رهبران دنیا از صبح تا شب چه غذاهایی می‌خورند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. بین‌المللی
رهبران دنیا از صبح تا شب چه غذاهایی می‌خورند؟

رهبران دنیا از صبح تا شب چه غذاهایی می‌خورند؟

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصاد نیوز:در این مطلب برای شما فهرستی از رهبران کشورهای بزرگ دنیا و خوراکی‌هایی که در طول روز می‌خورند آماده کرده‌ایم.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از برترین‌ها، شکم، پیر و جوان و بزرگ و کوچک نمی‌شناسد و به همین دلیل نیاز انسان به غذا در اولین رتبه از «هرم سلسله‌مراتب نیازهای مزلو» (Hierarchy of Human Needs Maslow) قرار گرفته است. این روزها خوراک نه‌تنها به عنوان یکی از نیازهای اساسی انسان شناخته می‌شود، بلکه غذا خوردن به‌نوعی سرگرمی تبدیل شده و صدها دستور پخت مختلف غذا را سراغ داریم که هر کدام از این خوراکی‌ها به مذاق یک‌دسته از افراد خوش می‌آید.

با این حساب می‌توان گفت اشتهای انسان برای خوردن خوراکی‌های جدید تمامی ندارد و افراد زیادی را می‌شناسیم که حاضرند برای امتحان یک غذای جدید مسیرهای چند‌ کیلومتری را پشت‌سر بگذارند و به رستوان خاصی بروند که غذای مخصوصی طبخ می‌کند. از طرف دیگر افراد زیادی را می‌شناسیم که به دنبال این هستند که سر از منوی غذایی سلبریتی‌ها در بیاورند و ببینند چهره‌‌های سرشناس مورد علاقه‌شان چه خوراکی‌هایی در طول روز می‌خورند.

قضیه زمانی جالب‌تر می‌شود که به فکر منوی غذایی رهبران کشورهای دنیا بیافتیم و بخواهیم از غذاهای ترازاول‌ترین چهره‌های دنیای سیاست سر در بیاوریم. به همین دلیل در ادامه برای شما فهرستی از رهبران کشورهای بزرگ دنیا و خوراکی‌هایی که در طول روز می‌خورند آماده کرده‌ایم.

دونالد ترامپ

از زمانی که دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ به ریاست جمهوری آمریکا رسید، اخبار مختلفی در خصوص خوراکی‌هایی که مردشماره یک سیاست آمریکا در طول روز می‌خورد را در رسانه‌ها شاهد هستیم. جالب است بدانید ترامپ عاشق خوراکی‌های فست‌فودی است و به‌ جز چند رستوران فست‌فود زنجیره‌ای بزرگ، مشتری ثابت بیشتر رستوران‌های فست‌فود آمریکا است.

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۶ به خبرنگاران گفت «فیش‌ دیلایت» (Fish Delight)، یکی از خوشمزه‌ترین خوراکی‌هایی است که در مک‌دونالد میل کرده است. در سال ۲۰۱۷ نیز شاهد انتشار توئیتی در حساب‌کاربری رسمی دونالد ترامپ بودیم که او را در جت‌شخصی‌اش و در حالی که با کارد و چنگال مشغول به خوردن مرغ‌‌سوخاری کی. ‌اف‌. ‌سی (KFC) بود، نشان می‌داد.

ترامپ در حین برگزاری کمپینی در فلوریدا، راننده‌اش را به برگرکینگ (Burger King) فرستاد تا برای خودش و اعضای کمپین‌اش از این همبرگرفروشی معروف، همبرگر خریداری کند. جالب اینجاست دونالد ترامپ حتی در مهمانی‌ها‌ی رسمی نیز که در کاخ‌سفید برگزار می‌شود علاقه‌ خاصی دارد تا از این مهمانان با خوراکی‌های فست‌فودی پذیرایی کند.

