خبری خوش به مددجویان استان تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اجتماعی
خبری خوش به مددجویان استان تهران

خبری خوش به مددجویان استان تهران

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
مدیرکل بهزیستی استان تهران تامین مسکن خانواده مددجو دارای معلولیت را از اولویت‌های این سازمان دانست و گفت: ۱۰۰ واحد مسکن به این مددجویان تا پایان شهریور واگذار می‌شود.

به گزارش افکارنیوز،

داریوش بیات‌نژاد مدیرکل بهزیستی استان تهران در نشست خبری که به مناسبت هفته بهزیستی در مرکز درمان اعتیاد ماده ۱۶ اخوان در شهرستان ملارد برگزار شد، با اشاره به اینکه بهزیستی در گام دوم فعالیت خود با شعار شفافیت و توانمندسازی و ارتقای سلامت اجتماعی قرار گرفته است، گفت: سازمان بهزیستی در مسیر شفافیت قدم‌های خوبی برداشته است و تمامی پرداخت‌هایی که به طور مستقیم و غیر مستقیم مربوط به جامعه هدف این نهاد است از طریق سامانه الکترونیکی در حال انجام است.

اخبار اجتماعی-وی ادامه داد: اولین پرداخت‌های ثبت شده مربوط به مراکز شبانه‌روزی، مراکز توان‌بخشی، پرداخت یارانه افراد تحت پوشش و مراکز تحت پوشش ظرف ۲ ماه آینده پرداخت شود.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با تاکید بر اینکه تمامی قراردادهای حوزه بهزیستی در این سامانه بارگزاری شده است گفت: طی ۴ ماه گذشته تمامی فعالیت‌های بهزیستی قراردادها به منظور شفاف سازی در این سامانه ثبت شده‌اند تا عملکرد این سازمان به راحتی قابل رصد باشد.

وی ادامه داد: سامانه‌ای برای رصد املاک سازمان بهزیستی کیفیت و نوع مالکیت آن بعد به همین هدف شفاف‌سازی ایجاد شده است.

بیات نژاد با اشاره به اینکه این سازمان تمامی حمایت‌های مالی و اقدامات تخصصی خود را با هدف توانمندسازی جامعه هدف انجام می‌دهد اظهار داشت: ما در مسیر استقلال بهزیستی قرار داریم و در همه بخش‌ها برای رسیدن به این هدف توفیقاتی داشتیم.

مدیرکل بهزیستی استان تهران اظهار داشت: مسیر توانمند سازی باید به گونه‌ای باشد که اگر فردی نیازمند اشتغال و یا تامین معیشت است، بتوانند خدمات موردنیاز را دریافت کنند به همین منظور در سال ۹۷ ایجاد ۲۳۰۰ شغل در نظر گرفته شد اما ما از مرز ۳ هزار شغل عبور کردیم چرا که توانستیم از منابع موجود به خوبی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه این سازمان در دو حوزه تخصصی اجتماعی و پیشگیری خدمات ارائه می‌دهد، گفت: بیماران بهبود یافته متجاهر متناسب علائق و استعدادهایشان مسیر علم آموزی و مهارت را طی کرده و این مسیر منجر به کسب شغل در حوزه‌های مختلف شده است، این شرایط در حوزه معلولان هم ادامه یافته است و کسانی که معلولیت جسمی داشتند با حمایت‌های مالی و توانمندسازی در حوزه اجتماعی با تشکیل گروه‌های همیاری تعداد بسیاری تحت حمایت سازمان توانستند توانمند شوند.

بیات نژاد خاطر نشان کرد: این سازمان در ایجاد شرایط اشتغال، ۱۶۵ درصد رشد داشته است.

وی از ارتقاء سطح کیفی خدمات و ارتقای کیفیت خدمات خبر داد و گفت عملکرد ما در حوزه مشارکت‌های مردمی، صدور موافقت نامه‌های اصولی، موافقتنامه‌های تأسیس در طول سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است که طی آن بسیاری به هدف مورد نظرمان است.

این مقام مسئول از پراکندگی توزیع خدمات بهزیستی در سراسر کشور انتقاد کرد و گفت: تلاش کردیم خدماتمان را به نقاطی گسترش دهیم که تا به حال خدمات دریافت نکرده‌اند، مصداق آن ایجاد مرکز اورژانس و فوریت‌های اجتماعی در منطقه چهاردانگه اسلامشهر است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران پرداختن به بحث مسکن و نیازهای اساسی جامعه هدف بهزیستی را از دیگر برنامه‌های مورد نظر این سازمان عنوان کرد و گفت: در تامین مسکن برای خانواده‌هایی که اعضایشان دارای معلولیت اولویت قائل شدیم که به نسبت به واگذاری تعداد قابل توجهی مسکن در استان تهران توقیف داشتیم و با تفاهم نامه‌های چند جانبه میان بسیج سازندگی، بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و خیرین مسکن ساز، ۱۰۸ واحد مسکن را در سال ۹۷ به این خانواده‌ها واگذار کنیم.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ نیز از خانواده‌های تحت حمایت به خصوص خانواده هایی که بیش از دو فرزند دارای معلولیت را تحت حمایت قرار داده‌اند، در اولویت تخصیص مسکن قرار گرفته‌اند و با توجه به این هدف گذاری در چهار ماهه نخست سال ۹۸ ۲۲۶ واحد در شهرستان‌های مختلف استان تهران به این خانواده‌ها اختصاص یافت.

بیات نژاد یادآور شد: تا پایان شهریورماه ۱۰۰ واحدی دیگر برای خانواده‌های دارای دو معلول تهیه خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه بیش از ۱۴۰ هزار خانواده معلول تحت پوشش این استان وجود دارد، اظهار داشت: ۷۷ هزار نفر از این خانواده‌ها خدمات مستمر دریافت می‌کنند و مابقی علاوه بر خدمات مستمر از خدمات غیر مستمر نیز برخورد می‌شوند.

یکی از اتفاقات خوب سال ۹۸ امکان دریافت مستمری برای خانواده‌هایی است که سرپرست معلول دارند پیش از این خانواده هایی که سرپرست معلول داشتن تنها مستمری یک نفر را دریافت می‌کردند و با تلاش ریاست سازمان و همکاری مجلس شورای اسلامی بیش از ۳۷۸ خانواده معلول در کل کشور از ماه آینده مستمری دریافت خواهند کرد.

در خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

بیات نژاد ادامه داد: نسبت به سال ۹۷ مستمری‌ها افزایش خواهد یافت و بالای ۱۴ هزار خانوار در این استان مستمری دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه با تصویب قانون حمایت از افراد دارای معلولیت حدود ۱۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای سال ۹۸ پیش‌بینی شده است گفت: اما این بودجه تا امروز تخصیص داده نشده و امیدواریم با توجه به شرایط حاضر کشور تخصیص اعتبارات که با وقفه مواجه شده است بنابراین اولویت به این سازمان اختصاص داده شود.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در خصوص افزایش ۲۰ درصدی مستمری نیز توضیح داد در سال گذشته حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان بودجه برای تخصیص مستمری‌ها در نظر گرفته می‌شد اما در سال ۹۸ این بودجه به ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته البته پرداخت این مستمری‌ها مستلزم همه تخصیص بودجه‌هاست.

وی در خصوص طرح ساماندهی کودکان کار که از هفته آخر خرداد ماه آغاز شده است نیز توضیح داد: حدود ۶۰ کودک از سوی دو سازمان مردم نهاد طرف قرارداد با فرمانداری پذیرش شده‌اند.

وی ادامه داد: شهرداری قرار است دو مکان استاندارد را ظرف یک هفته آینده در اختیار این موسسات قرار دهد.

بیات نژاد درباره بحث‌های مطرح شده در رسانه‌ها درباره کودکانه کاری که از اتباع خارجی هستند گفت: بخش از کودکان کار ممکن است به صورت گروهی و باندی فعالیت کند و باید از دستگاه‌های انتظامی و قضایی درباره این ناوگروه‌ها سوال کرد در مورد اتباع خارجی نیز با اشاره به آیین‌نامه ساماندهی کودکان کار و خیابان باید بگویم این آیین‌نامه وظیفه هر نهادی را مشخص کرده است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه اظهار داشت: حدود ۱۲ دستگاه بر اساس این آیین نامه در قبال کودکان کار مسئولیت دارند قوه قضائیه نیروی انتظامی شهرداری ادارات کار و تعاون اجتماعی سازمان فنی و حرفه‌ای دانشگاه‌های علوم پزشکی کمیته امداد و غیره از جمله نهادهایی هستند که باید درباره این که کودکی قاچاق شده یا به صورت سازمان یافته در مسیر شغل‌های کاذب و اعمال رفتارهای مجرمانه قرار گرفته است پاسخ خوب پیگیر باشند.

به گفته بیات نژاد عملکرد سه ماهه اخیر این سازمان با بیش از ۷۰ درصد از کودکان مورد پذیرش اتباع کشورهای خارجی به خصوص افغانستان و عراق بودند عمدتا مجوزهای قانونی برای حضور در کشور را نداشته‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران خاطرنشان کرد ۱۲ دستگاه مسئول باید بر اساس قوانین و مقررات داخل کشور و تعهدات بین المللی که بنا به مصلحت‌های موجود از حقوق کودکان حمایت و وضعیت کودکان کار را ساماندهی کنند اما اقدام را تصمیمی که خلاف مصلحت این کودکان باشد تا به حال رخ نداده است.

بیات نژاد با بیان اینکه دو موسسه حائز شرایط با اعتبار استانداری و فرمانداری استان تهران برای بازپروری کودکان اتباع خارجی و کودکان کار ایرانی فعال شده‌اند گفت: غربالگری و ساماندهی اولیه در مرکز انجام می‌گیرد و هویت اجتماعی این کودکان طبق آیین‌نامه بهزیستی در طی مسیر غربالگری مشخص می‌شود

وی افزود: اما اگر درباره هویت این کودکان به این نتیجه رسیدیم که کودکی فاقد سرپرست هویت اجتماعی یا خانواده بی صلاحیت است در مراکز کودکان کار و خیابان ساماندهی می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان تهران اظهار داشت با توجه به اینکه ساماندهی کودکان خیابانی از دستورات نظام و رئیس جمهور است رئیس سازمان بهزیستی به شدت بر روی این مسئله اصرار دارد و به دنبال این هستیم که این کار به صورت علمی و با نهایت دقت و کیفیت انجام شود.

به گفته وی استاندار هم با توجه به شناختی که از مسائل بهزیستی دارد در این زمینه همراه ما شده و تمام انرژی خود را به کار گرفتیم تا با اجماع دستگاه‌ها این کار به خوبی پیش رود.

بیات خاطرنشان کرد استان تهران با توجه به اینکه مرکز کشور در شرایط خاص منابع اعتباری قرار گرفته و پرداخت‌ها به سختی انجام می‌گیرد و ما در عین حال که شرایط اقتصادی کشور را درک می‌کنیم اما انتظار داریم مجموعه و دستگاه‌های مختلف این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس1 روز قبل
گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، مریم گلباز: چند روزی است که داستان سگ‌کشی با اسید در کهریزک در فضای مجازی منتشر و واکنش‌های زیادی را به همراه داشت. مدیریت فعلی شهری تأکید بر این دارد که این فیلم برای سال ۹۶ است و ربطی به مدیریت فعلی ندارد. این حامی حقوق حیوانات گفت: ‌ فیلم را قطعا دیده‌اید و می‌بینید که این افراد با اقدام وحشیانه این حیوانات بی زبان را از بین می‌برند. برخی اعضای شورای شهر تهران خواستار پاسخگویی شهرداری تهران در این زمینه هستند و معتقدند تناقضاتی در گفتارها وجود دارد. برخی کارشناسان معتقد هستند که انتشار این فیلم موضوع تسویه حساب شخصی است و رقبای این پیمانکار نمی‌خواستند کار به وی سپرده شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
من و دوستم یک باغ را به طور شراکتی به صورت ۳ دانگ، ۳ دانگ خریداری کرده‌ایم. می‌خواستم بپرسم آیا من می‌توانم یک دانگ از سهم خودم را بفروشم یا به کس دیگری واگذار کنم؟ اعتمادآنلاین| میراندا مهدوی- پرسش مخاطبان اعتمادآنلاین: من و دوستم یک باغ را به طور شراکتی به صورت ۳ دانگ، ۳ دانگ خریداری کرده‌ایم. این نکته قابل توجه است که بر اساس قانون چنانچه شما ملک را به شخصی غیر از شریکتان بفروشید برای شریکتان حقی ایجاد می‌شود که در قانون به آن «حق شفعه» یا همان حق شریک دوم می‌گویند و به این معنی است که هرگاه مال غیرمنقول قابل تقسیمی بین ۲ نفر مشترک باشد و یکی از ۲ شریک سهم خود را به شخص دیگری بفروشد، شریک دیگر حق دارد قیمتی را که مشتری داده است به او بدهد و مالک سهم فروخته شده شود. ینابراین با استفاده از این حق دوست شما می‌تواند با پرداخت ثمن معامله به خریدار سهم فروخته شده را در ملکیت خود درآورد. شما می‌توانید مشکلات حقوقی خود را از طریق آی‌دی @Modiretemad در تلگرام با ما در میان بگذارید، و مشاوران حقوقی ما در اعتمادآنلاین پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.
انتخابانتخاب2 روز قبل
معاون امنیتی استاندار و دبیر شورای تامین استان تهران گفت: پیگیری برای آزادی دستگیرشدگان از مقابل شهرداری پایتخت در جریان تجمع اعتراضی برای حمایت از حقوق حیوانات جریان دارد. حمیدرضا گودرزی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مطالبه مردم و سمن‌ها (سازمان‌های مردم‌نهاد) در خصوص حمایت از حقوق حیوانات به‌حق است. وی یادآور شد: در این تجمع گروهی از مردم به‌عنوان جمعیت حامی حقوق حیوانات حضور داشتند و اعتراض آنان نیز یک موضوع بسیار حائز اهمیت است. معاون استاندار تهران خاطرنشان کرد: مسئولان استان تهران و مراجع قضایی موضوع مورد مطالبه مردم را پیگیری می‌کنند و حتما نتیجه اقدامات به نظر رسانه‌ها خواهد رسید. به گزارش ایرنا امروز گروهی از حامیان حقوق حیوانات در اعتراض به اقدامات نامناسب برای کشتار سگ‌های بی‌صاحب در مراکز نگهداری، مقابل شهرداری تهران تجمع کردند که به درگیری و بازداشت عده‌ای انجامید.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
این تصویر درختی را نشان می‌دهد که به خاطر وجود تفاوت دما در دو طرف آن، از یک طرف تابستان و از طرف دیگر پاییز زودرس را تجربه می‌کند‌به گزارش ایسنا، مهراب رجبی، رئیس بنیاد البرزشناسی با انتشار این عکس در کانال خود نوشت: این عکس بسیار زیبا و گویا درخت توت است در جاده دروان، مرز بین دروان و خوارس، این تصویر به زیبایی تفاوت (دما و آب و هوا) در البرز - کرج - را بیان می‌کند. برگ‌های زرد درخت، به سمت شمال (که هوا سردتر است) و برگ‌های سبز به سمت جنوب (که هوا چند درجه گرمتر است) قرار گرفته‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
وی ادامه داد: چنان جریان اقتصادی و سودآوری مواد مخدر بالاست که بعید می‌دانم سوداگران به این راحتی دست از قاچاق مواد مخدر بردارند. معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به هزینه بالای مواد مخدر در کشور بیان داشت: ۱۶۷ تریلیون تومان هزینه مواد مخدر در ایران طی یک سال است یعنی ۴۷ درصد بودجه عمومی کشور و ۱۱ درصد تولید ناخالص ملی مربوط به این موضوع است. منتظرالمهدی گفت: ‌بیش از ۴۵۰ میلیون نفر در دنیا درگیر مواد مخدر هستند و ۴۵۰ هزار نفر سالانه بر اثر مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می‌أدهند ضمن اینکه در ایران نیز روزانه ۱۰ نفر ودر سال ۳۶ هزار نفر بر اثر مصرف مواد مخدر از بین می‌روند. وی یادآور شد: در این سال‌ها شاهد افزایش ۵ درصدی مصرف مواد مخدر در ایران هستیم. وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در مواد مخدر در کشور افزود: مبارزه با مواد مخدر از مرزها تا شهرها ادامه دارد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
حدود یک سوم کتاب‌ها هیچ کدام از این سؤال‌ها را نداشتند و به جایش از اولین عکس، اولین جشن تولد، اولین کریسمس، اولین دندان و اولین سفر پرسیده بودند. او این کلمات را بدون اینکه بنویسد، به خاطر سپرد، چون کتاب کودکی من کاتولیک بود و به‌جای اولین کلمات، «اولین دعا» و «اولین کریسمس» و «اولین عشای ربانی» من بود. با اینکه اولین کلمات من احتمالا پیشگویانه نبودند، اولین کلمۀ پیکاسو «پیز» (معادل کلمۀ اسپانیایی «مداد») و اولین کلمۀ جولی اندروز «خانه» بود. وضعیت اولین کلمه به عنوان «اولین»، همیشه به نوعی من‌درآوردی و وابسته به میل یک بزرگسال است که برای یک حرف معنایی در نظر بگیرد. اولین کلمات شما اولین کلمات هر فرد دیگری بوده‌اند و نسل‌های بی‌پایانی از کودکانی که سعی می‌کردند پیش بروند، آن‌ها را بارها و بارها به زبان آورده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر