معجزه خطبه عقد برای خانم نویسنده + عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. فرهنگ
معجزه خطبه عقد برای خانم نویسنده + عکس

معجزه خطبه عقد برای خانم نویسنده + عکس

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
قیافه و حرف هایش به دلم نشسته بود. در هر جلسه صحبتمان بارها تیزهوشی و طرز فکر و اطلاعات و خوب حرف زدنش را توی دلم تحسین کرده بودم اما باز هم نه این که عاشقش شده باشم.

به گزارش مشرق، فائضه غفار حدادی (نویسنده) در یادداشتی در شبکه‌های اجتماعی نوشت:

توی فرودگاه جای خلوتی گیرم انداخت. دست هایم را با خجالت گرفت و فقط گفت: مواظب خودت باش. سرم را بالا آوردم و توی چشمهایش نگاه کردم. تا آن روز نگاه هیچ مردی آن قدر نزدیک و مستقیم و درخشان و پرحرف روی صورتم سنگینی نکرده بود. سرخ شدم. سرم را دوباره انداختم پایین. دلم می‌خواست من هم جمله‌ای بگویم. هرکس دیگری بود می‌گفت: کدام دامادی فردای روز عقد می‌رود سفر مجردی؟ اما من گفتم: حتما خاطراتت را برایم بنویس.

هفده سال پیش موبایل نبود که بگویم زنگ بزن. حتی می‌دانستم دسترسی به تلفن هم برایش سخت است. می‌دانستم امروز که برود تا هفته‌ها نمی‌بینمش و به ندرت شاید مکالمه‌ای چنددقیقه‌ای بتوانیم داشته باشیم.

معجزه خطبه عقد برای خانم نویسنده + عکس - 4

دیروز عصرش عقد کرده بودیم. توی پذیرایی خانه مامان اینا که هنوز هم همان شکلی است و چیزی اش عوض نشده. با هشتاد نود نفر از دوست و فامیل نزدیک. ۲۵ تیرماه سال ۸۱. هنوز روحیاتش را کشف نکرده بودم و نمی‌شناختمش و فکر می‌کردم که عاشقش نیستم. بس که همدیگر را ندیده بودیم قبل از عقد. حتی خرید حلقه و آینه شمعدان و چادر و کیف و کفش و کرایه لباس و سفره عقد و … را هم بدون او رفته بودیم. با مامانم و خواهرهایش!

من دختری هجده ساله بودم که ده روز پیش کنکور داده بودم و کل فرایند خواستگاری رسمی و اینها تازه از همان شب کنکور شروع شده بود. او هم درگیر امتحانات دانشگاهش بود. (داستان چرایی این عجله و خواستگاری شب کنکور مفصل است و بعدا قول می‌دهم به تفصیل بنویسم و جالب هم هست.) بعید بود من فارغ نشده از شیطنت‌های دبیرستان با دو سه جلسه صحبت چند ساعته رسمی با کسی عاشقش شده باشم.

قیافه و حرف هایش به دلم نشسته بود. در هر جلسه صحبتمان بارها تیزهوشی و طرز فکر و اطلاعات و خوب حرف زدنش را توی دلم تحسین کرده بودم اما باز هم نه این که عاشقش شده باشم. بیش‌تر یک انتخاب عاقلانه دلنشین کرده بودم و فکر می‌کردم که حالا حالاها طول می‌کشد که عشق را تجربه کنم. انگار بی خبر بودم از معجزه خطبه عقد. از آن ورد سحرآمیزی که می‌تواند دو نفر را تبدیل به یک نفر کند. دو نامحرم را به محرم اسرار هم بدل کند و دو کس را در دو مسیر جدا، همسر و هم مسیر کند.

در خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر | اخبار و سرگرمی روز

همین که از فرودگاه برگشتیم خانه و من کشوی میزتحریرم را باز کردم که دفترخاطراتم را بردارم تا مراسم عقد دیروز را به تفصیل بنویسم، فهمیدم که عاشق شده‌ام! مگر عشق همان حسی نبود که نیم ساعت بعد از جدایی از کسی اگر بوی عطرش روی خودکارت مانده باشد قلبت آن قدر تند بزند که فکر کنی الان است صدایش را همه بشنوند و آبرویت برود و اشک و دلتنگی همه دنیا را برایت تار و محو کند؟

من عاشق شده بودم. آن را توی همان نیم ساعت اول جدایی بعد از روز عقد فهمیدم و تا دو سه هفته سنگینی و تلخی فراق را روی سینه‌ام تحمل کردم و سختی اش این بود که خجالت کشیدم به رو بیاورم و از همه کتمانش کردم. حتی از خودش. وقتی که از مدینه زنگ زد و خبر رسیدنش را در عرض دو دقیقه داد و گفت که نوشتن خاطراتش را شروع کرده و من فقط به گفتن «چه خوب!» اکتفا کردم و نگفتم که ثانیه شماری می‌کنم برگردد و ببینمش و بخوانمشان و وقتی هم که یک بار از مکه زنگ زد و گفت که می‌خواهد جای من هم محرم شود و یک عمره دیگر انجام بدهد، نگفتم که آرزو داشتم بال دربیاورم و بیایم پیش تو و خودم دست در دستت طواف کنم. گفتم: «زحمتت می‌شود. ممنون!»

