده حاشیه دریا تشویق می‌کنند. وی بیان کرد: طبیعی خواندن نمک دریا و غیر طبیعی یا مصنوعی دانستن نمک‌هایی که از منابعی دیگر مانند معادن سنگ نمک به دست می‌آیند و تحت فرآیندهای سودمندی همچون تصفیه یا غنی‌سازی قرار می‌گیرند، فاقد هرگونه منطق علمی است. انتظارمهدی گفت: نمک طبیعی حاوی انواع ناخالصی‌ها از جمله شن، ماسه، گچ، آهک، آلودگی‌های میکروبی و حتی فلزات سنگین با ظرفیت بالای سرطانزایی است که توسط آزمایشگاه کنترل غذا و داروی کشور نیز تایید شده است. با پیدایش فضای مجازی، بسیاری از اطلاعات نادرست به ویژه در حوزه سلامت و بهداشت به میزان بسیار زیاد تبلیغ شده که بخش قابل توجهی از آنها، مبنای علمی ندارد.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بستری شدن و وخامت حال مادر دکتر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در بیمارستانی در اصفهان ظرف پنج ماه گذشته خبر داد و گفت: دکتر «مسعود سلیمانی» از محققان سلول‌های بنیادی و دانشیار خون شناسی دانشگاه تربیت مدرس که حدود ۱۱ ماه پیش برای سفری علمی و تحقیقاتی به دعوت مایو کلینیک به ایالات متحده سفر کرده بود، به اتهام واهی نقض تحریم‌های آمریکا در بدو ورود به این کشور بازداشت شده و متاسفانه کماکان در زندان به سر می‌برد. دکتر کیانوش جهانپور در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: دکتر سلیمانی از اساتید دانشگاه تربیت مدرس بوده و مطابق سوابق پزشکی از بیماری سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) رنج می‌برد و در ماه‌های اخیر نیز بعلت فشارهای روانی و جسمی وضعیت مناسبی نداشته و متاسفانه در سکوت مجامع بین المللی و نهادهای حقوق بشری، سلامت وی نیز در خطر است. وی افزود: دکتر نمکی وزیر بهداشت، از رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پیگیری وضعیت سلامت و روند درمان این مادر چشم انتظار را جویا شده و متاسفانه طبق آخرین گزارش رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، وضعیت سلامت ایشان کماکان مناسب نیست و در هوشیاری به سر نمی‌برند. به گزارش ایسنا، دکتر مسعود سلیمانی، پژوهشگر حوزه سلول‌های بنیادی و دانشیار دانشگاه تربیت مدرس که جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان از حیث استنادهای علمی در مجلات معتبر علمی شناخته می‌شود، ۱۵ مهر ماه سال گذشته در قالب یک فرصت مطالعاتی عازم کشور آمریکا شد، اما پیش از ورود به خاک کشور آمریکا به علت نامعلومی از سوی پلیس FBI دستگیر و زندانی شد. انتهای پیام
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسید مستجاد حسینی با بیان اینکه کاروان ویژه حج جانبازان، روز جمعه اول شهریورماه به میهن اسلامی بازخواهد گشت، گفت: این کاروان روز جمعه اول شهریورماه ساعت ۱۶ و پنج دقیقه به وقت عربستان با پرواز شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی هما به شماره ۱۵۵۳ به میهن اسلامی باز خواهد گشت. اخبار اجتماعی- مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: اعمال زائرین جانباز در حال اتمام است، رمی جمرات به پایان رسیده و طواف، نماز طواف، سعی، طواف و نماز نسا و زیارت دوره مکه از برنامه‌هایی است که به مرور در زمان باقیمانده انجام خواهد شد. حسینی در خصوص شرایط سلامتی جانبازان نیز تصریح کرد: یکی از جانبازان شیمیایی با مشکل تنفسی به مدت دو روز در بیمارستان هلال احمر بستری بود که پس از به دست آوردن سلامتی نسبی به کاروان بازگشت، بقیه نیز تحت مراقبت پزشک کاروان در سلامت هستند. هرچند با توجه به انبوه جمعیت و انتشار سریع بیماری‌های دستگاه تنفسی بدون رعایت ملاحظات بهداشتی ابتلای به این بیماری‌ها محتمل است. گفتنی است کاروان ویژه حج جانبازان با بدرقه معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز سه‌شنبه اول مردادماه از فرودگاه امام خمینی (ره) عازم مدینه منوره شد.
سلامت نیوزسلامت نیوز17 ساعت قبل
یک حمله قلبی می‌تواند در قالب احساس خفگی یا سوزش در گلو خود را نشان دهد. سرگیجهسرگیجه برای افراد بسیاری علامتی نه چندان جدی است، اما این شرایط می‌تواند به تجربه یک حمله قلبی اشاره داشته باشد. سردرگمیاگرچه کمتر شایع است، گم گشتگی می‌تواند یکی از نشانه‌ای احتمالی یک حمله قلبی باشد. دست درداگر با احساس درد در سینه مواجه نیستید نباید این گونه نتیجه گیری کنید که با حمله قلبی مواجه نیستید. یک حمله قلبی می‌تواند در قالب احساس خفگی یا سوزش در گلو خود را نشان دهد.

نظرها

اخبار بیشتر