من سابقه دار هستم، چه کسی حرف مرا باور می‌کند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. حوادث
من سابقه دار هستم، چه کسی حرف مرا باور می‌کند؟

من سابقه دار هستم، چه کسی حرف مرا باور می‌کند؟

مهرخبرگزاری مهر |
«حسن.ق» یکی از اراذل‌واوباش سطح دو در پایتخت است که چندماه پیش به غرفه‌های دستفروشان حمله می‌کند و بعد ازآن هم متواری می شود که اکنون دستگیر شده، در ادامه می‌توانید اعترافات او را بخوانید.

خبرگزاری مهر، گروه جامعه: «همه دعوا می‌کنن، سر هیچ و پوچ هم دعوا می‌کنن، من هم مثل همه آن روز با این دست‌فروش‌ها دعوا گرفتم، فقط چون سابقه دار بودم صبر نکردم تا پلیس بیاد چون اگر پلیس می‌امد قطعا منو زندانی کرد؛ بدبختی ما سابقه دارها همین هست که کسی حرفمان را باور نمی‌کند، حالا هی من بگویم بابا من یک نفر بودم و اونها یه ایل شما که خبرنگاری باور می‌کنی؟»

من سابقه دار هستم، چه کسی حرف مرا باور می‌کند؟ - 2

اینها صحبت‌های حق به جانبه «حسن. ق» یکی از اشرار با سابقه پایتخت است، که الان با لحنی مظلومانه سعی دارد تا برای خودش راه فراری پیدا کند. چند ماه پیش خبری مبنی بر حمله یکی از اراذل و اوباش به غرفه‌های دست‌فروش‌های خیابان فلاح منتشر شد. همان موقع هم اعلام شد که متهم شناسایی شده ولی هنوز دستگیر نشده است و پلیس به دنبال آن است.

امروز خبر آمد که «حسن. ق» را به همراه ۱۲٫۵ کیلوگرم در خانه‌اش دستگیر کردند و می‌توانیم برای برویم و با او و شاکی‌اش گفت‌وگویی داشته باشیم. شنیده بودم این متهم یکی از اراذل و اوباش سطح دو و با سابقه است، خیال می‌کردم الان با یکی مثل «وحید مرادی» روبرو می‌شوم که پای خلاف‌هایش ایستاده و انکار و سیاه بازی و دروغگویی در بساطش نیست.

من سابقه دار هستم، چه کسی حرف مرا باور می‌کند؟ - 5

اما همین که وارد اتاق شدم، دیدم یکی از افرادی که بعدا متوجه شدم شاکی پرونده هست با پوزخندی گفت: «خوش آمدی خانم خبرنگار، برو بنشین دروغ‌های این جوجه را گوش کن، آخه این لاته؟ بابا لات مرام داره، راستی داره، لاتی که به زور و مشروب و مواد نیست» و با خنده بلندتری از اتاق خارج شد.

صبر کردم کمی دورش خلوت شود، رفتم جلو و همان سوال همیشگی را پرسیدم: «برای چی گرفتنت؟» با قیافه حق به جانبی جواب داد: «واسه دعوا» گفتم: «فقط دعوا؟» در حالی که دست‌هایش را لابلای دستبند بالا و پایین می‌کرد، گفت: «بله، فقط دعوا، همه دعوا می‌کنن منتها من شانس ندارم» گفتم: «ولی پلیس ادعا می‌کند که ۱۲٫۵ کیلوگرم تریاک داخل خانه داشتی و فقط دعوا نبوده» کلافه بود، سری تکان داد و گفت: «چند ماه پیش داخل خیابان فلاح دعوا کردم، من تنها بودم و فقط چوب همراهم بود ولی دست‌فروش‌ها زیاد بودن، ریختن سرم و دعوا بالا گرفت، وقتی دارن میزنن من نگاه کنم؟» گفتم: «اگر تو دعوا را شروع نکردی و قمه نداشتی چرا صبر نکردی تا پلیس بیاید» پوزخندی زد و گفت: «من سابقه دارم چه کسی حرف من را باور می‌کند؟ پلیس می‌آمد من را فورا زندانی می‌کرد و قاضی از من سند یا فیش می‌خواست، منم که هیچکدام از اینها را نداشتم باید می‌رفتم زندان، خب عاقلانه بود فرار کنم!»

من سابقه دار هستم، چه کسی حرف مرا باور می‌کند؟ - 8

از تریاک‌هایی که در خانه او کشف شده بود سوال کردم، انگار که موضوع متعارفی باشد، گفت: «بله، ۱۰ کیلو تریاک داخل خانه خودم کشف شد، خانه خودم‌ها نه خانه مادربزرگم، تریاک‌ها هم مال من نبود، برای یکی از بچه‌ها بود که من امانت نگه داشته بودم، پول نداشتم بیکار بودم و سابقه دار؛ کسی به من کار نمی‌داد این رفیقمون هم گفت بیا این تریاک‌ها را نگه دارد و در برابرش ۵۰۰-۶۰۰ هزار تومان بگیر، پیشنهاد خوبی بود من هم قبول کردم و قرار شد هر زمان که می‌خواهد مقداری از تریاک‌ها را بردارد ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان هم آن موقع بدهد، من اصلا مصرف کننده نیستم این‌ها امانت بود، همین» سوال کردم به چه شکل دستگیر شدی؟ با تعجب گفت: «والا نمیدونم، داخل استخر بودم که یکهو رو سرم آوار شدن و آنجا دستگیرم کردند و رفتیم سمت خانه من، آنجا هم زیر و کردن بعد من را به بازداشتگاه بردند»

خبری: اخبار حوادث ناگوار

من سابقه دار هستم، چه کسی حرف مرا باور می‌کند؟ - 11

به سمت شاکی پرونده رفتم و گفتم: «ما که حرف‌های این فرد را باور نکردیم به هرکسی یک چیزی می‌گوید، شما بگویید اصل ماجرا درگیریتان با او برای چه بوده؟» گفت: «بله، ما از اداره گردشگری و شهرداری برای دست‌فروشی مجوز داشتیم، آن روز هم مانند دیگر روزها مشغول کاسبی بودیم که این آدم عربده کشان به سمت غرفه ما آمد و شروع به شکستن وسایل کرد، شاگرد ما هم که نمی‌دانست او مست است و مواد مصرف کرده با او درگیر شد تا جلویش را بگیرد تا کمتر خسارت ببینیم اما یک دفعه دوستان دیگرش هم به سمت ما ریختن و تمام زندگی ما را ویران کردند، نه تنها وسایل را شکستند بلکه با قمه سر و دست شاگردم هم پاره کردند و بعد هم فرار کردند»

من سابقه دار هستم، چه کسی حرف مرا باور می‌کند؟ - 13

سوال کردم چقدر خسارت دیدند و چه مدت بعد از شکایتشان این متهم دستگیر شد، پاسخ داد: «حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون خسارت دیدیم، اول به کلانتری ۱۴۹ رفتیم و شکایت کردیم ولی چون این متهم سابقه دار بود و مدام محل مخفیگاهش را تغییر می‌داد نتوانستند به زودی دستگیرش کنند، بعد به پلیس امینت عمومی مراجعه کردیم و آنها هم ظرف یک ماه فورا دستگیرش کردند، حالا نمی‌دانم دارد خسارت ما را بدهد یا نه؟»

با توضیحاتی هم که سردار علی ذوالقدری رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از این ماجرا داد صحت حرف‌های شاکیان و دروغگویی «حسن. ق» ثابت شد، بعد از جلسه به سراغ متهم رفتم و گفتم: «تمام حرف‌هایت در مورد درگیری که دروغ از آب درآمد، پشیمان نیستی از رفتارت؟» در حالی که سرش را بین دستانش گرفته بود گفت: «پشیمانم، زندان هم می‌روم ولی آزاد که شوم می‌دانم دوباره درگیر می‌شوم و دعوا می‌کنم»

من سابقه دار هستم، چه کسی حرف مرا باور می‌کند؟ - 16

مأموران «حسن. ق» را بردند، با خیلی از اراذل و اوباش که صحبت می‌کردم همگی در یک موضوع مشترک بودند و آن هم این بود که اگر دعوا شود، اگر دوستم از من بخواهد، اگر بین رفقا گیر کنم نمی‌توانم به آن خلاف «نه» بگویم، شاید به غیر از زندان و حبس و محکومیت‌های این چنینی، اگر در احکام، مجازات جایگزینی که بازدارندگی لازم را دارا باشند در نظر گرفته شود، که توأم با همراهی مددکار اجتماعی همراه باشد، تاثیر بیشتری در تادیب این افراد داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-خانواده پسری ۲۴‌ساله به نام نیما روز ۹ خرداد سال گذشته به پلیس خبر دادند نیما گم شده است. جواد در بازجویی‌ها اعتراف کرد نیما را کشته و جسدش را در منطقه‌ای بیابانی در اطراف فرودگاه امام آتش زده است. پرونده بعد از اتمام تحقیقات مقدماتی با صدور کیفرخواست قتل عمد به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. هیئت قضات برای بررسی بیشتر متهم را به پزشکی‌قانونی معرفی و کمال را نیز به دادگاه احضار کردند. در نهایت هیئت قضات وارد شور شدند و دیروز حکم خود را درباره این پرونده صادر کردند.

سارق مسلح با اسلحه خودش کشته شد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، دو سارق با موتور به یک جایگاه سوخت در برزیل حمله کردند و یکی از آنها با اسحله فروشنده را مجبور به تحویل پول‌ها کرد. در همین حین، فروشنده با سارق درگیر می‌شود و سارق نگون بخت با اسلحه خودش به قتل می‌رسد. بیشتر بخوانید: زنده ماندن راکب موتور پس از حادثه خطرناک + فیلمانتهای پیام/دزدی مسلحانه از پمپ بنزین

چگونه هنگام سقوط آسانسور زنده بمانیم؟ + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
رکنارکنا22 ساعت قبل
به گزارش رکنا، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل نژاد معاون قضایی و رئیس شورا‌های حل اختلاف دادگستری استان مازندران از برقراری صلح و سازش در دو فقره قصاص نفس در سال جاری خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون، ۱۱ فقره پرونده قصاص قطعی شده در استان مازندران منجر به صلح و سازش شده است. وی اظهار کرد: با توجه به برگزاری نشست تخصصی ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، سیاست مصوب مبنی بر بکارگیری حداکثر مساعی و بهره گیری از ظرفیت‌های موجود برای ایجاد صلح و سازش در موضوعات مربوط به قصاص نفس، به شعب شورای حل اختلاف مستقر در زندان ابلاغ شد. این مقام قضایی ادامه داد: بر اساس گزارش اعلام شده، امسال تعداد دو فقره قصاص نفس مربوط به دو حوزه قضایی شهرستان تنکابن و نور به طور قطعی منجر به سازش شده و دو فقره دیگر با استمهال از اولیای دم، در دست اقدام قرار دارد. حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل نژاد خاطرنشان کرد: با احتساب دو فقره صلح و سازش امسال، از سال ۱۳۹۷ تاکنون، مجموعا تعداد ۱۱ فقره پرونده قصاص قطعی، به همت شورای حل اختلاف استان مازندران، منجر به صلح و سازش شده و محکومین به زندگی دوباره بازگشته‌اند. معاون قضایی دادگستری مازندران با اشاره به سیاست دستگاه قضا مبنی بر کاهش جمعیت زندان‌ها و تاکید رئیس کل دادگستری استان در خصوص اهمیت ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های شورای حل اختلاف استان افزود: ارتقای کیفیت خدمات رسانی در شورا‌های حل اختلاف با رویکرد صلح و سازش از برنامه‌های دستگاه قضایی است و با فعالیت و تلاش ارزشمند اعضای شورای حل اختلاف بسیاری از پرونده‌ها با صلح و سازش مختومه می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم/ مرگ افسر پس از تصادفی وحشتناک!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
راننده کامیونی در یکی از خیابان‌های مسکو، ناخواسته یک ماشین پلیس را له کرد. افسر پلیس تصمیم داشت از سمت راست کامیون سبقت بگیرد اما پس از تصادفی وحشتناک با کامیون، جان خود را از دست داد.

اصابت صاعقه در نزدیکی عابر پیاده + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک مرد در هوای بارانی ایالت کارولینای جنوبی مشغول قدم زدن به سمت خانه بود که ناگهان صاعقه‌ای در نزدیکی او به زمین اصابت کرد. البته بخت با این مرد یار بود و او بدون آسیب دیدن از محل دور شد. بیشتر بخوانید: فرار میلیمتری یک مرد خوش شانس از مهلکه + فیلمانتهای پیام/رعد و برق زدن در هوای بارانی

نظرها

اخبار بیشتر