امروز و در همین ساعت هجدهمین سال زندگی ام بعد از تجربه عشق را شروع می‌کنم. عشق به کسی که مطمئنم به معجزه خطبه عقد و جاری شدن مودت و رحمت الهی عاشقش شده‌ام. پشیمان نیستم از این که در سنی ازدواج کرده‌ام که در همان زمان هم برای همه همکلاسی‌ها و فامیل و دوست و آشنا تعجب آور بود و پشیمان نیستم که قبل از عقد عاشق همسرم نبودم و انتخابم عاقلانه بوده و پشیمان نیستم از مراسم ساده خانگی بدون رقص و آواز ولی شاد و معنوی مان که بعدش هم حتی عروسی نگرفتیم و آن عقد خانگی ساده و باصفا تنها خاطره مراسم رسمی ما باقی ماند.

پ. ن.: آن دفتر خاطراتی که تنها روزنوشت‌های همسرجان در طول چهل سال زندگی اش هستند را هنوز هم دارم و هر از چند گاه می‌خوانمشان و هربار قلبم به همان شدت آن سه هفته از درد فراق فشرده می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری10 ساعت قبل
انسداد مجرای گوش با موم اغلب پس از آن رخ می‌دهد که افراد تلاش می‌کنند با سوآب‌های پنبه‌ای گوششان را پاک کنند. این کار باعث می‌شود موم به طور عمیق‌تر به درون مجرای گوش فرو رود و آسیب جدید ایجاد کند. ایمن‌ترین راه پاک کردن موم گوش این است که دکتر با وسائل مخصوص آن را انجام دهد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
یک مرد چینی که قریب به پنج سال در کما بود، بالاخره به هوش آمد به گفته پزشکان این اتفاق شبیه به معجزه بود است و به هوش آمدن این مرد پس از پنج سال اتفاقی نادر است. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، به نظر می‌رسد مراقبت‌های پیوسته همسر این مرد از وی نتیجه داده است و او به زندگی بازگشته است. لی ژینهوا در سال ۲۰۱۳ با موتورسیکلت تصادف کرد و صدماتی جدی را در مغز خود متحمل شد. اکنون نکنه جالب در مورد به هوش آمدن لی این است که او به محض به هوش آمدن گفت: «همسرم دوستت دارم.» این موضوع باعث تحسین و حیرت اطرافیان شد و البته مشخص کرد لی متوجه زحمت‌های همسرش بوده است. "
انتخابانتخاب1 روز قبل
یک زن و شوهر استرالیایی که کودک خردسال خود را مجبور به رعایت رژیم گیاهخواری کرده بودند، محکوم به ۱۹ ماه زندان و ۳۰۰ ساعت خدمات اجتماعی اجباری شدند. این کودک از سوء تعذیه شدید و پوکی استخوان رنج می‌برد و حتی واکسینه هم نشده است. او بیشتر شبیه یک کودک سه ماهه بود و از آنجا که سوء تغذیه‌اش بسیار شدید بود، هیچ دندانی نداشت. شرایط این کودک با یک نوزاد هیچ فرقی نداشت و از دید دولت شرایط کودک مصداق بارز کودک آزاری است. او به شدت دچار سوء تغذیه، کم وزنی و کمبود ویتامین شده بود و حتی نمودار رشدش معکوس بود. "

معاینه رایگان تهرانی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پزشکان در ۴ نقطه تهران به مناسبت روز پزشک، بیماران را رایگان معاینه می‌کنندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ روز پزشک بهانه‌ای است برای تبریک به سفیدپوشان و قدردانی از آنان که خدمت به خلق و کاستن آلام مردم را وظیفه خودشان می‌دانند.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، ایمنی در مدارس دغدغه‌ای است که همه والدین با آن روبه‌رو یند. حدود ۹ ماه قبل و درست در صبح روز سه‌شنبه، ۲۷ آذر ۹۷ بود که خبر فوت چهار دختر، کشور را عزادار کرد. این مدرسه تنها مکان آموزشی‌ای نبود که در سال‌های گذشته به‌دلیل ناایمن بودن تجهیزاتش دچار حریق شده. راه زیادی در پیش استبا آنکه به نظر می‌رسد که تنها مدارس مناطق محروم کشور از ناایمن‌بودن رنج می‌برند اما آن‌طور که مسوولان می‌گویند، یک‌سوم از مدارس کشور از ایمنی کامل برخوردار نیستند. ابراهیمی همچنین تصریح کرده که دولت سه سال به مدارس غیرانتفاعی مهلت داده است که وضعیت ایمنی ساخت در مدارس غیرانتفاعی را ساماندهی و ضریب ایمنی مدارس را در نهایت ارتقا دهند.

نظرها

اخبار بیشتر