مرجع قانونی انتخابات شورایاری‌ها معاونت حقوقی ریاست جمهوری و رئیس‌جمهور است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
مرجع قانونی انتخابات شورایاری‌ها معاونت حقوقی ریاست جمهوری و رئیس‌جمهور است

مرجع قانونی انتخابات شورایاری‌ها معاونت حقوقی ریاست جمهوری و رئیس‌جمهور است

فارسخبرگزاری فارس |
حناچی در پاسخ به این سوال که سازمان بازرسی اعلام کرده است که انتخابات شورایاری‌ها خلاف قانون است، اظهار داشت: مرجع قانونی این انتخابات، معاونت حقوقی ریاست جمهوری و رئیس‌جمهور است.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه جلسه امروز هیات دولت و در جمع خبرنگاران در مورد انتخابات شورایاری‌ها گفت: انتخابات برگزار خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که سازمان بازرسی اعلام کرده است که این انتخابات خلاف قانون است، اظهار داشت: مرجع قانونی معاونت حقوقی ریاست جمهوری و رئیس‌جمهور است. در مجلس هم رئیس مجلس است.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، توییت اخیر آقای محمد‌جواد ظریف درباره تحریم‌های دارویی آمریکا علیه ایران پیام مهمی داشت؛ اینکه رسانه‌های آمریکا برخلاف دولتمردان‌شان، به تحریم‌های دارویی ایران معترف‌اند. نایب‌رییس انجمن داروسازان می‌گوید: با وجود اینکه ۹۷‌درصد از داروها تولید داخل است، مواد اولیه ۴۰درصد از آن‌ها وارداتی است. ظریف با اشاره به گزارش فایلی‌پبس باردیگر به تحریم‌های دارویی علیه ایران اعتراض کرده است. متأسفانه به‌دلیل تحریم‌ها امکان مبادلات بانکی به‌حداقل رسیده است و شرکت‌هایی که بخواهند به ایران دارو بفروشند، به‌همین‌دلیل امکان همکاری با ما را ندارند». بسیاری از تجهیزات پیشرفته‌ جهان را تولیدکنندگان داخلی تولید می‌کنند؛ اما تحریم در حوزه برخی دستگاه‌های وارداتی یا تعمیر قطعات بیشتر خودش را نشان می‌دهد.

(ویدیو) شهردار یک شهر مذهبی کشور که ۶ فرزندش ساکن آمریکا هستند!

فراروفرارو10 ساعت قبل
خانه ملتخانه ملت21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا مصری زنگ پایان نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۷ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی را رأس ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه به صدا درآورد. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه بعدی مجلس رأس ساعت ۸ صبح روز یکشنبه، ۳ شهریورماه با ادامه دستور کار هفتگی برگزار می‌شود. /پایان پیام
ایسناایسنا9 ساعت قبل
آنچه در پی می‌آید مشروح مصاحبه تفضیلی در خصوص مسائل و ارکان مهم استان با استاندار اصفهان است. لازم به توضیح است که علاوه بر کمک‌های دولتی، مردم اصفهان نیز بیشترین و بهترین کمک‌ها را در کشور به استان سیل زده خوزستان داشتند. سالک و امید به ریشه‌کنی آن در آینده در گروی تولید داروهای داخلیدکتر رضایی درباره وضعیت بیماری سالک در شرق استان اصفهان به ایسنا گفت: دلیل برگشت بیماری سالک چند مسئله است. به گزارش ایسنا، استاندار در ادامه این نشست به اقداماتی که برای رفع مشکلات صنایع در استان انجام می‌شود و بازدیدهایی که از شهرکهای صنعتی صورت می‌گیرد اشاره کرد. استاندار در خصوص وضعیت بیکاری در استان اصفهان بیان کرد: در زمستان ۹۷ اشتغال در استان ۲٫۷ درصد کمتر از متوسط کشوری بوده است، با وجود آن‌که در استان ما صنایع نقش پررنگی دارد.

نفتکش آدریان دریا در حال ترک جبل الطارق است

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ نفتکش ایرانی گریس ۱ که اوایل هفته مجوز ترک جبل الطارق را پس از یک ماه توقیف دریافت کرد، در حال ترک منطقه است. این نفتکش بدست تفنگداران دریایی انگلیس با اتهام واهی ناقض تحریم‌های اتحادیه اروپا ضد سوریه توقیف شده بود. جوزف بارل کفیل وزیر خارجه اسپانیا ادعا کرد آن کشتی به درخواست آمریکا توقیف شده بود که از مدتها قبل سعی در محدود کردن صادرات نفت ایران داشته است. دولت جبل الطارق متعاقبا تایید کرد واشنگتن در آخرین دقایق بر اساس ادعاهایی درخواست کرده بود روند آزادی کشتی ایرانی توقیف شده متوقف شود. تصویر مقابل حرکت گریس ۱ را به سمت مقصد خود نشان می‌دهد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
در این میان برخی مخالف و برخی موافق تفکیک این وزارتخانه هستند، موافقان معتقدند در شرایط فعلی این تفکیک در ساماندهی بازارها تاثیرگذار بوده و مخالفان معتقدند جدا کردن این وزارتخانه در شرایط کنونی هزینه روی دست دولت خواهد گذاشت. وی بیان کرد: اگر وزارت بازرگانی از وزارت صمت جدا شود، بروکراسی اداری نیز افزایش خواهد یافت، از طرفی چون بازرگانی همواره در مقابل تولید بوده است با تفکیک وزارتخانه صمت تیشه به ریشه تولید خواهیم زد و مشکلات تولید نیزدوچندان خواهد شد. وی افزود: اکنون ۱۷ وزارتخانه وجود دارد که معتقدیم باید با ادغام آن‌ها، از هزینه‌های اقتصاد ملی بکاهیم و به نظر می‌رسد ایراد و مشکل اصلی در مدیریت است و باید به فکر راه‌حل بود. وی تاکید کرد: اکنون که یک وزیر عهده‌دار وزارتخانه صمت است به هرصورت مشکلات را برطرف خواهد کرد، ولی اگر این وزارتخانه تفکیک شود دو وزیر در حل مسائل، اختلاف نظر بیشتری با یکدیگر خواهند داشت، گرچه اکنون مشکلات وجود دارد و در توزیع کالا نارضایتی مردم مشاهده می‌شود، قطعا با جداسازی مشکلات افزایش خواهد یافت. وی خاطرنشان کرد: در علم اقتصاد متفکران همواره به دنبال کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها هستند که طرح تفکیک وزارتخانه صمت، در حال حاضر که در جنگ اقتصادی قرار داریم، باید بیش از هر زمان توجهات به هزینه‌های اقتصاد ملی باشد تا در این مسیر همچون سایر نبردها پیروز شویم.

نظرها

اخبار بیشتر