ماجرای اعطای امتیاز ویژه تخفیف ۲۰ درصدی گمرکی در منطقه ویژه ۲ بوشهر چیست؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
ماجرای اعطای امتیاز ویژه تخفیف ۲۰ درصدی گمرکی در منطقه ویژه ۲ بوشهر چیست؟

ماجرای اعطای امتیاز ویژه تخفیف ۲۰ درصدی گمرکی در منطقه ویژه ۲ بوشهر چیست؟

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
درحالی در نشست مشترک رئیس کل گمرک و استاندار بوشهر امتیاز ویژه برخورداری از ۲۰ درصد تخفیف سود بازرگانی برای منطقه ویژه بوشهر لحاظ شده که به نظر می‌رسد جزییات کامل این توافق بایستی اعلام شود.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در اواخر هفته گذشته نشستی مابین تیم اقتصادی استان بوشهر با حضور استاندار استان با میر اشرفی رئیس گمرک کشور در محل ساختمان مرکزی گمرک جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است.

موضوع حذف معافیت ۲۰ درصدی سود بازرگانی ورود و خروج کالا در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر که به مدت نیم دهه یکی از بزرگترین موانع رشد و توسعه این منطقه به شمار می‌آمد در این جلسه بررسی شده است. طبق اعلام روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر، با نظر مساعد میر اشرفی و تیم کارشناسی ایشان و این معضل رفع گردید.

بر اساس اعلام این روابط عمومی، پس از گذشت ۵ سال پیگیری استاندار بوشهر، معاون اقتصادی استاندار، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر امتیاز ویژه برخورداری از ۲۰ درصد تخفیف سود بازرگانی وارد کنندگان کالا مجددا" به این منطقه ویژه اعطا گردید.

خبری: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

در همین راستا گراوند در جلسه شورای اداری استان با اعلام این موفقیت ضمن تشکر و قدردانی از ریاست گمرک کشور و وزیر اقتصاد و دارایی خاطر نشان ساخت که این اتفاق بی گمان موجب رشد و شکوفایی بیش از پیش منطقه ویژه اقتصادی بوشهر و در پی آن اعتلای سطح تجارت و بازرگانی استان خواهد گشت.

به گزارش تسنیم، برخی کارشناسان معتقدند بایستی جزییات کامل این توافق شفاف شده و همچنین سوالی که وجود دارد این است که آیا اعطای تخفیفاتی از این دست جزو اختیارات رئیس کل گمرک است و یا اینکه هیئت وزیران بایستی در این خصوص تصمیم گیری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، رضا جعفرزاده اظهار کرد: تاکنون ۲۲۹۲ حاجی با ۱۰ پرواز به فرودگاه امام خمینی (ره) و ۱۷۲۱۵ حاجی با ۷۱ پرواز به سایر فرودگاه‌های کشور بازگشتند. وی افزود: براساس برنامه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی قرار است ۱۵ پرواز امروز به ۶ فرودگاه و ۱۲ پرواز نیز به ۵ فرودگاه تا آخر یکم شهریور انجام شود. به گفته جعفرزاده براساس گزارشات دریافتی سازمان هواپیمایی کشوری از ۱۹ فرودگاه کشور که عملیات بازگشت را برعهده دارند سرویس دهی در فرودگاه‌ها و پاسخگویی مدیران فرودگاه‌ها و روسای ایستگاه‌های پروازی با حساسیت‌های مورد انتظار صورت می‌گیرد. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین تصریح کرد: تلاش نیرو‌های امنیتی، انتظامی، گمرک و حراست‌های مستقر در فرودگاه‌ها تاکنون در رضایتمندی بدرقه کنندگان، مستقبلین حجاج قابل اغماض نبوده است. وی خاطر نشان کرد: هر گونه اطلاعات بیشتر مردم عزیز از وضعیت بازگشت حجاج بروی سایت شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در دسترس قرار دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشدر حالی که ۸ روز از الزامی شدن استفاده از کارت سوخت شخصی می‌گذرد، عدم تفاوت در استفاده از کارت سوخت جایگاه‌داران و کارت سوخت شخصی، موجب شده بود تا تنها ۵ تا ۶ درصد از مردم در سراسر کشور به توصیه دولت برای استفاده از کارت سوخت شخصی عمل کنند. اخبار اقتصادی- مشاهدات عینی خبرنگار تسنیم از برخی جایگاه‌ها نشان می‌دهد که اکنون در شروع دومین هفته اجرای این مصوبه، نخستین تغییر در کارت سوخت جایگاه‌ها اعمال شده؛ بدین صورت که با کارت سوخت شخصی در هر نوبت می‌توان تا ۶۰ لیتر سوخت گیری کرد اما با کارت سوخت جایگاه‌ها تنها تا ۴۰ لیتر می‌توان سوخت‌گیری کرد. اگرچه در استعلام این موضوع از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، اعمال هرگونه محدودیت در کارت‌سوخت جایگاه‌ها رد شد، اما اینکه در برخی جایگاه‌های تهران با کارت سوخت جایگاه‌دار تنها تا ۴۰ لیتر در هر نوبت می‌توان سوخت‌گیری کرد، این سوال را مطرح می‌کند که آیا آغاز تغییرات از کارت سوخت جایگاه‌ها کلید خورده؟

