بسیج باید پیشران تولیدات دانشی در فضای مجازی باشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
بسیج باید پیشران تولیدات دانشی در فضای مجازی باشد

بسیج باید پیشران تولیدات دانشی در فضای مجازی باشد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز بسیج باید پیشران تولیدات دانشی روز در تمام عرصه‌ها مخصوصاً بزرگترین عرصه فعالیت ما که فضای مجازی است باشد.

به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ پاسدار سپهر در هشتمین گردهمایی مدیران مراکز فضای مجازی سپاه‌های استانی سراسر کشور در محل سالن اجتماعات هتل نخل اظهار کرد: مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فضای مجازی می‌فرمایند، فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد و عرصه فرهنگی، عرصه جهاد است. اگر از این فضا غافل شویم و نیروهای مؤمن انقلابی میدان را خالی کنند، مطمئنا ضربه خواهیم خورد. هرکس به اندازه توان خود باید در این میدان حضور داشته باشد.

وی افزود: عملیات روانی از بدو خلقت انسان توسط دشمنان انسانیت، فعال بوده و قرآن آیات عجیبی در رابطه با عملیات روانی دشمن با تمدن‌های دینی دارد. یکی از مؤلفه‌های اصلی سبک زندگی انسان‌ها، تعامل و نحوه ارتباط با یکدیگر و جامعه است. با ظهور اینترنت، فضای مجازی و فناوری نوین بسیاری از مفاهیم سبک زندگی با کسانی که قدرت اینترنت و فضای مجازی و عملیات روانی دارند، تغییر کرد. امروز جریان غربی و استکباری بیشترین اقتدار را در فضای مجازی به واسطه ثروت، قدرت، علم، دانش و تجهیزات در اختیار دارد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: این شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ای در دنیا در حال شکل‌دادن ساختارهای ذهنی و فیزیکی جامعه هستند و به دنبال خلق ساختار نو و مدرن که اهدافشان را تأمین می‌کند، هستند. شاید قوی‌ترین بخش علمی و پژوهشی ما در زمینه فضای مجازی باشد و تا چهار سال آینده تمام تجهیزات موجود در فضای مجازی، اینترنت و فناوری نوین کهنه و به کنار گذاشته می‌شود.

سردار سرتیپ پاسدار سپهر خاطرنشان کرد: براساس پژوهش در هفت کلان شهر ایران، تبلیغات رسانه‌ای، شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنت، عامل ۸۰ درصد تغییر سبک زندگی و غربی شدن زندگی مردم است. البته فضای مجازی ابعاد مثبتی نیز دارد. بعضی‌ها این فناوری، وضعیت کنونی، اقتدار علمی، اجرایی و سیاستی قدرت‌های بزرگ را تهدید می‌دانند اما این موضوع بزرگترین فرصت برای جهان اسلام و تمدن سازی است.

وی عنوان کرد: قدرت، سرعت و تغییرات در دهه‌های آینده بویژه دهه پیش‌رو یک چالش و فرصت بزرگ برای افراد، دولت، جوامع، جریان‌های فکری، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در دنیا ایجاد می‌کند و شاید مهمترین مساله در این زمینه امنیت باشد که در صورت نبود آن کارکردهای فناوری آسیب‌های بزرگ را ایجاد خواهد کرد. طبیعتا تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران در دهه آینده منطبق بر قدرت فائق سایبری و فضای مجازی امکان ظهور، بروز، تولید و اقتدار خواهند داشت.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی ادامه داد: یک دهه رؤسای جمهوری‌خواه و دموکرات‌، جنگ را گزینه‌ای بر روی میز می‌دانند و یک حرکت فیزیکال انجام می‌شود و پشت سر آن رهبری با تمام قدرت می‌فرمایند که جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد و این حرف تیتر تمام رسانه‌ها و حرف جدیدی می‌شود که پر از یک دنیا معنا و مفاهیم راهبردی در ذهن نخبگان دنیا می‌شود.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز هر کس اراده خود را برای عملیات روانی در جهان به مخاطبین خود تحمیل کند، پیروز است نه ناو، هواپیما جنگی و سلاح اتمی.

سردار سرتیپ پاسدار سپهر بیان کرد: ما با ظرفیت سازی و مدیریت هوشمندانه در کشور به خصوص بسیج تکالیف بزرگی داریم. از فرمایشات آقا به شورای عالی فضای مجازی، هفت مورد آن مربوط به بسیج است که شامل ارتقاء قدرت سایبری تأثیر گذار، اهتمام ملی و مردمی همه جانبه و سرمایه‌گذاری جدی در همه حوزه‌های ایجاد و توزیع انواع فناوری‌های روز است. امروز بسیج باید پیشران تولیدات دانشی روز در تمام عرصه‌ها مخصوصا بزرگترین عرصه فعالیت ما که فضای مجازی است باشد.

وی افزود: همچنین ترویج هنجارها، ارزش‌ها و سبک زندگی اسلامی از فرامین و انتظارات مقام معظم رهبری برای تحقق تمدن نوین اسلامی و دولت اسلامی برای تولید، ترویج، توسعه، نگهداشت و ارتقا دائمی است. ممانعت از رخنه‌ها و آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی و احراز جایگاه و سهم مناسب در اقتصاد دانش بنیان در فضای مجازی در چارچوب‌های اقتصاد کشور از دیگر مأموریت‌های بسیج است. در حال حاضر در کشور استارت‌آپ‌هایی که موجب تولید ثروت و کسب و کار می‌شود مورد توجه است زیرا ما در بسیج به دنبال افزایش محبوبیت و خدمت‌گذاری هستیم و این خدمت‌گذاری باید سبب لذت مردم شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ روایت رهبرانقلاب از اشتباه تاریخی «دکتر مصدق»

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت: دستگاه قضائی، اکبر طبری معاون دفتر رئیس پیشین قوه قضائیه را بازداشت کرده و در حال رسیدگی به اتهامات و تخلفات اوست. این که یک معاون دفتر رئیس پیشین قوه قضائیه مرتکب تخلفات و زد و بند هایی شده باشد، اتفاق کوچکی نیست و باید با دقت و قاطعیت رسیدگی شود. در عین حال، با وجود اهتمامی که الحمد لله در قوه قضائیه و مشی آیت الله رئیسی دیده می‌شود، نیاز ی به ملتهب کردن افکار عمومی و ایجاد حواشی غیر قضایی ندارد. و اتفاقا در فضای توام با آرامش و وقار و خویشتنداری، حق و عدالت و مصلحت بیشتر مراعات می‌شود. اما اکنون زمان آن نیست که آن دلخوری‌ها -ی ولو بحق- بهانه ملتهب کردن فضای عمومی و ساختن موج هایی شود که بهره بردار نهایی آن دشمنان و بدخواهان هستند.

کودتای ۲۸ مرداد و یک درس فراموش نشدنی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
امکان چنین مصاحبه‌ای نیست، اما پس از سال‌ها طفره رفتن آمریکا و انگلیس نسبت به انجام کودتای ۲۸ مرداد، حالا هزاران مصاحبه خبری، سخنرانی اعتراف گونه، کتاب‌های خاطرات و از همه مهم‌تر افشای اسنادی از سیستم‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس تمام راه‌ها را برای انکار ماهیت آمریکایی - انگلیسی این کودتا می‌بندد. انگلیس پیشنهاد داد و آمریکا پذیرفت که دولت دکتر محمد مصدق را سرنگون کنند و سرلشکر فضل الله زاهدی را به جای او بگمارند. دکتر مصدق که با کودتای ۲۸ مرداد عمر دولت ۲۸ ماهه‌اش به پایان رسید بعد از ترومن به دیگر روسای جمهور آمریکا نیز نامه نوشت مثل نامه به آیزن هاور که اتفاقا بی جواب ماند. اله یار صادقی سفیر وقت ایران در واشنگتن در گفتگویی که در روزنامه باختر امروز به تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۳۲ منتشر شده در گلایه از دست رد آمریکا به سینه دکتر مصدق می‌گوید. کودتای ۲۸ مرداد، شیرینی نهضت ملی شدن صنعت نفت را در کام ملت ایران تلخ کرد و باعث حاکمیت ۲۵ ساله استبداد پادشاهی با حمایت استعمارگران به خصوص آمریکا شد و تلخی خاطره آن از ذهن مردم ایران نرفت، البته کودتای ۲۸ مرداد یک درس فراموش نشدنی برای ملت ایران داشت هرجا که به آمریکا اعتماد شد و به آمریکا خوشبینی به وجود آمد از پشت خنجر خوردند و ماجرای دکتر مصدق و خوشبینی بیش از حد او آمریکایی‌ها و خنجر از پشت در کودتای ۲۸ مرداد نمونه بارز این درس تاریخی است.

میترا استاد با اسلحه نجفی به قتل نرسید! +فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل

آقای ظریف وارد هلسینکی شد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور دیدار و رایزنی‌های اروپایی با مقامات فنلاند، وارد هلسینکی شد. آقای محمد جواد ظریف در ابتدای سفر به چند کشور اروپایی حوزه نوردیک، وارد پایتخت فنلاند شد. وی امروز با رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و وزیر توسعه همکاری و تجارت خارجی این کشور دیدار و گفتگو خواهد کرد. روابط دوجانبه و همکاری‌های اروپایی، رایزنی درباره ساز و کار اینستکس و برجام، مسائل بین المللی و منطقه‌ای از مهمترین محورهای گفتگو وزیر امور خارجه کشورمان با مقامات فنلاندی است که اخیرا ریاست بر شورای اتحادیه اروپا را در دست گرفته است. آقای ظریف پس از هلسینکی عازم سوئد و نروژ خواهد شد.

کشف ۴۰۰ هزار قرص «کاپتاگون» در سوریه/ تروریست‌های «داعش» معتاد به آمفتامین هستند+فیلم

قدس آنلاینقدس آنلاین12 ساعت قبل
گروه‌های تروریستی مورد حمایت سازمان سیا در سوریه از قرص‌های آمفتامین برای کشتار مردم سوریه استفاده میکنند. به گزارش خبرنگار بین الملل قدس آنلاین، روز شنبه (۱۷ اوت) نیروهای امنیتی ارتش سوریه محموله مواد مخدر شامل ۴۰۰ هزار قرص آمفتامین را در حومه دمشق مصادره کردند. روز شنبه نیروهای امنیتی سوریه در بازرسی از یک کامیون با محفظه‌های مخفی مواجه شدند که پر از ماده محرک آمفتامین (ATS) معروف به «کاپتاگن» بود. قرص «کاپتاگن» با سایر مواد مخدر توسط امنیتی سوریه که مشغول نظارت بر کامیون به سمت شمال سوریه در مرزهای لبنان به سمت جنوب سوریه بود، به احتمال زیاد به سمت مرزهای اردن مصادره شد. پیش از آغاز جنگ فعلی تروریستی به رهبری ایالات متحده علیه مردم سوریه، سوریه در میان کشورهای پیشرو در زمینهومبارزه با انواع مواد مخدر در منطقه به حساب می‌آمد و قاچاقچیان مواد مخدر در این کشور با مجازاتهای سنگینی مواجه می‌شدند.

نظرها

اخبار بیشتر