هدف اصلی تعزیرات حکومتی رونق کسب‌وکار حلال است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
هدف اصلی تعزیرات حکومتی رونق کسب‌وکار حلال است

هدف اصلی تعزیرات حکومتی رونق کسب‌وکار حلال است

مهرخبرگزاری مهر |
اهواز - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی ایران گفت: تنها بخشی از وظایف این سازمان برخورد با چند متخلف تعیین‌شده ولی هدف اصلی رونق کسب‌وکار حلال است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد بارانی پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه و تکریم مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خوزستان اظهار کرد: یکی از اشکالات وارد به برخی قوانین این است که همگام با نیاز اجتماعی و دولت حرکت نمی‌کنند؛ یک مدیر باید این هنر را داشته باشد که همسان‌سازی قوانین با این نیازهای عمومی و یا دولت را انجام بدهد.

وی با تأکید بر اینکه مداخلات مدیران باید هوشمندانه و نه بر اساس آنچه در ذهن‌های ما رسوب کرده است باشد، افزود: گاهی مواقع در حوزه مدیریت نیاز به تغییرات در برخی اصول داریم که آن مدیریت با نیاز جامعه اسلامی منعطف شود؛ هدف، حیات جامعه اسلامی است و در این صورت شاید برخی رفتارهایی که تا دیروز جرم تلقی می‌شده امروز نه جرم و نه تخلف باشد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی ایران تصریح کرد: تعامل به معنای سفارش پذیری نیست بلکه اتخاذ تصمیم با استفاده از خرد جمعی و مشاوره گرفتن از مسئولان استان است.

بارانی با تأکید بر اینکه گام اول در سرمایه اجتماعی اعتماد است، گفت: میزان اعتماد اجتماعی مردم در این استان به تعزیرات حکومتی باید تا حد ممکن بالا باشد؛ اعتماد با رفتار منصفانه و هوشمندانه مسئولان محقق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گام بعدی سرمایه اجتماعی است، ادامه داد: اینکه سازمان تعزیرات یک مرجع رسیدگی هست، هدف نیست بلکه هدف تسهیل کسب‌وکار و همچنین رونق تولید است؛ تنها بخشی از وظایف این سازمان برخورد با چند متخلف تعیین‌شده ولی هدف اصلی رونق کسب‌وکار حلال است.

در خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی ایران یادآور شد: پیش‌بینی و پیشگیری از جرم وظیفه نه تنها مسئولان بلکه تمام بشریت است؛ بنابراین هرچند قلم تعزیرات در زمینه رسیدگی بر خلاف متخلفان عمل می‌کند ولی کمین کردن و بعد پرونده درست کردن نه در آموزه‌های دینی و نه در منویات اخلاقی آمده و نباید این‌چنین عمل کرد.

بارانی با اشاره به اینکه آثار قلم تعزیرات باید بر روابط خارجه، کسب‌وکار و وضعیت استان در نظر گرفته شود، اضافه کرد: رسیدگی هوشمند جدای از بدنه اجتماع نیست؛ بنابراین باید ضمن داشتن مداخلات قهریه (ولی در صورت منجر شدن به رونق تولید) نسبت به یک مداخله هوشمند با در نظر گرفتن اقتضائات جامعه اقدام کرد.

وی اظهار کرد: همیشه مداخلات هوشمند لابلای قانون پیدا نمی‌شود، برخی مواقع یک اجتهاد قضایی با پیوند اجتماعی نیاز است تا رأی بهتری صادر شود؛ بنابراین در مداخلات باید از برچسب زنی پرهیز کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی ایران با اشاره به اینکه تعامل فسادگونه تحت هیچ شرایطی پذیرفتنی نیست، تأکید کرد: نمی‌توان خدمات چندساله یک کارخانه یا شرکت را با یک تخلف زیر سؤال برد؛ می‌توان هدایت و نظارت را برای آنها اعمال کرد تا از بروز خطاهای بعدی جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این مراسم با تقدیر از تلاش‌های رضا سعیدی مدیرکل سابق، نعمت‌الله بیرانوندی به عنوان مدیرکل جدید تعزیرات حکومتی استان خوزستان معارفه شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بارش دومین برف پاییزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیبارش دومین برف پاییزیامروز آسمان شمال پایتخت و شهرستان‌های ملارد، دماوند، پردیس و بومهن برفی بود و شهروندان در این هوای پاک نفسی تازه کردند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
صنعتگران به مشارکت در پروژه پایش صنعت نساجی کشور فراخوان شدند. به گزارش ایلنا، مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت گفت: پروژه‌ پایش صنعت نساجی کشور از طریق انجمن صنایع نساجی ایران در دست اجراست.

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

8+
الفالف13 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
برای بسیاری از ما که به واسطه شبکه‌های اجتماعی در جریان اخبار و احوال مردم قرار می‌گرفتیم، بازخورد‌ها را می‌دیدیم، سوژه پیدا می‌کردیم، می‌نوشتیم، نیش و نوش نصیب‌مان می‌شد و … روز‌های آسانی نیست. عصرایران: اینترنت قطع نیست اما قطع است. در حال حاضر سایت‌های داخلی در دسترس هستند، بانک‌ها و ادارات خدمات ارائه می‌دهند و اینترنت قطع نیست اما قطع است. قطع اینترنت یک تصمیم امنیتی است و فراتر از اراده ما به عنوان اهل رسانه. ما لازم است همه ابعاد ماجرا را ببینیم و اینترنت و شبکه‌های اجتماعی آینه بازتاب‌دهنده جامعه بودند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

عکس روز | نیروگاه خورشیدی در میان دریاچه

همشهری11 دقیقه قبل

اعتراض معاونت حقوقی ریاست جمهوری به ابطال تعیین محل برای تشکیل اجتماعات و اعتراضات

همشهری12 دقیقه قبل

هشدار حماس به عربستان سعودی

الف14 دقیقه قبل

رقابت یوونتوس و اینتر برای جذب اسمالینگ

میزان‌آنلاین16 دقیقه قبل

سندرز: ترامپ در حال منزوی کردن آمریکاست

اقتصاد آنلاین17 دقیقه قبل

وزیر جوان: نمی‌ذارم فیلتر بشن!

فرارو18 دقیقه قبل