جزییات جدید از گاف بزرگ افشارزاده در ماجراى پروپئیچ و استقلال (سند)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. ورزشی

جزییات جدید از گاف بزرگ افشارزاده در ماجراى پروپئیچ و استقلال (سند)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |

کانال هواداران استقلال نوشت:

بهرام افشارزاده که پروپئیج در زمان او جذب و سپس از استقلال جدا شد امروز در پاسخ به سوال ایسنا که چرا در زمان کنار گذاشتن این بازیکن با او توافق نکردید تا کار به شکایت او نکشد، گفت: در آن زمان پولى در باشگاه نداشتیم! او گفته پس از شکایت پروپییچ وکیل گرفتیم و براى فیفا دفاعیه فرستادیم. چندى پیش نیز افتخارى در گفتگو با رادیو ورزش گفت چندى پس از تصدى مسوولیت باشگاه استقلال، با حکم فیفا مواجه و تنها کار ممکن، تقاضای تحدید نظر از CAS بوده است و بر این اساس خواهان تجدیدنظر شدیم.

حال براساس اسناد منتشر شده مشخص مى شود باشگاه استقلال در زمان افشارزاده گاف بزرگى داده که اساسا حکم فیفا کاملا قابل پیش بینى بوده است. چرا که پروپیئج همزمان با کنار گذاشته شدن از استقلال، به دلیل عدم دریافت حقوق خود، براساس مقررات، قرارداد خود را با استقلال یکطرفه فسخ کرده و خواهان کل رقم قرارداد خود شده است. بر این اساس مقصر اول و آخر مدیریتی (نه فنى به واسطه کنار گذاشتن این بازیکن توسط منصوریان) این ماجرا بهرام افشارزاده مدیرعامل وقت استقلال است.

ماجراى پروپئیج در چند سطر:

*منصوریان سرمربى وقت استقلال، پروپئیچ را از باشگاه بیرون مى گذارد.

* در رسانه‌ها ادعا مى شود مدیر برنامه پرو خواهان ٣٠ هزار دلار براى فسخ قرارداد مى شود اما بهرام افشارزاده نمى پذیرد.

* پروپییچ که از ایران رفته، در ٨ ژوئن ٢٠١٦ (خرداد ١٣٩٥) به علت عدم دریافت دستمزد خود به مدت طولانى، یکطرفه قراردادش را با استقلال فسخ و براى دریافت کل رقم قرارداد به فیفا شکایت مى کند.

* در همان تاریخ فسخ یکطرفه از سوى پرو به دلیل عدم دریافت مطالباتش، افشارزاده طى نامه اى خواهان بازگشت پرو به باشگاه مى شود!

* مطابق قوانین فیفا در صورت عدم پرداخت حقوق بازیکنان و مربیان در دوره زمانى مشخص، بازیکن یا مربى حق فسخ یک طرفه قرارداد را دارد. بر این اساس فیفا استقلال را محکوم به پرداخت رقم قرارداد مى کند و دفاعیات بهرام افشارزاده و معاون وقت او توفیقى را نمى پذیرد.

* بهرام افشارزاده اخیرا در پاسخ به اینکه چرا در زمان او با پروپئیچ توافق نشد تا استقلال دچار چنین دردسرى نشود به ورزش سه گفت: در آن موقع پولى براى پرداخت به او نداشتیم!

* شهریور ١٣٩٧ فتحى مدیرعامل استقلال و تاج رییس فدراسیون فوتبال اعلام کردند که با پرداخت مطالبات بازیکن کروات، پرونده پروپییج بسته شده است. اما ١٠ ماه بعد معلوم شد این خبر صحت نداشته و باشگاه استقلال اعلام کرد مجبور است دلار نقدى که براى جذب پاتوسى آماده کرده را به پروپییج بپردازد. اما نه تنها پاتوسى جذب نشد، بلکه آن دلارهاى نقد هم هنوز به رغم پایان مهلت کمیته انضباطى فیفا به پروپئیج داده نشده چرا که باشگاه استقلال مى گوید براى پرداخت مطالبات بازیکن کروات از محل منابع خود در فیفا به توافق رسیده است.

در خبری بخوانید: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

شرح ماجرا به روایت خبرگزارى میزان:

مسئولان فعلی باشگاه استقلال صرفا بر اساس شنیده‌های خود خیال می‌کنند دو سال پیش پروپیچ با ۳۰ هزار دلار حاضر به توافق بود اما پرداخت نشدن این مبلغ باعث شد تا او برای تمام طلب ۳۷۰ هزار دلاری حکم بگیرد. برای این ادعا هیچ سند و مدرکی در دست نیست. منطقی هم به نظر نمی‌رسد که یک بازیکن خارجی قید ۳۷۰ هزار دلار را بزند و به دریافت ۳۰ هزار دلار قناعت کند. اما داستان پروپیچ که این روزها استقلالی‌ها را نگران کرده از کجا شروع شد؟

پس از محکوم شدن استقلال به پرداخت ۳۷۰ هزار دلار، پندار توفیقی با شکایت به دادگاه CAS تمام مدارک موجود در باشگاه را ضمیمه پرونده کرد. دادگاه حکمیت ورزش پس از بررسی مدارک، در پاسخ به استقلال اعلام نامه‌ای ارسال کرد که بخشی از آن را در انتهای گزارش این مطلب می‌بینید. در نامه ارسالی به استقلال آمده که مطابق مستندات موجود در پرونده، مواردی که استقلال مدعی آن شده با اسناد موجود در دادگاه CAS در تضاد است و هیچکدام آن‌ها صحت ندارد. در نامه CAS به استقلال یک نکته جالب افشا شده است. پروپیچ در تاریخ ۸ جون ۲۰۱۶ قراردادش را فسخ کرده و آن را به اطلاع استقلال و فدراسیون فوتبال ایران رسانده است.

نکته جالب اینجاست که باشگاه استقلال درست در تاریخی که پروپیچ قراردادش را فسخ کرده (۸ جون ۲۰۱۶) نامه‌ای به مدیربرنامه‌های پروپیچ می‌فرستد و از او می‌خواهد تا این بازیکن را از زمان آغاز تمرینات مطلع کند.

مدیربرنامه ایرانی پروپیچ بدون اشاره به اینکه امروز قرارداد فسخ شده، در پاسخ به استقلال اعلام می‌کند که نامه را برای پروپیچ ارسال کردم. مسئولان بخش بین الملل باشگاه استقلال هم که قاعدتا باید نامه فسخ قرارداد را همان روز دیده باشد، به چه دلیل برای حضور بازیکن در تمرین نامه می‌نویسند؟

جالب‌تر اینکه مدیر برنامه ایرانی هم که قاعدتا از وضعیت و اقدامات بازیکنش مطلع بوده، چرا در جواب باشگاه بدون اشاره به فسخ قرارداد، اعلام می‌کند که نامه را برای پروپیچ ارسال کردم؟ نامه دادگاه حکمیت ورزش به پندار توفیقی که به نمایندگی از استقلال به CAS شکایت کرده بود، چند نکته را آشکار کرده است.

نخست اینکه تمام ادعا‌های استقلال در این پرونده نادرست اعلام شده و CAS هیچکدام از ادعا‌های توفیقی را نپذیرفته است. نکته دوم، در این پرونده هیچ اثری از راضی بودن پروپیچ به دریافت ۳۰ هزار دلار نیست. نکته سوم که از همه مهمتر است، تاریخ ۸ جون ۲۰۱۶ است که پروپیچ به استقلال نامه فسخ فرستاده، اما مدیر برنامه و مسئولان استقلال (افشارزاده) جوری وانمود کرده‌اند که انگار نه انگار این بازیکن قراردادش را فسخ کرده است. چرا آن‌ها خود را بی‌اطلاع از فسخ وانمود کرده‌اند، از نکات مهم پرونده پروپیچ است که شاید این روز‌ها به درد مسئولان وقت استقلال بخورد تا دوبار از یک سوراخ گزیده نشوند.

جزییات جدید از گاف بزرگ افشارزاده در ماجراى پروپئیچ و استقلال (سند) - 20جزییات جدید از گاف بزرگ افشارزاده در ماجراى پروپئیچ و استقلال (سند) - 21

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ضربه فنی آمریکایی بی اخلاق به سبک ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در خارج از گود این هفته خواهید دید: >> چند روزی است که گفته می‌شود استراماچونی مربی ایتالیایی استقلال از شرایط ناراضی است و می‌خواهد برود>> بیرانوند به همراه کاپیتان‌های پرسپولیس از مامور نیروی انتظامی عذرخواهی کردوی چندی پیش برخورد نامناسبی با یکی از ماموران نیروی انتظامی داشت که می‌خواست با بازیکنان پرسپولیس عکس یادگاری بگیرد>> کوهپیمایی کوهنوردان نابینا و کم بینا>> نخستین مدال شمشیربازی ایران در جهان>> وقتی عموزاد به رسم ادب و احترام خواست با کشتی گیر آمریکایی دست دهد، کشتی گیر آمریکایی امتناع کرد و عموزاد نیز در میدان، این بی احترامی را پاسخ داد

ویدیو؛ گل‌های مهدی شریفی در دیدار مقابل قبله (سومقاییت ۲-۰ قبله)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- در چارچوب رقابت‌های لیگ آذربایجان، دو تیم سومقاییت و قبله به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی ۲ بر ۰ سومقاییت به پایان رسید. هر دو گل سومقاییت را مهدی شریفی، بازیکن سابق پرسپولیس، در دقایق ۱۳ و ۲۸ به ثمر رساند.

فیلم/سردار از دوقدمی گل نزد!

الفالف1 روز قبل
فیلم/سردار از دوقدمی گل نزد! گروه ورزشی الف، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸، ۲۱:۵۷ ۳۹۸۰۵۲۶۱۹۳سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت در دیدار مقابل احمد گروژنی از دوقدمی دروازه‌ نتوانست توپ را درون دروازه قرار دهد و دروازه‌بان حریف او را ناکام گذاشت.

کف گرگی محکم داور فوتبال به عامل حمله به داور وسط / در گیلان رخ داد + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، بازی پلی آف فصل گذشته دو تیم داماش گیلانیان و نیروی زمینی که در آن داوران مسابقه به دلیل اشتباه فاحشی که مرتکب شدند کتک خوردند! در ابتدای جنجال مسابقه و حمله ور شدن به سمت داور، جلال مرادی که خودش از داوران قدیمی و بازنشسته فوتبال شد برای دفاع از داور مجبور به کتک زدن افراد حمله کننده به داور شد. فیلم این کتکاری بعد از چند ماه منتشر شده است! جلال مرادی از ناظران قانونمند و سختگیر مسابقات فوتبال است اما گاهی شرایطی پیش می‌آید که چنین ناظری هم خودش وارد معرکه و جنجال می‌شود! برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم | واکنش آیت الله علوی بروجردی به انتقاد آیت الله محمد یزدی؟

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.

فیلم/ گل طارمی در یکقدمی بهترین گل سال قطر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر