انجام ۱۲پرواز در روز جاری برای انتقال حجاج
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
انجام ۱۲پرواز در روز جاری برای انتقال حجاج

انجام ۱۲پرواز در روز جاری برای انتقال حجاج

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: امروز ۲۶ تیرماه تعداد ۱۲ پرواز برای اعزام حجاج از فرودگاه‌های ساری، مشهد، اصفهان، گرگان، بیرجند و زاهدان انجام می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حشمت‌الله قربانی، در تشریح آخرین جزئیات آمار اعزام زائران حج تمتع، اظهار داشت: پروازهای حج تمتع از روز دوشنبه هفدهم تیرماه در کشور آغاز شد و چهاردهم مرداد آخرین پرواز عملیات حج انجام می‌شود.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌‌ها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: ‌ تا آخرین ساعت روز سه‌شنبه ۲۵ تیرماه تعداد ۷۰ سورتی پرواز از فرودگاه‌های یزد، زنجان، اهواز، ساری، مشهد، اصفهان، گرگان و بیرجند انجام شد و تعداد ۱۷ هزار و ۳۲۳ نفر از زوار به خانه خدا اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته ۴ پرواز حج از ترمینال سلام فرودگاه امام انجام شد، ادامه داد: ‌ تا پایان وقت روز گذشته جمعا ۶هزار نفر از فرودگاه امام خمینی رحمة الله علیه به خانه خدا اعزام شدند‌.

قربانی بیان کرد: امروز ۲۶ تیرماه تعداد ۱۲ پرواز برای اعزام حجاج از فرودگاه‌های ساری، مشهد، اصفهان، گرگان، بیرجند و زاهدان انجام می‌شود.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اینکه امروز ۳هزار نفر از زوار در کشور به خانه خدا اعزام می‌شوند، بیان کرد: پروازهای حج فرودگاه‌های یزد، زنجان و اهواز به پایان رسید، از روز گذشته پروازهای حجاج فرودگاه بیرجند آغاز شد و امروز نیز پروازهای حجاج فرودگاه زاهدان آغاز می‌شود.

* برنامه پروازهای حج در روز آینده

بنابراین گزارش ‌روز پنج‌شنبه بیستم و هفتم تیرماه، برابر با یازدهمین روز عملیات ‌حج ‌۱۵ پرواز از فرودگاه‌های کشور برای اعزام حجاج انجام می‌شود.

روز آینده پرواز شماره ۱۵۶۶ از فرودگاه ‌امام به مدینه ساعت‌ ۰۷:۳۵، پرواز شماره ۱۵۶۸ از فرودگاه امام خمینی به جده ساعت ۱۳:۲۵ و پرواز شماره ۱۵۷۲ از فرودگاه امام به جده ساعت‌ ۲۰:۰۰ انجام می‌شود.

فردا همچنین پرواز شماره ۱۵۵۶ ‌از مشهد به مدینه منوره ساعت ۱۰:۰۰، پرواز شماره ۱۵۶۰ از مشهد به مدینه منوره ساعت ۲۳:۵۵‌، پرواز شماره ۱۵۸۲ از گرگان به جده ساعت‌ ۰۲:۵۵، پرواز شماره ۱۵۵۸ از گرگان به جده ساعت‌ ۱۰:۵۵‌، پرواز شماره ۱۵۶۴ از ساری به مدینه‌ ساعت‌ ۲۰:۳۰ و پرواز شماره ۱۵۵۲ از ساری به مدینه‌ ساعت‌ ۲۱:۰۵ انجام می‌شود.

روز آینده پرواز شماره ۱۵۵۴ از اصفهان به جده ساعت‌ ۰۵:۱۵، پرواز شماره ۱۵۷۴ از اصفهان به جده ساعت‌ ۱۸:۴۵‌، پرواز شماره ۱۵۷۰ از بیرجند به مدینه منوره ساعت‌ ۰۴:۴۵، پرواز شماره ۱۵۷۸ از بیرجند به مدینه‌ ساعت‌ ۰۵:۱۵‌، پرواز شماره ۱۵۷۶ از زاهدان به جده ساعت‌ ۰۷:۰۵ و پرواز شماره ۱۵۶۲ از زاهدان به جده ساعت‌ ۰۸:۳۵ انجام می‌شود.

به دلیل برخی کارشکنی‌ها از سوی طرف سعودی، امسال پروازهای حج باید فقط توسط شرکت‌ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام شود و ایران امکان استفاده از دیگر شرکت‌های هواپیمایی برای پروازهای حج را ندارد؛ مقامات سعودی گفته‌اند، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به تنهایی و با هواپیمای ملکی خودش باید پروازهای حج را انجام دهد، پیش از این ایرلاین سعودی، قشم‌ایر و ماهان به ایران‌ایر در پروازهای حج و اعزام حجاج کمک می‌کردند.

