ارائه آموزش‌ مهارت‌های زندگی به بیش از یک‌هزار مددجوی البرزی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
ارائه آموزش‌ مهارت‌های زندگی به بیش از یک‌هزار مددجوی البرزی

ارائه آموزش‌ مهارت‌های زندگی به بیش از یک‌هزار مددجوی البرزی

فارسخبرگزاری فارس |
معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری، یک هزار و 700 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز در دوره‌های آموزشی مهارت‌های زندگی شرکت کرده‌اند.

حسین رجبی در گفت و گو با خبرنگار فارس در البرز، با اشاره به اینکه ارتقاء سطح آگاهی‌های فرهنگی مددجویان کمیته امداد نقش مؤثری در جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی برای خانوارهای تحت حمایت این نهاد دارد، اظهار داشت: مددجویان شرکت‌کننده در دوره‌های آموزشی در کلاس‌های اخلاق اسلامی، احکام، قرآن، عقل معاش، آسیب‌های اجتماعی، فرزندپروری، سبک زندگی اسلامی، طلاق و آسیب‌های روانی شرکت می‌کنند.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز با بیان اینکه دوره‌های آموزشی مددجویان در کانون‌های دائم این نهاد و مجتمع فرهنگی تربیتی امام علی (ع) برگزار شده است، افزود: برخی خانوارهای مددجوی بدسرپرست و مددجویانی که به دلیل زندانی شدن سرپرست از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند، به لحاظ شرایط خاص تربیتی خانواده در مقایسه با سایر خانوارهای مددجوی کمیته امداد، نیاز بیشتری به آموزش و حضور در فعالیت‌های فرهنگی دارند.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

رجبی با تأکید بر اینکه حرکت همزمان در مسیر توانمندسازی اقتصادی و توانمندسازی فرهنگی مددجویان هدف مهم این نهاد است، اعلام کرد: طی سه ماهه نخست سال جاری یک هزار و ۷۰۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز در دوره‌های آموزشی مهارت‌های زندگی شرکت کردند.

وی بیان کرد: اعزام دانش‌آموزان به اردوهای سراسری خارج استان و یک روزه درون استانی، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان، اعزام خانوارهای مددجو و سالمندان به مشهد مقدس، برگزاری، مهارت‌های مطالعه، مشاوره، هدایت‌های تحصیلی، کتاب‌خوانی، آمادگی برای ازدواج، اخلاق کار، موفقیت در کسب‌وکار، همسرداری و مهارت‌های هنری از جمله عناوین خدمات فرهنگی این نهاد است که بر اساس تنوع مخاطبان ارائه می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در مراسمی با حضور آقای سورنا ستاری رئیس بنیاد نخبگان، آقای حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان و مهندسین از شکل نوسازی شده و بهسازی شده سال اصلی تئاتر شهر رونمایی شد. سورنا ستاری در این مراسم گفت: زمانیکه چند ماه پیش به من گفتند که قرار است تئاتر شهر را مرمت کنند فکر نمی‌کردم یک استاد دانشگاه شریف این کار را به دست بگیرد. آقای حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: این عمارت مدور نماد تئاتر ایران است امیدواریم با این روندی که پیش گرفته می‌شود زیرساخت‌ها و هنر نمایش ما روز به روز توسعه و بهبود یابد. وی ادامه داد: این پروژه نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان هزینه برد اما استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان وجه خوشحال کننده آن به حساب می‌آیند. در پایان این مراسم حضار با تشویق هایشان از نخبگان دانشگاه شریف که این کار را به سر انجام رساندند تشکر کردند.
فارسفارس15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، برگزیدگان اولین دوره کتاب مدافعان حرم جایزه سردار شهید حسین همدانی عصر امروز در تالار سوره موزه هنری معرفی شدند. * شعرداوران این جشنواره در بخش شعر مجموعه «ما را مدافعان حرم آفریده‌اند» سروده مجید سعدآبادی و کاظم رستمی و کتاب «حبیب حرم» سروده جواد محقق و محمد صارمی شهاب، همچنین کتاب «سلام سردار» سروده سعید حدادیان و فاطمه نانی‌زاد را به عنوان منتخب معرفی کردند. * خاطرههیأت داوران نخستین دوره کتاب مدافعان حرم در بخش خاطره کتاب‌هایی چون «قرار بی‌قرار» نوشته فاطمه سادات افقه و «شام برفی» نوشته محمد محمودی نورآبادی و «از ام‌الرصاص تا خان‌طومان» نوشته مصیب معصومیان را به عنوان برگزیده معرفی کرد. در این بخش فاطمه سادات افقه نویسنده کتاب قرار بی‌قرار جایزه خود را به فرزندان شهید صدرزاده اهدا کرد. این گزارش در پایان می‌افزاید: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور هزار جلد از کتاب‌های برگزیده و ۷۰۰ جلد از کتاب‌های تقدیر شده را خریداری کرد.

حقوق زن در کشاکش سنت وتجدد

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل

رویدادهای فناورانه رباتیک و اتوماسیون

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
با حضور شرکت‌های دانش بنیانرویدادهای فناورانه رباتیک و اتوماسیوندر رویداد شرکت‌های دانش بنیان حوزه رباتیک و اتوماسیون، فعالان این حوزه در صندوق نوآوری و شکوفایی به دنبال افزایش سهم از بازار‌های داخلی هستند.

گشایش نمایشگاه اشیا و وسایل قدیمی برج آزادی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
مدیر مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، تعداد آثار تاریخی این نمایشگاه را حدود ۲۵۰ اثر برشمرد و گفت: اشیاء و وسایل قدیمی در قالب هفت بخش به نمایش گذاشته شده است. حفیظی افزود: بخش‌های اسناد و مدارک، ​ مهندسی و معماری، آثار هنری و صنایع دستی، صنایع بصری، لوازم اداری، کتب نفیس و انقلاب اسلامی از مهمترین قسمت‌های این نمایشگاه است. وی گفت:: آثار به جا مانده شامل وسایلی است که از سال ۱۳۵۰ تاکنون در برج آزادی استفاده شده است. تقدیر از پیشکسوتان معماری و فرهنگی این مجموعه و رونمایی از تمبر یادبود برج آزادی از دیگر بخش‌های این مراسم بود. در پایان ضمن برگزاری آئین گشایش نمایشگاه اشیاء و وسایل قدیمی، تصویر بازدید رهبرمعظم انقلاب در سال ۱۳۶۴ از این مجموعه و دست نوشته ایشان رونمایی شد.

پروژه رازی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مجموعه رازی شامل دو بخش تجاری و فرهنگی است که به‌علت همجواری با برج طغرل از مصالح خنثی برای نمای آن استفاده شده است و بهره‌برداری از این مجموعه به تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در منطقه تاریخی شهر ری کمک می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر