کدام لیگ معتبر ستاره‌های کاغذی و مدعی فوتبال ایران را می‌خواهد؟! / ناز خریدن هم حدی دارد!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. ورزشی
کدام لیگ معتبر ستاره‌های کاغذی و مدعی فوتبال ایران را می‌خواهد؟! / ناز خریدن هم حدی دارد!

کدام لیگ معتبر ستاره‌های کاغذی و مدعی فوتبال ایران را می‌خواهد؟! / ناز خریدن هم حدی دارد!

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
در سالهای اخیر شاهد بروز پدیده جدیدی در عرصه فوتبال باشگاهی کشورمان هستیم که اسم مشخصی جز "ناز کردن بازیکنان برای باشگاه‌ها" نمی توان برایش پیدا کرد!

سرویس ورزش مشرق – هر ساله در فصل نقل و انتقالات بیشتر بازیکنان خیلی طبیعی و بدون اما و اگر به باشگاه رفته، قرارداد خود را بسته یا تمدید می‌کنند و در نهایت از همان هفته اول شروع تمرینات بدنسازی شان را زیر نظر کادر فنی استارت می‌زنند. عده کمتری کمی دیرتر و با چکش کاری رقم قراردادهای مدنظرشان در نهایت تن به امضای قرارداد داده و از هفته دوم در تمرینات گروهی شرکت می‌کنند ولی همیشه درصدی هم هستند که یا تلفن جواب نمی‌دهند، یا مدیربرنامه هایشان ادعا می‌کنند از اروپا و حوزه خلیج فارس پیشنهادهای آنچنانی دارند و یا کلا ترجیح می‌دهند در بدنسازی ابتدای فصل حضور نداشته باشند! در عوض تصاویر تمرینات سفت و سختشان زیر نظر بدنساز اختصاصی در سالن‌های پیشرفته بدنسازی با ابزار و تجهیزات مدرن را در صفحه شخصی شان منتشر می‌کنند تا شاید فالوورهای بیشتری داشته باشند!

نکته مهم در این بین اصرار باشگاه ها برای برقراری ارتباط با این قبیل بازیکنان است. نفراتی که اغلب ستاره یا پدیده لیگ هم نیستند و فقط حاشیه های مخصوص به خودشان را برای گروهی از طرفداران خاص مدنظرشان دارند. فوتبالیست هایی که در کنار فوتبال به حرفه های دیگری مانند خوانندگی، بازیگری، مدلینگ یا از این قبیل هم می پردازند و هرگز همه توان و تفکرشان را برای فوتبال صرف نمی کنند.

فوتبالیست ایرانی اگر فوتبال بلد باشد همه جا خریدار دارد وگرنه بسته به توانایی هایش از لیگ های تایلند، سنگاپور، لهستان، نروژ، سوئد، تیم های درجه دو ترکیه و امثال آن سر در می آورد. بماند که بازیکنی همچون مرتضی پورعلی گنجی راهی لیگ چین شد و یا خالد شفیعی به لیگ کره جنوبی رفت که هر دو لیگهایی معتبر در فوتبال آسیا دارند.

کدام لیگ معتبر ستاره‌های کاغذی و مدعی فوتبال ایران را می‌خواهد؟! / ناز خریدن هم حدی دارد! - 4

به تازگی شاهد بودیم بختیار رحمانی که در دوره کی روش دو سال پیش در اردوهای تیم ملی هم دعوت می‌شد راهی لیگ دسته اول قطر (سطح دوم فوتبال قطر) شد. قطعا این بازیکن با پایین آوردن سطح توقع مالی اش می‌توانست در ایران خودمان فوتبال بازی کند و حتی با درخشش مجدد از سوی ویلموتس به اردوی تیم ملی دعوت شود ولی ایجنت‌ها و یا بهتر است بنویسیم دلال هایی که دور و بر بازیکنان هستند بدون در نظر گرفتن صلاح بازیکنشان تنها به حق دلالی خود فکر می‌کنند و با این قیمت بالای دلار اینکه کجا ۱۰۰۰ دلار بیشتر می‌توان پول درآورد. قطعا بازی در لیگ دسته یک قطر افت بزرگی برای فوتبالیستی مانند بختیار رحمانی محسوب می‌شود که از ارکان اصلی قهرمانی فولاد خوزستان در لیگ برتر بود.

بی شک بازی در لیگ دسته دو هیچ ایرادی ندارد ولی لیگ دو داریم تا لیگ دو! سعید عزت اللهی و کریم انصاریفرد هم به لیگ دسته یک یا همان چمپیونشیپ انگلیس رفتند که از کیفیت بالایی برخوردار است.

کدام لیگ معتبر ستاره‌های کاغذی و مدعی فوتبال ایران را می‌خواهد؟! / ناز خریدن هم حدی دارد! - 7

البته هستند عده‌ای از بازیکنان که حاضر هستند در اروپا توپ بزنند و برای همین تن به هر پیشنهادی می‌دهند و برایشان فرقی نمی‌کند در لیگ سوئد باشند یا بلژیک و یا نروژ! علیرضا حقیقی و سوشا مکانی در این دو کشور چه عاقبتی پیدا کردند؟ یکی تیم ملی را از دست داد و دیگری پرسپولیس را! فرشاد احمدزاده راهی لهستان شد و در اوج عصبانیت هواداران و با تصمیم شخصی مدیرعامل باز به پرسپولیس برگشت! مهرداد پولادی که در جام جهانی لیونل مسی را آزار داد، بهشاد یاورزاده، رضا حقیقی و محسن بیاتی نیا همگی با سابقه بازی برای تیم ملی، استقلال و پرسپولیس از لیگ تایلند سردرآوردند! چند ملی پوش هم دوران موفق و البته ناموفقی را در لیگ یونان سپری کردند و بعد به تیم‌های دیگر رفتند.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار ورزشی ایران،اروپا و سراسر نقاط دنیا

جالب تر اینکه تقریبا بیشتر این دست فوتبالیست ها پس از ناکامی در لیگ های نامعتبر خارجی به کشور و فوتبال خودمان برگشته اند چون می دانند بیرون از ایران نمی توانند خود را بالاتر از آن چیزی که هستند ارائه کنند!

کدام لیگ معتبر ستاره‌های کاغذی و مدعی فوتبال ایران را می‌خواهد؟! / ناز خریدن هم حدی دارد! - 11

وجود کمیته فنی در باشگاه‌های معتبر دنیا که با هزینه بخش خصوصی اداره می‌شود چنین اجازه‌ای را به مدیرعامل نمی‌دهد که برای لجبازی با فلان تیم رقیب، قول ویلا و ماشین آخرین سیستم با ارقامی چند برابر ارزش واقعی بازیکن را به کسی بدهند و فوتبالیست کم ارزش به خدمت بگیرند! اتفاقی که در سایه حرفه‌ای شدن فوتبال ایران که تنها در حرف است، شاهد تولدش بوده و هنوز هم هستیم!

از این نکته هم نباید غافل شویم که با توجه به روابط سیاسی ایران با برخی کشورهای منطقه مثل امارات رفتن بازیکن به این کشور ممنوع است و می‌توان گفت تنها مقصد فوتبالیست‌های ایران به حاشیه خلیج فارس کشور قطر است. از آنجایی که تیم‌های قطری با خرج کردن پول بازیکنان با کیفیتی از آفزیقا و برزیل و اروپا به خدمت می‌گیرند و برای میدان دادن به بازیکن خارجی محدودیت دارند، حضور بازیکنان لیگ برتر ایران در این کشور به راحتی و مثل سابق نیست و قطعا با رقمی بالاتر از تیم‌های ایرانی نمی‌توانند در تیم‌های مطرح قطری و یا حتی ترکیه‌ای حضور پیدا کنند.

کارشناسان و هواداران دوآتشه فوتبال در ایران هم از ناز کردن زیادی برخی بازیکنان و البته کنار آمدن و خریدن ناز این بازیکنان توسط مدیران به ستوه آمده اند و اکثریت معتقدند که مدیران نباید به هر قیمتی دنبال راضی کردن ستارگان کاغذی تیم باشند و می شود با یک سقف مشخص در ثبت قراردادها و البته پایبند بودن فدراسیون و باشگاه ها به آن بدون دور زدن و قراردادن آپشن های متفاوت و یا پیشنهاد نجومی از سوی تیم رقیب سطح توقعات این دسته از بازیکنان را پایین آورد. قطعا فوتبالیستی که فوتبال در اولویتش باشد نه بازارگرمی و پول زیاد،اگر پیشنهاد خوبی از خارج ایران نداشته باشد با ارقامی کمتر و در چارچوب سقف تعیین شده در ایران خواهد ماند و بازی خواهد کرد.

باشگاه ها می توانند با میدان دادن به بازیکنان جوان در هزینه ها صرفه جویی کرده و زمینه ارزآوری برای تیم را فراهم کنند البته به شرطی که هواداران هم در کسب نتیجه صبر پیشه کنند و با شعار و خط گیری مدیران پایبند به این قانون را تحت فشار قرار ندهند. البته با وجود دولتی بودن و عدم پایداری مدیریت و حضور انواع دلال ها در فوتبال باشگاهی ایران از این ضرب المثل نباید غافل شد: «خرج که از کیسه مهمان بود     حاتم طائی شدن آسان بود»...

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

مراسم رونمایی از پیراهن جدید تیم شهرخودرو (عکس)

ایلناایلنا1 روز قبل
تیم شهر خودرو مشهد امشب مراسم رونمایی از پیراهن جدید خود و کسب سهمیه آسیایی را جشن گرفت. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا از شهر مشهد، از ساعت ۱۹:۰۰ امشب مراسم رونمایی از پیراهن جدید تیم شهرخودرو مشهد در حال برگزاری است. هواداران شهر خودرو به او لقب «عقاب شهر خودرو» را دادند و با این عنوان او را تشویق کردند. *بعد از ورود بازیکنان پدیده، یحیی گل محمدی پشت تریبون قرار گرفت و برای حاضرین صحبت کرد. *گل محمدی نتیجه سال گذشته شهر خودرو را خوب دانست و گفت این نتیجه با همکاری بازیکنان، کادرفنی و مدیران تیم و شهر مشهد به وجود آمد.

فیلم | فینال عصر جدید با طعم ماه عسل!

خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

پرسپولیس، آماده حضور در لیگ نوزدهم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پرسپولیسی‌ها قرار است از ساعت ۱۹ روز پنجشنبه و در ورزشگاه آزادی بازی افتتاحیه لیگ برتر نوزدهم را در مقابل پارس جنوبی جم برگزار کنند.

صحبت‌های جونیور براندائو در بدو حضور در تهران (ویدئو)

ایلناایلنا1 روز قبل

فیلم/ حضور میلیچ در تمرینات امروز استقلال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

خلاصه بازی وولورهمپتون ۱-۱ منچستریونایتد (لیگ برتر انگلیس فصل ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداریطرفداری23 ساعت قبل
طرفداری- تیم‌های وولورهمپتون و منچستریونایتد از هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی ۱-۱ به پایان رسید. پل پوگبا یک ضربه پنالتی را هم در این دیدار برای منچستریونایتد از دست داد.

نظرها

اخبار بیشتر