استیکی که حسابی برشته‌شده باشد نیز به‌عنوان یکی از خوراکی‌های موردعلاقه دونالد ترامپ به‌حساب می‌آید. این‌گونه که پیدا است دونالد ترامپ حسابی اهل خوردن پیتزا است اما هرگز لب به خمیر پیتزا نمی‌زند و فقط محتوای روی پیتزا را می‌خورد. از طرف دیگر گفته می‌شود رئیس‌جمهور آمریکا لب به الکل نمی‌زند و چندین سال پیش با حضور در یک برنامه‌ تلویزیونی مدعی شد که از طرفداران میت‌لوف (MeatLoaf) است. به‌این ترتیب می‌توان گفت دونالد ترامپ به غذاهای فست‌فودی نه نمی‌گوید و از پیتزا گرفته تا میت‌لوف و استیک‌های برشته‌شده را می‌توان در میان خوراکی‌های مورد علاقه رئیس‌جمهور آمریکا پیدا کرد.

ولادمیر پوتین

حتما در جریان هستید که پوتین دقیقا ۶۶ سال سن دارد و انصافا باید اعتراف کرد چهره‌اش به این سن و سال نمی‌خورد. با این حساب می‌‌توان گفت بدون شک تغذیه پوتین در جوان‌تر نشان‌دادن چهره او تأثیر داشته است. از آنجایی که در خصوص رئیس‌جمهور روسیه صحبت میکنیم، کاملا مشخص است که به‌لحاظ امنیتی اطلاعات زیادی از برنامه‌غذایی پوتین به بیرون منتشر نشده است و بیشتر اطلاعاتی که از خوراکی‌های مورد علاقه پوتین در اختیار داریم، از زبان شخص ولادمیر پوتین و رسانه‌های دولتی روسیه مطرح شده است. این‌‌گونه که پیدا است جناب آقای پوتین مرد چندان سحرخیزی نیست و برای صبحانه خوردن عجله‌ای ندارد، در نتیجه تازه ظهر که فرا می‌رسد یاد خوردن صبحانه می‌افتد.

گفته می‌شود ولادمیر پوتین لب به الکل نمی‌زند و صبح‌ها تا جایی که می‌تواند قهوه می‌خورد. «پراودا» (Pravda)، ‌یکی از رسانه‌های خبری و دولتی روسیه مدعی است پوتین اهمیت ویژه‌ای به تغذیه سالم می‌دهد و به همین دلیل نیز چهره‌اش از سن و سالی که دارد کمتر نشان می‌دهد. رئیس‌جمهور روسیه علاقه‌ زیادی به خوردن گوجه‌فرنگی، خیار و کاهو با غذا دارد و گفته می‌شود که خود ولادمیر پوتین در خصوص رژیم‌غذایی‌اش مدت‌ها پیش گفته بود که به دلیل اینکه دیر صبحانه می‌خورد، اهل خوردن ناهار نیست و به میل کردن «کفیر» (Kefir)، نوعی نوشیدنی تخمیر‌داده‌شده علاقه بسیار زیادی دارد.

جالب است بدانید ولادمیر پوتین، بستنی‌خور قهاری است و هر زمان که دستش به پسته برسد، تا آخرین دانه پسته‌‌ها را خواهد خورد. فیله دودی، گوشت گوساله، ماهی قزل‌آلا و خرچنگ را همیشه در منوی غذایی ولادمیر پوتین می‌توان پیدا کرد. ماهی سفید، خاویار و استیک نیز از دیگر خوراکی‌هایی است که رئیس‌جمهور روسیه را همیشه جوان و شاداب نگه داشته است. جالب‌تر اینکه یک نفر پیش‌مرگ، تمام خوراکی‌های ولادمیر پوتین را امتحان می‌کند تا در صورت سمی بودن، آسیبی به وجود مرد شماره‌یک سیاست روسیه وارد نشود.

آنگلا مرکل

آنگلا مرکل از سال ۲۰۰۵ تاکنون سکان هدایت آلمان را در اختیار دارد و به‌عنوان صدراعظم آلمان، یکی از قدرتمندترین زنان دنیا به‌حساب می‌آید. مرکل در مصاحبه‌ای که در سال ۲۰۱۰ شرکت کرده بود اعتراف کرد که رژیم غذایی عجیب و غریبی دارد و به قول قدیمی‌ها به‌اندازه‌ای شکم‌شل است که به‌محض دیدن یک خوراکی خوشمزه، حتما آن را می‌خرد.

از قرار معلوم به این اخلاق آنگلا مرکل نمی‌توان خرده گرفت چرا که در دوران کمونیستی آلمان شرقی بزرگ شده و در آن زمان کمبود غذا در این منطقه بیداد می‌کرد. در نتیجه اهالی آلمان شرقی ساعت‌های زیادی در صف‌های طولانی غذا و خوراکی انتظار می‌کشیدند و به همین دلیل نیز آگلا مرکل که این روزها هر غذایی که فکرش را بکنید در سفره‌اش حاضر است، هنوز هم با دیدن یک خوراکی خوشمزه، اختیارش را از دست می‌دهد و این خوراکی را می‌خرد و چه بسا که هرگز به آن لب هم نزند.

آنگلا مرکل در مصاحبه‌ دیگری گفته که از طرفداران پروپاقرص خوراکی‌های اروپای شرقی است و «سولیانکا» (solyanka)، نوعی سوپ روسی که با خیار، گوشت، قارچ و خامه پخته می‌شود و شیشلیک به‌عنوان غذاهای مورد علاقه صدراعظم آلمان به‌حساب می‌آیند. از آنجایی که شیشلیک برای ما ایرانی‌ها، غذایی کاملا شناخته شده است و می‌دانیم مرکل از چه خوراکی خوشمزه‌ای خوشش می‌آید، باید به اشتهای صدراعظم آلمان تبریک بگوییم.

جالب است بدانید آنگلا مرکل اهمیت ویژه‌ای به محصولاتی که در برندهای آلمان شرقی تولید می‌شوند می‌دهد و حتی شوینده‌های لباس‌های خودش را از این برندها انتخاب می‌کند.

ترزا می

در حالی که بعضی از رهبران دنیا تمایل به خوردن غذاهای فست‌فودی دارند و بعضی دیگر نیز اهل شام و نهارهای تجملاتی هستند، ترزا می‌کاری به دیگر رهبران دنیا ندارد و عاشق غذاهای آشپزخانه‌ای است. ترزا می‌به اندازه‌ای به غذاهایی که در آشپزخانه طبخ می‌شود علاقه دارد که آوازه ذائقه او در رسانه‌ها پیچیده است.

در همین راستا در سال ۲۰۱۷، گاردین گزارش داد که ترزا می‌که حسابی عاشق آشپزی است، ‌ بیشتر از یک‌صد جلد کتاب‌آشپزی در خانه‌اش دارد و در میان تمامی این کتاب‌‌ها، دستور پخت دیانا هانری (Diana Henry)، آشپز اهل ایرلند شمالی، به‌عنوان محبوب‌ترین خوراکی‌های ترزا می‌به‌حساب می‌آید. دیانا در هانری کتابی با نام «ساده‌آشپزی کنیم» (Cook Simple)، دستورپخت‌‌های بسیار خوشمزه‌ای دارد و آموزش پخت جوجه سوخاری با ترخون او در این کتاب به‌عنوان یکی از غذاهای مورد علاقه ترزا می‌به‌حساب می‌آید. گوشت بره کبابی که در ماست و آبلیمو خیس‌خورده باشد با گشنیز و عسل به‌عنوان یکی دیگر از خوراکی‌های خوشمزه‌ ترزا شناخته می‌شود.

جالب است بدانید یکی دو سال پیش شبکه رادیویی ال. ‌بی. ‌سی (LBC) در مصاحبه‌ای از ترزا می‌ پرسید اگر دونالد ترامپ مهمان او باشد، برای شام با چه غذایی از او پذیرایی خواهد کرد و ترزا می‌پاسخ داد که احتمالا کباب گوشت راسته بره را برای دونالد ترامپ طبخ خواهد کرد. او مدعی شد این گوشت را به آرامی کباب خواهد کرد تا به راحتی از استخوان جدا شود. اما با توجه به ذائقه‌ای که از دونالد ترامپ سراغ داریم بعید به نظر می‌رسد از گوشت کبابی خوشش بیاید و احتمالا غذاهای کی. ‌اف. ‌سی را به بره کبابی ترزا می‌ترجیح خواهد داد.

جاستین ترودو

«جاستین ترودو» (Justin Trudeau) در سال ۲۰۱۵ سکان نخست‌وزیری کانادا را در اختیار گرفت و از آن زمان تاکنون به یکی از سلبریتی‌های مشهور سیاسی تبدیل شده است. در همین راستا جاستین ترودو در سال ۲۰۱۵ در مصاحبه‌ای با «هافینگتون پست» (Huffington Post)، پرده از عادت‌های شخصی و علاقه‌اش به خوراکی‌های مختلف برداشت و اطلاعات زیادی را با این رسانه خبری در میان گذاشت.

ترودو در این مصاحبه تأکید کرد که اهل خوردن قهوه نیست و از غذاهای آسیایی لذت می‌برد، ‌ او تأکید کرد که لب به نوشیدنی‌های الکلی نمی‌زند و نوشیدنی‌های ملایم‌تری را ترجیح می‌دهد. نخست‌وزیر کانادا در این مصاحبه از رستوران «ساکورا گاردن» (Sakura Gardens) به‌عنوان رستوران موردعلاقه‌اش یاد کرد. این رستوران در‌واقع یک سالن‌غذاخوری ژاپنی است که در سال ۱۹۷۳ توسط «نوریکو ایشی» (Noriko Ishii) افتتاح شده است.

جالب است بدانید جاستین ترودو که در انتخاب خوراکی‌ها وسواس زیادی دارد به هیچ‌وجه اهل پنهان کردن ذائقه‌اش نیست و در مهمانی که در سال ۲۰۱۹ با اصحاب رسانه برگزار کرده بود درخواست خوراکی معروف «سوشی» (Sushi) را داشت.

امانوئل مکرون

مکرون با ۴۱ سال سن به‌عنوان جوان‌ترین رئیس‌جمهور فرانسه شناخته می‌شود و یکی از جوان‌ترین رهبران دنیا است. در نتیجه انتظار می‌رود با توجه به سن و سال نسبتا جوانی که مکرون دارد، علاقه‌اش به خوراکی‌ها نیز نسبت به دیگر همقطاران مسن‌ترش تفاوت‌هایی داشته باشد.

جالب است بدانید امانوئل مکرون وسواس‌ زیادی به خوردن غذاهای فرانسوی دارد و رئیس‌جمهور فرانسه لب به غذای دیگری به غیر از خوراکی‌های کشورش نمی‌زند. در سال ۲۰۱۷، آشپز ارشد کاخ الیزه، مدعی شد که فقط غذاهای فرانسوی در سر میز رئیس‌جمهور سرو می‌شود و به‌غیر از قهوه، تمام خوراکی‌هایی که مکرون در شبانه‌روز میل می‌کند فرانسوی است.

از قرار معلوم امانوئل مکرون علاقه خاصی به خوردن میوه‌جات دارد و سبزی و لبنیاتی که میل می‌کند از فاصله‌هایی تا ۱۰۰ کیلومتری پاریس به کاخ الیزه منتقل می‌شود. مکرون علاقه زیادی به خوردن «کوردون بلو» (cordon bleu)، دارد و از خوراکی صحبت می‌کنیم که در آن پنیر به دور گوشت پیچیده و سرخ‌شده است. اگر زندگی امانوئل مکرون را مطالعه کرده باشید حتما در جریان هستید که او در دوران تحصیل عاشق معلم ادبیات‌اش شد و با زنی ازدواج کرد که ۲۴ سال از خودش بزرگ‌تر بود. این ازدواج در سال ۲۰۰۷ صورت گرفت و از آن زمان تاکنون رابطه خوبی میان بریژیت مکرون و امانوئل وجود دارد.

بریژیت به‌عنوان همسر رئیس‌جمهور فرانسه علاقه‌ زیادی به خوراکی‌های سالم و طبیعی دارد و به همین دلیل بدون شک علاقه بریژیت به میوه‌ها به امانوئل مکرون نیز منتقل شده است. از طرف دیگر امانوئل مکرون برخلاف بیشتر رهبران دنیا که لب به الکل نمی‌زنند، تا دلتان بخواهد در انبارش نوشیدنی‌های الکلی دارد و گفته می‌شود چیزی نزدیک به ۱۴ هزار بطری در زیرزمین امانوئل مکرون نگه داری می‌شود. همان‌گونه که حتما پیش‌بینی کرده‌اید این نوشیدنی‌ها در فرانسه تولید شده‌اند و مکرون هرگز لب به نوشیدنی غیرفرانسوی نمی‌زند. گفته می‌شود قدیمی‌ترین نوشیدنی که مکرون در زیرزمین ‌نگه‌داری میکند نزدیک به ۱۱۳ سال پیش ساخته شده است.

امانوئل مکرون در زندگی شخصی، سیاستمداری ولخرج است و گفته می‌شود نزدیک به ۵۰ هزار دلار برای خرید بشقاب هزینه کرده است، در نتیجه بدون شک غذاها و نوشیدنی‌هایی که می‌خورد نیز برای او بسیار گران تمام می‌شود.

نارندرا مودی

در سال ۲۰۱۸، «سانجی کاپور» (Sanjeeb Kapoor)، یکی از محبوب‌ترین آشپزهای هندی که برای طبخ غذا جهت نارندا مودی، نخست‌وزیر هندوستان دعوت شده بود از ذائقه‌های مرد شماره یک هندوستان پرده برداشت. این آشپز معروف هندی مدعی شد، نارندا مودی دقیقا همان کسی است که هر آشپزی دوست دارد برای او غذا بپزد، به گفته او نارندرا مودی اصلا فرد ایرادگیر و وسواسی نیست و عاشق خوراکی‌های معمولی است.

به گفته این آشپز هندی، نیازی نیست برای نارندرا مودی خوراکی‌های اشرافی طبخ شود و مودی به‌جای توجه به طمع غذا، توجه ویژه‌ای به سالم بودن آن دارد. از آنجایی که نارندرا مودی برنامه بسیار متراکمی در طول روز دارد، باید غذاهایی پرانرژی میل کند تا در طول روز خسته و بی‌انرژی نشود.

نارندرا مودی برای شام علاقه‌ دارد تا کباب چغندر و گوشت قیمه‌شده بخورد و بنشن و برنج نیز باید حتما در وعده‌های شام برای نارندرا مودی سرو شود. نخست‌وزیر هندوستان برای صبحانه نان گندم می‌خورد و باتمام وجود از خوردن غذاهایی که با سبزیجات طبخ شده باشد لذت می‌برد. سانجی کاپور به‌‌عنوان آشپز نارندرا مودی مدعی است نسخت‌وزیر هندوستان بر این باور است که خوراکی‌هایی که مردم یک ملت میل می‌کنند، اطلاعات زیادی در خصوص فرهنگ این ملت برملا می‌کند.

کیم جونگ اون

با توجه به سبک‌زندگی و رفتاری که از رهبران کره‌شمالی سراغ داریم می‌‌توان گفت که کره‌شمالی رهبر خوش‌اشتهایی دارد که دست رد به سینه غذاهای خوشمزه نمیزند. کیم جونگ اون، علاقه‌زیادی به پنیر سوئیسی دارد و گفته می‌شود پیش از این، به‌اندازه‌ای در خورد و خوراک زیاده‌روی کرده بود که مجبور شد مدتی از رسانه‌ها دوری بگیرد تا به‌ وزن مناسبی برسد.

این‌گونه که پیدا است ‌ذائقه غذایی پدر کیم جونگ اون به فرزندش هم ارث رسیده و رهبر فعلی کره‌شمالی، علاقه زیادی به سوشی دارد و خانواده جونگ اون به اندازه‌ای به خوردن سوشی علاقه دارند که مدتی پیش یک آشپز مخصوص برای پخت سوشی استخدام کرده بودند. گوشت‌نمک‌سود (Salamk)، کالباس پپرونی، ژامبون و نوعی ژامبون ایتالیایی با نام «پرشوتو» (Persciutto) ‌ را می‌توان در فهرست خوراکی‌‌های مورد علاقه کیم جونگ اون پیدا کرد.

رهبر کره‌شمالی اهل خوردن قهوه‌های گران‌قیمت است و گفته می‌شود سالی نزدیک به یک میلیون دلار برای خرید قهوه‌های باکیفیت خرج می‌کند. کیم جونگ اون از طرفداران نوشیدنی‌های الکلی است و شایع است که سالانه نزدیک به ۳۰ میلیون دلار برای خرید بهترین نوشیدنی‌های الکلی هزینه می‌کند. جالب است بدانید کیم جونگ اون شراب مار می‌خورد، گفته می‌شود این شراب که در آن مار کبرای مرده‌ای قرار دارد تأثیر زیادی در افزایش نیروی مردانه می‌گذارد.

پاپ فرانسیس

همان‌گونه که انتظار می‌رود، پاپ فرانسیس سبک زندگی بسیار ساده‌ای دارد و به همین دلیل کمتر دیده شده که به رستوران برود. جالب اینجاست پس از اینکه پاپ فرانسیس به عنوان رهبر کاتولیک‌های جهان انتخاب شد، درخواست داد تا یک بشقاب پاستای ساده برای او بیاورند.

شام پاپ فرانسیس از خوراکی‌های معمولی مانند جوجه سرخ‌شده و سالاد و میوه تشکیل شده است و رهبر کاتولیک‌های جهان، هر از گاهی لبی هم‌تر می‌کند. پاپ فرانسیس برای صبحانه هم سراغ خوراکی‌های معمولی و طبیعی می‌رود و آب پرتقال و نوعی نوشیدنی از درخت به می‌خورد.

ناگفته نماند پاپ فرانسیس ممکن است خوراکی‌های ساده و معمولی بخورد، اما این غذاها از بهترین باغ‌ها و مزارع اطراف ایتالیا برای او طبخ می‌شوند و به لحاظ کیفیت و سلامت، پاپ فرانسیس سالم‌ترین میوه‌ها و خوراکی‌های دنیا را می‌خورد.

دالایی لاما

دالایی لاما به‌عنوان رهبر بوداییان دنیا، سبک زندگی ساده‌ای دارد و طبیعی است که غذاهای معمولی میل کند. دالایی لاما اهل خوردن شام نیست و به‌عنوان یک راهب بودایی، پس از گذشتن ظهر نباید لب به غذا بزند. فرنی، نان، چای و غذایی که از آرد و شیر گاومیش درست شده، خوراکی‌های مهم دالایی لاما را تشکیل می‌دهند.

دالایی لاما از طرفداران پروپاقرص رشته‌فرنگی است و عادت دارد بعدازظهرها حتما چای بنوشد. دالایی لاما زمانی که در مسافرت است برای صرف غذا به رستوران می‌رود و یکی از مخالفین نوشیدن الکل است. او در جایی گفت که توانسته اعتیاد به الکل را با کمک شیر اسب درمان کند.

در سال ۱۹۵۹، دالایی لاما به خوردن غذاهای گیاهی روی آورد و تأکید زیادی بر باور بوداییان برای عدم کشتن و خوردن گوشت حیوانات داشت اما از این قضیه چیزی حدود ۲۰ ماه نگذشته بود که دچار بیماری هپاتیت و کیسه‌صفرا شد و چاره‌ای نداشت به غیر از اینکه دوباره به خوردن گوشت قرمز روی بیاورد. در سال ۲۰۱۰، دالایی لاما در مصاحبه‌ای با «ان. ‌دی. ‌تی‌. ‌وی» (NDTV)، مدعی شد که در خوردن گوشت قرمز زیاده‌روی نمی‌کند و هفته‌ای چند روز بیشتر گوشت نمی‌خورد، او در این مصاحبه تأکید کرد که تمایل زیادی به خوردن خوراکی‌های گیاهی دارد.

الیزابت دوم

ملکه الیزابت دوم زندگی بسیار منظمی دارد و هر روز صبح، راس ساعت ۷:۳۰ دقیقه از خواب بلند می‌شود و یک فنجان چای ارل‌گری (Earl Grey) و چند بیسکوییت میل می‌کند و سراغ خوردن صبحانه می‌رود. صبحانه ملکه الیزابت دوم از غلات، ماست و مربای نارنج تشکیل شده و دقیقا قبل از ناهار باید حتما مقداری «جین» (gin) و دوبونت (Dubonnet)، به همراه یک پر لیمو و یخ میل کند.

ناهار الیزابت دوم در حدود ساعت ۱ بعد از ظهر سرو می‌شود و از قرار معلوم ملکه در بیشتر مواقع ترجیح می‌دهد برای ناهار ماهی و سبزی میل کند. آشپز شخصی ملکه در سال ۲۰۱۲ طی مصاحبه‌ای با تلگراف مدعی شد که ملکه الیزابت دوم علاقه‌زیادی به خوردن ماهی و اسفناج دارد و گاهی اوقات نیز مربا و چای می‌خورد. بعدازظهر که فرا می‌رسد، ملکه یک باردیگر لبی به جین و دوبونت‌تر می‌کند و برای شام نیز ماهی و سبزی و میوه تازه می‌خورد.

در این قسمت به پایان فهرست خوراکی‌های موردعلاقه رهبران دنیا رسیدیم، علاقه به خوراکی‌های خوشمزه تنها مربوط به رهبران دنیا نیست و انسان‌ها ذائقه‌های متفاوت دارند. در نتیجه چه بسا ذائقه‌ شما و خوراکی‌هایی که در طول روز می‌خورید از غذاهای موردعلاقه رهبران دنیا هم سالم‌تر و سودمند‌تر باشد. در نتیجه اگر عادت به خوردن غذاهای سالم و مقوی دارید، پیشنهاد می‌کنیم در قسمت نظرات این خوراکی‌ها را با ما و دیگر خواننده‌ها در میان بگذارید.

منبع: mashed این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
دوسایت خبری تحلیلی یکی در ایران و یکی درخارج با پیشینه متفاوت گردانندگان در یک روز اقدام به انتشار نوشته هایی از دوتحلیلگر متفاوت در باره مقتدی صدر کرده‌اند که همپوشانی قابل اعتنایی دارد. تفکر مقتدی صدر به استقرار نوعی حکومت مقتدر با دعاوی دینی (زعامت سیاسی- دینی) تمایل دارد آمیخته با ناسیونالیسم عربی. مقتدی صدر بازیگری است قدرت‌ طلب و جسور که پایگاه قابل‌اعتنا و به خوبی سازمان‌یافته دارد. او هیچ ابایی ندارد که برای نیل به قدرت از حمایت کانون‌های خارجی استفاده کند و اگر ایران را مزاحم راه خود ببیند رودرروی ایران بایستد. به خصوص این روزها که مقتدی صدر با یکه تازی‌های خود برای تداوم و تشدید اعتراضات مردمی در عراق و سمت و سو دهی به جریان تظاهرات، همان برنامه و طرح مطلوب آمریکایی‌ها را پیاده می‌کند.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، علی بن فلیس از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد: تحرکاتی برای نسخه برداری از رژیم سابق در الجزایر در جریان است. بن فلیس از عملکرد ارتش الجزایر که از اعتراضات مردمی حمایت کرده و یک تیر هم به سوی آنها شلیک نکرده است، تمجید کرد. یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد: الجزایر در آستانه فروپاشی است و از بحران اقتصادی و اجتماعی رنج می‌برد. تظاهرات کنندگان شعار می‌دادند: دولت مدنی می‌خواهیم نه نظامی. این تظاهرات در فاصله کمتر از یکماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری این کشور برگزار شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
نخست آنکه مقاومت چه جایگاهی در نظریه‌های علوم سیاسی دارد؟ به باور وی ریشه این مقاومت را باید در نظریه‌های چپگرایان جستجو کرد و دید. نظریه مقاومت در درون ساختار پسااستعماری مهم است چرا که در این دوران تمامی مسائل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حول محور قدرتمندان می‌چرخد و در چارچوب منافع آن‌هاست. لذا، بحث مقاومت در برابر قدرت‌مندان شکل گرفت که در نظریه‌های پسااستعماری نمود می‌یابد. وی پرسش دیگر درباره مقاومت، چیستی و چگونگی مقاومت روسیه است. سخنرانی دکتر جهانگیر کرمی به مناسبت ۱۳ آبان، «نشست تخصصی نگاه انتقادی به مسائل روز آمریکا» به‌همت گروه مطالعات آمریکای دانشکدة مطالعات جهان و با همکاری انجمن ایرانی مطالعات جهان و مؤسسة مطالعات آمریکای شمالی و اروپا در روز دوشنبه ۱۳ آبان
رکنارکنا19 ساعت قبل
این مصاحبه را آرمن ساروخانیان نویسنده روزنامه ایران ورزشی انجام داده است: *آقای مولینا، بازی ایران مقابل عراق را دیدید؟ بله. شما نمی‌توانید همانطور که تیم ملی بلژیک را تمرین می‌دادید، با تیم ملی ایران هم کار کنید. او فکر می‌کند چون مارک ویلموتس است و از اروپا آمده نگاهی از بالا دارد، ولی شما با این روش نمی‌توانید در تیم ملی ایران کار کنید. شاید برخی معتقد باشند که ویلموتس به زمان نیاز دارد، ولی شرایط تیم ملی ایران بحرانی است. شانس شما این است که بحرین تیم ضعیفی دارد و شما در تهران با این تیم و عراق بازی خواهید کرد.

سریع و خشن؛ منتخبی از هواپیماهای نظامی جهان! (+تصاویر)

6+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، فارین پالیسی به نقل از منابع آگاه می‌گوید دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا از ژاپن خواسته سطح مشارکت در پرداخت هزینه نظامیان آمریکایی مستقر در این کشور را به ۴ برابر و رقم ۸ میلیارد دلار افزایش دهد. اما سابقه اصرار ترامپ برای تحمیل هزینه نظامیان آمریکایی به دولت توکیو به ماه میلادی جولای و زمان سفر جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید به ژاپن باز می‌گردد. البته وزارت خارجه ژاپن با رد گزارش فارین پالیسی مدعی شده که هیچ مذاکره‌ای با دولت واشنگتن پیرامون این موضوع انجام نشده است. گفتنی است حدود ۵۴ هزار نظامی آمریکایی با ادعای تامین امنیت ژاپن به ویژه در برابر حملات احتمالی کره شمالی، در این کشور مستقر هستند. توکیو در حال حاضر سالانه ۲ میلیارد دلار از هزینه نظامیان آمریکایی را می‌پردازد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری19 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری21 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

بهترین سریال‌های ۲۰۱۹؛ تماشای این سریال‌های تلویزیونی جذاب را از دست ندهید!

تکراتوچند ثانیه قبل

جلسه درس خارج فقه رهبر معظم انقلاب

ضرورت تخصیص بخشی از درآمدهای افزایش قیمت بنزین به حمل‌ونقل عمومی

همشهری18 دقیقه قبل

جلسه بازیکن اخراجی ذوب آهن با باشگاه فردا برگزار می‌شود

مهر20 دقیقه قبل

زنجان، قطب برتر در المپیاد علمی - مهارتی فوریت‌های پزشکی کشور

ایسنا24 دقیقه قبل

گزارش حادثه قطار تبریز-مشهد از دستورکار مجلس خارج شد

مهر28 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

9 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

19 ساعت قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

2 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

5 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

5 روز قبلعصر ایران1

در حاشیه سخنرانی روحانی در یزد چه گذشت؟

6 روز قبلفرارو1