امسال ۸۶ هزار و ۵۵۰ زائر در قالب ۵۷۳ کاروان با ۷۲۲ پرواز رفت و برگشت عازم خانه خدا می‌شوند و سپس به کشور برمی‌گردند.

د‌ر حج امسال ۳۶۱ پرواز رفت و ۳۶۱ پرواز برگشت‌ داریم، ‌ ‌از ۱۷ تیر ماه برابر با ۸ جولای پروازهای حجاج آغاز شد که به مدینه و جده بود و ۱۴ مرداد آخرین پرواز عملیات حج خواهد بود.

‌در عملیات رفت ۱۴۲ پرواز به جده و ۱۹۹ پرواز به مدینه خواهد بود و ۵۶ درصد زائران مدینه اول و ۴۴ درصد مدینه دوم هستند.

‌۳۰ هزار نفر از زوار کشورمان از ۹ استان کشور شامل تهران، البرز، قم، مرکزی، سمنان، لرستان، قزوین، کردستان و کاشان از طریق فرودگاه امام به خانه خدا اعزام می‌شوند، تعداد پروازهای رفت از فرودگاه امام ۱۲۴ پرواز خواهد بود.

‌پروازهای رفت در ۳۳ روز انجام می‌شود، ‌ در عملیات رفت کمترین زائر مربوط به استان گیلان با ۴۸۶ زائر و بیشترین زائر مربوط به استان تهران با ۳۰ هزار زائر است.

‌از ۲۶ مرداد مطابق با ۱۷ آگوست پروازهای برگشت حجاج آغاز می‌شود و تا ۱۷ شهریور ادامه دارد، در پروازهای برگشت ۱۸۶ پرواز از جده و ۱۸۵ پرواز از مدینه انجام می‌شود، پروازهای رفت ۳۳ روز طول می‌کشد و پروازهای برگشت ۲۳ روز زمان نیاز دارد.

‌در پروازهای برگشت ۴۹ درصد پروازها از جده و ۵۱ درصد از مدینه خواهد بود.

‌میزان مجاز بار ایران ایر در پروازها ۳۰ کیلوگرم است که در پروازهای حج این رقم به ۴۰ کیلوگرم افزایش یافته است، همچنین حجاج می‌توانند کیف دستی تا ۵ کیلوگرم را وارد کابین هواپیما کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پرداخت درآمد گرانی بنزین جدای از یارانه‌هاست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: حدود ۱۹ میلیون خانوار معادل بیش از ۶۰ میلیون نفر حائز شرایط دریافت درآمد حاصل از گرانی بنزین هستند و ممکن است افرادی که از دریافت رایانه انصراف داده باشند مبلغ تعیین شده برای هر خانواده بر اساس درآمد اصلاح قیمت بنزین را دریافت کنند. وی افزود: از این به بعد سازمان برنامه و بودجه در ماه حدود چهار هزار میلیارد تومان پرداخت یارانه، ۲۴ هزار میلیارد تومان پرداخت حقوق کارکنان و کارمندان و دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت حمایت معیشتی دارد. نوبخت با بیان اینکه هر کس خود را متقاضی دریافت درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین می‌داند تقاضای خود را برای بررسی به وزارت رفاه ارائه دهد گفت: درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین از حدود ۶۴ میلیون لیتر بنزین سهمیه‌ای و ۳۰ میلیون لیتر بنزین آزاد و سوپر است. وی افزود: با سهمیه بندی بنزین پیش بینی حدود سه هزار میلیارد تومان صادرات بنزین می‌کنیم. وی گفت: پرداخت یارانه‌ها فردی بود، اما پرداخت درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین در جهت کمک به خانواده هاست.

پمپ بنزین‌ها قبل و بعد از اعلام قیمت تازه بنزین

تابناکتابناک1 روز قبل
با اعلام رسمی دولت، وضعیت تازه قیمت و سهمیه‌بندی بنزین و حامل‌های انرژی مشخص شد. بر این اساس، برای خودروهای شخصی (هر نفر تنها یک خودرو) ماهانه ۶۰ لیتر بنزین در کارت سوخت شارژ می‌شود. قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ آزاد بنزین سه هزار تومان خواهد بود. تصاویر پمپ بنزین‌ها قبل و بعد از اعلام قیمت تازه بنزین را می‌بینید؛ شرایطی که با گذشت یک روز همچنان در برخی پمپ‌های بنزین تداوم دارد.

آمادگی برخورد با عاملان افزایش غیرقانونی قیمت‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: پیش بینی من اینست که ۸ الی ۱۰ درصد شاهد کاهش مصرف باشیم. وکیل‌زاده افزود: بنزین سوپر به صورت سهمیه‌ای نیست و به صورت آزاد عرضه می‌شود. تابش افزود: هیچ نواع افزایش قیمت کالایی نداریم و با هر گونه افزایش برخورد جدی می‌شود. وی درباره تاثیر افزایش قیمت بنزین بر حمل و نقل کالایی گفت: حمل و نقل کالای بین شهری بیشتر با گازوئیل است. تابش گفت: اجرای سیاست اصلاح قیمت بنزین نباید هزینه‌ای اضافی به خانوار تحمیل کند.

بنزین مال مردم است/ درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی دولت با افزایش قیمت بنزین/ دولت از این پس سه نوع پرداختی به خانوار‌ها خواهد داشت/ بر اساس تجربه، اصلاح قیمت بنزین اثر تورمی زیادی ندارد + فیلم

تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش تابناک اقتصادی؛ «محمد باقر نوبخت» در گفت و گوی ویژه خبری، درباره جزییات طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین اعلام کرد: از محل افزایش قیمت بنزین ۲۹ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد خواهیم داشت و ۳ هزار میلیارد تومان نیز از محل صادرات درآمد کسب خواهد شد. وی گفت: از هفته آینده پرداخت یارانه کمک معیشت خانوارها از محل منابع مالی افزایش قیمت بنزین آغاز می‌شود. وی گفت: پیشتر تعدادی از خانوارها برای کمک به دولت و جامعه از دریافت یارانه خود انصراف داده بودند، اما در این شرایط این خانواده‌ها نیز می‌توانند از یارانه معیشتی اصلاح قیمت بنزین برخوردار شوند. سال‌های قبل هرسال ۷ تا ۸ سال با افزایش مصرف بنزین مواجه بودیم، اما هم اکنون مصرف آن بسیار افزایش یافته است. رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت تدابیر لازم را اندیشیده است تا از طریق ستاد تنظیم بازار بتوانند آثار روانی ناشی از افزایش قیمت بنزین را کاهش دهد و از افزایش در کشور جلوگیری کند.
مهرمهر1 روز قبل
طبق قانون، ۵۰ درصد منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها باید به صورت نقدی به مردم پرداخت شده و ۵۰ درصد دیگر در بخش‌های دیگر مانند سلامت و تولید توزیع شود. وی ادامه داد: در زمان آقای احمدی‌نژاد برای افزایش قیمت بنزین ۶ ماه دولت و وزرا با مردم صحبت کردند. درخواست استانداران برای به تعویق افتادن طرح افزایش قیمت بنزینعضو هیئت رئیسه مجلس اظهارداشت: استانداران و فرمانداران نیز خواستار به تعویق افتادن اجرای این طرح بودند. دستگاه‌های امنیتی نیز نسبت به افزایش قیمت بنزین هشدار داده بودند. وی تصریح کرد: برخی معتقدند دولت برای جبران کسری بودجه قیمت سوخت را افزایش داده است، این در حالی است که دولت همه پول افزایش قیمت بنزین را به صورت یارانه نقدی پرداخت خواهد کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
حسام عقبایی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما گفت: معاملات مسکن نسبت به پاییز سال گذشته با رکود و ریزش قیمت‌ها همراه بود و همچنین حجم معاملات سیر نزولی داشته است. وی با بیان اینکه بازار مسکن تا پایان زمستان ظرفیت افزایش قیمت را ندارد ادامه داد: معاملات مسکن نسب به مدت مشابه ۷۰ درصد کاهش داشت و این کاهش بدلیل افزایش قیمت مسکن است. عقبایی بیان کرد: در جنوب شهر‌های بزرگ در واحد‌های متراژ پایین شاهد کاهش ۳۰ درصدی قیمت‌ها و در نقاط شمالی، قیمت‌ها ۴۰ درصد کاهش داشته است. نایب رئیس مشاوران املاک افزود: افزایش قیمتی که درتابستان سال ۹۸ صورت گرفت زمان زیادی نیاز دارد تا بازار وارد رونق شود و رونق بازار مسکن بستگی به کاهش قیمت‌ها دارد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری1 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری1 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری20 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

بهترین سریال‌های ۲۰۱۹؛ تماشای این سریال‌های تلویزیونی جذاب را از دست ندهید!

تکراتوچند ثانیه قبل

اختصاص یکهزار میلیارد ریال اعتبار برای توزیع رایگان شیر مدارس

ایمنا27 دقیقه قبل

رایزنی ولیعهد ابوظبی و وزیر خارجه بحرین درباره تحولات منطقه

مهر29 دقیقه قبل

انصراف «الصفدی» از پذیرش پست نخست وزیری لبنان

مهر29 دقیقه قبل

ورود تجهیزات نظامی آمریکایی به قامشلی در سوریه

مهر30 دقیقه قبل

سقوط مشکوک خانم معلم از پنجره اتوبوس

الف31 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

10 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

20 ساعت قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

2 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

5 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1