تأمین تسهیلات رفاهی منطقه شرق اصفهان با شهرستان شدن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
تأمین تسهیلات رفاهی منطقه شرق اصفهان با شهرستان شدن

تأمین تسهیلات رفاهی منطقه شرق اصفهان با شهرستان شدن

ایسناخبرگزاری ایسنا |
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: تسهیلاتی که مردم شهرستان‌هایی مانند زرین‌شهر، داران، فلاورجان، تیران و کرون و... دارند مردم ورزنه، هرند، تودشک، کوهپایه و حسن‌آباد ندارند، ولی اگر شهرستان بشوند به امکاناتی متناسب با ساختار شهرستان مجهز می‌شوند.

حیدر علی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص بررسی درخواست تبدیل شدن سه بخش شرق اصفهان به شهرستان در کمیسیون شوراهای مجلس، اظهار کرد: این درخواست بنده بود که چنین طرحی در کمیسیون شوراها بررسی شود. برای اینکه این موضوع بهتر تبیین شود یک مثال می‌زنم. فرض کنید اگر یک دختر و پسر در ورزنه بخواهند با یکدیگر ازدواج کنند، باید ۱۲۰ کیلومتر به اصفهان بیایند تا در مرکز بهداشت آزمایش ازدواج دهند یا اگر یک راننده بخواهد در هرند آزمایش اعتیاد دهد باید برای انجام این آزمایش یا به نائین برود یا اصفهان!

وی افزود: حال اگر همین فاصله را در غرب اصفهان، ۱۲۰ کیلومتر به جلو برویم در این فاصله چهار تا هشت بیمارستان وجود دارد. روز گذشته با رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جلسه داشتم و این موضوع را با ایشان مطرح کردم که چرا در شرق اصفهان کلینیک تخصصی و تسهیلات درمانی ندارید؟ چرا در هرند و ورزنه مرکز مبارزه با سالک نداریم؟ جوابی که دادند این بود که «چون این منطقه بخش است طبق قانون نمی‌توانیم در آنجا شبکه بهداشت و درمان داشته باشیم». بنابراین در این منطقه مرکز قضایی هم نمی‌توان تأسیس کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، گفت: بنابراین آن تسهیلاتی که مردم شهرستان‌هایی مانند زرین‌شهر، داران، فلاورجان، تیران و کرون و… دارند مردم ورزنه، هرند، تودشک، کوهپایه و حسن‌آباد ندارند، چون این نواحی مرکز شهرستان نیستند، ولی اگر شهرستان بشوند دارای فرمانداری و نماینده در مجلس می‌شوند و به امکاناتی متناسب با ساختار شهرستان مجهز می‌شوند.

عابدی ادامه داد: از طرف دیگر سال‌ها است که می‌خواهند ورزنه را شهرستان کنند، اما هرندی‌ها مخالفت می‌کنند. می‌خواهند هرند را شهرستان کنند، کوهپایه مخالفت می‌کند. بنابراین اختلاف بین مردم شرق اصفهان افتاده است و این اختلاف سبب شده است که این مناطق عقب نگه داشته شوند. در صورتی که مردم این مناطق باید ایثار کنند. مردم این نواحی باید هم دیگر را عزیز بدارند و فرقی برایشان نداشته باشد که کدام منطقه مرکز شهرستان شود.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

وی تصریح کرد: به همین دلایل نامه‌ای به کمیسیون شوراهای مجلس نوشتم و پیشنهاد دادم چهار شهرستان در شرق اصفهان پیش‌بینی شود. قبلا کار یکی از این شهرستان‌ها شده است به نام شهرستان صبا که مرکزش ورزنه است. کوهپایه و هرند هم باید شهرستان شوند و دیگر شهرستان در جرقویه راه‌اندازی شود. با کار کارشناسی با تبدیل این مناطق به سه شهرستان مجزا موافقت کرده‌اند. ورزنه، کوهپایه و هرند مشترکا و دو جرقویه هم یک شهرستان شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر شورای شهر کوهپایه و هرند با یکدیگر توافق کنند می‌توانیم مصوبه مشترکی برای تشکیل سه شهرستان از دولت بگیریم. دو جرقویه یک شهرستان، کوهپایه و هرند هم با هم یک شهرستان و ورزنه هم یک شهرستان مجزا شود. دولت با این طرح موافق است. بنابراین مردم شرق اصفهان باید نسبت به یکدیگر گذشت و محبت داشته باشند.

عابدی افزود: اگر کوهپایه و هرند با یکدیگر توافق کنند هر زمانی که موضوع تبدیل ورزنه به شهرستان در هیئت دولت بررسی شود بحث شهرستان شدن کوهپایه و هرند هم هم‌زمان در هیئت دولت بررسی و تصویب می‌شود. با درس گرفتن از شهدا که چقدر با یکدیگر مهربان بودند باید مردم شرق دست به دست هم دهند و به دولت کمک کنند تا تسهیلات رفاهی در منطقه شرق اصفهان تأمین شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه را تشریح کرد. آقای محمد خدابخشی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این جلسه درباره اجرای برنامه افزایش قیمت بنزین بحث شد؛ آقای نوبخت اعلام کرد که تمام منابعی که مربوط به افزایش قیمت بنزین است تقریبا​ ۳۰ هزار میلیارد تومان است که به طور کامل به مردم بر می‌گردد و بین ۶۰ میلیون نفر توزیع می‌شود. وی افزود: وزیر صنعت نیز در این نشست بر اینکه تمام تلاش وزارتخانه‌اش کنترل قیمت هاست تاکید کرد و افزود: بر اساس مطالعاتی که انجام داده‌اند افزایش قیمت‌ها ناشی از افزایش قیمت بنزین حداکثر چهار تا چهار و نیم درصد خواهد بود و تمام تلاششان این است که افزایش قیمت وجود نداشته باشد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز11 ساعت قبل
در این میان ۳ فراکسیون سیاسی مجلس میزبان اعضای‌شان بودند. جعفرزاده ایمن‌آبادی که خود این پیام را در فراکسیون قرائت کرده به «اعتماد» می‌گوید که «پیام رهبری مثال ضربه‌گیر عمل کرده است. علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی افزایش قیمت بنزین گفت: نگرانی مردم این است که این تصمیم تبعاتی برای سایر قیمت‌ها داشته باشد. رییس مجلس اضافه کرد: ان‌شاءالله در مسیر بحث‌هایی که روزهای بعد کمیسیون‌های مجلس دارند مشکلات حل شود. نکته قابل‌توجه دیگر در این متن پیام رهبری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که از سوی لاریجانی قرائت شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری1 روز قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آتش اغتشاشات چقدر از اموال مردم را سوزاند؟

مشرق‌نیوز7 دقیقه قبل

امدادرسانی به ۲۰۹ خودرو گرفتار برف در گیلان

رکنا8 دقیقه قبل

رهبر انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم

خبرآنلاین9 دقیقه قبل

حمایت تد کروز از اقدام آمریکا در لغو معافیت تحریمی فردو

ایلنا10 دقیقه قبل

رهبر انقلاب: دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم

ساعت ۲۴11 دقیقه قبل

واکنش روسیه به لغو معافیت‌ فردو از تحریم‌های آمریکا

الف12 دقیقه قبل