ارزانی دلار با بورس چه می‌کند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تجارت‌نیوز
  4. اقتصادی
ارزانی دلار با بورس چه می‌کند؟

ارزانی دلار با بورس چه می‌کند؟

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز |
افت شاخص و صف فروش‌هایی که در بازار به وجود آمده و حتی عرضه‌های اولیه‌های بازار را نیز تحت تاثیر قرار داده، ناشی از رفتار هیجانی سهامداران بوده که به احتمال زیاد به زودی از بین می‌رود. بازار سهام نباید نگران کاهش قیمت دلار در بازار آزاد باشد.

قیمت دلار از پارامترهای مهم اقتصادی بوده که همیشه موتور محرک بازار سرمایه بوده است.

طی چند ماه اخیر قیمت دلار در بازار آزاد بیش از همیشه به نرخ نیما نزدیک شده و فعالان بازار با ترس از این موضوع که مبادا نرخ دلار نیمایی به سطحی پایین‌تر از نرخ دلار در بازار آزاد برسد دست به فروش‌های سهمگین زده و بازار سهام را با افت شاخص مواجه کرده‌اند.

همزمان با افت قیمت دلار و قرار گرفتن در کانال ۱۱ هزار تومانی، بازار سهام با ریزش شدید شاخص همراه شد.

محمدباقر خادمی، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در خصوص تاثیر افت قیمت دلار در بازار آزاد بر بورس می‌گوید: دلار موثر در بازار سهام، دلار نیمایی بوده که طی یک ماه اخیر دلار در بازار آزاد از ۱۵ هزار تومان به حدود ۱۱۳۰۰ و ۱۱۴۰۰ رسیده، اما همزمان دلار نیمایی از ۱۱ هزار تومان به حدود ۱۱۲۰۰ و ۱۱۳۰۰ تومان افزایش یافته است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی ادامه می‌دهد: افت شاخص در روز گذشته که در بازار مشاهده کردیم صرفا ناشی از هیجان سهامداران بوده، به این دلیل که دلار نیمایی که پایه معاملات شرکت‌های بورسی ما بوده نه نتها کاهش نداشته بلکه افزایش نیز داشته است.

خادمی تاکید می‌کند: افت شاخص و صف فروش‌هایی که در بازار به وجود آمده و حتی عرضه‌های اولیه‌های بازار را نیز تحت تاثیر قرار داده، ناشی از رفتار هیجانی سهامداران بوده که به احتمال زیاد به زودی از بین می‌رود. بازار سهام نباید نگران کاهش قیمت دلار در بازار آزاد باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | بازگشت به سوی مادر!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

فیلم | چرا نرگس محمدی بوی باران این قدر شبیه ستایش است؟

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

زمان راه اندازی بازار متشکل ارزی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بازار سرمایه در هفته گذشته با رشد ۴ هزار و ۷۳۶ شاخص بورس مثبت ارزیابی می‌شود. این رشد از کانال ۲۶۶ هزار واحد عبور کرد.

حمایت همراه با طعنه جالب مهران مدیری ازعادل فردوسی پور+ فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، آخرین کنسرت مدیری چهارشنبه شب برگزار شد و تعداد زیادی از حضور در این کنسرت استقبال کردند. مدیری دراین کنسرت میهمان‌های ویژه و سرشناسی داشت که مجری و گزارشگر محبوب فوتبال کشورمان در میان آنها قرارداشت. عادل فردوسی پور با دعوت مدیری از نزدیک شاهد هنرنمایی او بود. در بخشی از این برنامه مدیری با معرفی اینکه فردوسی پور دراین جمع حاضر شده درخصوص اتفاقات پیش آمده پیرامون فردوسی پور از او حمایت کرد و طعنه بزرگی به مدیر شبکه ۳ صدا و سیما زد. در ادامه فیلم کوتاهی از این حمایت را می‌بینید: حجم فیلم: ۶ مگابایت
الفالف17 ساعت قبل
این ماجرا ادامه داشت تا اینکه روز دوشنبه هفته جاری علی ربیعی سخنگوی دولت از برکنار مدیرعامل ایران خودرو خبرداد البته وی علت این برکناری را افزایش عمدی و بدون هماهنگی قیمت خودرو اعلام کرد. براساس این گزارش، هاشم یکه زارع مدیرعامل سابق ایران خودرو بعد از ظهر همان روز برکناری از سوی دستگاه قضایی در دفتر کارش بازداشت شد. دستگاه قضائی همچنین یکی از معاونان ایران خودرو و یکی دیگر از مدیران این شرکت را طی روزهای گذشته بازداشت کرده بود. برخی کارشناسان از تخلفات گسترده در ایران خودرو گفته و می‌گویند اما باید منتظر گزارش‌های قضائی بود. بنابرین اگر مدیرعامل ایران خودرو برکنار می‌شود آقایانی که ۶ سال قبل هاشم یکه زارع را منصوب کردند باید در خصوص آن پاسخگو باشند.

تولید کیف مدرسه با طرح‌های ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ ماه مهر از راه می‌رسد و خرید وسایل مدرسه، کیف و مداد و دفتر شروع شده است. در بازار کیف مدرسه با گردش مالی ۳۲۰ میلیارد تومانی فقط پنجاه صدم درصد سهم کیف‌های با طرح‌های داخلی و منطبق با فرهنگ کشورمان و باقی سهم طرح‌های خارجی است.

نظرها

اخبار بیشتر