اعطای ۱۰۰ هزار فقره وام نوسازی بافت فرسوده تا پایان امسال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
اعطای ۱۰۰ هزار فقره وام نوسازی بافت فرسوده تا پایان امسال

اعطای ۱۰۰ هزار فقره وام نوسازی بافت فرسوده تا پایان امسال

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در سال جاری 100 هزار فقره تسهیلات در برنامه بازآفرینی به منظور نوسازی مسکن اختصاص یافته است.

اعتمادآنلاین| سیدمحمد پژمان در حاشیه سفر به بروجرد در جمع خبرنگاران گفت: در سال جاری به منظور نوسازی واحدها در محلات بافت فرسوده شهری، ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات ارزان قیمت در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در محدوده بافت‌های فرسوده و بافت‌های مورد هدف بازآفرینی شهری فعالیت‌های زیرساختی و زیر بنایی نیز انجام خواهد شد، گفت: در حال حاضر ۸۰۰ پروژه در سطح کشور در جریان ساخت قرار دارند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بیان کرد: از محل منابع دولت که در قالب تبصره ۱۸ تأمین شده، یک هزار و ۵۰۰ پروژه در دست اجرا و انعقاد قرارداد است و در مجموع دو هزار و ۳۰۰ پروژه نیز در جهت بهبود شرایط زندگی مردم در بافت‌های فرسوده در دستور کار قرار دارد.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی یادآور شد: ۴۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود ۹ درصد برای نوسازی واحدهای مسکونی بافت‌های فرسوده اعطا می‌شود که علاوه بر این میزان ۲۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۱۸ درصد نیز در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دو هزار و ۷۰۰ محله در کشور با ۱۴۰ هزار هکتار وسعت و ۲۰ میلیون نفر جمعیت در محدود بافت فرسوده واقع شده است.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف18 ساعت قبل
)، ٦٫٩ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی مربوط به استان لرستان با ٢٣٫٦ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان شرقی با ٢٫٧ درصد افزایش می‌باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان لرستان با ٣٧٫٢ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی با ١١. درصد افزایش است. در جدول زیر شاخص اجاره بها واحدهای مسکونی خانوارهای شهری و درصد تغییر ان قابل مشاهده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- احرامیان گفت: تحریم بر صادرات صنعت فولاد اثرگذار نبوده است و نتوانسته محدودیتی ایجاد کند، تولیدکنندگان راه‌ها را پیدا کردند و صادرات در حال انجام است. بهادر احرامیان عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، درباره اینکه آیا صنعت فولاد کشور توانایی قرارگیری در فهرست ۵ کشور اول تولید کننده فولاد در جهان را دارد یا خیر، اظهار کرد: زمانی که درباره صنعت صحبت می‌شود یعنی به دنبال تولید اقتصادی هستیم، یک تولید اقتصادی باید متناسب با ظرفیت هر کشوری باشد. بیشتر بخوانیدسهم ۶۲ درصدی ایران از تولید فولاد در خاورمیانهوی با بیان اینکه چین با توجه به مصرفی که دارد در تولید فولاد رتبه نخست را داراست، گفت: می‌توانیم به رتبه هفتم در تولید فولاد دست یابیم، اما نکته مهم داشتن توجیه اقتصادی در این زمینه است. عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران درباره تاثیر تحریم‌ها بیان کرد: تحریم بر صادرات صنعت فولاد اثرگذار نبوده است و از نظر کمیت نتوانسته محدودیتی ایجاد کند، تولیدکنندگان راه‌ها را پیدا کردند و صادرات در حال انجام است. وی گفت: در نیمه نخست امسال حدود ۶ میلیون تن صادرات فولاد صورت گرفته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصر ایران، یک عکاس آلمانی که طی ۱ سال گذشته ۳ بار به ایران سفر کرده است، زندگی اطراف دریاچه در حال احتضار «ارومیه» را به تصویر کشیده است. ماکسیمیلیان من عکاس آلمانی ساکن شهر دورتموند برای نخستین بار در سپتامبر سال ۲۰۱۸ میلادی به ایران سفر کرد. او با سفر به استان آذربایجان غربی زندگی اطراف بزرگ‌ترین دریاچه آب شور در حال خشک شدن جهان را به تصویر کشید. این عکاس آلمانی در هر ۳ سفر خود به دریاچه ارومیه و مناطق و شهرهای وروستاهای اطراف آن سر زده و عکاسی کرده است. تصاویر زیر از مجموعه عکس‌های ۳ سفر ۱ سال گذشته «ماکسیمیلیان من» به اطراف دریاچه ارومیه است.

رمز دوم یکبار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بر اساس اعلام بانک مرکزی، رمز دوم یکبار مصرف از اول دی امسال برای کاربران شبکه بانکی اجباری می‌شود. کاربران برای فعال کردن رمز پویا می‌توانند با مراجعه به وب سایت بانک مورد نظرشان یکی از ۲ روش نرم افزار و پیامک را انتخاب و بر اساس راهنما عمل کنند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/لرستان مدیرکل ساخت و توسعه راه‌های غرب و مرکز کشور گفت: کریدور داران- الیگودرز- دورود در لرستان با مشارکت مسئولین تا پایان سال ۹۹ به اتمام می‌رسد. محمدصادق وجدی در ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان اظهار کرد: پروژه کنارگذر دورود در حال حاضر ۲۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. مدیرکل ساخت و توسعه راه‌های غرب و مرکز کشور اظهار کرد: کریدور داران- الیگودرز- دورود در ۱۷۰ کیلومتر است که ۹۵ کیلومتر آن در لرستان قرار دارد. وجدی گفت: از مجموع این پروژه ۶۵ کیلومتر به طور کامل به اتمام رسیده است. وی عنوان کرد: با مشارکت مسئولین می‌توان این پروژه را تا پایان سال ۹۹ به اتمام برسانیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴10 ساعت قبل
بازار مسکن طی یک ماه اخیر تحت تاثیر اخبار منتشره در خصوص طرح ملی مسکن قرار دارد. حداکثر قیمت مسکن ملیحداکثر قیمت مسکن ملی به غیر از برخی کلانشهرها متری ۳٫۵ میلیون تومان است که جامعه هدف اصلی، دهک سوم تا هفتم هستند. وی خاطرنشان کرد: حداکثر تا پایان آذر ماه تمامی ثبت نام طرح ملی مسکن انجام خواهد شد. پایان ثبت‌نام مسکن ملی در ۴۰ شهربر اساس اعلام دفتر اقتصاد مسکن، آخرین آمارها در دومین روز ثبت نام برنامه اقدام ملی مسکن نشان می‌دهد در ۴۰ شهر چهار استان‌ سیستان و بلوچستان، خراسان‌شمالی، خراسان‌رضوی و قم، ثبت‌نام به اتمام رسیده است. دفتر اقتصاد مسکن در آخرین آمار خود، روند ثبت‌نام فار نخست طرح اقدام ملی مسکن را اعلام کرد.

نظرها

اخبار بیشتر