ابلاغ شیوه‌نامه تهیه و تولید اقلام تبلیغاتی گردشگری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سرگرمی

ابلاغ شیوه‌نامه تهیه و تولید اقلام تبلیغاتی گردشگری

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
«شیوه‌نامه تهیه و تولید اقلام تبلیغاتی گردشگری» آماده سازی و به ادارات‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ۳۱ استان ابلاغ شد
ابلاغ شیوه‌نامه تهیه و تولید اقلام تبلیغاتی گردشگری - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط‌عمومی سازمان میراث فرهنگی، محمدابراهیم لاریجانی با بیان این خبر گفت: در راستای تحقق اهداف توسعه گردشگری کشور در حوزه تبلیغات به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزار‌های بازاریابی و ضرورت سامان‌دهی تهیه و تولید اقلام تبلیغاتی بین‌المللی به‌ویژه استانداردسازی، جهت‌دهی و اثربخش کردن آن‌ها منطبق با علایق و سلایق کشور‌های بازار هدف، کلیه ادارات استانی متبوع و موسساتی که به‌نحوی از انحا امور تبلیغاتی به ایشان ارجاع می‌شود؛ ملزم به رعایت و اجرای شیوه‌نامه تهیه و تولید اقلام تبلیغاتی گردشگری شده‌اند.

وی افزود: با وجود تنوع قابل ملاحظه اقلام تبلیغاتی و وسعت رسانه‌های موجود در این حوزه بنا بر آسیب‌شناسی به‌عمل‌آمده از اقلام تولیدات ادارات‌کل استان‌ها تولیداتی، چون کتابچه‌ها و نماهنگ‌های استانی مورد واکاوی و استانداردسازی قرار گرفت. بر این اساس یکسان بودن اقلام و تطابق نداشتن با نیاز‌های مخاطب و بازار‌های هدف در اغلب تولیدات مشهود بود.

لاریجانی با بیان اینکه بر اساس نتایج آسیب‌شناسی صورت گرفته، از این پس اقلام تبلیغاتی گردشگری با رویکرد کشور‌های بازار هدف تولید خواهد شد؛ ادامه داد: «به منظور اثر‌بخشی تبلیغات صورت گرفته لازم است اولویت‌بندی معرفی محصولات متناسب با علایق و سلایق کشور‌های هدف و ظرفیت‌های گردشگری بالفعل و بالقوه در استان تولید شود. به عنوان مثال انتخاب عکس برای کشور‌های عربی حوزه خلیج فارس با تأکید بر موضوع طبیعت و مناظر جنگلی، دریایی، کوهستانی، آبشار، دریا، حیات وحش و اماکن مذهبی صورت پذیرفته و در ارائه مطالب تأکید بر سایر توانمندی‌ها همچون امکانات پزشکی، ذائقه و غذا‌های ایرانی مد نظر قرار گیرد، لیکن برای کشور‌های اروپایی و آسیایی مسائل فرهنگی و تاریخی و موارد مشابه دیگر مد نظر است.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سرگرمی دنیا

مدیر‌کل بازاریابی و تبلیغات گردشگری با اشاره به اینکه امروز «شیوه‌نامه تهیه و تولید اقلام تبلیغاتی گردشگری» به عنوان ریلی، جهت‌دهی و دستیابی به هدف غایی یعنی معرفی کشورمان در ساختاری مشخص و استاندارد را به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: بر این اساس کلیه ادارات‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ۳۱ استان و همه افراد فعال در حوزه تبلیغات گردشگری با اشراف به نوع بازار هدف، با هوشمندی کامل از نوع مشخص اقلام تبلیغاتی، رنگ مورد نظر، زبان، محتوا، عکس و … استفاده می‌کنند.

لاریجانی همچنین با تأکید بر اینکه این شیوه‌نامه طی مدت زمان مشخص به روز رسانی خواهد شد؛ افزود: همزمان با رویکرد به روز ماندن این شیوه‌نامه، اعتبارات تبلیغات سال ۹۸ به سوی علایق و ذائقه‌های کشور‌های هدف هر استان مدیریت خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر