اخذ ویزای کانادا براحتی با این مدارک ساده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. اقتصادی

اخذ ویزای کانادا براحتی با این مدارک ساده

تابناکخبرگزاری تابناک |

انواع ویزای کانادا

بعضی از کشورها برای سفر به کانادا بایستی ویزای کانادا تهیه کنند و بعضی کشورهای دیگر نیازی به تهیه ویزا کانادا برای ورود به این کشور را ندارند. در صورتی که شما در کشوری هستید که جزو این کشورها نیست، به منظور ورود به کانادا بایستی ویزای کانادا را تهیه کنید. مردم بیشتر از ۱۴۸ کشور دنیا برای ورود به کانادا بایستی اخذ ویزا کانادا را در برنامه کاری خود قبل از خرید بلیط هواپیما قرار دهند. این افراد چه برای تفریح چه برای تحصیل یا کار یا مهاجرت به این کشور می‌روند، بایستی ویزای کانادا را در دست داشته باشند.

اخذ ویزای کانادا براحتی با این مدارک ساده - 3

برای مشاهده مدارک و تعرفه قیمت روی لینک ویزا کانادا کلیک کنید.

معرفی انواع ویزای کانادا

به طور کلی ویزای کانادا به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند:

ویزای اقامت موقت کانادا ویزای اقامت دائم کانادا

ویزای کانادا – به صورت دائم

افرادی که به منظور گردشگری، تحصیل، دیدن خانواده یا کار برای مدت زمان محدود می‌خواهند در کانادا اقامت داشته باشند به وسیله‌ی ویزای کانادا موقت این اجازه را دارند. ویزای کانادا دائم به این صورت است که به دارندگان آن این اجازه را می‌دهند تا به شکل دائم در این کشور برای کار یا زندگی بمانند و بعد از مدتی برای دریافت شهروندی کانادا می‌توانند اقدام کنند. هر کدام از این ویزای کانادا‌ها به چند گروه تقسیم می‌شوند که در ادامه به آن میپردازیم.

ویزای کانادا – به صورت موقت

این نوع ویزای کانادا به اشخاص این امکان را می‌دهد که به منظور مدت زمان مشخصی که به وسیله کنسولگری کانادا مشخص می‌شود در کانادا بمانند. تاریخ اعتبار ویزای کانادا ی موققت معمولا ۶ ماه می‌باشد. البته که ویزای کانادا موقت این امکان را دارند که یک بار یا چند بار ورود باشد. ویزای کانادا موقت یک بار ورود به شخص این امکان را می‌دهد فقط یک بار به کشور کانادا وارد شود و به مدت ۶ ماه در کانادا اقامت کند و بعد از این ۶ ماه به کشور خود برگردد. یک ویزای چند بار ورود به فرد این امکان را می‌دهد تا مدتی که ویزای کانادا اعتبار دارد چند بار به کشور کانادا وارد شوند و خارج شوند و به شکل موقت در این کشور بمانند که می‌تواند ۵ ساله نیز باشد.

انواع مختلف ویزای کانادا برای اقامت موقت:

ویزای توریستی کانادا:

اشخاصی که به قصد گردشگری وارد کشور کانادا می‌شوند به وسیله ویزای کانادا توریستی یا گردشگری اجازه دارند در این کشور بمانند.

سوپر ویزا کانادا:

این مدل از ویزای کانادا به این صورت هستش که به اشخاصی که اقامت دائم کانادا را دریافت کرده‌اند یا جزو شهروندان کانادا محسوب می‌شوند این امکان را می‌دهند تا والدین خود را برای مدت زمان طولانی ببینند.

ویزای کاری کانادا:

این مدل از ویزا کانادا به این صورت است که از کشور کانادا برای آنها پیشنهاد کاری فرستاده شده تا به مدت ۶ ماه در این کشور کار کنند. برای دریافت این ویزا کانادا بایستی شخص نامه معتبر پیشنهاد کار را از کشور کانادا ارائه دهد.

ویزای اقامت موقت کانادا:

این ویزا کانادا برای اشخاصی است که نیاز دارند برای کاری کوچک به کشور کانادا بروند اما مجاز به دریافت ویزای اقامت موقت کانادا نمی‌باشند. این ویزا کانادا فقط در مدت زمانی معتبر است که فرد احتیاج دارد در کانادا باشد، برای مثال برای ۲ هفته.

ویزای کار در تعطیلات کانادا:

این نوع از ویزای کانادا به این صورت است که به جوانان مختلف داوطلب از ۳۰ کشور گوناگون دنیا داده می‌شود. به وسیله این ویزای کانادا اشخاص این امکان را دارند به این کشور وارد شوند و شروع به کار کنند. برگزیدن افراد به منظور دریافت ویزا ی کانادا به این شکل کاملا تصادفی است به این معنی است که درخواست کنندگان درخواست خود را ارائه می‌دهند و برای شروع کار خود در کانادا منتظر می‌ماند تا به طور تصادفی پذیرفته شوند.

اخذ ویزای کانادا براحتی با این مدارک ساده - 23

ویزای دیپلماتیک یا سیاسی کانادا:

برای اشخاص سیاسی یا اداری که به منظور انجام وظیفه رسمی خود وارد کانادا شده‌اند این نوع از ویزای کانادا صادر می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

ویزای محرمانه کانادا:

این نوع ویزا کانادا به اشخاصی داده می‌شوند که جزو افراد دیپلماتیک یا رسمی نیستند اما دارای مقامی مهم هستند و برای تجارت خاصی وارد کشور شده‌اند. همچنین برای افراد دیپلماتیک یا رسمی که برای گردشگری وارد کانادا شده‌اند صادر می‌شوند.

ویزای تسهیلات کانادا:

این نوع ویزا کانادا همچنین به شهروندانی که پاسپورت کانادایی به دلیل دو تابعیتی بودنشان ندارند ولی پاسپورت کشور دیگری را دارند ارائه می‌شود. به خاطر مراحل سخت دریافت پاسپورت کانادایی این ویزا به فرد ارائه می‌شود.

ویزای کسب و کار یا نمایندگی کانادا:

به اشخاص یا گروه هایی که برای کسب و کار و تجارت وارد کانادا می‌شوند ارائه می‌شود.

ویزا برای افرادی که با هدف تولد فرزند وارد کانادا می‌شوند:

این نوع ویزا کانادا به افراد حامله که قصد این را دارند که فرزندشان در کانادا متولد شود تا به شکل خودکار جزو شهروند کانادا محسوب شود، داده می‌شود.

ویزا برای افرادی که می‌خواهند اعضای بدن خود را اهدا کنند:

برای اشخاصی که قصد دارند اعضای خود را به یک شهروند کانادایی یا شخصی که اقامت دائم کانادا را دارد اهدا کنند داده می‌شود.

ویزای تحصیلی کانادا:

به اشخاصی داده می‌شود که برای تحصیل به کانادا سفر می‌کنند به این صورت که توسط یکی از دانشگاه‌های کانادا برای ادامه تحصیلات خود پذیرفته شوند، داده می‌شود. اگر میخواهید کمتر از ۶ ماه در این کشور تحصیل کنید می‌توانید ویزای کانادا عمومی دریافت کنید ولی اگر بیشتر از این زمان است بایستی از ویزا کانادا تحصیلی استفاده کنید.

انواع مختلف ویزای کانادا برای اقامت دائم

یکی از مدل‌های ویزای کانادا، این ویزا می‌باشد که این نوع اقامت نیز به چند دسته تقسیم بندی می‌شود:

ویزا کانادا برای اشخاصی که میخواهند در این کشور شرکت ثبت کنند:

اشخاصی که می‌خواهند کاری را در این کشور راه اندازی کنند مثلا مثل کارهای فرهنگی یا ورزشی یا مهارت‌های کشاورزی. به این مدل از ویزا کانادا احتیاج دارند. این اشخاص بایستی نحوه کار و سرمایه گذاری خود را ثابت کنند.

اخذ ویزای کانادا براحتی با این مدارک ساده - 43

ویزای سرمایه گذاری کانادا:

این مدل از ویزا کانادا سرمایه گذاری است. این ویزا برای اشخاصی است که می‌خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند که بایستی حداقل دارای ۸۰۰ هزار دلار باشند که حداقل ۴۰۰ هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کنند و دولت بعد از ۵ سال بدون هیچ بهره‌ای این سرمایه را برمیگرداند.

توضیحاتی اجمالی در مورد اخذ ویزای کانادا

ایرانیانی که از کانادا دیدن می‌کنند باید ویزا کانادا خود را قبل از ورود به خاک این کشور دریافت کنند. ویزای توریستی کانادا توسط دفاتر ویزا (وابسته به سفارت کانادا) در استانبول، آنکارا و دبی صادر می‌شود. شما می‌توانید از طریق مراجعه به سفارت کانادا در امارات یا ترکیه و یا به صورت آنلاین درخواست خود را به سفارت کانادا بدهید.

زمانی که شما از طریق آژانس هواپیمایی سام سیر اقدام به درخواست ویزای کانادا می‌کنید، کارشناسان ما در بخش ویزا به دقت مدارک شما را بررسی می‌کنند و بر حسب شرایط پرونده مشاوره لازم را به شما می‌دهند.

پس از تکمیل مدارک از سمت شما و فرم‌های لازم ویزای کانادا، درخواست شما طی ۳ تا ۴ هفته کاری به صورت آنلاین در سایت سفارت ثبت می‌شود و نامه انگشت نگاری سفارت در اختیار شما قرار گیرد. برای انگشت نگاری از زمان گرفتن نامه انگشت نگاری تا یک ماه شما فرصت دارید به یکی از دفاتر مربوطه مراجعه کنید.

بهتر است قبل از اینکه در این مدت بلیط هواپیما استانبول ویا آنکارا بگیرید، در سایت سفارت ساعت و روز حضور خود را رزرو کنید. البته در صورت تماس با آژانس هواپیمایی سام سیر، توضیحات لازم، تقویم تعطیلات سفارت و آدرس دفترهای انگشت نگاری توسط همکاران ما به شما اعلام خواهد شد. بعد از انجام انگشت نگاری از یک هفته تا ۱۰۴ روز کاری زمان می‌برد تا سفارت نتیجه پرونده شما را اعلام کند.

اگرجواب منفی باشد نامه سفارت که حاوی اشکالات گرفته شده به پرونده است را در اختیار شما قرار می‌دهیم و اگر هم مثبت باشد به شما اطلاع می‌دهیم که پاسپورت خود را جهت پیکاپ ویزا کانادا در اختیار ما قرار دهید - که حدود ۲ هفته تا یک ماه طول میکشد - البته در این مرحله باز هم شما یک فرصت یک ماهه برای تحویل پاسپورت خود به سفارت خواهید داشت.

منبع: ویزا کانادا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

به ثانیه‌های آخر این ویدیو دقت کنین!

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
قرارداد صادرات گاز ایران به این کشور در سال ۱۹۹۶ به امضای دو طرف رسید و بر طبق این قرارداد ایران تا سال ۲۰۲۶ باید روزانه ۲۷ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کند. در بخش LNG نیز قطر، الجزایر و آمریکا مهم‌ترین صادرکنندگان گاز به کشور ترکیه طی چند سال گذشته بوده‌اند. صادرات گاز ایران به ترکیه همواره با مشکلات عدیده ­ای روبه­ رو بوده؛ قیمت و کیفیت گاز وارداتی بارها مورد مناقشه طرفین بوده است. اما با وجود همه این مسائل و فشار‌های آمریکا درطول مدت تحریم، هیچ­گاه گاز صادراتی ایران به ترکیه قطع نشده و همواره صادرات گاز ایران به ترکیه ادامه داشته است. به طوری که در مقاطعی که صادرات نفت کشور با چالش‌های جدی مواجه بوده است صادرات گاز ایران اما درآمدی پایدار و تحریم ناپذیر برای کشور تامین نموده است.

برابری دیه مرد و زن در تصادف‌های غیرفوتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
محمد بارانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این رای از این پس در همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و بیمه‌ها هم باید مطابق آن عمل کنند. وی گفت: پس از مذاکرات قضات دیوان عالی کشور، با اکثریت قاطع این تصمیم گرفته شد که نه تنها در مورد صدماتی که منتهی به مرگ می‌شود باید این برابری دیه زن و مرد رعایت شود، بلکه درباره سایر صدمات هم باید این برابری رعایت و دیه زن هم جبران شود، یعنی برابری به میزان دیه مرد جبران شود و این حکم الزام آور است و دادگاه‌ها در موارد مشابه باید به همین نحو عمل کنند. عضو معاون دیوان عالی کشور افزود: این موضوع به عنوان رای وحدت رویه و به منزله تفسیر از قانون برای همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و دادگاه‌ها وقتی بر این اساس رای دهند، بیمه‌ها هم باید دیه را پرداخت کنند. بارانی افزود: این اختلاف رویه وجود داشت که به جهت استنباط متفاوت دادگاه‌ها از قانون بود، اما در نهایت موضوع در هیئت عمومی دیوان عالی کشور برای صدور رای وحدت رویه مطرح شد. علیزاده، رئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشورراننده در تصادفات، شخص ثالث محسوب می‌شودرئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشور گفت: با تصمیم هیئت عمومی دیوان، راننده متخلف در تصادفات هم به عنوان شخص ثالث محاسبه می‌شود و در صورت فوت به خانواده او دیه تعلق می‌گیرد و اگر هم آسیب دیده باشد، به خود شخص دیه داده می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر