هنرمند سینماگر می‌تواند حرکت فرهنگی جامعه خود را به سمت آرمانشهر موعود سرعت بخشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. فرهنگ
هنرمند سینماگر می‌تواند حرکت فرهنگی جامعه خود را به سمت آرمانشهر موعود سرعت بخشد

هنرمند سینماگر می‌تواند حرکت فرهنگی جامعه خود را به سمت آرمانشهر موعود سرعت بخشد

برناخبرگزاری برنا |
پیام دبیر هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر در آستانه برگزاری این رویداد:

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، در متن پیام دبیر جشنواره آمده است:

«محققان معتقدند فرهنگ‌ها مبتنی بر جهان‌بینی‌هاست. نوع نگاه انسان‌ها به جهان و فرجام زندگی و طبیعت مهم‌ترین شاخصه‌های موثر بر عناصر و اجزای یک فرهنگ است. هیچ هدف فرهنگی و هنری نیز نمی‌تواند خود را از پایه‌های پیش گفته دور بدارد. بدیهی است روش‌ها و ابزارهای نیل به اهداف نیز بر همین اساس انتخاب می‌شوند.

ابزار قوی و موثر فیلم و سینما در پیوند با اندیشه والای هنرمند سینماگر می‌تواند حرکت فرهنگی جامعه خود را به سمت آرمانشهر موعود سرعت بخشد. هنری که با روح فرهنگی خود می‌تواند انسان را رشد دهد و فعل و انفعال را در ذهن و جان و عواطف او ایجاد کند تا در نهایت شهری ایده‌آل را بسازد که در آن اعتماد به نفس ملی، دین باوری و سبک زندگی فاضلانه در کنار انضباط و قانون‌پذیری در اعلا درجه خود موجب افتخار ملی و سعادت جامعه شود.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

جشنواره فیلم شهر امیدوار است با اهداف مبتنی بر ترویج حس مسئولیت هنرمندان و شهروندان در خصوص شهر گام موثری در تبیین این مهم بردارد.

از کلیه عزیزانی که در برگزاری این جشنواره ما را یاری نموده‌اند صمیمانه سپاسگزارم.

هاشم میرزاخانی، دبیر هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر»

هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر ۲۶ تا ۳۱ تیرماه سال جاری به دبیری هاشم میرزاخانی در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برنامه‌های ویژه برگزیدگان «عصر جدید»

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای محمد زارع رتبه دوم این برنامه نیز به عنوان معلم و مربی در فصل آینده برنامه «عصر جدید» حضور خواهد داشت. آقای سعید فتحی روشن رتبه چهارم برنامه عصر جدید نیز ۲۰ اجرای ویژه را در برنامه صبح شبکه سه خواهد داشت. داوران برنامه «عصر جدید» هم با اهدای تندیس و لوح تقدیر تجلیل شدند. آقای احسان علیخانی مجری برنامه عصر جدید اعلام کرد: احتمالا تعداد نفرات شرکت کننده در نظرسنجی انتخاب نفرات برتر فینال «عصر جدید» به مرز ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید. ۱۰۳۸ نفر در برنامه استعدادیابی «عصر جدید» شرکت و رقابت کردند و در پایان، ۴ نفر و یک گروه به فینال راه یافتند.

حاشیه‌های عصر جدید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

درس مردمی بودن از استاد موسیقی ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشن تولد حسین علیزاده پیشکسوت و استاد موسیقی ایران و انتخاب نماینده سینمای ایران برای حضور در اسکار پرداخته استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در کلاکت این هفته خواهید دید: >> نماینده سینمای ایران برای حضور در اسکار بی سر و صدا انتخاب شد، ولی سر و صدای سینمایی‌ها را درآورد>> محافظان شخصی بازیگران! >> فیلم سینمایی ۲۳ نفر در جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان>> ناصر احمدی، صداپیشه و گوینده خبر بامداد امروز درگذشت>> حفظ ریشه‌های سنتی موسیقی ایران در جشنواره موسیقی جوان>> جشن تولد حسین علیزاده پیشکسوت و استاد موسیقی ایرانی و حضور در مترو

خاموشی یک صدای ماندگار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ناصر احمدی از صداپیشگان قدیمی سینما و تلویزیون و از گویندگان رادیو در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی پس از تحمل دوره‌ای بیماری دیروز درگذشتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ زنده یاد ناصر احمدی کار حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۴۴ در صداپیشگی آغاز کرد و پس از آن وارد عرصه گویندگی رادیو شد. وی از گویندگان اخبار جنگ در دوران دفاع مقدس بود و خبر‌های مربوط به اطلاعیه‌ها، عملیات و پیروزی‌های سپاهیان اسلام را به اطلاع مردم می‌رساند. از آثار شاخصی که وی صداپیشگی کرده بود، می‌توان به «گربه روی شیروانی داغ»، «مظنونین همیشگی» و «ارباب حلقه‌ها» اشاره کرد. از آخرین کار‌های مرحوم احمدی می‌توان فیلم‌های سینمایی «رئیس پلیس آهنین»، «وقتی مارنی اینجا بود»، «نبرد با آتش»، «یاغی دشت»، مستند «آمازون» و «مغولستان» را نام برد.

سونات کاستلنووو تدسکو برای گیتار و فلوت

تابناکتابناک2 روز قبل
هست یا نیست؛ رضا صادقی «هست یا نیست» قطعه‌ای از رضا صادقی است. موزیک ویدیو این قطعه را در …سونات اشتراوس برای پیانو و ویولن «سونات اشتراوس برای پیانو و ویولن در می‌بمل ماژور اوپوس ۱۸ / Strauss …فقط برو؛ بهنام بانی «فقط برو» قطعه‌ای از بهنام بانی خواننده پاپ ایرانی است. موزیک ویدیو این قطعه را در …پرلود کلود دبوسی؛ آلاین پلانس «پرلود / Prelude» یک ساخته موسیقایی است، که اغلب کوتاه و عموما قبل از …فانوس؛ نیما رئیسی «فانوس» قطعه موسیقی از نیما رئیسی بر اساس ترانه‌ای قدیمی است. موزیک …عشق من تویی؛ رضا صادقی «عشق من تویی» قطعه‌ای از رضا صادقی خواننده پاپ ایرانی است. موزیک ویدیو …

ایرانی‌های باهوش شناسایی می‌شوند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ۲ درصد افراد جامعه بهره هوشی بالای ۱۳۵ دارند و انجمن ملی هوش ایران درصدد شناسایی این دو درصد باهوش هستند از این پس قرار است آزمون استانی در هر فصل و آزمون کشوری در مرداد هر سال با اعلام فراخوان قبلی برگزار شود؛ گوش به زنگ باشید شاید شما هم جزو افراد باهوش باشید.

نظرها

اخبار بیشتر