هزینه شبکه دوچرخه تهران کمتر از ساخت یک پل
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اجتماعی

هزینه شبکه دوچرخه تهران کمتر از ساخت یک پل

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
آذر ماه سال گذشته، بالاخره مديران شهري پا به ركاب شدند و بعد از پيوستن شهردار جديد تهران به كمپين سه‌شنبه‌هاي بدون خودرو، روزهاي سه‌شنبه را با دوچرخه سر كارهاي‌شان حاضر شدند؛ حركتي كه خيلي‌ها آن را شوآفي نمادين و تبليغاتي تلقي كردند

روزنامه اعتماد: آذر ماه سال گذشته، بالاخره مدیران شهری پا به رکاب شدند و بعد از پیوستن شهردار جدید تهران به کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو، روزهای سه‌شنبه را با دوچرخه سر کارهای‌شان حاضر شدند؛ حرکتی که خیلی‌ها آن را شوآفی نمادین و تبلیغاتی تلقی کردند ولی گذر زمان نشان داد که با استقبال سایر مدیران شهری و حتی مدیران کشوری روبه‌رو شد. مردم هم روز به روز بیشتر به این کمپین زیست‌محیطی پیوستند.

اما با وجود این به نظر می‌رسد که هنوز تهران زیرساخت‌های خوب مناسبی برای توسعه دوچرخه‌سواری نداشته باشد. به عنوان مثال این شهر چند میلیونی هنوز فاقد مسیر اختصاصی دوچرخه‌سواری است یا اینکه، قیمت دوچرخه به قدری بالا رفته که بسیاری از شهروندان حتی اگر بخواهند، دیگر توان خرید آن را ندارند. با وجود این یعقوب آزاددل، مدیر سیستم حمل‌ونقل پاک شهرداری تهران معتقد است که شهر تهران مسیر خوبی را در مورد توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری در پیش گرفته است.

او در این گفت‌وگو از تدوین سند استراتژیک توسعه دوچرخه‌سواری شهر تهران می‌گوید و از تاثیرات واقعی-و نه تغییرات رویایی و غیرواقعی-توسعه دوچرخه‌سواری می‌گوید و اینکه قرار است با اجرای سند توسعه دوچرخه‌سواری تهران در این عرصه، به چه نقطه‌ای برسد؛ گفت‌وگویی درمورد ابعاد توسعه دوچرخه‌سواری در پایتخت.

از آذر ماه سال گذشته كه شهردار تهران با دوچرخه در روزهاي سه‌شنبه سر كار مي‌رود تاكنون، موضوع دوچرخه‌سواري در پايتخت وارد فاز جديدي شده است، به‌طوري كه امروز اين موضوع يكي از گفتمان‌هاي شهري و مديريت شهري تلقي مي‌شود. در همين مسير شهردار تهران قول داد كه در آينده‌اي نزديك شاهد احداث مسيرهاي دوچرخه‌سواري براي ترويج اين شيوه حمل‌ونقلي خواهيم بود ولي باتوجه به شرايط و وضعيت تهران و فشردگي خيابان‌ها و تكثر بيش از حد خودروها، به نظر نمي‌رسد اين موضوع به سادگي محقق شود، به‌همين دليل فكر مي‌كنم كه بهتر است گفت‌وگوي‌مان را از همين‌جا آغاز كنيم؛ يعني وضعيت كنوني معابر دوچرخه‌سواري در تهران و اينكه قرار است اين شبكه تا كجا و چطور امتداد پيدا كند؟

براساس آخرین آماری که ما داریم هم‌اکنون در تهران چیزی حدود ۷۰ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری داریم، ضمن آنکه به همین مقدار هم مسیرهای دوچرخه‌سواری تفریحی و آموزشی داریم، یعنی در مجموع‌ حدود ۱۴۰ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری در تهران وجود دارد. اما این موضوع به حدی برای ما مدیریت شهری مهم بوده که در سال ۹۶ سندی به نام سند استراتژیک توسعه دوچرخه‌سواری شهر تهران تدوین شده که افق آن سال ۱۴۰۱ است.

این سند در سال ۹۶ با همفکری مدیران و متخصصان ایرانی تدوین شده و در حقیقت مسیر و نقشه راه مدیریت شهری درمورد توسعه دوچرخه‌سواری تا سال ۱۴۰۱ است. حتی سال گذشته نیز یک گروه هلندی در همین زمینه به تهران آمدند و کارگاه‌های خوبی برای مدیران شهری گذاشتند، یعنی می‌خواهم بگویم حتی قبل از حناچی هم موضوع دوچرخه‌سواری از سوی مدیریت شهری دنبال می‌شد، منتها سال گذشته درست همین موقع بود که من از شهردار وقت تهران یعنی مهندس افشانی خواستم که به عنوان بالاترین مدیر شهری به کمپین دوچرخه‌سواری بپیوندد.

بعد از آن هم خود دکتر حناچی بلافاصله بعد از آنکه شهردار شدنش قطعی شد، به جدیت موضوع دوچرخه‌سواری را دنبال کرد و به کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو پیوست، چون تجربه‌های جهانی ثابت کرده تا وقتی که مدیران و سلبریتی‌ها در مورد یک اقدام اینچنینی وارد گود نشده و پیشگام نشوند، مردم چندان رغبتی به حضور در این کمپین‌ها ندارند. برای همین معتقد بوده و هستم که مدیران شهری باید در این راه پیشگام باشند.

با این حال خوشبینانه نیست که بگوییم می‌خواهیم در تمام معابر اصلی شهری مثل تهران شبکه تردد دوچرخه‌سواری احداث کنیم.

سخت است ولی غیرممکن نیست. برای همین همکاری فشرده‌ای بین مدیریت شهری و پلیس راهور در حال انجام است تا بعد از مطالعات کارشناسی این مسیرها شناسایی و احداث شود. اما این کار نیاز به همکاری جدی‌تری دارد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

یعنی پلیس راهور همکاری لازم را ندارد؟

بگذارید جواب‌تان را این‌گونه بدهم: همکاری دوستان خیلی کند و لاک‌پشتی است.

شما در مورد وضعیت کنونی معابر دوچرخه‌سواری تهران صحبت کردید ولی نگفتید که قرار است در تهران چقدر مسیر دوچرخه‌سواری احداث شود؟

براساس سند توسعه باید تا سال ۱۴۰۱، طول مسیر دوچرخه‌سواری تهران به ۵۰۰ کیلومتر برسد.

از پیشنهادتان به شهردار وقت برای پیوستن به کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو می‌گفتید … اما نگفتید که افشانی قبول کرد که با دوچرخه تردد کند یا نه؟

راستش را بخواهید نه …! ولی قول مساعدت و کمک به توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری را داد.

حناچی هم به توصیه شما به کمپین پیوست؟

نه … خودش اقدام کرد.

و در سند توسعه‌ای که از آن یاد کردید، آیا اشاره‌ای هم به تاثیر دوچرخه‌سواری بر کاهش آلودگی هوا شده است؟

بله، اتفاقا به تفصیل در این سند به موضوع آلودگی هوا پرداخته شده است. براساس این سند، تاثیرات زیست‌محیطی توسعه دوچرخه‌سواری را می‌توان در دو بعد اجتماعی کلان و بعد فردی بررسی کرد. واقعیت این است که نباید انتظار داشته باشیم با اقدامات کنونی، آلودگی هوا کاهش قابل‌توجهی داشته باشد، بلکه باید در راستای اقداماتی که در حال انجام است محدوده‌های حمل‌ونقل و ترافیک تعریف شود

-کمااینکه الان هم تعریف شده- باید پارک‌های حاشیه‌ای مدیریت شوند، ضمن آنکه باید معضل موتوسیکلت‌ها نیز حل شده و با موتورسواران متخلف برخورد جدی شود، یعنی کاهش آلودگی هوا منوط به یک پکیج از اقدامات مختلف است و این‌گونه نیست که بگوییم اگر دوچرخه‌سواری را ترویج دهیم، باعث کاهش آلودگی هوا خواهد شد.

نگفتید که پیش‌بینی سند توسعه دوچرخه‌سواری چه چشم‌اندازی را برای توسعه آمار دوچرخه‌سواران پیش‌بینی کرده است؟

براساس این سند سهم تردد با دوچرخه از کل سفرهای روزانه تهران تا سال ۱۴۰۱ باید به ۵/۱درصد برسد. براساس این سند قرار بود در سال ۹۷ این آمار به ۳/۰درصد و در سال ۹۸ به ۶/۰درصد برسد که فکر می‌کنم این آمار محقق شده باشد. از این دست آمار در سند توسعه تدوین شده زیاد است که بخشی از آن را می‌توانید در جدولی که تقدیم‌تان می‌کنم، ببینید.

گفتید دوچرخه‌سواری از لحاظ «فردی» هم قابل بررسی است. لطفا بیشتر توضیح بدهید.

ساده است. همان‌طور که گفتم براساس سند توسعه سهم تردد با دوچرخه از کل سفرهای روزانه تهران تا سال ۱۴۰۱ باید به ۵/۱درصد برسد که می‌شود چیزی حدود ۳۵۰ هزار نفر دوچرخه‌سوار در تهران. مسلما دوچرخه‌سواری نقش موثری در سلامت این گروه خواهد داشت. مثلا این افراد دیگر دیابت نمی‌گیرند، مشکلات ترافیک و … را ندارند، سرحال و بانشاط هستند و کلا کلونی فرهیخته و کاملا متفاوتی با سایر اقشار جامعه که با خودرو تردد می‌کنند را تشکیل می‌دهند. اینها می‌شود تاثیرات «فردی.»

ولی الان که شبکه منسجمی در مورد مسیرهای دوچرخه نداریم که شهروندان علاقه‌مند بتوانند مثلا از شرق به غرب تهران بروند.

یک نکته غلطی بین شهروندان جاافتاده که باید شهر به سمتی برود که شهروندان با دوچرخه از محل کار یا منزل‌شان به هر کجا که می‌خواهند بروند. این اصلا ذهنیت درستی نیست، چون باتوجه به شرایط تهران و بعد مسافت اصلا چنین چیزی برای عموم شهروندان ممکن نیست! شیوه منطقی و درست این است که شهروندان در محدوده غیرمرکزی شهر با دوچرخه و وسایل حمل‌ونقل عمومی تردد کنند و خودشان را به مرکز شهر برسانند و در مرکز شهر از طریق دوچرخه‌های اشتراکی تردد داشته باشند. البته هدف ما تکمیل یک رینگ و شبکه منسجم برای مسیرهای دوچرخه‌سواری است ولی روش درست تردد با دوچرخه در شهری مثل تهران همان بود که گفتم.

ولی فکر می‌کنم تکمیل شبکه دوچرخه‌سواری منسجم در پایتخت هزینه کلانی داشته باشد!

کل هزینه پیش‌بینی شده برای این مورد، به اندازه احداث یک پل غیرهمسطح هم نیست، یعنی ارزش ندارد که ما برای توسعه دوچرخه‌سواری این‌قدر هزینه کنیم؟!

موضوع بعدی، بحث خود دوچرخه است. همان‌طور که می‌دانید دوچرخه آنقدر گران شده که دیگر بسیاری از شهروندان توان خرید آن را ندارند. شهرداری برنامه‌ای برای حمایت و کمک به علاقه‌مندان به دوچرخه‌سواری ندارد؟

چند وقت قبل خبری شنیدم که براساس آن شهردار تهران گفته بود، قرار است تسهیلاتی از طریق بانک شهر برای خرید دوچرخه و توسعه آن درنظر گرفته ‌شود، ضمن اینکه من در این مورد با شما موافق نیستم، چون الان همه‌ چیز گران شده است. چطور مردم پول دارند که برای خرید خودرو هجوم ببرند ولی می‌گویند قیمت دوچرخه زیاد است؟! به علاوه اینکه دوچرخه می‌تواند هزینه‌های درمانی و … را هم کاهش دهد.

صادقانه بگویید، به عنوان یک مدیر، به تحقق اهداف طرح توسعه دوچرخه‌سواری ایمان دارید یا هنوز به آن شک دارید؟!

به هر حال چاره‌ای نداریم جز اینکه شهرمان را از قالب «ماشین‌محور» به «انسان‌محور» تغییر مسیر دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جوی آرام در بیشتر مناطق کشور

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
دارد البته در برخی استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس، بخش‌هایی از استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، نواحی شمالی استان خوزستان و در برخی نقاط استان فارس شاهد بارش‌های خفیف و پراکنده همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد خواهیم بود. خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ افزود: افزایش نسبی دما در اکثر مناطق ادامه

ترویج همجنس‌بازی زیر پوست فمینیسم در اینستاگرام +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل

مراسم تشیع پیکر بسکی پدر طبیعت ایران برگزار شد

موجموج1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج، مراسم تشییع پیکر غلامعلی بسکی، پزشک و هوادار محیط زیست ایرانی و مؤسس بیمارستان بسکی ساعت ۱۴ از مقابل بیمارستان بسکی واقع در خیابان آیت‌الله طالقانی (ره) گنبدکاووس با حضور استاندار گلستان، مسئولان استانی و شهرستانی و اقشار مختلف مردم تشییع شد. پیکر وی در ادامه برای خاکسپاری در دامان طبیعت به روستای تنگراه شهرستان گالیکش منتقل شد. غلامعلی بسکی در سال ۱۳۱۰ در سبزوار به دنبا آمد. وی از سال ۱۳۴۹ زندگی شهری را رها کرد و در جنگل‌های گلستان سکونت یافت. بسکی بعد از تحمل یک دوره طولانی بیماری، بامداد چهارشنبه ۲۳ مرداد ماه درگذشت.

توصیه‌های سارق منازل به شهروندان+فیلم

برنابرنا22 ساعت قبل

دعوت عراقی‌ها از ایرانی‌ها برای راهپیمایی اربعین + کلیپ

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران23 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، عراقی‌ها هر سال میزبان ایرانی‌ها در راهپیمایی اربعین هستند و برای پذیرایی از زائران ایرانی از هیچ چیزی کم نمی‌گذارند. عراقی‌ها به تازگی کلیپی برای زائران ایرانی اربعین ساخته‌اند که بخش‌هایی از شعر آن به شرح ذیل است: زائران عزیز ایرانی اربعین به سوی ما بشتابید تا فدایتان شویماگر چیزی نداریم تکه نانمان را با شما تقسیم می‌کنیمچشم‌هایمان به مرز‌ها دوخته شده و منتظر شماییمدر ادامه بخشی از این کلیپ زیبا را مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: مردم عراق در ایران، میزبان زائران حرم مطهر امام رضا (ع) + فیلمانتهای پیام/میزبانی عراقی‌ها از زائران ایرانی اربعین + فیلم
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
دامپزشک و مدیر باغ وحش ارم درباره دلایل باردار نشدن کیجا (پلنگ ماده ایرانی باغ وحش ارم) توضیحاتی داد. ایمان معماریان دامپزشک و مدیر باغ وحش ارم، درباره آخرین وضعیت پلنگ‌های ایرانی باغ وحش ارم اظهار کرد: یکی از دلایل باردار نشدن کیجا (پلنگ ماده ایرانی باغ وحش ارم) یک دست بودن آن بود که نمی‌توانست جفت گیری طبیعی درستی انجام دهد. به گفته معماریان اگر کیجا بار دیگر هم با جفت گیری طبیعی با هورموتراپی نتواند باردار شود، احتمال انجام لقاح مصنوعی بر روی این حیوان بسیار زیاد خواهد بود. او افزود: احتمال موفقیت انجام لقاح مصنوعی بر روی پلنگ ماده ایرانی در باغ وحش ارم بسیاز زیاد است. معماریان گفت: برای انجام لقاح مصنوعی بر روی کیجا از متخصصانی که چندین بار این عمل را بر روی پلنگ‌های ایرانی انجام داده‌اند، کمک خواهیم گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر