اعضای «جوخه»: زمان استیضاح ترامپ فرا رسیده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. بین‌المللی
اعضای «جوخه»: زمان استیضاح ترامپ فرا رسیده است

اعضای «جوخه»: زمان استیضاح ترامپ فرا رسیده است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
چهار زن با اصالت غیر آمریکایی در کنگره آمریکا که دونالد ترامپ به آنان گفته بود به جایی که اصالتاً به آن تعلق دارند، بازگردند، به این حملات توییتری پاسخ دادند و خواستار استیضاح رییس جمهور آمریکا شدند.

به گزارش ایسنا، آیانا پریسلی، نماینده دموکرات در کنفرانسی مطبوعاتی در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا گفت، هدف این بیانات منحرف کردن افکار عمومی است و «ما نباید در این دام بیفتیم». وی افزود: این تنها حرکتی برای منحرف کردن و ایجاد اخلال (در افکار عمومی) از سوی فرهنگ فاسد، پریشان و سنگ‌دل این دولت است. ما می‌خواهیم به مساله مردم آمریکا بازگردیم.

دونالد ترامپ در پیامی توییتری اظهار کرده بود: خیلی جالب است که زنان دموکرات «پیشروی» کنگره (رشیده طلیب، ایلهان عمر و الکساندریا کورتز) که اصالتا از کشورهایی آمده‌اند که دولت‌هایشان یک فاجعه کامل هستند و بدتر آنکه اکثر آن‌ها فاسدترین و بی‌کفایت‌ترین دولت‌های جهانند (اگر اصلا دولتی فعال داشته باشند) حالا با صدای بلند و لحنی تهاجمی به مردم آمریکا که بزرگ‌ترین و قدرتمندترین ملت روی زمین هستند، می‌گویند، دولت ما چگونه باید اداره شود!

به گزارش پایگاه خبری یاهو، ترامپ در ادامه نوشت: چرا به جاهای درب و داغون و پر از جرمی که از آن آمده‌اند برنمی‌گردند و به درست کردن آن‌ها کمک نمی‌کنند؟ بعد برگردند و به ما نشان دهند چطور این کار را کرده‌اند! این جاها (کشورها) بدجوری به کمک شما نیاز دارند اما نمی‌توانید به اندازه کافی سریع از کشور خارج شوید. مطمئنم نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خیلی خوشحال می‌شود که سریعا هماهنگی‌های سفر آزاد را انجام دهد.

ترامپ همچنین به دنبال انتشار این توییت‌ها در کنفرانسی خبری گفت، این چهار زن «از کشور ما متنفرند». او در پاسخ به سوالی درباره اینکه از گفته‌های او مفاهیم نژادپرستانه برداشت می‌شود، گفت، نگران چنین تفکراتی نیست زیرا «بسیاری از مردم با او موافقند».

رییس جمهور آمریکا اندکی پیش از برگزاری این نشست نیز بار دیگر در توییتر نوشت: ما هرگز یک کشور سوسیالیست یا کمونیست نخواهیم شد. اگر اینجا خوشحال نیستید، می‌توانید اینجا را ترک کنید. این انتخاب شماست و تنها به انتخاب شما بستگی دارد.

الکساندریا اوکازیو کورتز، یکی دیگر از این چهار زن که به «جوخه» معروف هستند، در این کنفرانس خبری که به همراه سه همتای خود در آن حاضر شده بود، گفت: ذهن‌ها و رهبران ضعیف وفاداری (ما) به کشورمان را به چالش می‌کشند تا از بحث بر سر سیاست‌های خود جلوگیری کنند. این رییس جمهور نمی‌داند چطور در بحث درباره اینکه آمریکایی‌ها لایق خدمات سلامت هستند، پیروز شود. او نمی‌داند چطور از سیاست‌های خود دفاع کند، به همین خاطر او شخصا به ما حمله می‌کند. او نمی‌تواند مستقیم در صورت یک کودک یا همه مردم آمریکا نگاه کند و دلیل در قفس انداختن مهاجران را توجیه کند. به جای آن می‌گوید باید به محله برانکس نیویورک (جایی که از آن آمده) بازگردم و وضعیت آن را بهتر کنم و من دقیقا برای انجام همین کار اینجا هستم.

ایلهان عمر، عضو دیگر کنگره که هدف بیانات ترامپ قرار گرفته بود، سیاست‌های ترامپ را «دستورکار ملی‌گرایان سفیدپوست» خواند و در اظهاراتی که به نطر می‌رسد خطاب به نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا بیان شد، گفت، زمان آغاز روند استیضاح فرا رسیده است.

عمر گفت: در صورت استیضاح می‌توانیم به ادامه فعالیت این رییس جمهور رای دهیم و گزارشی از انبوه آشغال‌هایی که از دهانش بیرون می‌آیند ارائه دهیم یا او را برای جرایمی که مرتکب شده مواخذه کنیم.

رشیده طلیب، دیگر عضو «جوخه» نیز در سخنانش بر اینکه زمان استیضاح ترامپ فرارسیده تاکید کرد.

عمر همچنین افزود: رییس جمهور اکنون در سراسر کشور یورش‌هایی را برای بازگرداندن مهاجران انجام می‌دهد. رییس جمهور اکنون در مرز، مرتکب سوء استفاده از حقوق بشر می‌شود و کودکان را در قفس نگه می‌دارد و کاری می‌کند که انسان‌ها آب دستشویی را به عنوان آب آشامیدنی استفاده کنند. این رییس جمهور همچنین به جرایم متعددی از جمله تبانی با یک دولت خارجی برای مداخله در انتخابات متهم است. او رییس جمهوری است که بر فاسدترین دولت تاریخ ما نظارت داشته و دستور کاری را دنبال کرده که اجازه می‌دهد میلیون‌ها آمریکایی از فقدان خدمات درمانی جان بدهند. این در حالی است که او با کاهش مالیات، به شرکت‌ها میلیون‌ها دلار پول می‌دهد. او رییس جمهوری است که با الفاظ رکیکی درباره زنان صحبت کرده و به ورزشکاران سیاه‌پوست گفته «حرامزاده». او رییس جمهوری است که به کشورهایی با مردم سیاه و قهوه‌ای گفته «چاه مستراح». او رییس جمهوری است که نئونازی‌ها را با معترضان شارلوتسویل یکسان دانسته است.

کورتز در واکنش به اظهارات ترامپ که گفته بود آمریکا را ترک کنید، اظهار کرد: ما چیزی را که عاشقش هستیم، ترک نمی‌کنیم. و چون عاشق این کشور هستیم، برای بهبود آن راهکار مطرح می‌کنیم. ما عاشق تمام مردم این کشور هستیم و به همین دلیل است که فکر می‌کنیم خدمات سلامت بخشی از حقوق بشر است. ما عاشق کودکان این کشوریم و به همین خاطر برای تحصیل همه کودکان در دانشکده‌ها مبارزه می‌کنیم. بنابراین بر دستور کار خود متمرکز می‌مانیم و در دام نمی‌افتیم زیرا تمام این حرف‌ها برای منحرف کردن ماست. این بیانات برای منحرف کردن ما از ارزش‌های کلیدی‌مان به عنوان شهروندان آمریکا و چیزهایی که بسیار اهمیت دارند، بیان شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴18 ساعت قبل
دکتر شیرین هانتر (Shireen Hunter)، نویسنده و استاد دانشگاه جورج تاون در واشنگتن دی سی درمقاله‌ای که از سوی سایت دیپلماسی ایرانی برای خوانندگان برگزیده و ترجمه شده با صراحت می‌نویسد آمریکا و اروپا از این گامهای برداشته شده ایران نترسیدند. هیچ یک از اقدامات ایران تا اینجای کار تهدیدی جدی برای ایالات متحده یا اروپا ایجاد نمی‌کردند، اما می‌توانند ضرر سنگینی برای ایران به دنبال داشته باشند. چنین اقدامی همچنین سبب می‌شود معدود طرف‌های تجاری ایران از جمله چین و روسیه با آن درگیر شوند. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای هم آنقدری نگران کننده نیست که باعث تغییر رفتار آمریکا و اروپا شود. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای صرفا موضع سیاستمداران جنگ طلب در آمریکا و اروپا را قدرتمند می‌کند و بازیگران خاورمیانه را به سمت حمله پیشگیرانه سوق می‌دهد. سیاست‌های فرهنگی ایران هزینه اقتصادی سنگینی برای این کشور داشته و به فرار سرمایه به امارات، ترکیه، اروپا، آمریکا و حتی کشورهایی همچون ارمنستان و گرجستان انجامیده‌اند.
رکنارکنا20 ساعت قبل
به گزارش رکنا، هیأت شفاف‌سازی عراق، امروز (سه‌شنبه ۱۹ نوامبر)، از صدور دو احضاریه جدید برای رئیس سابق شورای اداری فرودگاه بین‌المللی نجف اشرف خبر داد. احضاریه دوم به دلیل دستکاری‌های صورت گرفته در بخش تعمیر و نگهداری فرودگاه صادر شده است. تیم مخصوص از هیأت شفاف‌سازی پس از بررسی‌های لازم متوجه دستکاری‌هایی بدون اسم و امضاء و مهر شده‌اند. بر اساس این گزارش، این حکم بر اساس ماده ۳۴۰ قانون مجازات عراق صادر شده است. یکشنبه نیز ۲۵ احضاریه برای مقامات مسئول در استان ذی‌قار از جمله استاندار سابق و رئیس هیأت سرمایه‌گذاری این استان صادر شده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- تظاهرات در لبنان که وارد دومین ماه خود شده همچنان ادامه دارد و معترضان روز سه شنبه ضمن مسدود کردن مسیرها، مانع ورود نمایندگان به ساختمان پارلمان شدند. نیرو‌های امنیتی لبنان به طور گسترده‌ در مرکز بیروت مستقر شده‌اند؛ این در حالی است که تظاهر کنندگان موفق شده‌اند تمامی مسیر‌های منتهی به پارلمان لبنان را مسدود کنند. در شمال لبنان، منطقه «بقاع» و «جبل لبنان» نیز همزمان با اعتصابات سراسری، تظاهرات برپا شده و معترضان اقدام به بستن مسیر‌ها کرده‌اند. گزارش‎ها حاکی از آن است که معترضان از ورود نمایندگان به پارلمان برای شرکت در نشست روز سه‌شنبه جلوگیری می‌کنند. تلاش معترضان برای جلوگیری از ورود نمایندگان به دخالت پلیس لبنان منجر شده و نیرو‌های پلیس با معترضان درگیر شده‌اند.
فارسفارس22 دقیقه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک سازمان اطلاعاتی مستقر در پنتاگون سه شنبه اعلام کرد که مرگ «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش تاثیر کمی بر بازسازی این گروه تروریستی خواهد داشت. به نوشته خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا گزارش داد که کشته شدن سرکرده داعش احتمالا تاثیر کمی بر توانایی داعش در بازسازی خواهد داشت. (جزئیات بیشتر) به نوشته اسپوتنیک، این نهاد اطلاعاتی، نظامی آمریکا در گزارش خود افزود که داعش مرگ البغدادی را تاب آورده و احتمالا تداوم عملیات خود را حفظ خواهد کرد. بعد از کشته شدن البغدادی، داعش «ابو ابراهیم الهاشمی القرشی» را سرکرده جدید خود اعلام کرد. فرماندهی عملیات مشترک عراق نیز اخیرا گفت که نیروهای امنیتی هویت سرکرده جدید گروه تروریستی داعش را شناسایی کرده‌اند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه لبنانی العهد، صهیونیست‌ها همچنان به سلسله تعرض‌های روزمره خود به مسجدالاقصی ادامه می‌دهند. بر اساس این گزارش، آخرین اخبار از قدس اشغالی حاکی از آن است که مسجدالاقصی بار دیگر مورد تعرض صدها شهرک نشین صهیونیست قرار گرفته است. رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که تعرض شهرک نشینان به مسجدالاقصی با چراغ سبز نظامیان این رژیم اتفاق افتاده است.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
روسیه اعلام کرد، تعداد ۳۲ تن دیگر از کودکان متعلق به اعضای روس گروه تروریستی داعش از عراق به این کشور بازگردانده شده‌اند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تلویزیون دولتی روسیه امروز (سه‌شنبه) تصاویری را پخش کرد که نشان می‌داد این کودکان وارد فرودگاه «ژوکوفسکی» در حومه مسکو می‌شوند. این چهارمین گروه از کودکان روسی هستند که از عراق به روسیه بازمی‌گردند. وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرده، تا کنون مجموعا تعداد ۱۲۲ تن از این کودکان روسی به خانه بازگردانده شده‌اند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته است، بالغ بر ۴۰۰۰ شهروند روس و ۵۰۰۰ شهروند متعلق به کشورهای عضو اتحاد جماهیر شوروی سابق به گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه پیوسته‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

گنابری: تیم آلمان جوان است اما فوتبال را خوب بازی می‌کند

فارس10 دقیقه قبل

۱۴ هزار نیروی خدمات شهری وضعیت انهار و کانال‌های تهران را رصد می‌کنند

ایسنا10 دقیقه قبل

شکل گیری طرح فراگیر مشارکت یاران در حوزه دانش‌آموزان استثنایی

مهر11 دقیقه قبل

مرخصی دو روزه جلالی به بازیکنان گل گهر

فارس11 دقیقه قبل

مورینیو رسما جانشین پوچتینو در تاتنهام شد

فارس13 دقیقه قبل