سفر آتى ظریف به نیویورک با وجود تحریم چگونه خواهد بود؟ +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وزیر امور خارجه کشور گفت: همیشه به من ویزا داده‌اند، شاید این بار بگویند در ساختمان سازمان ملل بخوابم! دبیرکل سازمان ملل هم مرا آنجا پیدا کند در حالى که خوابیده‌ام!

پوشاک فرم مدرسه

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ با نزدیک شدن به ماه مهر علاوه بر تکاپوی والدین برای تهیه وسایل مورد نیاز مدرسه، کارگاه‌های تولید پوشاک فرم مدرسه فعالیت شان را زودتر آغاز کرده‌اند تا به موقع آماده تحویل شوند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشیک سند لو رفته دولتی اعتراف می‌کند که خروج بدون توافق تجاری انگلیس از اتحادیه اروپا با به وجود آوردن ۳ ماه آشفتگی در مرزهای این کشور، انگلستان را با کمبود غذا، سوخت و دارو روبرو خواهد کرد. طبق این مستندات، دفتر کابینه در مورد ریسک کمبود مواد شیمیایی هم هشدار داده است، که این با ادعاهای بوریس جانسون، برای تامین آب آشامیدنی سالم تحت تمام سناریوهای برگزیت، متناقض است. آنچه در این زمینه حائز اهمیت است این است که در این سند محتمل‌ترین عواقب برگزیت بدون توافق در ۳۱ اکتبر، اعلام شده‌اند، نه عواقب بدترین سناریوی ممکن. تاخیرهای ایجاد شده در مرزها می‌تواند تا ۳ ماه توزیع سوخت انگلستان را به هم بریزد. با توجه به این که سه چهارم داروهای انگلیس از مرزهای این کشور وارد می‌شوند، تامین دارو به شدت آسیب خواهد دید.

ترامپ: من رهبر برگزیده برای مقابله با چین هستم

فارسفارس13 ساعت قبل
رئیس‌جمهور آمریکا در دفاع از آغاز جنگ تجاری علیه چین، مدعی شد که او برای مقابله با پکن برگزیده شده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه مدعی شد که او برای مقابله با چین برگزیده شده است. اما ایالات متحده عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد.» ترامپ افزود: «کاری که من باید انجام دهم، مقابله اقتصادی با چین است، چون سال‌های سال است که دارد کلاه ما را برمی‌دارد. اگر آن‌ها بخواهند معامله کنند، ما هم معامله می‌کنیم … شنیدم که کسی گفته این جنگ تجاری ترامپ است. پس من دارم با چین مقابله می‌کنم، من دارم در تجارت با چین مقابله می‌کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر