اینستکس قربانی بدعهدی اروپایی‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایبنا
  4. سیاسی
اینستکس قربانی بدعهدی اروپایی‌ها

اینستکس قربانی بدعهدی اروپایی‌ها

ایبناخبرگزاری ایبنا |
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: کانال مالی اینستکس فایده‌ای برای ما نداشته، زیرا اروپایی‌ها همچنان در بدعهدی پیش قدم هستند.

علی اکبر کریمی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به سرنوشت اینستکس، گفت: این کانال مالی با ابتکار اروپایی‌ها و پیشنهاد ایران برای جبران تعهدات انجام نشده ١+۵ در قالب برجام مطرح شد. نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه اینستکس فایده‌ای برای ما نداشته است، افزود: اروپایی‌ها نیز بارها در دوره‌های متمادی با بدعهدی‌های مکرر با ایران برخورد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها با فرصت سوزی باعث شده‌اند که ایران در حسن نیت آنها در اجرای برجام تردید کند، تصریح کرد: در حالی که اروپایی مکررا در تعهدات خود کم کاری کرده‌اند، اما انتظار پایبندی به تعهدات از سوی ایران را دارند که این با هیچ منطقی سازگاری ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه رفتار یک جانبه و غیر منطقی اروپایی‌ها در پی چند ماه گذشته مورد ایراد قرار گرفت، گفت: در پی این رفتار اروپایی‌ها ایران دریافت که از اروپا نیز مانند آمریکا نباید انتظاری داشته باشد.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

کریمی با بیان اینکه اروپایی‌ها نیز در عمل مانند آمریکایی‌ها از برجام خارج شده‌اند، افزود: خاصیتی بر تداوم حضور اروپایی‌ها در برجام دیده نمی‌شود، از اینرو ادامه این رویه از سوی ایران نیز به صلاح نیست.

وی با تاکید بر اینکه خروج آمریکا از برجام بازی این کشور برای اعمال تحریم‌های بیشتر بوده است، تصریح کرد: اروپایی‌ها نیز با وجود استمرار بر انجام تعهدات نتوانسته‌اند در هیچ مسیری توفیقی حاصل کنند.

کریمی با بیان اینکه فرصت ۶٠ روزه ایران به اروپایی‌ها آنها را به تکاپو واداشته است، گفت: هر چند اروپایی‌ها ادعاهایی در خصوص انجام تعهدات خود دارند، اما همچنان همان فضا ادامه داشته و شواهد نشان می‌دهد که عزمی برای اجرای تعهدات وجود ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در موضوع اینستکس نیز اروپایی‌ها نتوانستند خوش بینی در روابط خود با ایران ایجاد کنند، از اینرو این موضوع نیز باید منتفی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

داستان محاکمه مصدق / آیا نخست‌وزیر بی‌گناه بود؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
پایان نخستین روز پس از کودتا، مصدق را به این ساختمان آوردند. مصدق مدتی در باشگاه افسران زندانی بود و بعد، او را به کاخ سلطنت‌آباد بردند؛ همان‌جایی که در تالار آئینه‌اش محاکمه او جریان یافت. داستان دادگاه مصدق، از پاییز سال کودتا در این‌ ساختمان آغاز شد؛ در کاخی که ناصرالدین شاه بنایش کرد و در دوره پهلوی تحت اختیار ارتش بود. سرتیپ «امیرحسین آزموده» هم که از مخالفان سرسخت مصدق بود، دادستان دادگاه بود و مدام به مصدق در دادگاه توهین می‌کرد. مصدق خود را هنوز نخست‌وزیر می‌دانست و به همین دلیل دادگاه نظامی را فاقد صلاحیت برای محاکمه خود اعلام کرد: «تا قبل از توقیف، نخست‌وزیر بودم و اکنون هم هستم.

بخش خبری ۲۰:۳۰ مورخ ۲۶ مرداد ۹۸ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری ۲۰:۳۰ به موضوعات مختلف و سوژه‌های متنوعی مانند آزادی نفتکش ایرانی، حواشی جریانات اخیر باشگاه استقلال، ابلاغ قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی و … پرداخته است. انتهای پیام/دانلود بخش خبری بیست و سی + فیلم

(ویدیو) شهردار یک شهر مذهبی کشور که ۶ فرزندش ساکن آمریکا هستند!

فراروفرارو10 ساعت قبل

نقش مشاوران خاص آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات ۸۴ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، محسن کوهکن عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در برنامه دست خط شبکه پنجم سیما در بخشی از سخنانش درباره نقش مشاوران خاص آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ صحبت کرد. وی گفت: شاکله وجودی دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی و بعد مجمع تشخیص مصلحت نظام، مشاورن و کسانی که به او نظر می‌دادند «کارگزاران» بودند. اگر احمدی‌نژاد یک جلسه برای نمایندگان می‌گذاشتیم طبیعی بود که برای هاشمی هم بگذاریم. قرار شد من از طریق دفتر پیگیری کنم و بعد به من اطلاع دادند آقای هاشمی نمی‌آیند. بیشتر بخوانید: قاطعیت دولت در کم کردن بودجه صدا و سیما به دلیل ساخت یک سریال + فیلمانتهای پیام/کوهکن در برنامه دست خط شبکه ۵ + فیلم

عملیات گسترده پهپادی یمن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسرتیپ عبدالله الجفری سخنگوی نیروی هوایی یمن گفت: یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در سطح عالی پیشرفت کرده و اکنون به طور نقطه زن، اهداف خود را منهدم می‌کند. این سلاح پیشرفته تهاجمی با عبور از مرزهای جغرافیایی، اهداف نظامی را در کشورهای متجاوز هدف قرار می‌دهد و توانست معادله جنگ را تغییر دهد. ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مزدوران را در منطقه غرب رشاحه هدف حملات گسترده قرار دادند. یک رزمنده یمنی تاکید کرد: به مواضع مزدوران حمله کردیم و شمار زیادی از آنها را کشتیم و غنائم زیادی به دست آوردیم. عبداللطیف وشلی خبرنگار جنگ گفت: هدف از حملات در مرزها و مقابله ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با حملات سعودیها و همچنین حملات پهپادی، تسلیم کردن عربستان برای توقف جنگ است.

فیلم/ وقوع سیل در شهر استانبول ترکیه

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر