تحریم، تعامل تولیدکنندگان صنایع فلزی را بیشتر کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
تحریم، تعامل تولیدکنندگان صنایع فلزی را بیشتر کرد

تحریم، تعامل تولیدکنندگان صنایع فلزی را بیشتر کرد

مهرخبرگزاری مهر |
رئیس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان آلومنیوم با بیان اینکه تحریم، تعامل تولیدکنندگان صنایع فلزی را بیشتر کرده است، گفت: بازار آلومنیوم شرایط مناسبتری نسبت به قبل پیدا کرده است.

هوشنگ گودرزی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: محدودیت‌های ناشی از تحریم موجب شده هم تولیدکنندگان آلومینیوم و هم صنایع پایین‌دستی ارتباط و تعامل بهتری باهم پیدا کنند و بازار آلومینیوم، شرایط مناسب‌تری نسبت به قبل داشته باشد که در این بین بورس کالا با ایجاد بستری شفاف در ایجاد این رونق نقش مهمی داشته است.

وی افزود: یکی از محصولات پرطرفدار بورس کالا، آلومینیوم است که بررسی معاملات این محصول از ابتدای سال جاری تا پایان هفته گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان دهنده رشد ۲۰ درصدی حجم معاملات این محصول است. براساس آمار معاملات بورس کالای ایران، امسال تاکنون ۳۹ هزار و ۹۶۰ تن انواع آلومینیوم مورد معامله قرار گرفته است که این مقدار در مدت مشابه سال ۹۷ بالغ بر ۳۳ هزار و ۴۴۰ تن بود. در این میان با توجه به روند کاهش موجودی انبارهای آلومینیوم در بازارهای جهانی و روند صعودی تقاضای این محصول در بازارهای داخلی و صادراتی، چشم‌انداز صنعت آلومینیوم روشن است.

رئیس هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان آلومینیوم تصریح کرد: رونق تولید، مهم‌ترین دستاورد تحریم‌ها برای صنعت آلومینیوم است به طوری که محدودیت‌های مربوط به واردات کالا به کشور، فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است تا صنعت آلومینیوم از این فرصت به‌خوبی بهره ببرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

گودرزی تأکید کرد: محدودیت‌های ناشی از تحریم موجب شده هم تولیدکنندگان آلومینیوم و هم صنایع پایین‌دستی ارتباط و تعامل بهتری باهم پیدا کنند و بازار آلومینیوم، شرایط مناسب‌تری نسبت به قبل داشته باشد که در این بین بورس کالا هم با ایجاد بستری شفاف در این رونق، نقش مهمی داشته است.

وی در مورد مزایای عرضه محصولات در بورس کالا گفت: شفافیت، کشف مناسب قیمت و تضمین معاملات به همراه رسیدن مواد به دست مصرف کننده در صنایع پایین دستی از جمله مزایای حضور فعالان صنعت به خصوص صنایع پایین‌دستی در بورس کالا است؛ ضمن اینکه سندیکای تولیدکنندگان آلومینیوم، پیگیر افزایش عرضه برخی محصولات صنایع آلومینیومی در بورس است که امیدواریم به‌زودی شاهد عرضه محصولات متنوع‌تر و با ارزش‌افزوده بالاتر صنایع آلومینیوم و تکمیل زنجیره محصولات آلومینیومی در بورس کالای کشور باشیم.

این فعال صنعت آلومینیوم در خاتمه تصریح کرد: در تلاش هستیم همواره در تمام مقاطع سال میزان عرضه محصولات در بورس کالا با حجمی مطلوب و دارای استمرار باشد تا بازار نیز از تعادل مناسبی برخوردار باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل

بازتاب یک گزارش!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است و رقابت در این حوزه تولیدی را با مشکل مواجه کرده است برای اطلاع بیشتر گزارش همکارمان آذری بقا را پیگیری نمایید.

اجرای ناقص تخریب بنا‌های متجاوز به حریم رودخانه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حالیکه حکم تخریب ۲۳ بنا متجاوز به حریم رودخانه فرحزاد صادر شده بود، اما در روز اجرا، این حکم به صورت ناقص عملیاتی شد. از احکام تخریبی گرفته شده، فقط ۱۳ مورد به مرحله اجرا رسید که ماجرا دیر رسیدن پلیس بود و محدودیت‌هایی که در زمان اجرای حکم بوجود آمد. رودخانه فرحزاد از آن دست رودخانه‌هایی است که اگر نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه باران به صورت رگباری ببارد، بروز سیلاب در آنجا اجتناب ناپذیر است، سیلی که اگر این بنا‌ها در مسیر آن باشد می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای مردم به همراه داشته باشد.

فیلم | میدان نفتی جدید ایران را بشناسید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
عکس‌های منتشر شده حاکی از دیوارنویسی و حمله وندال‌ها به بنای دژ اژدها پیکر در لارستان استان فارس است. دژ اژدها پیکر که به مقبره مادر نادرشاه هم معروف است، یکی از بناهای تاریخی و ثبت ملی استان فارس به حساب می‌آید که در دو سال اخیر ۱۸۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده‌ است اما به دلیل فقر فرهنگی گردشگران و نبود نگهبان دائم دیوارهای این اثر به صورت بسیار گسترده مورد دیوارنویسی قرار گرفته‌ است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای سعید رسولی در مراسم اختتامیه هفتمین همایش بین المللی ایستگاه‌های آینده افزود: بسته‌های حمایتی واقعی برای تشویق سرمایه‌گذاری در راه‌ آهن طراحی شده و برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن و تطبیق آنها با نسل جدید ایستگاه‌های راه آهن از همین فردا اقدامات عملی خود را آغاز می‌کنیم. وی افزود: برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن از اجرای طرحهای عمرانی کوچک آغاز می‌کنیم و بدنبال اجرای طرحهای بزرگ عمرانی خواهیم بود. وی توسعه صنعت ریلی در هر کشور را یک نیاز اساسی توصیف کرد و افزود: همانگونه که ساخته آسمان خراش بدون آسانسور امری غیر ممکن است تصور شهرنشینی بدون سیستم حمل و نقل ریلی نیز غیرممکن است. وی گفت: اتحادیه بین‌المللی راه آهن‌ها ۱۲۰ گروه کاری فعال در موضوعات مختلف دارد و ما نیز باید بیش از گذشته از این تجربیات استفاده کنیم. در این همایش بین المللی، ۵۰ مقاله پذیرفته شده داخلی و خارجی از مجموع ۱۱۲ مقاله رسیده به دبیرخانه در جلسات و پنل‌های تخصصی ارائه شد.

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر